Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Odblaski ratują życie i poprawią nasze bezpieczeństwo na drogach
Przed nami ostatni miesiąc jesieni. To trudny okres dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wcześniej zapadający zmrok, poranne mgły i przymrozki nie ułatwiają życia zmotoryzowanym. W tym czasie częściej dochodzi do wypadków i kolizji z udziałem pieszych. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze oraz przypominają o odblaskach, które ratują życie.
Starogard Gdański -
Dozór policyjny dla 37-letniego recydywisty, który okradł mieszkanie swojej znajomej
Policjanci z Sopotu zatrzymali kolejnego sprawcę, który w ostatnim czasie okradł swoją znajomą. 37-latek bez stałego miejsca zamieszkania ukradł z mieszkania 34-letniej sopocianki m.in. telewizor 55’’, laptopa, iPad, konsolę gier video, biżuterię, narzędzia, a także pieniądze ze skarbonki dziecięcej. Część przedmiotów policjanci odzyskali już w lombardach na terenie Gdańska, a sprawca za popełnione przestępstwo usłyszał zarzut w recydywie. Dodatkowo prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.
Sopot -
Wyłudził telefon na cudze dane
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zatrzymali 35-latka podejrzanego o oszustwo. Mężczyzna zamówił smartfona, w jednej z firm telekomunikacyjnych, posługując się danymi innej osoby. Teraz grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Kryminalni zatrzymali 46-latka, który posiadał znaczną ilość narkotyków- za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia
Kryminalni z Komisariatu Policji w Rumi zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który posiadał znaczną ilość narkotyków. W garażu zatrzymanego policjanci znaleźli substancje zabronione. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz udzielania narkotyków za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Wejherowo -
Policjanci przypominają – bądź widoczny na drodze i uważaj za kierownicą
Policjanci z Pruszcza Gdańskiego przypominają, że warto stosować elementy odblaskowe. Mundurowi oczywiście w dalszym ciągu apelują też do kierowców o zachowanie ostrożności podczas jazdy samochodem. W ostatnich dniach na terenie powiatu gdańskiego dwóch kierujących straciło prawo jazdy na 3 miesiące w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.
Pruszcz Gdański -
Policjanci pracowali na miejscu pożaru pojazdu ciężarowego
Wczoraj 16 listopada wieczorem policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu pożaru pojazdu ciężarowego z naczepą na autostradzie A1. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie określili okoliczności i przyczyny zdarzenia.
Pruszcz Gdański -
Procedura ,,Niebieska Karta’’ to temat wczorajszego szkolenia dla dzielnicowych
Policyjni profilaktycy wspólnie z pracownikami gdańskiego MOPR przeprowadzili wczoraj szkolenie dla kilkudziesięciu gdańskich dzielnicowych. Temat spotkania dotyczył tematyki procedury „Niebieska Karta”. Szkolenie przeprowadzili policjanci z gdańskiej komendy miejskiej oraz przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy w Rodzinie.
Gdańsk -
Powierzenie obowiązków na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach
Dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński powierzył obowiązki na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach.
KWP w Gdańsku -
Policjant, ratownik WOPR i strażak uratowali 14-latkę, która przez kilkadziesiąt minut przebywała w morzu
Wczoraj po godz. 15:00 sopoccy policjanci dostali zgłoszenie, że w morzu przebywa młoda osoba. Gdy od świadków usłyszeli, że jest tam od 20 minut, funkcjonariusze nie zastanawiając się ani chwili weszli do wody by jej pomóc. Nastolatka była zdenerwowana, w pewnym momencie rzuciła się też do wody i przepłynęła kilka metrów, ale interweniujący policjanci przekonali ją by wstała i podeszła bliżej plaży. Do czasu przyjazdu pozostałych służb policjanci przez cały czas mówili do niej i obserwowali jej zachowanie. Ostatecznie policjant oraz ubrani w skafandry ratownik wody i strażak wyciągnęli z wody 14-latkę, którą w pewnym momencie prądy zaczęły znosić w głąb zatoki i nie dopuścili do wyziębienia jej organizmu. Uratowana 14-latka trafiła pod opiekę załogi karetki pogotowia i matki, którą zaalarmował dyżurny sopockiej komendy.
