Wiadomości

Kryminalni zatrzymali 36-latka w związku z rozbojem – usłyszał 3 zarzuty i grozi mu do 12 lat więzienia

Data publikacji 04.03.2022

Kilka dni temu kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali sprawcę rozboju, do którego doszło na terenie naszego powiatu pod koniec stycznia br. Mężczyzna został wczoraj doprowadzony do wejherowskiej prokuratury i usłyszał 3 zarzuty popełnione w ramach powrotu do przestępstwa. Niewykluczone, że dziś zostanie przez sąd tymczasowo aresztowany.

Wejherowscy policjanci zatrzymali we wtorek po południu 36-latka. Mundurowi od pewnego czasu pracowali nad sprawą rozboju, do którego doszło na terenie gminy Szemud. Jak ustalili policjanci, sprawca napadł na przejeżdżającego między miejscowościami gminy Szemud kierowcę fiata. Pokrzywdzony zatrzymał samochód, a wtedy pieszy zaatakował go, po czym siłą wyciągnął siłą z pojazdu i trzymając go za nogę, ruszył samochodem, ciągnąc pokrzywdzonego po jezdni przez kilkanaście metrów. Ostatecznie sprawca ukradł samochód i nim odjechał. Kryminalni zajmując się sprawą ustalili tożsamość sprawcy przestępstwa, a ponadto ustalili, że 36-latek odpowiada za inne przestępstwa jak uszkodzenie ciała innego mężczyzny oraz krótkotrwałe użycie pojazdu. Do wszystkich tych zdarzeń jak ustalili funkcjonariusze doszło tego samego dnia, w pewnych odstępach czasu.

Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych na terenie Starogardu Gdańskiego. Następnie policjanci przewieźli go do wejherowskiej komendy. Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej prokuratury, w której usłyszał trzy zarzuty dotyczące rozboju, uszkodzenia ciała i krótkotrwałego użycia pojazdu, każde z przestępstw zaistniało w ramach powrotu do przestępstwa.

Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do sądu, który zadecyduje o tym, czy 36-latek zostanie tymczasowo aresztowany.

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony