Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci pracowali na miejscu wypadku
Wczoraj (17 czerwca br.) o godz. 9.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów w Kościerzynie. Ranna w wyniku tego wypadku została przetransportowana do szpitala. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowców. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, teraz śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku.
Kościerzyna -
Prosił o zabezpieczenie pieniędzy. 90-latek przyniósł je do dzielnicowych
Do Komisariatu I Policji w Słupsku przyszedł 90-latek, który z pomocą policjantów chciał zabezpieczyć swoje oszczędności. Mężczyzna obawiał się, że ktoś może go okraść. O zdarzeniu dzielnicowi poinformowali rodzinę, a z seniorem pojechali do banku. Na koniec odwieźli go do domu, a on sam i rodzina podziękowali za wsparcie.
Słupsk -
Pomorscy „wodniacy” szkolili się przed sezonem letnim 2021
W minionym tygodniu na terenie pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Stryjewskiego 28 w Gdańsku, pomorscy policjanci pełniący służbę na wodach i terenach przywodnych podnosili swoje umiejętności z ratownictwa wodnego. Trzydniowe szkolenie zakończyło się egzaminem, po zdaniu którego policjanci będą mogli wykonywać swoje zadania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom wypoczywającym nad wodami województwa pomorskiego.
KWP w Gdańsku -
Przed nami upalny weekend. Policjanci apelują do kierowców!
Przed nami upalny weekend i wielu kierowców wraz ze swoimi rodzinami ruszy w podróż. Warto więc przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz przytoczyć kilka faktów, które w głównej mierze odnoszą się właśnie do kierujących pojazdami.
Gdańsk -
Jednośladem bezpiecznie do celu, policjanci apelują do motocyklistów
Piękna, słoneczna pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach można zauważyć wzmożony ruch jednośladów. W ostatnim czasie na terenie powiatu nowodworskiego doszło do dwóch wypadków śmiertelnych z udziałem motocyklistów. Nowodworscy policjanci apelują do wszystkich fanów „dwóch kółek” oraz kierowców samochodów o wzajemny szacunek, rozwagę i bezpieczną jazdę.
Nowy Dwór Gdański -
Było blisko tragedii. Policjanci wyważyli drzwi i ewakuowali mieszkańców z zadymionego budynku w Nowym Dworze Gdańskim
Szybkie i skuteczne działania sierż. sztab. Piotra Radzanowskiego i st. sierż. Pawła Szafrana z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim pozwoliły uniknąć pożaru mieszkania. Pijany właściciel mieszkania, z którego wydobywał się dym, zostawił garnek na włączonej kuchence gazowej, poszedł do piwnicy, w której zasnął. Najprawdopodobniej 70-latek, gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa pożaru.
Nowy Dwór Gdański -
Nietrzeźwy 44-latek kierował samochodem, był pod wpływem narkotyków i naruszył czteroletni sądowy zakaz
We wtorek w nocy policjanci prewencji zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który miał także sądowy zakaz kierowania samochodem. 44-latek miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że jest także pod wpływem narkotyków. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości podczas obowiązującego sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Wejherowo -
Specjalna komisja badała przyczyny wypadku śmiertelnego w Zaskoczynie
Wczoraj 16 czerwca policjanci z Pruszcza Gdańskiego oraz przedstawiciele zarządcy drogi spotkali się na miejscu wypadku, który miał miejsce 14 czerwca w Zaskoczynie (p. gdański, gm. Trąbki Wielkie). W tym zdarzeniu śmierć poniósł 30-letni mężczyzna. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi.
Pruszcz Gdański -
Dzielnicowi zatrzymali 37- latka, który zabił i zakopał swojego psa
Dzielnicowi z Posterunku Policji w Dębnicy Kaszubskiej ustalili, że 37-latek zabił swojego psa, a później go zakopał w pobliżu miejsca zamieszkania. Po chwili mężczyzna był już w ich rękach. Do zatrzymania doszło w środę wieczorem, kilka godzin po zdarzeniu. Podejrzany wczoraj usłyszał zarzuty i wkrótce odpowie za przestępstwo. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Słupsk -
Przez nieuwagę zostawił kluczyki w aucie, w którym przed chwilą zapiął dziecko w foteliku samochodowym. Bądźmy mocno wyczuleni na takie sytuacje
Czasem wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do nieszczęścia. Tym razem wszystko dobrze się skończyło. Podczas zapinania 1,5 rocznej córki w foteliku samochodowym jej tata zostawił w nim kluczyki i auto się zamknęło. Policjanci z patrolu włączyli sygnały, błyskawicznie pokonali ulice miasta i na miejsce wrócili z zapasowymi kluczykami.
Słupsk -
Komendant podziękował za uratowanie życia i zaapelował o bezpieczeństwo nad wodą
W środę Komendant Powiatowy Policji w Lęborku nadkom. Mariusz Mejer podziękował młodym mężczyznom, którzy uratowali topiących się w jeziorze lubowidzkim mężczyzn. Do gratulacji przyłączyli się również starosta lęborski Alicja Zajączkowska, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku podinsp. Joanna Kowalik-Kosińska, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku mł. bryg. Piotrem Krzemińskim, członkowie Zarządu Powiatu Lęborskiego: Wicestarosta Edmund Głombiewski, Jacek Perłak, Ryszard Wenta oraz dyrektor Powiatowego Centrum Edukacyjnego – Artur Obolewski.
Lębork -
Nie zostawiaj dziecka w nagrzanym samochodzie. Zadbaj też o zwierzęta.
Przed nami fala upałów. Policjanci przypominają, że niebezpieczne dla zdrowia jest przebywanie w rozgrzanym samochodzie, a pozostawienie w nim dzieci oraz zwierząt prowadzi do pewnej tragedii. Widząc pozostawione w pojeździe dziecko bądź zwierzę reagujmy i natychmiast zadzwońmy na numer alarmowy 112. Jedną ze służb, na której pomoc zawsze można liczyć, jest Policja.
Sopot -
Przekroczył prędkości i nie korzystał z pasów. Zatrzymany przez policjantów 30-latek był nietrzeźwy
Wczoraj bytowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena, który przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 30 km/h. Mężczyzna nie korzystał również z pasów bezpieczeństwa i był nietrzeźwy. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Bytów -
Policjanci zatrzymali włamywacza
Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszał 59-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Mężczyznę zatrzymali policjanci z Posterunku Policji w Liniewie, po tym, jak ustalili, że włamał się on do lokalu gastronomicznego, skąd ukradł pieniądze. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Kościerzyna -
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego
Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, których nadrzędnym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa tej grupie. Niemniej jednak policjanci będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem.
KGP/KWP Gdańsk -
Pilnie potrzebował dowieźć poparzone dziecko do szpitala. Policjanci eskortowali 31-latka
Policjanci słupskiej drogówki eskortowali mężczyznę, który pilnie potrzebował dowieźć dziecko do szpitala. O pomoc funkcjonariuszy 31-latek zwrócił się, kiedy zobaczył ich w miejscowości Budowo. Policjanci od razu włączyli sygnały i nacisnęli na gaz, dzięki czemu dziewczynka szybko trafiła pod opiekę lekarzy. Mundurowi życzą jej dużo zdrowia.
Słupsk -
Policjanci egzaminowali uczniów na kartę rowerową
Policjanci z wejherowskiej drogówki odwiedzili uczniów jednej ze szkół podstawowych w Rumi. Celem wizyty był egzamin praktyczny na kartę rowerową. Funkcjonariusze oceniali umiejętności młodych cyklistów. Kartę zdobyli prawie wszyscy egzaminowani.
Wejherowo -
Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który ukradł samochód, rower i kajak
Policjanci z Posterunku Policji w Tuchomiu, w poniedziałek zatrzymali 25-latka, który na swoim sumieniu miał szereg przewinień. Mężczyzna był poszukiwany i odpowie za kradzież samochodu na terenie powiatu chojnickiego. Ponadto na terenie gminy Lipnica mieszkaniec gminy Konarzyny ukradł kajak i rower oraz usiłował ukraść portfel z ponad 4 tysiącami złotych. Za kradzież grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.