Sopot -
Policyjni wywiadowcy uratowali 43-latkę, która chciała popełnić samobójstwo
Szybka interwencja policyjnych wywiadowców uratowała życie zdesperowanej 43- letniej gdańszczance, która chciała popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze w porę odnaleźli kobietę w lesie i zapobiegli tragedii. 43-latka została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala.
Gdańsk -
Pościg za nietrzeźwym kierowcą
W sobotę (13 listopada) w nocy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który próbował uniknąć kontroli drogowej. 27-latek po krótkiej jeździe został zatrzymany przez mundurowych. Niezatrzymanie się do kontroli jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.
Pruszcz Gdański -
Nowy radiowóz w Komisariacie Policji w Trąbkach Wielkich
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich (powiat gdański) otrzymali nowy radiowóz. Samochód został zakupiony ze środków Komendy Głównej Policji i gminy Trąbki Wielkie. Policjanci będą wykorzystywać go w ramach codziennych służb, co z pewnością wpłynie na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców gminy. W poniedziałek 15 listopada nastąpiło uroczyste przekazanie pojazdu.
Pruszcz Gdański -
Kierowali w stanie nietrzeźwości i pomimo orzeczonego zakazu. Dalszą jazdę przerwali słupscy policjanci
Codzienna intensywna praca policjantów na drodze wiąże się z codzienną walką z przestępczością. Policyjne kontrole wykazują, że za kierownicę wciąż wsiadają nieodpowiedzialne osoby. Tylko wczoraj słupscy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 2 nietrzeźwym kierującym i 2 osobom, które jeździły pomimo ciążącego na nich zakazu prowadzenia pojazdów. Za swoje zachowanie wkrótce poniosą konsekwencje.
Słupsk -
Noś odblaski- bądź widoczny i bezpieczny na drodze- policjanci przypominają i zachęcają do korzystania z odblasków
Już w październiku rozpoczęła się ogólnopolska akcja Policji „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”. Jej celem jest upowszechnianie zwyczaju zakładania elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także w miastach i innych mniejszych miejscowościach. Dlatego też ważne, aby zawsze korzystać z dodatkowych elementów odblaskowych, które poprawiają naszą widoczność i zarazem bezpieczeństwo na drodze. Bezpieczny pieszy to widoczny pieszy.
Wejherowo -
ŚWIĘTO SŁUŻBY CYWILNEJ
Dzisiaj w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odbyły się obchody Święta Służby Cywilnej, w którym podkreślana jest rola pracowników Policji w administracji państwowej. Podczas ceremonii Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński wręczył listy gratulacyjne kilkudziesięciu pracownikom Policji z całego woj. pomorskiego.
KWP w Gdańsku -
93 osoby za mocno nacisnęły na pedał gazu. Prawo jazdy straciło 3 kierujących
W miniony weekend policjanci słupskiej drogówki zarejestrowali 93 wykroczenia związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Na 76 osób nałożyli mandaty karne, a 3 kierującym zatrzymali prawo jazdy. Mundurowi przypominają, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków i apelują o rozsądek.
Słupsk -
Jeden ukradł ponad 300 litrów paliwa, drugi usiłował ukraść katalizator. Obydwaj zostali zatrzymani
Odpowiedzialności karnej nie unikną mężczyźni zatrzymani przez lęborskich kryminalnych. 30-letni mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska próbował ze swoim wspólnikiem wyciąć z cudzego samochodu katalizator, natomiast 31-latek z powiatu słupskiego, który również nie działał w pojedynkę, ukradł na stacji paliw ponad 300 litrów oleju napędowego. Obydwu zatrzymanym grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych sprawców.
Lębork -
Kryminalni zatrzymali włamywacza- usłyszał 4 zarzuty, został tymczasowo aresztowany
Kryminalni z Rumi zatrzymali 25-latka w związku z kradzieżami oraz włamaniami, do których doszło w mieście w ostatnich miesiącach. Ponadto mundurowi odzyskali część kradzionych przedmiotów, które już zostały przekazane właścicielom. Sprawca usłyszał 4 zarzuty i został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy, ponieważ działał w ramach powrotu do przestępstwa.
Wejherowo -
Złodziej sklepowy usłyszał pięć zarzutów i trafił prosto do zakładu karnego.
Do policyjnego aresztu trafił 37-latek, podejrzany o kradzież sklepową. Mężczyzna został zatrzymany chwilę po tym, jak z drogerii chciał ukraść dwie szczoteczki soniczne warte prawie 560 zł. Jak się okazało, sprawca był poszukiwany, a na swoim koncie miał znacznie więcej tego typu przestępstw. Mężczyzna usłyszał 5 zarzutów kradzieży przedmiotów na łączną kwotę prawie 8,5 tysiąca złotych, za które będzie odpowiadał w warunkach recydywy. 37-latkowi grozi 7,5 lat więzienia.
Gdańsk -
Kierowca ciężarówki wymusił pierwszeństwo motorowerzyście
Policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Swarożyn. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 56-letni kierowca ciężarówki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 26-letniemu motorowerzyście w wyniku czego doszło do zderzenia. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Tczew -
Blisko 250 interwencji wobec osób lekceważących obowiązek zasłaniania ust i nosa. Policjanci apelują o większą dyscyplinę
Sklepy, autobusy i inne miejsca użyteczności publicznej-m.in. te miejsca podlegają stałym kontrolom słupskich policjantów. Wyniki nieprzerwanych działań na rzecz walki z koronawirusem pokazują, że mieszkańcy nie są zdyscyplinowani. Tylko w ten weekend mundurowi interweniowali w blisko 250 przypadkach, nałożyli ponad 80 mandatów karnych, sporządzili 3 wnioski do sądu i pouczyli ponad 150 osób.
Słupsk -
Ponad 180 osób bez maseczek ochronnych i jedna, która złamała zasady kwarantanny. To bilans zeszłotygodniowych działań policyjnych w powiecie lęborskim
Czwarta fala pandemii koronawirusa spowodowała, że policjanci wzmożyli działania związane z walką z COVID-19. Oprócz codziennych sprawdzeń czy osoby poddane kwarantannie i izolacji stosują się do tego obowiązku, mundurowi egzekwują od mieszkańców powiatu lęborskiego używanie maseczek ochronnych w miejscach, w których taki nakaz obowiązuje. Tylko w ubiegłym tygodniu policjanci ujawnili ponad 180 osób, które nie zastosowały się do tego obowiązku. Okazało się też, że 35-letnia lęborczanka dwukrotnie złamała zasady kwarantanny.
Lębork -
Zginął mężczyzna przygnieciony przez traktor
Kwidzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W sobotę we wsi Wiśliny gm. Sadlinki traktor, którym kierował mężczyzna, ześlizgnął się ze skarpy i przygniótł kierującego. 46-letni mężczyzna zmarł.
Kwidzyn -
Kontrola drogowa zakończona zatrzymaniem pasażera, który był poszukiwany i posiadał narkotyki
Policjanci z chojnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej podróżujących motorowerem, których nerwowe zachowanie na drodze wzbudziło podejrzenia policjantów. W trakcie prowadzonych czynności szybko wyszło na jaw co było tego powodem. Okazało się, że pasażer pojazdu miał w kieszeni spodni schowaną amfetaminę, a ponadto podczas sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że również jest poszukiwany do odbycia kary więzienia za popełnione wcześniej przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty posiadania środków narkotycznych, po czym zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę więzienia, która może zostać przedłużona o kolejne 3 lata.
