Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Srebrna Odznaka Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa dla Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku
Nadinsp. Andrzej Łapiński na zaproszenie Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy płk. Andrzeja Gniota uczestniczył w poniedziałek w Wojewódzkich Obchodach Święta Służby Więziennej.
KWP w Gdańsku -
ZAPNIJ PASY - poczuj uścisk bezpieczeństwa
Wakacje, które dla dzieci, ich rodziców i opiekunów są czasem wypoczynku połączonego z rodzinnymi wyjazdami wiążą się jednak też z zagrożeniami w ruchu drogowym. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis S.A. - operatorem komunikatora Yanosik oraz firmą Screen Network, dysponującą ekranami LED rozmieszczonymi na terenie całego kraju prowadzi akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa.
KGP -
„Bezpieczne Wakacje 2023” działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i turystów wypoczywających w nadmorskich miejscowościach.
W miniony weekend na plaży w Ustce i Łebie pomorscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania pn. „Bezpieczne wakacje 2023”. Funkcjonariusze spotkali się z turystami i mieszkańcami województwa pomorskiego wypoczywającymi nad polskim morzem.
KWP Gdańsk -
3-latka bez opieki zauważył przechodzień
W sobotę tuż po godz. 10.00 jeden z mieszkańców zaalarmował policjantów, że przy sklepie w dzielnicy Orunia zauważył małego chłopca bez opieki. Mundurowi zajęli się dzieckiem, a po kilku godzinach do komisariatu zgłosili się rodzice. 3-latek trafił pod opiekę rodziny zastępczej, a sprawą zajęli się policjanci i sąd rodzinny.
Gdańsk -
Kolejni wyeliminowani z ruchu
Podczas minionego weekendu policjanci z Sopotu wyeliminowali z ruchu 4 kierujących samochodami, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu oraz kolejnych 5 osób, które będąc w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu kierowały hulajnogami elektrycznymi. Funkcjonariusze prowadzą też czynności w sprawie wypadku drogowego z udziałem kierującego hulajnogą i pieszej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 25-latek na hulajnodze elektrycznej wjechał w idącą chodnikiem 19-latkę, która przewróciła się i doznała obrażeń. Apelujemy o rozwagę i trzeźwość na drodze!
Sopot -
Miał sądowy zakaz i był poszukiwany, rozpoznał go policjant poza służbą
Gdańscy policjanci zatrzymali 26-latka, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Mężczyzna ma dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów i był poszukiwany. Sprawca został zatrzymany dzięki reakcji funkcjonariusza służby kryminalnej, który był w czasie wolnym od służby. Do policyjnego aresztu trafiła też 21-letnia pasażerka rozbitej skody, którą ujęli, będący poza służbą funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz policjantka z komisariatu Śródmieście.
Gdańsk -
Ukradli rowery i hulajnogę-zostali zatrzymani przez policjantów
Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci kryminalni z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali kobietę i mężczyznę, których wcześniej powiązali ze sprawą kradzieży rowerów i hulajnogi na terenie miasta. Mundurowi odzyskali 6 rowerów i hulajnogę elektryczną, a zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży. Mężczyzna odpowie jako recydywista. Za kradzież w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 7,5 lat więzienia.
Pruszcz Gdański -
Trzy owczarki niemieckie uwolnione z nagrzanego pojazdu
Wczoraj po południu policjanci uwolnili trzy psy, które właściciel pozostawił w rozgrzanym, zamkniętym samochodzie, pozostawiając jedynie lekko opuszczone szyby. Mundurowi wybili szybę i uwolnili owczarki, które wręcz rzuciły się do wodopoju. Za narażenie zwierząt na utratę życia lub zdrowia, zgodnie z Ustawą o Ochronie Zwierząt grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.
Gdynia -
Policjanci pomogli psu pozostawionemu w nagrzanym samochodzie
Prawdopodobnie niemal godzinę spędził w nagrzanym samochodzie pies pozostawiony tam przez swoją właścicielkę. Ze śmiertelnej pułapki pomogli mu wyswobodzić się lęborscy policjanci, zaalarmowani przez świadków. Nieodpowiedzialna właścicielka zwierzęcia odpowie przed Sądem.
Lębork -
42-latek zabił swojego psa szpadlem
5 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem grozi 42-letniemu mieszkańcowi powiatu nowodworskiego. Mężczyzna uśmiercił swojego psa szpadlem.
Nowy Dwór Gdański -
Pijany przyjechał do pracy w tartaku
Chojniccy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego 35-latka, który stawił się do pracy kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Według ustaleń mundurowych mężczyzna przyjechał do pracy samochodem.
Chojnice -
Policjanci z powiatu wejherowskiego prowadzili działania profilaktyczne na plaży w Lubiatowie
Policjanci powiatu wejherowskiego po raz kolejny prowadzili akcję Bezpieczne Wakacje na plaży w Lubiatowie. Funkcjonariusze rozmawiali z turystami wypoczywającymi nad morzem o podstawowych zasadach, które obowiązują w trakcie wakacji oraz rozdawali najmłodszym opaski niezgubki. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność. Woda to żywioł, który nie wybacza błędów.
Wejherowo -
Rodzicu, pilnuj swojego dziecka! To Twój największy skarb!
Lato w pełni, sezon wakacyjny rozpoczął się na dobre, urlopowe wyjazdy to zasłużony odpoczynek i przyjemne chwile, lecz dla rodziców i opiekunów, którzy wyjeżdżają z małymi dziećmi, powinny być także okresem wzmożonej uwagi.
KGP -
Trwają działania prewencyjno- kontrolne przy bramkach na autostradzie
W weekendy bramki na autostradzie A1 są podniesione. Przejazd w tym czasie jest bezpłatny, a przy punktach poboru opłat nie tworzą się kolejki aut. Niestety otrzymujemy coraz więcej sygnałów, że kierowcy, w związku z ułatwieniem przejazdu na tym odcinku, przejeżdżają przez bramki z dużymi prędkościami, stwarzając tym samym zagrożenie na drodze. Dlatego policjanci prowadzą w tym miejscu działania prewencyjno- kontrolne.
KWP Gdańsk -
Kryminalni z Tczewa zatrzymali trzech sprawców różnych kradzieży w jednym dniu!
Policjanci z wydziału kryminalnego z Tczewa odnieśli kolejne sukcesy w zwalczaniu przestępczości, zatrzymując trzech sprawców różnych kradzieży w ciągu jednego dnia. Wśród zatrzymanych sprawców znajdował się 54-letni mężczyzna, który zauważył nieprzytomnego mężczyznę, zadzwonił po karetkę pogotowia, a następnie wykorzystał sytuację i ukradł nieprzytomnemu saszetkę, w której znajdowały się pieniądze, dokumenty, karty płatnicze, telefon komórkowy oraz 5 kuponów totolotka.
Tczew -
Gotowi by pomagać
Okres wakacyjny dla służb ratunkowych jest bardzo pracowity i wymagający. Morze, w jednej chwili może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem, dlatego tak ważne są zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. Jesteśmy gotowi by pomagać, ale czy Ty jesteś gotowy, aby bezpiecznie spędzić te wakacje?
Nowy Dwór Gdańsk -
Uczestnicy półkolonii sportowych w sopockiej komendzie
Wczoraj sopockich policjantów odwiedzili uczestnicy półkolonii sportowych „Lato z Jajem”. Mali goście dowiedzieli się o pracy policjantów na różnych stanowiskach, a także z bliska zobaczyli pomieszkania i sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Spotkanie było też okazją, by w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, której partnerem jest Fundacja PZU, porozmawiać o bezpiecznych zachowaniach nad wodą, na podwórku i na ulicy.
Sopot -
Policjanci rozdawali na plaży w Mechelinkach „opaski niezgubki”
W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, policjanci z powiatu puckiego wręczali dzieciom tzw. „opaski niezgubki”. Mają one ułatwić odnalezienie malucha w przypadku zagubienia. Policjanci prowadzili działania na plaży w Mechelinkach i zapowiadają kolejne na plaży we Władysławowie.
Puck -
Słupscy policjanci odwiedzili obóz harcerski.
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wspólnie ze strażakami oraz służbą leśną odwiedzili obóz harcerski zlokalizowany w gminie Kępice. Wspólne działania kontrolo-edukacyjne służb mają na celu zapobieganie sytuacjom niebezpiecznym podczas letniego wypoczynku dzieci i młodzieży.
Słupsk -
Policjanci zatrzymali 4 osoby poszukiwane listami gończymi. Jednemu z nich policjanci przerwali wakacje w Zakopanem.
Działania prowadzone przez kryminalnych przyniosły znaczące rezultaty, aż cztery osoby poszukiwane listami gończymi zostały zatrzymane. Jednym z zatrzymanych jest 30-latek, który był poszukiwany za alimenty, a sąd skazał go na karę dwóch i pół miesiąca więzienia. Mężczyzna ukrywał się w Niemczech, jednak dzięki współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz z policjantami z Zakopanego, tczewscy kryminalni zdołali go zatrzymać podczas urlopu właśnie w tej miejscowości.
Tczew -
Policjanci odzyskali samochód utracony w Bydgoszczy i zatrzymali pasera.
Policjanci z Kościerzyny odzyskali utracony w Bydgoszczy samochód marki Citroen C-elysee o wartości ponad 25 tys. złotych. Do kradzieży doszło w nocy z 30 czerwca na 1 lipca 2023 roku. Mundurowi zatrzymali także pasera. 49-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Kościerzyna -
Policjanci zatrzymali dwie osoby w związku z wprowadzeniem do obrotu narkotyków
Wejherowscy policjanci zatrzymali dwie osoby w związku z posiadaniem oraz wprowadzaniem do obrotu narkotyków. Sprawcy zostali już przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. Za wprowadzanie do obrotu narkotyków grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
Wejherowo -
45-latek odpowie za kradzież i płatności cudzą kartą.
Gdańscy policjanci zatrzymali 45-letniego gdańszczanina podejrzanego o kradzież oraz nieautoryzowane dokonanie płatności kartą bankomatową. Policjanci ujawnili przy nim telefon pokrzywdzonego. Mężczyzna usłyszał łącznie 10 zarzutów. Teraz grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który posługiwał się fałszywym prawem jazdy.
Wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami i kara pozbawienia wolności do 5 lat grozi 39-letniemu kierowcy, którego wczoraj zatrzymali gdańscy policjanci ruchu drogowego. Okazało się, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania i posługiwał się fałszywym prawem jazdy.
Gdańsk -
Poszukiwany 72-latek zatrzymany przed komisariatem.
Dziś rano policjanci z Oliwy przed budynkiem komisariatu wylegitymowali mężczyznę, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać, odwrócił się i przyspieszył kroku. Podczas legitymowania 72-latka z Gdańska okazało się, że jest poszukiwany. Zgodnie z dyspozycją sądu mężczyzna trafi do więzienia, gdzie spędzi najbliższe pół roku za przestępstwo uchylania się od alimentacji.
Gdańsk -
Kierujący bez uprawnień do kierowania zatrzymany przez policjantów.
Wczoraj dzielnicowy Posterunku Policji w Dzierzgoniu zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna stracił prawo jazdy ponad miesiąc temu, za kierowanie pod wpływem alkoholu. Za popełnione przestępstwo 62-latek odpowie teraz przed sądem.
Sztum -
Pijany kierował skuterem - został zatrzymany przez policjantów
Sztumscy policjanci zatrzymali wczoraj kierowcę skutera. Mężczyzna kierował jednośladem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Niedługo 42-latek, mieszkaniec powiatu malborskiego za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do dwóch lat więzienia.