Bytów -
Potrącił dziewczynkę na pasach i odjechał. Policjanci zabrali mu prawo jazdy.
Policjanci z Człuchowa wczoraj o godzinie 9.45 zostali powiadomieni o potrąceniu dziecka na przejściu dla pieszych na Placu Bohaterów w Człuchowie, gdzie kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze z zapisu monitoringu i przekazu świadków ustalili, jaki samochód potrącił dziewczynkę i kilka godzin później dotarli do właściciela samochodu, który przyznał się do udziału w zdarzeniu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a sprawę skierują do sądu. Na szczęście 9-letniej dziewczynce nic poważnego się nie stało. Policjanci apelują, aby zachować szczególną ostrożność zarówno przez pieszych przechodzących przez jezdnię jak i kierowców w rejonie przejść dla pieszych.
Człuchów -
W eskorcie policjantów - prosto na salę porodową
Wczoraj policjanci z gdańskiej drogówki podjęli nietypową interwencję. Funkcjonariuszy o pomoc poprosił kierowca audi, który wiózł w samochodzie rodzącą żonę. Kobieta była już w ostatniej fazie porodu, a godziny szczytu, jakie panowały na drodze, uniemożliwiały rodzinie dojechanie na czas do szpitala. Policjanci podjęli decyzje o pilotowaniu samochodu, którym jechało małżeństwo. Funkcjonariusze na sygnałach zapewnili bezpieczny przejazd do placówki medycznej, a tam kobieta trafiła prosto na salę porodową.
Gdańsk -
Policjanci z Kolbud obejmą nadzorem kąpielisko w Przywidzu
Policjanci z komisariatu w Kolbudach i posterunku w Przywidzu (powiat gdański) w ramach służby obejmą nadzorem kąpielisko w Przywidzu. W ostatnich dniach odbyło się oficjalne otwarcie tego położonego nad miejscowym jeziorem miejsca. Mundurowi przy okazji przypominają o zasadach bezpieczeństwa nad wodą.
Pruszcz Gdański -
Nie daj się oszukać „na policjanta” lub „na wnuczka”- kolejna podjęta współpraca Policji z bankami
Policjanci z Chojnic od kilku lat cyklicznie prowadzą działania profilaktyczno-edukacyjne, które mają na celu zapobieganie oszustwom na osobach starszych. Coraz więcej osób wie, jak zachować się, kiedy zadzwoni do nich rzekomy wnuczek, czy policjant. Zdarzają się niestety jeszcze przypadki, kiedy przestępcy trafią na podatny grunt i wykorzystają ufność osób starszych. Coraz częściej oszuści stosując techniki psychomanipulacyjne doprowadzają do sytuacji, że ofiary wypłacają z kont bankowych posiadane oszczędności, zrywają lokaty itp. Dlatego policjanci kolejny raz nawiązali współpracę z przedstawicielami placówek bankowych przekazując im do punktów informacyjnych specjalnie przygotowane ulotki, które są adresowane przede wszystkim do naszych seniorów.
Chojnice -
III Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów
16 czerwca br. już po raz trzeci obchodzimy Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Z okazji tego wydarzenia 16 krajów europejskich zjednoczonych w Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości (EUCPN), w tym Polska, rozpoczyna kampanię „Stop włamaniom do domów”, której celem jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa i zachęcanie do właściwego zabezpieczenia naszego dobytku, mieszkania czy domu.
-
Niezatrzymanie się do kontroli, jazda bez uprawnień i kradzieże części samochodowych. Zatrzymani w pościgu 34 i 38-latek usłyszeli zarzuty
Zatrzymaniem dwóch mężczyzn zakończył się pościg prowadzony w nocy z niedzieli na poniedziałek w Słupsku. Kierujący volkswagenem nie reagował na sygnały wydawane przez policjantów do zatrzymania, porzucił pojazd i wraz z pasażerem uciekali pieszo. Po chwili byli w rękach policjantów, którzy w pojeździe znaleźli narzędzia mogące służyć do popełniania przestępstw. Okazało się, że 34-latek i 38-latek kradli m.in. katalizatory. Wczoraj usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia.
