Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci zatrzymali włamywacza, łącznie usłyszał 14 zarzutów – został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy
Policjanci pracując nad sprawami kradzieży z włamaniem zatrzymali sprawcę. Mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej komendy i osadzony w policyjnej celi. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży mienia, kradzieży z włamaniem oraz naruszenia sądowego zakazu – łącznie 14 zarzutów. Za kradzież mienia grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. W piątek sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.
Wejherowo -
Policjanci zagrają w charytatywnych meczach w piłkę siatkową, aby pomóc swojemu koledze Michałowi Gdańcowi
W związku z chorobą, która dotknęła naszego kolegę Michała Gdańca – funkcjonariusza Policji z Komisariatu Policji VIII w Gdańsku oraz prowadzoną zbiórką pieniędzy niezbędnych do jego rehabilitacji, gdańscy policjanci rozegrają dwa mecze charytatywne w piłkę siatkową.
Gdańsk -
Spotkanie edukacyjne z policjantką
Policjantka ze starogardzkiej komendy spotkała się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Kleszczewie Kościerskim. W ramach działań profilaktycznych pn. „Uczę się bezpieczeństwa”, funkcjonariuszka omówiła podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz uświadamiała najmłodszych o tym, jaki wpływ na nasze bezpieczeństwo mają odblaski. Najmłodsi uczniowie tej szkoły byli również przestrzegani przed kontaktami z obcymi osobami. Funkcjonariuszka przypomniała również numery alarmowe oraz informowała jak bronić się agresywnym psem.
Starogard Gdański -
Na zawsze w naszej pamięci - Policyjne Zaduszki
W niedzielę 20 listopada odbyła się Msza św. w intencji policjantów garnizonu pomorskiego, którzy zginęli na służbie. Po Mszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą funkcjonariuszy pomordowanych w Katyniu, Miednoje i Charkowie.
KWP w Gdańsku -
Policjanci zagrają w charytatywnych meczach w piłkę siatkową, aby pomóc swojemu koledze Michałowi Gdaniec
W związku z chorobą, która dotknęła naszego kolegę Michała Gdańca – funkcjonariusza Policji z Komisariatu Policji VIII w Gdańsku oraz prowadzoną zbiórką pieniędzy niezbędnych do jego rehabilitacji, gdańscy policjanci rozegrają dwa mecze charytatywne w piłkę siatkową.
Gdańsk -
Poszukiwania prowadzone przez kartuskich policjantów zakończyły się sukcesem
Mieszkanka powiatu kartuskiego zawiadomiła, że życie jej syna może być zagrożone. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu rozpoczęli poszukiwania. Dzięki sprawnym działaniom mundurowych mężczyzna cały i zdrowy został odnaleziony. Pamiętajmy, że każde tego typu zgłoszenie Policja traktuje priorytetowo i angażuje w działania poszukiwawcze ogromne siły.
Kartuzy -
LUNA – nowy pies w wejherowskiej komendzie
Do załogi wejherowskich policjantów dołączył pies o imieniu Luna, która rozpoczęła służbę na początku listopada tegoroku, gdyż właśnie wraz ze swoim przewodnikiem zakończyła kilkumiesięczne szkolenie. Jest pierwszym w historii komendy w Wejherowie psem do wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych i mieszanin pirotechnicznych. To cenny funkcjonariusz, który z pewnością przysłuży się na rzecz bezpieczeństwa. W wejherowskiej komendzie służbę także pełni Boss, który z kolei jest psem patrolowo-tropiącym i pracuje w Wejherowie już prawie 1,5 roku.
Wejherowo -
Policyjny owczarek znalazł marihuanę w plecaku.
