Wiadomości

Odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi im nawet 10 lat więzienia

Data publikacji 14.11.2023

Dzięki gdańskim policjantom na czarny rynek nie trafi prawie 1200 porcji różnych narkotyków. Do tej sprawy zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 29 oraz 32 lat, którzy usłyszeli już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Kryminalni  z komisariatu Orunia zdobyli informację na temat miejsca pobytu osoby, która jest poszukiwana w celu odbycia kary więzienia. W minioną sobotę policjanci pojechali na adres znajdujący się w miejscowości Kowale, aby sprawdzić zdobyte informacje. Poszukiwanego nie było w mieszkaniu, za to byli dwaj inni mężczyźni. Gdy kryminalni weszli do mieszkania, zauważyli stojące na stole trzy słoiki z suszem roślinnym, których zawartość nie budziła wątpliwości. Policjanci zatrzymali 32 oraz 29-latka i dokładnie sprawdzili całe mieszkanie. Podczas czynności z udziałem technika kryminalistyki, funkcjonariusze ujawnili kolejne narkotyki, które były ukryte w zamrażarce oraz w kuchennej szafce. Ujawniona amfetamina, tabletki ecstasy (MDMA) oraz marihuana trafiły do badań biegłego sądowego, a zatrzymani mężczyźni do policyjnego aresztu.

 

Biegły sądowy zbadał zabezpieczone narkotyki i ustalił, że można z nich przygotować prawie 1100 porcji amfetaminy, ponad 50 porcji marihuany oraz prawie 30 porcji ecstasy. Podczas pracy nad tą sprawą policjanci zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego prokurator przedstawił mężczyznom zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Wobec podejrzanych został zastosowany policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

 

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu 10 lat więzienia.

  • zabezpieczone środki odurzające
  • zabezpieczone środki odurzające
  • zabezpieczone środki odurzające
  • zabezpieczone środki odurzające
Powrót na górę strony