Sztum -
Policjanci zatrzymali dwóch sprawców zniszczenia mienia
Policjanci Posterunku Policji w Dzierzgoniu zatrzymali 18 i 22-latka podejrzanego o wybicie szyb w drzwiach do budynku. Zatrzymani mężczyźni, mieszkańcy Dzierzgonia przyznali się do winy oraz złożył obszerne wyjaśnienia. Grozi im do 5 lat więzienia.
Sztum -
Znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.
Policjanci chojnickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego, który kierując fordem przekroczył znacznie prędkość w terenie zabudowanym. 26-letniemu mieszkańcowi powiatu wejherowskiego policjanci zatrzymali prawo jazdy. Funkcjonariusze apelują o rozważną i bezpieczną jazdę na drogach.
Chojnice -
Kontrole prędkości przy bramkach na autostradzie
W weekendy bramki na autostradzie A1 są podniesione. Przejazd w tym czasie jest bezpłatny, a przy punktach poboru opłat nie tworzą się kolejki aut. Niestety otrzymujemy coraz więcej sygnałów, że kierowcy, w związku z ułatwieniem przejazdu na tym odcinku, przejeżdżają przez bramki z dużymi prędkościami, stwarzając tym samym zagrożenie na drodze.
KWP Gdańsk -
Nie daj złodziejowi okazji do kradzieży. Podczas wakacyjnego wypoczynku, nie zostawiaj swoich rzeczy bez nadzoru.
Słoneczna pogoda i wysokie temperatury sprawiają, że coraz więcej osób wypoczywa nad wodą. Wchodząc do morza, jeziora, rzeki pozostawiamy swoje rzeczy na plaży, a to doskonała okazja dla złodzieja. W ciągu ostatniego tygodnia pomorscy policjanci odnotowali kilka kradzieży, do których doszło na terenie plaż. Pomorscy policjanci przypominają, aby pilnować osobistych rzeczy i nie pozostawiać na widoku żadnych wartościowych przedmiotów.
KWP Gdańsk -
Stracił panowanie nad pojazdem i dachował, za wykroczenie policjanci ukarali 19-letniego kierowcę mandatem w wysokości 5 tys. zł.
Wczoraj sztumscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego na drodze powiatowej niedaleko Koślinki. Auto wypadło z drogi i dachowało. Kierujący, 19-latek był trzeźwy. Mężczyzna miał prawo jazdy od niespełna 3 miesięcy. Mieszkaniec Sztumu został ukarany wysokim mandatem oraz 10 pkt. karnymi
Sztum -
Kartuscy policjanci odzyskali 121 kartonów skradzionych nalewek o wartości ponad 145 tysięcy złotych- Dwóch mieszkańców powiatu kartuskiego usłyszało zarzuty kradzieży.
W miniony wtorek kartuscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kartuskiego, którzy w okresie od maja do lipca dokonali kradzieży 121 kartonów nalewek po 12 sztuk butelek o pojemności 0,7 litra każda. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Zatrzymani 40-latek i 36-latek usłyszeli zarzuty kradzieży za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Kartuzy -
Kościerski policjant najsilniejszym wśród mundurowych w Polsce.
st. sierż. Łukasz Dobek z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zajął pierwsze miejsce podczas zawodów w Szkole Policji w Słupsku na najsilniejszego policjanta. Startujący brali udział w następujący konkurencjach „Przeciąganie radiowozu”, „spacer dzielnicowego” i „wał przeciwpowodziowy” - to niektóre z konkurencji turnieju strongmanów, które rozegrano w słupskiej Szkole Policji. W zawodach o tytuł najsilniejszej policjantki i najsilniejszego policjanta udział wzięło kilkudziesięciu młodych policjantek i policjantów.
Kościerzyna -
Kryminalni zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem
Kryminalni z Kwidzyna zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzieże i włamania. Ich łupem stały się m.in. elektronarzędzia, materiały budowlane i pojemnik na wodę typu Mauser. Pokrzywdzeni wycenili straty na blisko 4 tys. złotych. Mieszkańcy z powiatu malborskiego i sztumskiego w wieku 22 i 23 lat usłyszą dzisiaj zarzuty.