Policjanci z psem wyspecjalizowanym w wykrywaniu narkotyków, na zaproszenie dyrekcji szkół, odwiedzili kilka placówek oświatowych w powiecie starogardzkim. W ramach działań ukierunkowanych na walkę z przejawami demoralizacji oraz zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, czujny nos Nel sprawdzał plecaki uczniów w poszukiwaniu zabronionych w Polsce środków. W dwóch przypadkach, te kontrole okazały się skuteczne. Pies zwrócił swoją uwagę na plecaki, w których policjanci znaleźli nieznaczne ilości marihuany.
Starogard Gdański -
Wszedł do restauracji, przebrał się za jej pracownika i ukradł rzeczy osobiste
19-latek wykorzystując nieuwagę pracowników, wszedł do restauracji, przebrał się tam w ubrania pracownika i ukradł rzeczy osobiste m. in. prawo jazdy, dowód osobisty, kluczyki od samochodu. Zauważyli go, ujęli, a potem przekazali w ręce policjantów pracownicy, których złodziej chciał przekonać, że jest nowym pracownikiem. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności.
Nowy Dwór Gdańsk -
Policjanci uczestniczyli w szkoleniu z ochrony praw zwierząt
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku uczestniczyli w szkolenie dotyczącym ochrony praw zwierząt. Inspektor ds. Ochrony zwierząt z OTOZ Animals omówił przepisy oraz obowiązujące procedury związane z ochroną zwierząt. W trakcie spotkania poruszana była kwestia bieżącej współpracy funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej z przedstawicielami organizacji społecznych, działających na rzecz ochrony praw zwierząt.
Puck -
Podając fałszywe dane, chciał uniknąć odpowiedzialności
Zatrzymany do kontroli kierowca, który przekroczył prędkość, liczył, że uniknie kary. Podał on policjantom wyuczone dane osobowe znajomego. Funkcjonariusze porównali jednak wizerunek mężczyzny, do fotografii w systemie i okazało się, że to zupełnie inna osoba. Wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz 36-latek za podawanie policjantom fałszywych danych, kierowanie autem pomimo braku uprawnień oraz za przekroczenie dozwolonej prędkości odpowie przed sądem.
Bytów -
W piwnicy poszukiwanego mężczyzny, Nel znalazła narkotyki.
Policjanci ze Skarszew zatrzymali 36-latka, który był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna miał przy sobie środki odurzające. Podczas prowadzonych przeszukań, w piwnicy użytkowanej przez zatrzymanego, Nel-policyjny pies wyspecjalizowany w poszukiwaniu narkotyków, znalazł kolejne zabronione w Polsce środki.
Starogard Gdański -
mł.asp. Mateusz Owczarczyk jest gotowy nieść pomoc również po służbie
W środę policjant z Władysławowa mł.asp. Mateusz Owczarczyk w czasie wolnym od służby był świadkiem zdarzenia drogowego. W zdarzeniu brał udział motorowerzysta oraz jego pasażer. Kierowca uderzył w krawężnik powodując upadek obojga 16-latków. Reakcja stróża prawa była natychmiastowa. Na początku sprawdził on obrażenia kierującego jednośladem, a następnie udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusz zabezpieczył miejsce zdarzenia oraz powiadomił o całym fakcie służby ratunkowe. Pasażer nie doznał żadnych obrażeń. Stróż prawa swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się zawsze - nawet w czasie wolnym od służby.
Puck -
Policjanci zatrzymali 30-letniego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli i był nietrzeźwy.
Funkcjonariusze z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji I w Słupsku zatrzymali 30-letniego kierowcę z Gminy Kobylnica, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, badanie alkomatem wykazało, że pił alkohol, a dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za złamanie sądowych zakazów.
Słupsk -
Rozmowy o bezpieczeństwie w tramwaju
Wczoraj ulicami Gdańska jeździł specjalny tramwaj, w którym pod hasłem „Weź bilet i skasuj długi” odbył się VIII Gdański Dzień bez Długów. Specjaliści od zadłużenia, psycholodzy udzielali bezpłatnych porad. W to przedsięwzięcie aktywnie włączyli się również policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, którzy przez kilka godzin poprzez rozmowy i przekazywanie ulotek informacyjnych zwracali uwagę gdańszczan na zagrożenia.
Gdańsk -
Chciał skoczyć z wiaduktu, na pomoc ruszyli policjanci ruchu drogowego.
Natychmiastowa reakcja i zdecydowane działanie policjantów ruchu drogowego z Gdańska pozwoliły na uratowanie 19-latka, który próbował targnąć się na swoje życie. Mężczyzna był w złym stanie psychicznym i chciał skoczyć z wiaduktu. Zdeterminowani funkcjonariusze podjęli z nim rozmowę, a następnie przy pomocy strażaków ściągnęli za barierę i zabrali w bezpieczne miejsce. Mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali złodzieja, który okradał drogerię z …maskar do rzęs
34-latek kradł kosmetyki. Za cel upatrzył sobie jedną z drogerii w Lęborku, z której w tym miesiącu wyniósł asortyment o łącznej wartości około trzech tysięcy złotych. Został zatrzymany na początku tego tygodnia. Jako, że działał w warunkach recydywy grozi mu kara ponad 7 lat pozbawienia wolności.
Lębork -
Jubileusz konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Wśród wyróżnionych lęborska policjantka
17 listopada br. w Komendzie Głównej Policji z okazji jubileuszu XV-lecia konkursu „Policjant, który mi pomógł” odbyło się uroczyste spotkanie laureatów wszystkich dotychczasowych edycji. Wśród nich znalazła się policjantka z lęborskiego garnizonu, asp. Justyna Naronowicz, laureatka 12 edycji, wyróżniona w 2019 roku za profesjonalizm i empatyczną postawą w obszarze pomocy osobie dotkniętej przemocą w rodzinie.
Lębork -
Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali narkotyki
Policjanci z powiatu gdańskiego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Zostali oni przewiezieni do policyjnego aresztu. Wszyscy usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.
Pruszcz Gdański -
Spotkanie policjantek z przedszkolakami w Gdyńskim Centrum Filmowym
Funkcjonariuszki z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zostały zaproszone na spotkanie z przedszkolakami, które odbyło się w Gdyńskim Centrum Filmowym. Policjantki przekazały maluchom wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także opowiedziały o swojej codziennej pracy. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, odpowiadając na pytania. W nagrodę za aktywność przedszkolaki otrzymały od policjantek odblaski.
Gdynia -
Debata społeczna o bezpieczeństwie seniorów
Wczoraj odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa seniorów. Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo osób starszych. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać praktycznych porad na temat bezpieczeństwa w domu, w miejscach publicznych i w ruchu drogowym, a także poznać metody działania oszustów. Seniorom przedstawiono też aplikację „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.
Chojnice -
Pijany kierowca spowodował kolizję i uciekł
Dzięki współpracy malborskich i starogardzkich policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie nietrzeźwy sprawca kolizji, który odjechał z miejsca zdarzenia. 56-letni Litwin, kierując ciężarówką na ul. Aleja Rodła w Malborku uderzył w jadące audi i nie zatrzymując się, odjechał w kierunku Tczewa. Mężczyzna został zatrzymany na terenie powiatu starogardzkiego. Okazało się, że miał prawie promil alkoholu w organizmie. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Teraz 56-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Malbork -
Sprawdzali pustostany, trafili na poszukiwanego
Gdy słupki rtęci wskazują niską temperaturę, policjanci prowadzą wzmożone działania, ukierunkowane na pomoc osobom narażonym na wychłodzenie organizmu. Wczoraj w Lęborku podczas kontroli pustostanu, dzielnicowi zatrzymali 35-latka poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.
Lębork -
Asza – nowy policyjny pies w gdańskiej komendzie
Do załogi gdańskich policjantów dołączył pies o imieniu Asza. Czworonożny funkcjonariusz wraz ze swoim przewodnikiem sierż. Krystianem Narlochem po ukończeniu specjalistycznego szkolenia rozpoczęli służbę na terenie Gdańska i dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta.
