Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Poszukiwany mężczyzna zatrzymany z narkotykami
Policjanci z Lubichowa zatrzymali do kontroli drogowej 37-letniego mieszkańca Trójmiasta, który był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności oraz posiadał przy sobie środki odurzające. Mężczyzna został doprowadzony do miejscowej komendy, skąd trafił za kratki aresztu śledczego.
Starogard Gdański -
Podziękowania dla policjantów za udział w festynach zorganizowanych przez „Fundację Adaptacja”
Policjanci otrzymali podziękowanie z „Fundacji Adaptacja” za udział w festynach międzypokoleniowych. W ramach akcji mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie seniorów, propagowali bezpieczne i odpowiedzialne zachowanie w trakcie wakacyjnego wypoczynku, a także promowali zawód policjanta.
Gdynia -
Inauguracja akcji pomorskiej Policji „Bezpieczne Wakacje 2023” na plaży w Gdańsku – Brzeźnie.
W dniu 1 lipca br. na plaży, przy molo w Gdańsku – Brzeźnie pomorscy policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą i terenach przywodnych pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zorganizowali działanie pn. „Bezpieczne wakacje 2023”. Funkcjonariusze Policji oraz zaproszeni przedstawiciele podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa propagowali właściwe zachowania podczas wypoczynku letniego, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego uprawiania sportów wodnych.
-
Było bezpiecznie, do zobaczenia za rok!
Open'er Festival 2023 podobnie jak poprzednie edycje cieszył się zainteresowaniem fanów muzyki z całej Polski i nie tylko. W czasie jego trwania służbę pełniły wzmożone siły policjantów z Gdyni i Pucka, wpieranych przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku oraz funkcjonariuszy z innych pomorskich jednostek Policji. Było bezpiecznie, nie doszło do żadnych poważnych incydentów. Dziękujemy i do zobaczenia za rok!
KWP Gdańsk -
18-latek pod wpływem alkoholu spowodował kolizję
Zaledwie 4 miesiące temu uzyskał uprawnienia do kierowania pojazdami, a już je stracił. Malborscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 18-letniemu kierowcy opla, który w niedzielę rano spowodował kolizję na parkingu przed marketem. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał prawie 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i w tym stanie przewoził 3 pasażerów. Nastolatek przed sądem odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod wpływem alkoholu. Grozi mu wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.
Malbork -
Nieletni rowerzysta wjechał rowerem w toyotę. Chłopak był pod działaniem alkoholu.
W stanie wskazującym na spożycie alkoholu był 14-letni rowerzysta, który doprowadził do kolizji. Chłopak zjechał z chodnika bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.
Kwidzyn -
Tymczasowy areszt dla 35-latka, który groził, że wysadzi budynek
Kościerscy funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który odkręcił gaz i groził wysadzeniem jednego z budynków wielorodzinnych na terenie miasta. Dzięki zdecydowanemu działaniu policjantów nie doszło do tragedii. Agresor usłyszał już prokuratorskie zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia.
Kościerzyna -
Policjant tczewskiej drogówki podbija góry - Przebiegł Supermaraton Gór Stołowych
Podziw i szacunek należą się policjantom, którzy codziennie stawiają czoła wyzwaniom ruchu drogowego, dbając o nasze bezpieczeństwo na drogach. Jednak niektórzy z nich wykraczają poza swoje służbowe obowiązki, udowadniając, że są nie tylko wzorowymi stróżami prawa, ale również utalentowanymi sportowcami. Przykładem tego jest niezwykłe osiągnięcie policjanta drogówki, który wziął udział w Supermaratonie Gór Stołowych, pokonując trasę liczącą 55 km.
Tczew -
Nietrzeźwy na motorowerze. Policjantom tłumaczył, że naprawia go i chciał tylko sprawdzić, czy działa
Mając ponad 2 promile alkoholu jechał motorowerem po chodniku i wzdłuż przejścia dla pieszych. Policjantom tłumaczył, że naprawia go i chciał tylko sprawdzić, czy działa. Do tego okazało się, że pojazd nie posiada aktualnej polisy OC i ważnych badań technicznych. 43-letni mieszkaniec Sopotu za swoje postępowanie poniesie teraz odpowiedzialność przed sądem.
Sopot -
Poszukiwany ukrył się przed policjantami w szafie z ubraniami
Nie chcąc trafić do zakładu karnego, 28-letni mężczyzna wiedząc, że jest poszukiwany, gdy tylko usłyszał dopytujących o niego policjantów próbował za wszelką cenę się ukryć. Mimo tego, że wszedł do największej w mieszkaniu szafy i przykrył się stertą odzieży został szybko odnaleziony i zatrzymany przez miasteckich policjantów. Teraz w więzieniu spędzi najbliższe 8 miesięcy.