Chojnice -
Nietrzeźwy kierujący bez uprawnień do kierowania pojazdami, będący pod wpływem narkotyków zatrzymany przez policję
Wczoraj policjanci sztumskiej drogówki zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierował osobowym oplem, mając w swoim organizmie blisko dwa promile alkoholu. Ponadto 25-latek znajdował się pod wpływem narkotyków i nie posiadał uprawnień do kierowania. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Kierującemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Sztum -
Kierujący pod wpływem narkotyków, z amfetaminą w pojeździe wjechał w stodołę
Bytowscy policjanci w piątek wyjaśniali okoliczności kolizji na drodze krajowej numer 20. Kierujący nissanem najprawdopodobniej w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania na skrzyżowaniu doprowadził do zderzenia z audi, a następnie uderzył w znak drogowy i wjechał w stodołę. Sprawca kolizji oddalił się z miejsca zdarzenia, ale szybko został zatrzymany przez policjantów. 27-latek był pod wpływem amfetaminy i miał sądowy zakaz kierowania. W pojeździe śledczy ujawnili także narkotyki. Za kierowanie pod wpływem amfetaminy w trakcie obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Bytów -
Na zawsze w naszej pamięci- Policyjne Zaduszki
W niedzielę 14 listopada odbyła się Msza św. w intencji policjantów garnizonu pomorskiego, którzy zginęli na służbie. Po Mszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Rafał Kwapisiewicz złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą funkcjonariuszy pomordowanych w Katyniu, Miednoje i Charkowie.
KWP Gdańsk -
Policjanci odnaleźli pozbawioną wolności 18-letnią dziewczynę
W środę przed północą policjanci odnaleźli 18-letnią mieszkankę powiatu kartuskiego, która tego samego dnia została pozbawiona wolności. Mundurowi zatrzymali w tej sprawie dwie osoby- 22-letniego byłego chłopaka 18-latki oraz jego 21-letnią koleżankę. Zatrzymani usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności człowieka. Ponadto 22-latek usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz prowadzenie pojazdem mechanicznym po cofnięciu uprawnień. Za popełnione czyny grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Kartuzy -
Z szatni ukradł kurtkę i telefon 13-latka. 29-latek chwilę później był w rękach policjantów
Zarzuty kradzieży usłyszał 29-latek, który wczoraj z szatni obiektu rekreacyjnego zabrał kurtkę i telefon. Policjanci przejrzeli monitoring, na którym zobaczyli mężczyznę ubranego w skradzioną kurtkę i ustalili drogę jego powrotu do domu. Tam zatrzymali 29-latka i przewieźli go do komendy. Skradzione rzeczy zostały odzyskane.
Słupsk -
20-latek spowodował kolizję i próbował uniknąć odpowiedzialności. Dzisiaj usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.
Wczoraj kartuscy policjanci zatrzymali 20-latka, który znajdując się pod wpływem alkoholu kierował audi wbrew zakazowi sądowemu i spowodował kolizję drogową. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany, celem doprowadzenia do aresztu śledczego. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.
Kartuzy -
Mundurowi zlikwidowali dziuplę samochodową oraz zabezpieczyli nielegalne wyroby tytoniowe.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim w ramach wspólnych działań z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni zlikwidowali dziuplę samochodową, odzyskali skradzione na terenie Niemiec auto oraz zabezpieczyli nielegalny tytoń i wyroby bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zatrzymali również pasera, który w wynajmowanym garażu ukrywał skradziony samochód oraz urządzenie służące do nielegalnej produkcji papierosów.
Starogard Gdański -
Złodziej sklepowy usłyszał zarzut
Zarzut kradzieży sklepowych usłyszał 28-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Sprawca odpowiedzialności karnej nie uniknie dzięki pracy policjantów z referatu patrolowo-interwencyjnego oraz postawie pracowników sklepu, którzy ujęli go, gdy kolejny raz wrócił do marketu. Funkcjonariusze ustalili, że 28-latek w ostatnich trzech tygodniach z tego samego sklepu sześciokrotnie dokonał kradzieży alkoholu w postaci whisky lub wódki.
