Wiadomości

Policjant, w swoim wolnym czasie wracał z imprezy sylwestrowej i zatrzymał wandala.

Data publikacji 02.01.2024

Funkcjonariusz z Komisariatu Wodnego Policji w Gdańsku, w swoim wolnym czasie, gdy wracał z zabawy sylwestrowej, zatrzymał mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia. Zatrzymany wybił szybę w jednym z lokali gastronomicznych. Niewykluczone, że jest także sprawcą uszkodzenia samochodów oraz witryny w jednym ze sklepów przy ulicy Żabi Kruk w Gdańsku. Mężczyzna został przekazany patrolowi Policji, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusz z Komisariatu Wodnego Policji st. sierż. Bartosz Cajzer zatrzymał bezpośrednio po zdarzeniu 36-letniego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia.

Policjant w swoim wolnym czasie gdy wracał domu z imprezy sylwestrowej, idąc ulicą Żabi Kruk w Gdańsku, usłyszał dźwięk tłuczonego szkła. Policjant od razu zaczął biec w stronę, skąd dobiegały niepokojące odgłosy.

Policjant zauważył pobudzonego mężczyznę, który stał przez lokalem gastronomicznym, w którym wybite zostały dwie szyby. Mężczyzna w ręku trzymał wyrwany słupek drogowy, którym je celowo porozbijał. Policjant natychmiast obezwładnił mężczyznę i powiadomił policjantów o tym zdarzeniu. Po przyjeździe patrolu st. sierż. Bartosz Cajzer przekazał zatrzymanego, 36-letniego mieszkańca Gdańska w ręce kolegów z pobliskiego komisariatu.

Zatrzymany 36-latek był pijany, miał ponad promil alkoholu w organizmie. W rozmowie z policjantami nie był w stanie podać powodów swojego zachowania. 36-latek został osadzony w Pomieszczeniu Dla Osób Zatrzymanych. Dziś zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut zniszczeni mienia.

Policjanci sprawdzają, czy zatrzymany przez policjanta po służbie 36- latek jest sprawcą innych dewastacji mienia, do których doszło tej nocy w rejonie ulicy Żabi Kruk, m.in. uszkodzenia pojazdu i wybicia szyby w sklepie. Policjanci docierają do pokrzywdzonych i sprawdzają zapisy z kamer monitoring.

Za zniszczenie mienia grozi 5 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant
Powrót na górę strony