Bytów -
Zapłacili za telefony fałszywymi euro
Gdańscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o oszustwo oraz wprowadzanie do obiegu ponad 5 tys. fałszywych euro. Mężczyźni zapłacili za telefony fałszywkami i trafili w ręce policjantów. Wczoraj sąd zastosował wobec sprawców tymczasowy trzymiesięczny areszt. Teraz grozi im kara nawet 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Dzielnicowy z Ustki nagrodzony przez Wójt Gminy Ustka
Policjant z Komisariatu Policji w Ustce – st. asp. Sebastian Chabros otrzymał nagrodę Wójta Gminy Ustka za osiągnięcia w służbie, zaangażowanie oraz wzorową współpracę z jednostkami gminnymi. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się podczas Sesji Rady Gminy Ustka.
Słupsk -
Nietrzeźwy motocyklista potrącił dziewczynkę, został zatrzymany.
Policjanci w minioną sobotę zatrzymali dwóch nietrzeźwych motocyklistów w Wierzchowie Dworcu, po tym jak jeden z nich potrącił na drodze polnej 15-letnią dziewczynę. Zatrzymani mężczyźni kierowali motocyklami crossowymi niedopuszczonymi do ruchu drogowego, obaj nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Dziewczyna, mieszkanka gminy Człuchów z poważnymi obrażeniami ciała została zabrana śmigłowcem do szpitala w Gdańsku. Funkcjonariusze aktualnie ustalają szczegóły tego wypadku.
Człuchów -
Kradzież portfela oraz telefonu i szybkie zatrzymanie.
Dzięki współpracy policjantów i operatora monitoringu miejskiego ze Straży Miejskiej bardzo szybko zatrzymany został mężczyzna, który wykorzystując nieuwagę śpiącego na przystanku 36-latka, ukradł mu z kieszeni spodni telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi o łącznej wartości 600 zł. Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty, a zatrzymany 39-latek usłyszał zarzuty za kradzież zuchwałą. Mężczyźnie grozi 8 lat więzienia.
Gdańsk -
Został zatrzymany do kontroli bo przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami oraz był poszukiwany.
W sobotę na ul. Morskiej policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobową kia, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie interwencji okazało się, że 36-letni mieszkaniec Będzina ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz jest poszukiwany do odbycia kary czterech miesięcy pozbawienia wolności.
Gdynia -
Publikacja prawdziwych informacji okazją dla oszustów
Komenda Główna Policji, Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości oraz FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP ostrzegają przed oszustami, którzy wykorzystują do swoich celów prawdziwe wiadomości przekazywane przez media, by wzbudzić zainteresowanie potencjalnych ofiar lub wręcz wywołać u nich zaniepokojenie i skłonić do działania pod presją. Działania te najczęściej skutkują utratą środków lub przekazaniem swoich poufnych danych, np. danych osobowych, loginów i haseł do bankowości elektronicznej, czy danych z karty płatniczej.
KGP/ CBZC -
Mundurowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który spowodował wypadek drogowy.
Policjanci ze Skarszew wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem w pobliżu miejscowości Czarnocin. W wyniku czołowego zderzenia audi z motocyklem do szpitala trafił kierowca jednośladu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca osobówki spożywał wcześniej alkohol. Ranny motocyklista trafił do szpitala, a nietrzeźwy kierowca audi został osadzony w policyjnej celi.
Starogard Gdański -
Wojewódzkie eliminacje do XX Kynologicznych Mistrzostw Policji
Wczoraj odbyło się podsumowanie wojewódzkich eliminacji do XX Kynologicznych Mistrzostw Policji. Podczas uroczystości Pan insp. Dariusz Walichnowski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku Pana nadinsp. Andrzeja Łapińskiego przekazał gratulacje i nagrody dla zwycięzców. Celem tego wydarzenia było doskonalenie kwalifikacji zawodowych przewodników oraz sprawności użytkowej psów służbowych w Policji oraz propagowanie efektywnego wykorzystania i skuteczności psów służbowych w przeciwdziałaniu i zwalczaniu przestępczości.
KWP Gdańsk -
Kaskadowe kontrole prędkości
30 czerwca br. pomorscy policjanci zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia związane z nadmierną prędkością. Kierujący mogą spodziewać się większej ilości patroli na drogach.
KWP Gdańsk -
Sprawca kradzieży oraz kradzieży z włamaniem zatrzymany przez policjantów
Policjanci Posterunku Policji w Dzierzgoniu zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzież oraz kradzieże z włamaniem na terenie miasta Dzierzgoń. Zatrzymany mężczyzna, mieszkaniec powiatu sztumskiego przyznał się do winy oraz złożył obszerne wyjaśnienia. Grozi mu do 10 lat więzienia.
Sztum -
Dwóch poszukiwanych zatrzymanych przez policjantów
Wczoraj policjanci sztumskiej jednostki zatrzymali dwie osoby poszukiwane. Pierwszego poszukiwanego, 49-latka mundurowi zatrzymali w Sztumie. Drugi z poszukiwanych, 38-latek został zatrzymany w Sztumie. Mieszkańcy powiatu sztumskiego i gdyńskiego trafili już do aresztu, gdzie odbędą teraz zasądzona karę.
Sztum -
Sprawcy rozboju oraz paser w rękach słupskich policjantów. Wkrótce odpowiedzą za swoje czyny.
Słupscy Kryminalni wytypowali oraz zatrzymali dwóch sprawców rozboju, którzy w ubiegłym tygodniu grożąc pobiciem pokrzywdzonemu ukradli mu telefon komórkowy oraz pieniądze. Policjanci odzyskali skradziony rzeczy. Mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.
Słupsk -
Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzieże sklepowe.
Policjanci z komisariatu na Przymorzu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże sklepowe. 22-latek usłyszał dwa zarzuty, a policjanci ustalili, że łupem mężczyzny padły kawy oraz perfumy o łącznej wartości ponad 1,2 tys. zł. Sprawcy grozi do 5 lat więzienia.
Gdańsk -
Straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości
Policjanci sztumskiej drogówki wczoraj podczas kontroli pomiaru prędkości w Poliksach zatrzymali do kontroli kierującą osobowym renault, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 55 km/h na obowiązującym w tym miejscu ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kobieta straciła prawo jazdy na 3 miesiące. To kolejne takie przypadki na terenie powiatu.
Sztum -
Dwa wypadki z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego – Policja apeluje o ostrożność!
W czwartkowe popołudnie policjanci pracowali na miejscu dwóch potrąceń na terenie Malborka: pieszej i rowerzysty. Na ul. Kotarbińskiego kierująca fiatem nie ustąpiła pierwszeństwa wchodzącej na przejście 16-latcedoszło do potrącenia pieszej, dziewczyna z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Na ul. Sikorskiego 24-letni rowerzysta chcąc przejechać przez jezdnię wjechał wprost pod nadjeżdżające bmw. Na szczęście kierującemu jednośladem nic się nie stało. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych. Tylko przestrzeganie przepisów i zachowanie ostrożności oraz zdrowego rozsądku pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom drogi.
Malbork -
Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży w sklepie
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w środę zatrzymali braci, podejrzanych o kradzież. Mężczyźni w jednym ze sklepów na terenie Kościerzyny ukradli 21 paczek kawy o wartości blisko 1400 zł. Trafili do policyjnego aresztu, wczoraj usłyszeli zarzuty. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Kościerzyna -
Spotkania policjantki z dziećmi pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”
Policyjny profilaktyk z przyjemnością kontynuuje swoją misję edukacyjną, mającą na celu promowanie bezpieczeństwa nad wodą wśród najmłodszych mieszkańców powiatu tczewskiego. Działania w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej są nie tylko pouczające, ale także pełne radości i ciekawostek dla dzieci.
Tczew -
Dzięki współpracy zapobiegli tragedii
Policjanci z Pelplina działając wspólnie ze strażakami OSP Pelplin uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. Dzięki współpracy służb ratunkowych udało się skutecznie ściągnąć 23-latka z mostu nad Wierzycą, a następnie przekazać go w ręce Zespołu Pogotowia Ratunkowego.
Tczew -
Jechał za szybko, stracił prawo jazdy
Kwidzyńscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 27 – letniemu mieszkańcowi Prabut, który w terenie zabudowanym jechał aż 103 km/h. Tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km, a jego prawo jazdy policjanci zatrzymali na 3 miesiące.
Kwidzyn -
Kierujący hulajnogą elektryczną ukarany mandatami na kwotę 7,5 tys. złotych
Mając 2 promile alkoholu kierował hulajnogą elektryczną, której nie opanował i wjechał w 10-latka stojącego obok drogi rowerowej. Na szczęście chłopcu nic poważnego nie stało się, a sprawca został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. złotych za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i mandatem w kwocie 2,5 tys. złotych za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości.
Sopot -
Czy wiesz, że?
Czy wiesz, że bezpodstawne wezwanie Policji na interwencję wiąże się z konsekwencjami prawnymi? Policjanci dość często wzywani są do podjęcia interwencji zupełnie bez uzasadnienia.
Wejherowo -
Policjanci nie dali szans innym drużynom podczas zamkniętego treningu smoczych łodzi
Dziś pomorscy policjanci wzięli udział w zamkniętym treningu smoczych łodzi, który zorganizował Morski Robotniczy Klub Sportowy Gdańsk dla gdańskich służb mundurowych. Integracja pomorskich służb mundurowych poprzez aktywność fizyczną pozwoliła na wspaniałą rywalizację i zaprezentowanie swoich możliwości.
KWP Gdańsk -
Oszukany na portalu randkowym, stracił ponad 15 tysięcy złotych
Mężczyzna padł ofiarą oszustów na platformie randkowej. Otrzymał wiadomość z prośbą o opłacenie zatrzymanej w innym kraju paczki. Stracił ponad 15 tysięcy złotych.
Kwidzyn -
Uwaga na oszustów! Mieszkanka gminy Chojnice straciła ponad 15,5 tysiąca dolarów
Wczoraj do chojnickich mundurowych zgłosiła się kobieta, która została oszukana na kwotę prawie 15,5 tysiąca dolarów. 65-latka jakiś czas temu przeglądając Internet, zobaczyła reklamę, w której znana osoba zachęcała do zakupu akcji spółki „Baltic Pipe”. Apelujemy o ostrożność i rozsądek przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych, w tym przed instalowaniem oprogramowania Any Desk.
Chojnice -
Nie pozwól mi się zgubić
„Nie pozwól mi się zgubić” to akcja Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, w której policjanci przedstawiają pojawiający się masowo w sezonie letnim problem zaginięć dzieci na plaży.
Nowy Dwór Gdański -
Usłyszeli zarzuty za kradzież rowerów
Policjanci z Karwin zatrzymali 44-letniego mężczyznę oraz 36-letnią kobietę, którzy ukradli rowery. Po zatrzymaniu funkcjonariusze odzyskali kolejne jednoślady, pochodzące z wcześniejszych kradzieży. Sprawcy kradzieży usłyszeli już zarzuty, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.
Gdynia -
W tydzień zatrzymali 33 osoby poszukiwane
Dobre rozpoznanie i policyjna czujność przynosi efekty. Właśnie dzięki tym staraniom gdańscy policjanci w ciągu ostatniego tygodnia zatrzymali 33 osoby poszukiwane, które dopuściły się różnych przestępstw, m.in. oszustw, włamań, kradzieży, uchylania się od alimentacji, przestępstwa narkotykowego czy pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Wśród zatrzymanych 9 osób było poszukiwanych listem gończym, a 12 zarządzeniami doprowadzenia do zakładu karnego lub aresztu. Ponadto w ręce funkcjonariuszy trafiło 12 osób poszukiwanych w celu ustalenia miejsca pobytu.
Gdańsk -
Wejherowscy kryminalni zatrzymali złodzieja elektronarzędzi
Kryminalni na podstawie zebranych materiałów operacyjnych ustalili i zatrzymali 45-latka, który kradł elektronarzędzia ze sklepów w Wejherowie. Skradzione narzędzia zostały odzyskane, a zatrzymany usłyszał sześć zarzutów za kradzieże o łącznej wartości 7 tys. zł. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
Wejherowo -
Pijany z dożywotnim zakazem zatrzymany przez policjantów
Blisko dwa i pół promila alkoholu w organizmie wykazało badanie kierującego oplem, którego do kontroli zatrzymali policjanci z Chojnic. Okazało się również, że mężczyzna ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi za wcześniejsze kierowanie w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.
Chojnice -
„Bezpieczne wakacje 2023” działania w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
Pomorscy policjanci zapraszają dzieci, młodzież, mieszkańców oraz turystów na event profilaktyczny, który odbędzie się 1 lipca 2023 r, w godz. 11:00-13:00, przy molo na plaży Gdańsk – Brzeźno.
KWP Gdańsk -
„Przed klatką jest duża żmija”-nietypowa interwencja policjantów
Policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym węża zbożowego, który najprawdopodobniej wymknął się właścicielowi. Gad okazał się niejadowity, a po odłowieniu trafił do lecznicy.
Gdańsk -
Pirat drogowy w rękach kartuskiej drogówki. Przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 100 km/h
Pomimo policyjnych apeli dotyczących rozwagi i przestrzegania obowiązujących przepisów wciąż nie brakuje kierowców - amatorów szybkiej jazdy. Policjanci z kartuskiej drogówki, podczas wczorajszej służby zatrzymali niechlubnego rekordzistę, który stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 93 km/h w obszarze zabudowanym.
