Wiadomości

Młody kierowca stracił prawo jazdy, które odebrał klika godzin wcześniej

Data publikacji 27.03.2023

W piątek policjanci z chojnickiej drogówki zatrzymali do kontroli 18-letniego mężczyznę kierującego mercedesem, który jechał 109 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie funkcjonuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy, które odebrał klika godzin wcześniej. Dodatkowo musi zapłacić 1500 zł mandatu karnego, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych. Policjanci przypominają – prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

W piątek około godziny 20  policjanci z chojnickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa. 18-latek w terenie zabudowanym jechał ponad 109 km/h. Policjanci zatrzymali auto na ulicy Kościerskiej w Chojnicach. Jak się okazało młody kierowca parę dni wcześniej zdał egzamin, a prawo jazdy odebrał kilka godzin przed kontrolą. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania oraz zgodnie z  taryfikatorem nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych.

Policjanci wciąż apelują do kierowców o rozsądek i przypominają, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości. Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

  • zdjęcie poglądowe
Powrót na górę strony