Wiadomości

Pożar mieszkania w Tczewie – nie żyje jedna osoba

Data publikacji 28.10.2021

Policjanci z Tczewa wyjaśniają okoliczności i przyczyny pożaru, do którego doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Niepodległości. Niestety w wyniku zdarzenia śmierć poniósł 54-letni mężczyzna, zaś 78-letnia kobieta, która została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Na miejscu czynności będą prowadzić śledczy, gdzie zostaną przeprowadzone oględziny z udziałem biegłego do spraw pożarnictwa.

Dzisiaj (28 października br.) około 4.25 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie został powiadomiony o pożarze mieszkania w jednym z mieszkań przy ulicy Niepodległości. Niezwłocznie na miejsce skierowano wszystkie służby, które zabezpieczyły teren i podjęły akcję gaśniczą. Mundurowi ustalili, że w mieszkaniu podczas wybuchu pożaru znajdowały się trzy osoby. 78-letnia kobieta została zabrana przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala, zaś 45-letnia kobieta odmówiła hospitalizacji. Niestety w wyniku tego pożaru śmierć poniósł 54-letni mężczyzna.

Teraz na miejscu zostaną przeprowadzone czynności przez policjantów pod nadzorem prokuratora oraz w obecności biegłego z zakresu pożarnictwa. Stróże prawa będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności, w jakich doszło do pożaru. Funkcjonariusze z budynku ewakuowali ponadto 40 osób.

  • radiowóz stoi przed budynkiem
Powrót na górę strony