Sopot -
Prezydent Miasta Gdyni podziękował funkcjonariuszowi Policji za obywatelską postawę
W środę Prezydent Miasta Gdyni, dr Wojciech Szczurek zaprosił do urzędu funkcjonariusza, który w zeszłym tygodniu udzielił mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki policjantowi 84-letni mężczyzna przeżył, a prezydent postanowił docenić postawę mundurowego wręczając mu podziękowanie i upominek.
Gdynia -
Policjant po służbie zatrzymał pirata drogowego, który był pod wpływem narkotyków
Kierownik Posterunku Policji w Tuchomiu, w swoim wolnym czasie jechał samochodem wtedy zauważył, jak kierowca volkswagena wyprzedza niebezpiecznie inne auta. Policjant natychmiast poinformował o tym dyżurnego bytowskiej komendy, który wysłał na miejsce innych policjantów. Okazało się, że 27- letni kierowca był pod wpływem narkotyków. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Bytów -
Sprawca zniszczenia mienia zatrzymany przez policjantów
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w Przejazdowie (p. gdański gm. Pruszcz Gdański) zniszczył kamerę monitoringu jednej z firm. Usłyszał on już zarzut zniszczenia mienia. 44-latek odpowie jako recydywista. Za tego typu przestępstwo popełnione w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 7,5 lat więzienia.
Pruszcz Gdański -
Obchody Narodowego Święta Niepodległości – uroczystości 11 listopada
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński - na zaproszenie Wojewody Pomorskiego p. Dariusza Drelicha - uczestniczył dziś w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.
KWP w Gdańsku -
Zatrzymany sprawca kradzieży samochodu
Gdańscy policjanci zatrzymali 27-letniego gdańszczanina podejrzanego o kradzież ciężarówki. Odzyskany samochód trafił do właściciela, sprawca usłyszał już zarzut kradzieży. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.
Gdańsk -
Coraz więcej zachorowań na COVID-19. Pamiętajmy o zasadzie DDM
W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo puccy policjanci nieprzerwanie sprawdzają czy na terenie sklepów, w środkach publicznego transportu, na dworcach i w innych obiektach użyteczności publicznej przestrzegane są przepisy sanitarne związane z walką z COVID-19. Mundurowi prowadzą też z kierownikami placówek handlowych rozmowy w kwestiach informowania klientów o obowiązujących obostrzeniach.
PUCK -
Dzielnicowi zatrzymali 28-latka, który pobił mężczyznę
Dzielnicowi z Sopotu zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który kilka dni wcześniej w trakcie imprezy alkoholowej zaatakował 53-latka. Sprawca kilka razy uderzył w twarz pokrzywdzonego powodując u niego złamania. Wczoraj na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, do którego przyznał się.
Sopot -
List Prezesa Rady Ministrów i Szefa Służby Cywilnej z okazji Dnia Służby Cywilnej
Tradycyjnie przy okazji Narodowego Święta Niepodległości obchodzimy Dzień Służby Cywilnej. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki i szef służby cywilnej Dobrosław Dowiat-Urbański wystosowali listy do członków korpusu służby cywilnej.
KGP -
Przewoził 16 osób w 8-osobowym busie. Policjanci ukarali go mandatem, zatrzymali prawo jazdy i dowód rejestracyjny
Zatrzymane prawo jazdy, zatrzymany dowód rejestracyjny, mandat w wysokości 500 zł i 9 punktów karnych- tak zakończyła się interwencja wobec 39-latka przewożącego 16 osób w pojeździe zarejestrowanym na 8 osób. Kontrolę przeprowadzili policjanci słupskiej drogówki, którzy regularnie sprawdzają, czy kierowcy busów stosują się do obowiązujących przepisów.
Słupsk -
Przyznał się, że jest sprawcą kolizji, okazało się, że ma dwa sądowe zakazy
Wczoraj policjanci ruchu drogowego zatrzymali 38-letniego gdańszczanina, który pomimo zakazów sądowych kierował samochodem i spowodował kolizję. Niewykluczone, że podczas zdarzenia sprawca był też pod wpływem alkoholu. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.
