Wiadomości

Policjanci na Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów

Data publikacji 27.10.2021

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku w dniu 26 października 2021 roku podczas Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów rozmawiali z seniorami na temat oszustw metoda tzw. „na wnuczka” lub „na policjanta”.

26 października br. w AMBEREXPO w Gdańsku odbył się Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów adresowany do mieszkańców województwa pomorskiego. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Gdański Urząd Pracy. Podczas Festiwalu każdy senior mógł znaleźć coś dla siebie w każdej z sześciu stref tematycznych: Strefie Pracy, Strefie Zdrowego Stylu Życia, Strefie Mody i Urody, Strefie Nowych Technologii, Strefie Bezpieczeństwa i Informacji oraz Strefie Wypoczynku i Kultury.

W Strefie Bezpieczeństwa i Informacji znajdowało się również stoisko profilaktyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, gdzie policjanci udzielali porad jak nie stać się ofiarą oszustwa metodą tzw. „na wnuczka” lub „na policjanta” oraz jak korzystać z Aplikacji Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Równocześnie w części konferencyjnej Festiwalu odbywały się wykłady i prelekcje nt. różnych sfer życia, w tym   wystąpienie pt. „Bezpieczny Senior”, podczas którego podkom. Barbara Gawłowicz-Witkiewicz przypomniała uczestnikom Festiwalu o zasadach ograniczonego zaufania.

Stoisko profilaktyczne Pomorskiej Policji cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wszystkich uczestników Festiwalu. Przedsięwzięcie odbyło się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

  • policjanci podczas targów z seniorami
  • policjanci podczas targów z seniorami
  • policjanci podczas targów z seniorami
  • policjanci podczas targów z seniorami
Powrót na górę strony