Wiadomości

Renault wjechało w ogrodzenie i przewróciło się na bok. Za kierownicą pijana kobieta

Data publikacji 27.03.2023

Ponad dwa i pół promila alkoholu miała w organizmie 29-latka, która doprowadziła do niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Kobieta na prostym odcinku straciła panowanie nad autem i wjechała w ogrodzenie. Samochód przewrócił się na bok, kierująca była zakleszczona w pojeździe.

Wczoraj około godziny 21:00 lęborscy policjanci zostali skierowani do jednej z miejscowości na terenie gminy Cewice, gdzie doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. W renault, które przewróciło się na bok znajdowała się zakleszczona kobieta. Konieczna była interwencja straży pożarnej by wydobyć kierującą z samochodu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 29-latka kierująca renault na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad autem i uderzyła w ogrodzenie domu. Badanie alkotestem wykazało, że kobieta miała w organizmie ponad dwa i pół promila alkoholu. Jechała sama. Pogotowie zabrało ją do szpitala, ale na szczęście okazało się, że nie odniosła poważniejszych obrażeń. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 29 – latki i wkrótce przedstawią jej zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kobiecie grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów przez co najmniej 3 lata.

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu albo innych środków odurzających jest jedną z najczęściej powtarzających się tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Pijani kierowcy narażają na utratę życia albo ciężkie kalectwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu. Alkohol prowadzi m.in. do zmniejszenia szybkości reakcji, ograniczenia pola widzenia, błędnej oceny odległości i szybkości, błędnej oceny własnych możliwości oraz znacznego obniżenia samokontroli i koncentracji. Dlatego jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenie, że za kierownicą siedzi nietrzeźwa osoba dzwońmy pod numer alarmowy 112. Na każde takie zgłoszenie policjanci reagują niezwłocznie.

  • pojazd który uczestniczył w kolizji drogowej
  • pojazd który uczestniczył w kolizji drogowej
Powrót na górę strony