Wiadomości

To już w najbliższy weekend – "Doborowa sobota" w Wejherowie

Data publikacji 30.03.2023

Wydarzenie odbędzie się 1 kwietnia i to nie żart. W hali sportowej, przy ulicy Jana III Sobieskiego 344 w Wejherowie o godzinie 10:00 rozpocznie się "Doborowa sobota", czyli policyjny dzień otwarty. Na uczestników wydarzenia czekają liczne atrakcje przygotowane przez funkcjonariuszy Policji województwa pomorskiego. Każda chętna osoba będzie mogła spróbować swoich sił na policyjnych torze przeszkód (osoby pełnoletnie). Ponadto w trakcie wydarzenia będzie można złożyć dokumenty i starać się o przyjęcie do służby w Policji. Zapraszamy!

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 4  przy ulicy Jana III Sobieskiego 344  w Wejherowie, 1 kwietnia w godzinach od 10:00 do 15:00 odbędzie się policyjny dzień otwarty. W ramach wydarzenia uczestnicy będą mogli sprawdzić się na policyjnym torze przeszkód oraz zobaczyć pracę policjantów z różnych pionów. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji zorganizowanych przez Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Gdańsku, Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Gdańsku, Oddział Prewencji Policji w Gdańsku, Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Gdańsku, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku i policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni oraz z komend powiatowych z Pucka i Lęborka. Gospodarzem wydarzenia są policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.
Jakie atrakcje na Was czekają? Przygotowaliśmy dla Was:
- sprzęt, którym dysponują pomorscy policjanci – radiowozy, motocykle
- wyposażenie policjantów Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku w asyście armatki wodnej
- pokaz sprzętu oraz sprawności fizycznej policyjnych kontrterrorystów
- „miejsce zbrodni”, na którym swoją pracę zaprezentują funkcjonariusze z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku;
- pokaz tresury przewodnika psa służbowego
- gogle VR dzięki którym poczujecie się jak jedni z nas i będziecie mogli zobaczyć pracę policjantów w wirtualnej rzeczywistości

- pokaz technik i taktyki interwencji w wykonaniu instruktorów Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.


Zapraszamy Was serdecznie na to wydarzenie, będzie to świetna okazja dla wszystkich osób, które kiedykolwiek myślały o wstąpieniu do służby w Policji. Funkcjonariusze obecni na miejscu z chęcią odpowiedzą na pytania uczestników wydarzenia, a ponadto wszyscy chętni będą mogli tego dnia złożyć podanie rekrutacyjne i aplikować do służby w Policji.
Wczoraj podobne atrakcje przygotowaliśmy dla uczniów liceum ogólnokształcącego, zobaczcie namiastkę tego w czym będziecie mogli uczestniczyć już 1 kwietnia – to nie jest żart :)

  • grafika
Powrót na górę strony