Słupsk -
Przewodnik psa patrolowo-tropiącego wziął udział w festynie dla dzieci
Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wziął udział w festynie dla dzieci w miejscowości Brzeźno Lęborskie. Policjant opowiadał o bezpieczeństwie w czasie wakacji oraz w ruchu drogowym. Ponadto przeprowadził pokaz treningu psa patrolowo-tropiącego.
Wejherowo -
XXXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Master w Podnoszeniu Ciężarów zakończone wielkim sukcesem funkcjonariusza gdańskiej drogówki
Funkcjonariusz Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku post. Antoni Przybył, zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów. I choć kontuzja, której doznał kilka miesięcy wcześniej, nie pozwoliła mu tym razem wywalczyć złota, to odniósł jeszcze inny sukces. Odegrał kluczową rolę trenera, a dwie zawodniczki, które przygotowywał nasz funkcjonariusz, zdobyły tytuły Mistrzyni Polski i Wicemistrzyni Polski.
Gdańsk -
W jego kieszeni zadzwonił ukradziony telefon, został zatrzymany
Wywiadowcy zatrzymali kobietę oraz mężczyznę, którzy wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonych, ukradli im telefony, dokumenty oraz rzeczy osobiste. Sprawcy zostali zatrzymani kilka ulic dalej, a podczas ich legitymowania, u mężczyzny w kieszeni zadzwonił telefon pokrzywdzonej. 32-latka oraz 36-latek z Pruszcza Gdańskiego usłyszeli zarzuty, zostali też objęci policyjnym dozorem. Mężczyźnie grozi nawet 15 lat więzienia.
Gdańsk -
Policjanci uratowali go przed utonięciem
Wywiadowcy z gdańskiej komendy miejskiej uratowali 41-letniego mieszkańca Sopotu, który wpadł do głębokiego rowu melioracyjnego. Wysoki betonowy murek uniemożliwiał mu, samodzielne wydostanie się z wody. Policjanci wyciągnęli go na brzeg przy pomocy liny i zapewnili komfort termiczny. Mężczyzna po badaniu lekarskim pojechał do domu.
Gdańsk -
Po pościgu policjanci zatrzymali kierowcę pod wpływem narkotyków i z sądowym zakazem kierowania
W niedzielę bytowscy policjanci w związku z pościgiem w gminie Studzienice za kierującym volkswagenem zatrzymali trzy osoby. Mężczyzna zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas pościgu 26-letni kierujący, aby uniemożliwić dalszy pościg, zderzył się z radiowozem. Śledczy ustalili, że posiadał on dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami i był pod wpływem narkotyków. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a za swoje skrajnie niebezpieczne zachowania usłyszał kilka zarzutów i o jego dalszym losie zdecyduje sąd.
Bytów -
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 22-latka z Gdyni, który kierował wbrew sądowemu zakazowi
Podczas weekendu policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który miał także sadowy zakaz kierowania samochodem. 22-letni gdynianin miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości podczas obowiązującego sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Wejherowo -
Złodzieje samochodów zatrzymani przez kartuskich policjantów
Dzięki skutecznej interwencji policjantów z Kartuz do aresztu trafiło dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież 6 pojazdów dostawczych marki VW i przyczepki samochodowej. Złodzieje działali głównie na terenie Gdańska oraz powiatu kartuskiego. Pięć pojazdów odzyskano.
Kartuzy -
Porozumienie zawarte pomiędzy Komendantem Wojewódzkim Policji w Gdańsku a Marszałkiem Województwa Pomorskiego
Dzięki Porozumieniu zawartemu dzisiaj pomiędzy Komendantem Wojewódzkim Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzejem Łapińskim a Marszałkiem Województwa Pomorskiego p. Mieczysławem Strukiem pomorscy policjanci otrzymają dofinansowanie na zakup specjalistycznego sprzętu do działań bojowych – urządzenia do pokonywania przeszkód.
KWP w Gdańsku -
Policjanci zabezpieczali rajd samochodów terenowych „Baja Wysoka Grzęda w Czarnem”
Ponad 80 załóg zmagało się w miniony piątek i sobotę w rajdzie „Baja wysoka Grzęda w Czarnem. Trasa rajdu licząca około 300 kilometrów przebiegała w większości przez teren byłego poligonu wojskowego w Czarnem. Policjanci w czasie trwania zawodów dbali, aby nikt nie zakłócił zawodów i nie wjeżdżał na teren odcinków specjalnych.
Człuchów -
Policyjne podsumowanie weekendu na drogach
6 kolizji drogowych, 35 przekroczeń prędkości, 30-latek z 2 promilami alkoholu na hulajnodze elektrycznej, a jego znajomy z ponad 1,5 promila alkoholu na tym samym urządzeniu, zatrzymany 42-letni kierowca motoroweru bez uprawnień i pod wpływem amfetaminy oraz 25-letni kierujący, u którego wstępne badanie śliny również wykazało obecność zakazanej substancji – tak najogólniej można podsumować miniony weekend na ulicach Sopotu.
Sopot -
Od lat pomaga w trudnych sytuacjach życiowych. Jego zaangażowanie doceniają mieszkańcy
Do Komendanta Komisariatu Policji w Ustce wpłynęło podziękowanie od mieszkańca, w którym dziękuje on za kilkuletnie wsparcie dzielnicowego i wylicza jego zasługi. Mężczyzna mierzący się z trudną sytuacją życiową wyróżnia zaangażowanie policjanta, stawiając go za wzór człowieka w mundurze. Pochwała bez wątpienia jest potwierdzeniem zaangażowania funkcjonariusza w sprawy mieszkańców i skuteczności jego działań.
Słupsk -
Policyjny dozór dla 27-latka za narkotyki
Tczewscy kryminalni zatrzymali 27-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze podczas przeszukania piwnicy zatrzymanego mieszkańca powiatu tczewskiego znaleźli i zabezpieczyli ponad 72 gramy amfetaminy oraz ponad 20 gramów marihuany. Podczas pracy nad sprawą kryminalni ustalili, że mężczyzna również handlował narkotykami. Śledczy przesłuchali już zatrzymaną osobę i przedstawili jej zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków oraz sprzedaży narkotyków. Prokurator zastosował wobec 27-latka dozór policyjny. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Nietrzeźwy kierowca BMW uderzył w drzewo
60-letni kierujący samochodem BMW, nietrzeźwy zakończył swoją podróż na przydrożnym drzewie. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
Nowy Dwór Gdański -
Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych – policjanci apelują o szczególną ostrożność
Tczewscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Piaseczno. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 21-letni kierowca bmw potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę. Niestety pomimo podjętej akcji ratunkowej mieszkanka Trójmiasta poniosła śmierć. Stróże prawa zatrzymali kierowcy samochodu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania.
Tczew -
Mężczyźni zdemolowali swój samochód. W domu mieli narkotyki, a w szafie hodowali krzaki marihuany
W niedzielę po północy policjanci otrzymali zgłoszenie, o tym, że dwóch mężczyzn dewastuje samochód. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce i zauważyli opisanych w zgłoszeniu mężczyzn. 20-latkowie stwierdzili, że samochód jest ich i zniszczyli go dla zabawy, a umowę nabycia pojazdu pokażą w miejscu zamieszkania. W domu policjanci oprócz potwierdzenia własności opla znaleźli narkotyki, a w szafie hodowlę krzaków marihuany. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Za wytwarzanie i posiadanie narkotyków oraz przedmiotów służących do wytwarzania środków odurzających grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.
