Wiadomości

Policjanci zatrzymali sześciu pseudokibiców, którzy brali udział w nielegalnym zbiegowisku

Data publikacji 07.03.2022

W sobotę wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyznach, prawdopodobnie ze środowiska pseudokibiców, którzy biegli drogą krajową w kierunku Rumi stwarzali zagrożenie, tamowali ruch i byli agresywni wobec siebie. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy w związku ze zgłoszeniem zatrzymali sześciu mężczyzn, którzy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Obecnie sprawę wyjaśniają policjanci, którzy ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Za udział w nielegalnym zbiegowisku grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

W sobotę po godzinie 19 policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że agresywni mężczyźni, prawdopodobnie ze środowiska pseudokibiców, biegną wzdłuż drogi krajowej, stwarzają zagrożenie, tamują ruch, są agresywni wobec siebie. Natychmiast na miejsce skierowane zostały policyjne patrole. Policjanci ustalali przebieg i okoliczności zdarzenia, zabezpieczali ślady oraz monitoring, rozmawiali z osobami, które miały wiedzę na tego zdarzenia. W toku pracy nad sprawą policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn. Wszyscy zatrzymani przebywają w policyjnym areszcie, pozostają w dyspozycji śledczych, którzy pracują nad sprawą.

Sprawa jest rozwojowa, nie wykluczamy kolejnych zatrzymań. Wstępnie sprawę zakwalifikowano jako nielegalne zbiegowisko, które jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Powrót na górę strony