Kartuzy -
Kara ich nie ominie - Kolejni poszukiwani zatrzymani!
Sopoccy policjanci zatrzymali na terenie kurortu kolejne poszukiwane osoby. 53-letni mężczyzna z woj. śląskiego na widok patrolu prewencji zaczął się nerwowo zachowywać. W wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach okazało się, że jest poszukiwany i ma do „odsiadki” 2 lata za włamania na terenie ogródków działkowych w Dąbrowie Górniczej, które popełnił w warunkach recydywy. Zatrzymany przez kryminalnych 41-latek bez stałego miejsca pobytu trafił do aresztu za przestępstwo uchylania się od obowiązku alimentacyjnego. Zgodnie z wyrokiem sądu Rejonowego w Słupsku za kratkami spędzi on 365 dni.
Sopot -
Potrzebowali tylko 1,5 godziny, by zatrzymać sprawcę rozboju
Tylko 1,5 godziny potrzebowali kryminalni z Sopotu, by ustalić i zatrzymać 19-latka z Łodzi podejrzanego o dokonanie rozboju. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 26 czerwca, przy jednym ze sklepów w centrum Sopotu. Prokurator na podstawie zgromadzonych dowodów ogłosił sprawcy zarzut, a sąd aresztował go na 3 miesiące.
Sopot -
ZMIANY NA STANOWISKACH KIEROWNICZYCH W GARNIZONIE POMORSKIM
Dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński wręczył rozkazy personalne na kilka stanowisk kierowniczych w jednostkach garnizonu pomorskiego.
KWP Gdańsk -
23-latka jechała za szybko, korzystała z telefonu i wyprzedzała przed przejściem – straciła prawo jazdy, dostała 41 punktów karnych i trzy mandaty na kwotę 4000 złotych
Gdańscy policjanci ruchu drogowego z grupy Speed zatrzymali 23-latkę kierującą renault, która w trakcie jazdy rozmawiała przez telefon, przekroczyła prędkość w obszarze zabudowanym o 61 km/h oraz wyprzedzała inny pojazd bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Za popełnione wykroczenia gdańszczanka została ukarana trzema mandatami na łączną kwotę 4 tys. zł, 41 punktami karnymi i straciła prawo jazdy. W rozmowie z policjantami kobieta tłumaczyła, że złamała przepisy, ponieważ miała stresujący dzień i jechała do koleżanki.
Gdańsk -
Sprawca wielokrotnych kradzieży zatrzymany przez policję
Kryminalni ze starogardzkiej komendy zatrzymali 28-latka, który od pewnego czasu okradał prywatne posesje. Sprawca działał na terenie dwóch miejscowości, a skradzione łupy sprzedawał w punktach skupu złomu. Straty spowodowane jego działalnością oszacowane zostały na kwotę kilku tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Policja sprawdza, czy mieszkaniec Kociewia w przeszłości nie popełniał podobnych przestępstw.
Starogard Gdański -
Odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków
Dzięki pracy gdańskich policjantów na czarny rynek nie trafi prawie 400 porcji narkotyków. Funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy 23-letnią kobietę oraz 29-letniego mężczyznę. Sprawcy usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i decyzją sądu trafili na trzy miesiące do aresztu. Za tego typu przestępstwo grozi im kara nawet 10 lat więzienia.
Gdańsk -
45-latka usłyszała zarzut za znęcanie się nad szczeniakiem
Do policyjnego aresztu trafiła 45-letnia obywatelka Rumunii, podejrzana o znęcanie się nad szczeniakiem. Kobieta rzuciła psem o ławkę i kopnęła go. Szczeniak, który trafił do lecznicy weterynaryjnej, wykazywał objawy wyczerpania, ponadto pomimo wysokiej temperatury nie miał zapewnionej wody. 45-latka została ujęta i przekazana w ręce policjantów przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Wczoraj w komisariacie na Śródmieściu podejrzana usłyszała zarzut za znęcanie się nad psem, grozi jej do 3 lat więzienia.
Gdańsk -
Wyłudził blisko 50 tysięcy złotych. 23-letni oszust zatrzymany przez słupskich policjantów
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 23-letniego mężczyznę, działającego tzw. metodą „na zagrożone oszczędności”. Mężczyzna, który wyłudził w ten sposób blisko 50 tysięcy złotych usłyszał zarzuty oszustwa oraz kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 1 miesiąca.
Słupsk