Gdańsk -
Policjanci na szkoleniu dotyczącym procedury ,,Niebieskie Karty” oraz tzw. ustawy antyprzemocowej.
Wczoraj w auli komisariatu na Śródmieściu odbyło się szkolenie dla gdańskich policjantów dotyczące zadań Policji w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Podczas pierwszej części spotkania o procedurach pomocowych dotyczących dzieci mówiła dr Marat Flis – Świeczkowska Z Centrum Pomocy Dzieciom. Dalszą część szkolenia poprowadził Pan Wojciech Heyke Przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego MOPR w Gdańsku, który mówił o procedurze „Niebieskie Karty”. Następnie o uprawnieniach policjantów wynikających z tzw. ustawy antyprzemocowej mówiła asp.szt. Ewelina Stankiewicz z Wydziału Prewencji gdańskiej komendy.
Gdańsk -
Policjanci w przedszkolu Parkowe Wzgórze opowiadali o swoim zawodzie.
W ubiegłym tygodniu w przedszkolu Parkowe Wzgórze odbył się „Dzień Zawodów”. W ramach tej akcji policjanci różnych wydziałów opowiadali najmłodszym o specyfice swojej pracy.
Gdańsk -
40-latek włamał się do garażu, a ponadto miał przy sobie narkotyki
We wtorek tczewscy policjanci zatrzymali 40-latka, który włamał się do garażu na terenie gospodarstwa w jednej ze wsi powiatu. Ponadto mężczyzna miał przy sobie narkotyki. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy włamywaczowi nie udało się nic ukraść. 40-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi mu wyższy wymiar kary ze względu na powrót do przestępstwa. Mężczyzna odpowie również za posiadanie narkotyków.
Tczew -
Zatrzymane dwie osoby, które realizowały sfałszowane recepty
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych z gdyńskiej komendy zatrzymali 58-letnią kobietę oraz 67-letniego mężczyznę, którzy kupowali leki psychotropowe na fałszywe recepty. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy tego przestępstwa realizowali sfałszowane recepty od grudnia 2021 roku. Prokuratur zastosował wobec 58-latki i 67-latka dozór policyjny. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Gdynia -
Policjanci zatrzymali kierowców, którzy kierowali pod wpływem alkoholu i wbrew zakazowi sądu
Chojniccy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców oraz mężczyznę, który kierował osobowym daewoo pomimo trzech zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawy znajdą swój finał w sądzie – mężczyznom za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!!!
Chojnice -
Gdańsk-26-latek ukradł perfumy za prawie 3,5 tys. zł.
Gdańscy policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o kradzież perfum. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży mienia o wartości prawie 3,5 tys. zł. Teraz grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Kryminalni zabezpieczyli 14 kilogramów różnych substancji
Bytowscy kryminalni nie ustają w walce z przestępczością narkotykową. Tym razem efektem ich działań są zabezpieczone różne substancje o łącznej wadze około czternastu kilogramów o czarnorynkowej wartości niemniejszej niż 100 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymane zostały dwie osoby. To 32-letni mężczyzna i 31-letnia kobieta. Za usiłowanie wprowadzenia do obrotu znacznej ilości zakazanych ustawą substancji grozi kara więzienia nawet do 12 lat.
Bytów -
Wizyta Ambasadora Republiki Armenii w Polsce
Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku gościł J.E.Samvel Mkrchian Ambasador Republiki Armenii w Polsce.
KWP w Gdańsku -
W Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odsłonięto tablicę upamiętniającą strajk 1980 roku
W holu głównym Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku odsłonięto dziś tablicę upamiętniającą dziesięciodniowy strajk pracowników oświaty, służby zdrowia i kultury z 1980 roku. W uroczystym spotkaniu udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku.