Kwidzyn -
Reaguj, gdy widzisz osoby potrzebujące, ale wspieraj je rozsądnie
Osób w potrzebie nie można zostawiać bez pomocy, jednak pomoc im ofiarowana powinna być rozsądna. Aby była skuteczna, zjawisko należy wcześniej zdiagnozować. Jeżeli widzisz osobę proszącą o pieniądze, powiadom policjantów. Możesz także skorzystać z aplikacji Arrels, dzięki której do osób bezdomnych dotrą streetworkerzy.
Gdańsk -
37-latek stosował przemoc wobec rodziców, został zastosowany wobec niego nakaz opuszczenia mieszkania, zakaz zbliżania i kontaktowania oraz policyjny dozór
37-latek został objęty policyjnym dozorem w związku z tym, że stosował przemoc domową wobec swoich rodziców. Jak ustalono podczas interwencji, mężczyzna był agresywny wobec rodziny, stosował przemoc fizyczną i psychiczną. Prokurator zastosował wobec niego nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego, zakaz zbliżania i kontaktowania się z rodzicami oraz policyjny dozór.
Wejherowo -
Dzięki informacji od świadka policjanci wyciągnęli dwa psy z nagrzanego auta
Sopoccy policjanci, dzięki informacji od świadka, wyciągnęli z nagrzanego i zamkniętego auta dwa psy, które właściciel zostawił na co najmniej 8 godzin w samochodzie. Psy skomlały i mocno dyszały. Gdy jeden z funkcjonariuszy wszedł do środka okazało się, że nie mają wody i jedzenia, a do tego przypięte są smyczami przytrzaśniętymi bagażnikiem. Policjanci przypominają: Nie bądźmy obojętni! Gdy zauważymy zwierzę znajdujące się w sytuacji zagrażającej jego życiu lub zdrowiu poinformujmy policjantów dzwoniąc na numer 112.
Sopot -
Trzy miesiące tymczasowego aresztu dla 37-latka za znęcanie się nad rodziną.
Policjanci zatrzymali sprawcę przemocy, 37-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego Jak ustalili wstępnie mundurowi, mężczyzna od dłuższego czasu stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec swoich. Wczoraj kościerski sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo znęcania ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Kościerzyna -
Policjanci zatrzymali mężczyznę z Debrzna, który miał schowane w domu narkotyki.
Kryminalni z Człuchowa zajmujący się sprawami narkotykowymi zatrzymali wczoraj 25-letniego mieszkańca Debrzna, który miał w domu marihuanę schowaną w słoiku. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Człuchów -
Włamali się do mieszkania, zostali zatrzymani.
Kryminalni z komisariatu w Oliwie ustalili i zatrzymali dwóch sprawców w wieku 19 i 16 lat, którzy włamali się do mieszkania, skąd ukradli pusty sejf warty 500 zł. Jak ustali, funkcjonariusze łupem złodziei padła także biżuteria oraz router internetowy warte ponad 20 tys. zł. Policjanci odzyskali część ukradzionych przedmiotów, które sprawcy zastawili w lombardzie. 16-latek został przesłuchany przez policjantów w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego i o jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd rodzinny i nieletnich. Zatrzymany 19-latek usłyszał dwa zarzuty i grozi mu do 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Seniorze! Uważaj na oszustów, zachowaj ostrożność
Gdyńscy policjanci apelują do wszystkich starszych osób o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi. O tym, jaką metodą działają oszuści przekonała się 83-letnia mieszkanka Gdyni. Sprawcy przedstawili się za policjanta i doprowadzili seniorkę do przekazania 72 tys. zł. Mundurowi apelują do starszych osób o ostrożność ale również do ich najbliższych, aby uczulili seniorów na tego typu sytuacje.
Gdynia -
Bezpieczne wakacje ! Policja kontroluje obozy harcerskie
Wczoraj policjanci z Chojnic i Brus odwiedzili uczestników obozów harcerskich. Było to jedno z wielu spotkań z udziałem młodzieży, organizowanych w ostatnim czasie przez funkcjonariuszy w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i ,,Bezpieczne wakacje”.
