Wiadomości

Areszt dla 51-latka za rozboje i włamania popełnione w recydywie

Data publikacji 28.10.2021

Policjanci zatrzymali 51-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo rozboju popełnione na mieszkańcu powiatu tczewskiego. Jak ustalili śledczy, podejrzany w tym zdarzeniu przewrócił pokrzywdzonego i go pobił, a następnie ukradł mu torbę wraz z dokumentami i pieniędzmi. Dodatkowo mundurowi ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z innym rozbojem oraz czterema włamaniami do różnych pomieszczeń, skąd ukradł wartościowe przedmioty. Wczoraj zatrzymany 51-latek został doprowadzony przez mundurowych do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty 2 rozbojów oraz 4 kradzieży z włamaniem. Okazało się, że mężczyzna będzie odpowiadał za te czyny w warunkach recydywy, gdyż był już karany za te przestępstwa. Decyzją sądu zatrzymany mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu.

11 września br. policjanci z tczewskiej komendy otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść dzień wcześniej na terenie miasta. Zajmujący się sprawą funkcjonariusze ustalili, że sprawca w tym czasie na jednej z ulic w Tczewie przewrócił pokrzywdzonego i go pobił, a następnie ukradł mu torbę wraz z dokumentami oraz pieniędzmi. Jak ustalili mundurowi, pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Kryminalni zajmujący się tym zdarzeniem ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 51-letni bezdomny mężczyzna. 26 października br. mundurowi ustalili, gdzie aktualnie przebywa poszukiwany do sprawy mężczyzna i tam go zatrzymali. 51-latek trafił do policyjnej celi. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z innym rozbojem oraz 4 włamaniami. Do przestępstwa rozboju doszło w połowie maja br. i jak ustalili śledczy, mężczyzna w tym czasie zaatakował na ulicy przechodnia, a następnie ukradł mu telefon. Do włamań doszło w maju oraz we wrześniu, gdzie według policyjnych ustaleń mężczyzna włamywał się do różnych pomieszczeń, skąd kradł wartościowe przedmioty o łącznej wartości ponad 17 tys. złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, które zwrócili właścicielom.

Wczoraj funkcjonariusze zatrzymanego bezdomnego mężczyznę doprowadzili do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące 2 rozbojów oraz 4 kradzieży z włamaniem. Dodatkowo okazało się, że 51-latek popełnił te czyny w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Decyzją sądu zatrzymany mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za te przestępstwa w warunkach recydywy grozi kara do 18 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci wprowadzają zatrzymanego do radiowozu
Powrót na górę strony