Wiadomości

Policjanci zatrzymali 36-latka z narkotykami i nielegalną bronią

Data publikacji 16.01.2023

3-miesięczny areszt zastosował sąd wobec 36-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany w miniony czwartek, kiedy kryminalni znaleźli u niego narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1800 porcji amfetaminy, marihuany oraz nielegalną broń. Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

W miniony czwartek (12.01.2023 r.) funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu ukrywał znaczną ilość narkotyków. Wcześniej realizowana praca operacyjna policjantów doprowadziła do ustalenia miejsca przechowywania środków psychoaktywnych i substancji odurzających. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli blisko 1800 porcji amfetaminy i marihuany, które przekazali do dalszych badań biegłemu sądowemu. Podczas czynności policjanci ujawnili i zabezpieczyli na miejscu broń palną, na którą mężczyzna nie miał pozwolenia. Zabezpieczony pistolet trafił do biegłego sądowego z zakresu balistyki.

W związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków i nielegalnym posiadaniem broni 36-latek usłyszał zarzuty. W sobotę Sąd Rejonowy w Kościerzynie zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Teraz grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony