Wiadomości

Stosujmy się do obostrzeń sanitarnych! Od początku tygodnia policjanci interweniowali wobec blisko 200 osób.

Data publikacji 28.10.2021

Policjanci z Sopotu nieustannie prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się covid-19 i każdego dnia interweniują wobec tych, którzy lekceważąco podchodzą do zagrożenia. Od początku tygodnia mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku interweniowali wobec blisko 200 osób, które nie stosowały się do obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Każdego dnia sopoccy policjanci prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Podczas kontroli sklepów i innych punktów handlowych, dworców, a także środków komunikacji publicznej funkcjonariusze zwracają uwagę przede wszystkim na obowiązek zasłaniania maseczką ust i nosa. Policjantów wspierają również funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, którzy pełnią służbę na ulicach Sopotu. W działania zaangażowani są też pracownicy sopockiego sanepidu.

Tylko od początku tygodnia mundurowi przeprowadzili 125 kontroli i z powodu lekceważącego stosunku do obowiązku zasłaniania ust i nosa interweniowali wobec 182 osób. Na sprawców tych wykroczeń policjanci nakładali mandaty albo stosowali pouczenie.

Pamiętajmy, że usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać m.in.:

na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej),

    w autobusie, tramwaju i pociągu,

    w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,

    w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba, że pracodawca postanowi inaczej),

    w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta,

    w kinie i teatrze,

    u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu,

    w kościele i szkole, na uczelni

    w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banki, na poczcie itp.)

Z tego obowiązku zwolnione są jedynie osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający: całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim, trudności w samodzielnym odkryciu lub zakryciu ust lub nosa, zaawansowane schorzenia neurologiczne, układu oddechowego lub krążenia, przebiegające z niewydolnością oddechową lub krążenia.

Policjanci nie walczą z Tobą, lecz z pandemią! Stosując się do obowiązujących przepisów możemy wspólnie ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby covid-19. By zatrzymać transmisję wirusa policjanci zapowiadają kontynuację działań i stanowcze reakcje na lekceważące zachowania.

  • policjanci wsiadają do pociągu skm
Powrót na górę strony