Gdańsk -
Kryminalni zatrzymali poszukiwanego 2 listami gończymi
Kryminalni z tczewskiej komendy zatrzymali 29-letniego mężczyznę ściganego 2 listami gończymi, który ukrywał się na terenie powiatu nowodworskiego. Mieszkaniec Tczewa w przeszłości został skazany za przestępstwa włamań, kradzieży oraz za uchylanie się od płacenia alimentów i po skazaniu, nie stawił się do aresztu śledczego. Teraz zgodnie z decyzją sądu zatrzymany mężczyzna spędzi ponad 3 lata za kratkami.
Tczew -
28-latek zatrzymany za naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących policjantów. Grozi mu 3 lata więzienia
Policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który podczas interwencji naruszył nietykalność funkcjonariuszy. Zatrzymany mieszkaniec Chojnic trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj śledczy przedstawią 28-latkowi zarzuty naruszenia nietykalności funkcjonariuszy. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Chojnice -
Policjanci nie dopuścili do wychłodzenia organizmu nietrzeźwego 78-latka
Na skutki działania niskiej temperatury powietrza narażone są nie tylko osoby bezdomne, ale również nietrzeźwe, przebywające przez dłuższy czas na dworze. W miniony poniedziałek lęborscy policjanci zapobiegli wychłodzeniu organizmu 78-letniego mężczyzny, który bez ciepłego okrycia wierzchniego, leżał na ławce na przystanku. Mężczyzna był w stanie upojenia alkoholowego. Został przewieziony do szpitala.
Lębork -
Nowi policjanci w pruszczańskiej komendzie. Funkcjonariuszki zachęcają – wstąp do służby – spełnij swoje marzenia
Do grona policjantów w powiecie gdańskim dołączyły ostatnio dwie nowe funkcjonariuszki. Karolina i Marta zachęcają wszystkich – wstąp do służby – realizuj swoje marzenia w ciekawej i satysfakcjonującej pracy.
Pruszcz Gdański -
Informacja dla dziennikarzy dotycząca bezpieczeństwa
W związku ze zbliżającymi się obchodami Święta Niepodległości i koniecznością zabezpieczenia przez policjantów wielu towarzyszących mu wydarzeń, mając na względzie bezpieczeństwo dziennikarzy i fotoreporterów podczas relacjonowania ich przebiegu, prezentujemy krótki poradnik bezpieczeństwa.
KGP -
Hotelowy oszust zatrzymany
Sopoccy policjanci zatrzymali 37-letniego oszusta, który z partnerką przyjechał do Sopotu i zameldował ich w jednym z hoteli. Przez siedem dób hotelowych korzystali oni z pokoju, mężczyzna zamawiał też posiłki i alkohol, za co nigdy nie planował zapłacić. Pracownikom za każdym razem tłumaczył, że „szef” ureguluje płatność następnego dnia. Sprawca po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut oszustwa i za swój czyn odpowie przed sądem.
Sopot -
4 nietrzeźwych za kółkiem. Interweniowali policjanci w służbie i funkcjonariusz szkoły policji w czasie wolnym
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowiedzą 4 osoby, które w miniony weekend za kierownicę wsiadły po kieliszku. Wobec 3 osób interweniowali policjanci w służbie, a 49-latek kierujący hyundaiem został ujęty przez funkcjonariusza w czasie wolnym od służby. Policjanci apelują o rozsądek na drodze. Piłeś? Nie jedź! Widzisz nietrzeźwego kierującego? Reaguj!
Słupsk -
Zatrzymani sprawcy włamania do lokalu gastronomicznego
Kwidzyńscy policjanci zatrzymali trzy młode osoby, które wspólnie z innymi osobami włamały się do lokalu gastronomicznego na terenie miasta. Według ustaleń śledczych sprawcy wyważyli metalową witrynę i po wejściu do środka ukradli artykuły spożywcze. Zatrzymani mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego trafili do policyjnej celi.
Kwidzyn