Bytów -
Policjanci zabezpieczali „Kaszebe runda"
Przez całą niedzielę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, Chojnicach, Bytowe i Kartuzach zabezpieczali przejazd rowerzystów przez teren ich powiatów. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo uczestników, blokowali ulice i kierowali ruchem tak, by można było bezpiecznie przejechać wyznaczoną trasą.
Kościerzyna -
Policjanci wyjaśniali okoliczności wypadku z udziałem motocyklisty na nasypie kolejowym w Tuchomku
Policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło w piątek w gminie Tuchomie. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu mundurowi, kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił pojazd. Niestety w wyniku zdarzenia ranny został kierujący i pasażerka. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą.
Bytów -
Spotkania z policjantami o bezpieczeństwie
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku aktywnie kontynuują działania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą, które dzięki polepszającej się sytuacji epidemicznej można organizować w szkołach.
Lębork -
Uroczysta promocja mianowania na pierwszy stopień oficerski Policji
Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pomorski garnizon zyskał dziś 43 podkomisarzy. Akty mianowania w imieniu Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka przekazał dziś podczas zorganizowanej ceremonii Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Wojewoda Pomorski, Przewodniczący Konwentu Morskiego oraz Dowódca Centrum Operacji Morskich.
KWP w Gdańsku -
Prowadzący dwie gdańskie szkoły wyłudził ponad 200 tysięcy z dotacji oświatowej
Gdańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję na polecenie prokuratora zatrzymali 51-letniego mężczyznę prowadzącego dwie szkoły, podejrzanego o wyłudzenie pieniędzy pochodzących z dotacji oświatowych przyznawanych przez Urząd Miejski w Gdańsku. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi do 8 lat więzienia.
Gdańsk -
Policjanci z wizytą u gdańskich przedszkolaków
Policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku w dniu 10 czerwca 2021 roku przeprowadziły działania edukacyjno-profilaktyczne skierowane do przedszkolaków.
KWP Gdańsk -
Trwa akcja „Alkohol + narkotyki” – dwóch kierujących straciło już prawo jazdy
Bytowscy policjanci prowadzą dzisiaj na terenie całego powiatu działania kontrolne pod nazwą „Alkohol + narkotyki". Akcja ma na celu skontrolowanie kierowców i wyeliminowanie z ruchu drogowego takich, którzy poruszają się po drogach pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Policyjne kontrole dzisiaj przed godziną 6 w Bytowie ujawniły już dwóch kierujących pod wpływem alkoholu.
Bytów -
Oddał policjantom znaleziony portfel. W środku były narkotyki
Mieszkaniec Gdyni wczoraj przyniósł do budynku komendy znaleziony w Bytowie portfel z dokumentami. Postawa mężczyzny jest godna pochwały, lecz 19-letni właściciel zguby nie był zadowolony z finału tej sprawy, ponieważ w portfelu oprócz dokumentów policjanci znaleźli narkotyki.
Bytów -
Zatrzymany 21-latek kradł kawę oraz czekolady – teraz jego losem zajmie się sąd
Tczewscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o kradzieże sklepowe. Według ustaleń mundurowych sprawca wchodził do jednego ze sklepów na terenie powiatu tczewskiego i ukradł artykuły spożywcze o łącznej wartości ponad 1200 złotych. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu 21-latkowi zarzuty dotyczące kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Nauka zasad bezpiecznego poruszania się po drodze pod okiem policjantów ruchu drogowego
Wczoraj policjanci ruchu drogowego odwiedzili Centrum Edukacji Bezpieczeństwa oraz Szkołę Podstawową nr 43 w Gdańsku. Przedszkolaki oraz uczniowie I klasy pod okiem funkcjonariuszy uczyli się zasad bezpiecznego poruszania po drodze.
Gdańsk -
Policyjne patrole rowerowe wyruszyły na gdyńskie drogi
Wczoraj wyruszyły w teren policyjne patrole rowerowe. Mundurowi będą patrolować miejsca, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub w ogóle niemożliwy. To już kolejny rok, kiedy stróże prawa pojawiają się na jednośladach.
Gdynia