Chojnice -
Kolejny raz policjant pokazał, że służba w Policji nie jest zamknięta w ramy czasowe, a pomaganie mamy we krwi
Podkom. Łukasz Skwarski zaopiekował się kilkuletnim chłopcem i jego ojcem, którzy brali udział w wypadku motoroweru i lawety. Policjant będący w czasie pozasłużbowym natychmiast zareagował, wybiegł ze sklepu i pomimo braku umundurowania podjął czynności. Obecnie służbę pełni w wydziale konwojowo-ochronnym komendy wojewódzkiej Policji, natomiast wcześniej wiele lat służył w wydziale ruchu drogowego, co znacząco ułatwiło mu działanie na miejscu zdarzenia. Najważniejszym dla niego było zapewnienie bezpieczeństwa małemu chłopcu i jego ojcu, którzy upadli z motoroweru na jezdnię, oraz zabezpieczenia tego miejsca, do czasu przyjazdu zawiadomionych o zdarzeniu służb.
KWP Gdańsk -
Dołącz do CBZC-stań po dobrej stronie
W dzisiejszym świecie, gdzie technologia odgrywa ogromną rolę, cyberprzestępczość stała się plagą, która dotyka zarówno jednostki, jak i instytucje na całym świecie. Ataki hakerów, kradzieże tożsamości, oszustwa i inne formy przestępczości online są coraz bardziej powszechne i zagrażają naszemu bezpieczeństwu. W tej walce ważną rolę odgrywa Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości. Jeśli masz pasję do technologii i chcesz pomagać w zapewnianiu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, służba w CBZC może być dla Ciebie idealnym wyborem.
KGP/ CBZC -
Policjanci po pościgu zatrzymali motocyklistę
Funkcjonariusze z tczewskiej drogówki zatrzymali po pościgu motocyklistę, który nie zastosował się do znaku „zakaz wyprzedzania” na DK91. Ponadto 32-latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu a pojazd zabezpieczyli na policyjnym parkingu. Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.
Tczew -
3 miesiące aresztu dla złodzieja, który pobił ochroniarzy i posiadał przy sobie mefedron
Wczoraj Sąd Rejonowy w Wejherowie wydał postanowienie o aresztowaniu 29-latka, mieszkańca powiatu grodziskiego, który na początku lipca, w jednym ze sklepów, ukradł 7 butelek whisky i zaatakował pracowników sklepu. Za kradzież rozbójniczą grozi mężczyźnie kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Puck -
Sprawca przemocy został objęty policyjnym dozorem
47-latek został objęty policyjnym dozorem w związku z tym, że stosował przemoc domową wobec swojej żony. Jak ustalono podczas wyjaśniania sprawy, mężczyzna był agresywny wobec rodziny, stosował przemoc fizyczną i psychiczną.
Wejherowo -
Nowostawscy policjanci zatrzymali włamywacza
Dzięki pracy nowostawskich policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 35-letni mieszkaniec powiatu, który we wtorek w nocy włamał się do magazynu jednego z marketów na terenie Nowego Stawu. Sprawca, spłoszony przez przechodniów, zdążył ukraść piwo i napoje dla dzieci o łącznej wartości blisko 100 złotych. Po kilku godzinach mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.
Malbork -
Zatrzymane małżeństwo ukrywało ponad 600 gramów narkotyków
W ubiegłym tygodniu tczewscy wywiadowcy zatrzymali, kobietę w wieku 42 lat oraz mężczyznę w wieku 39 lat, którzy ukrywali w piwnicy ponad 160 gramów amfetaminy i 440 gramów marihuany. Ponadto policjanci znaleźli w ich lokalu dwa pistolety i szlifierkę pochodzącą z kradzieży w innym województwie. Małżeństwo usłyszało w prokuraturze zarzut wprowadzania do obrotu środków odurzających. Sąd zastosował wobec nich dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.
Tczew