KWP w Gdańsku -
ŚWIĘTO KORPUSU SŁUŻBY CYWILNEJ
Dzisiaj pomorscy policjanci i pracownicy Policji uczcili obchodzone dnia 11 listopada Święto Korpusu Służby Cywilnej łącząc je z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Była to wyjątkowa okazja do wręczenia m.in. Medali za Długoletnią Służbę, Medali za Zasługi dla Policji oraz przedterminowych awansów w stopniach służbowych. W podniosłej atmosferze tego Święta wręczono także szereg innych wyróżnień i podziękowań za pracę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego w woj. pomorskim.
KWP w Gdańsku -
Udało jej się uniknąć oszukania metodą „na policjanta”, bo z wypłaconymi 10 tysiącami złotych przyszła na policję.
Oszuści wyłudzający pieniądze metodą „na policjanta” są aktywni w naszym powiecie. Pamiętajmy, policjanci nigdy nie zażądają od nas przekazania gotówki w żaden sposób. Policjanci nigdy nie angażują nas w swoje realizacje, nie dopytują o stan konta, nie wymagają robienia żadnych przelewów. Koniecznie uświadamiajmy o tym naszych bliskich!
Nowy Dwór Gdański -
Nieletni sprawcy pobicia wkrótce staną przed sądem
Policjanci z tczewskiej komendy zatrzymali nieletnich, którzy na początku listopada pobili swojego rówieśnika. Funkcjonariusze ustalili tożsamość sprawców, którzy podczas pobicia byli zamaskowani. Za swoje zachowanie nastolatkowie odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.
Tczew -
Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie
Oficer dyżurny z Oksywia odebrał telefon od kobiety, która miała obawę o to, że jej mąż chce odebrać sobie życie. Dyżurny skierował policjantów na plażę, gdzie miał znajdować się mężczyzna. Okazało się, że 34-latek był w wodzie i oddalał się od linii brzegowej nie reagując na wołania. W związku z tym policjant wszedł do wody, dopłynął do mężczyzny i zholował go do brzegu. 35-latek został przekazany pod opiekę lekarzy.
Gdynia -
Pijany rowerzysta próbował schować się przed policjantami. Samochodu prowadzić nie może, niewykluczone, że przez dłuższy czas nie pojeździ też rowerem
Przed sądem stanie 59-latek, który jechał rowerem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna, karany już za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, chciał uniknąć policyjnej kontroli i schował się przed mundurowymi za zaparkowanymi samochodami-bezskutecznie. Badanie alkotestem wykazało, że miał w organizmie prawie promil alkoholu.
Lębork -
Złodziej katalizatorów usłyszał 15 zarzutów
Kryminalni z komendy miejskiej podczas pracy nad sprawą kradzieży katalizatora, do której doszło w październiku na ul. Startowej w Gdańsku, wytypowali osobę podejrzewaną o to przestępstwo. W poniedziałek po południu mężczyzna został zatrzymany na Przymorzu w swoim mieszkaniu. Ostatecznie 29-latek usłyszał 15 zarzutów za kradzieże i usiłowanie kradzieży katalizatorów oraz spowodowanie strat na łączną kwotę ponad 22 tys. zł. Podejrzanemu grozi teraz do 5 lat więzienia.
Gdańsk -
Kryminalni zatrzymali dwóch włamywaczy
Kryminalni z Wejherowa zatrzymali dwóch włamywaczy. Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, usiłowania, kradzieży kół oraz posiadania narkotyków. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Wejherowo -
Obchody Dnia Służby Cywilnej w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku
Nazywani są niewidzialnym sercem formacji dlatego, że ich praca jest często niedostrzegana, jednak bez nich funkcjonowanie Policji byłoby praktycznie niemożliwe. Z okazji obchodzonego 11 listopada Dnia Służby Cywilnej wczoraj Komendant Miejski Policji w Słupsku nadkom. Mariusz Mejer wraz ze swoimi zastępcami i kadrą kierowniczą wręczyli wyróżnienia pracownikom i złożyli podziękowania za codzienny trud włożony w prawidłowe funkcjonowanie jednostki.
Słupsk -
Trzej mężczyźni zatrzymani do sprawy rozboju
Kwidzyńscy policjanci zatrzymali trzy osoby do sprawy rozboju na 14 latku. W mieszkaniu jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli telefon pochodzący z rozboju, zatrzymany posiadał też w domu narkotyki. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Kwidzyn -
Policjanci zatrzymali złodzieja i włamywacza. Straty na jakie naraził pokrzywdzonych wyniosły ponad 50 tysięcy złotych
Nawet na 10 lat może trafić za kratki 21-letni lęborczanin podejrzany o kradzieże z włamaniami i zniszczenie mienia. Łupem złodzieja padały narzędzia elektryczne i katalizatory. Łączna wartość strat jakie wyrządził wyniosła ponad 50 tysięcy złotych.
Lębork -
Policjanci pracowali na miejscu wypadku z udziałem rowerzysty
Śledczy wyjaśniają okoliczności potrącenia rowerzysty, do jakiego doszło w Lęborku na ulicy Abrahama. Na przejeździe rowerowym kierujący vw passatem zderzył się z 69-letnim cyklistą. Poszkodowany z urazem nogi został przewieziony do szpitala
Lębork -
Działania malborskich służb w pomoc bezdomnym. Nie bądź obojętny – możesz pomóc dzięki zgłoszeniu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Malborscy policjanci wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malborku oraz strażnikami miejskimi przeprowadzili działania mające na celu zdiagnozowanie problemu bezdomności na terenie miasta. Celem tej akcji było dotarcie do jak najszerszej grupy osób bezdomnych oraz poinformowanie ich o możliwościach uzyskania pomocy. Policjanci apelują – nie bądźmy obojętni na los osób pozbawionych dachu nad głową! Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Malbork -
Zderzenie dwóch aut policjanci apelują o ostrożność
Policjanci przypominają kierowcom o tym, że jesienią warunki jazdy są utrudnione między innymi przez szybko zapadający zmrok, opady deszczu, mgłę, a także liście leżące na drogach. Dlatego sztumscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.
Sztum -
Okradali sklepy, usłyszeli zarzuty
Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy ukradli towar z supermarketów na łączną kwotę ponad 5 tys. zł. Sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży mienia, jeden z nich dodatkowo będzie odpowiadał za przestępstwo w warunkach tzw. recydywy. Sprawcom grozi kara 5 lat więzienia, recydywiście sąd może zwiększyć karę o połowę.
Gdańsk -
Pijany kierowca ciężarówki spowodował kolizję.
Policjanci ruchu drogowego z Gdańska zatrzymali kierowcę ciężarówki, który pijany wsiadł do samochodu i spowodował kolizję drogową. Mężczyzna był pod wpływem prawie 2,5 promila alkoholu.
Gdańsk -
Zatrzymany przez policjantów recydywista odpowie za kradzież
Kryminalni z Tczewa zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który pod koniec września br. ukradł z niezamkniętego auta cztery felgi, akumulator, mikrofalówkę i chodzik dziecięcy. Właściciel wycenił starty na blisko tysiąc złotych. Tczewianin usłyszał już zarzuty i za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy, za co grozi mu kara do 7.5 roku więzienia.
Tczew -
Kierowca recydywista stracił prawo jazdy i zapłaci podwójny mandat.
Wczoraj patrol słupskiej drogówki, który pełnił służbę na drodze pomiędzy Słupskiem i Bytowem zatrzymał uprawnienia do kierowania trzem kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 51 km/h. Wobec jednego z nich mundurowi zastosowali dodatkowo przepisy o tzw. kierowcach recydywistach w związku z kolejnym tego typu wykroczeniem od czasu zmiany przepisów, które nastąpiły 17 września b.r.
Słupsk