Wiadomości

W jednym mieszkaniu policjanci zatrzymali dwie poszukiwane osoby m. in. 26-latka leżącego pod kołdrą, przytulonego do pluszowego misia.

Data publikacji 13.12.2023

Policjanci z Chojnic, zatrzymali w mieszkaniu mężczyznę, którego mieli przymusowo doprowadzić do prokuratury. Okazało się, że w mieszkaniu policjanci dodatkowo znaleźli narkotyki i kolejne dwie poszukiwane osoby. 19-latkę poszukiwaną w celu ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych oraz 26- latka, którego policjanci znaleźli leżącego pod kołdrą, przytulonego do pluszowego misia. Mężczyzna poszukiwany był przez organy ściągania m.in. za oszustwa.

Wczoraj funkcjonariusze wydziału kryminalnego chojnickiej komendy pojechali zatrzymać 24-latka, który decyzją prokuratury miał zostać zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w jego mieszkaniu mogą znajdować się środki odurzające. Przypuszczenia policjantów szybko się potwierdziły. Kryminalni  w mieszkaniu zabezpieczyli marihuanę i ponad 30 gramów amfetaminy. Dodatkowo podczas przeszukania, w narożniku łóżka, pod kołdrą znaleźli przytulonego do pluszowego misia 26-latka, poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 87 dni pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa, ponadto podczas kontroli osobistej 26-latka policjanci  znaleźli przy nim narkotyki. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że obecna w mieszkaniu 19- jest również poszukiwana przez prokuraturę  w celu ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do chojnickiej komendy gdzie usłyszeli zarzuty za posiadanie środków odurzających. W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani za posiadanie narkotyków grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony