Wiadomości

Nel zwęszyła kolejne narkotyki

Data publikacji 27.03.2023

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali 48-latka podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze wspierani przez czujny nos policyjnego owczarka o imieniu Nel zabezpieczyli łącznie ponad 100 gramów mefedronu. Narkotyki ukryte były w kredensie i szafce z butami. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawieniu wolności.

W miniony piątek policjanci z wydziału kryminalnego starogardzkiej komendy pracując nad kolejną sprawą narkotykową, przeszukali piwnicę oraz mieszkanie w jednym ze starogardzkich bloków. Gdy funkcjonariusze znaleźli w kredensie blisko 30 zawiniątek folii aluminiowej z białym proszkiem, zaangażowali do swoich działań policyjnego owczarka belgijskiego, znanego ze swojego wyczucia i wprawy w wykrywaniu narkotyków. Nel, bo o niej mowa bardzo szybko zlustrowała przeszukiwane mieszkanie. Po wnikliwej analizie pomieszczeń i obwąchaniu różnych kątów czworonożna funkcjonariuszka skupiła swoją uwagę na szafce. Jej ogon zaczął kiwać się coraz szybciej, a nos skierował się w stronę szuflady z butami, wskazując swojemu przewodnikowi miejsce, w którym ukryte były kolejne środki odurzające.

W wyniku przeprowadzonej akcji policjanci zabezpieczyli ponad 100 gramów żółtego i białego proszku. Badanie testerem wykazało, że był to mefedron. Kryminalni zatrzymali również 48-latka, do którego należały zabezpieczone narkotyki. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że narkotyki są niebezpieczne i szkodliwe dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Mogą one powodować poważne problemy zdrowotne, a w niektórych przypadkach nawet prowadzić do śmierci. Narkotyki wpływają na nasz układ nerwowy i zmieniają sposób, w jaki odczuwamy rzeczywistość. Mogą powodować zaburzenia percepcji, a także prowadzić do stanów lękowych i depresyjnych. Nasze zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze, a życie bez narkotyków jest pełne pozytywnych emocji i możliwości. Zwróćcie się o pomoc do specjalistów, jeśli macie jakiekolwiek problemy związane z używaniem narkotyków lub potrzebujecie wsparcia w tym zakresie np. do Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Możecie także skorzystać z różnych dostępnych źródeł informacji na temat zdrowego stylu życia, które pomogą Wam dokonać mądrych wyborów.

  • policyjny pies i zabezpieczone środki odurzające
  • policyjny pies i zabezpieczone środki odurzające
Powrót na górę strony