Wiadomości

Bez uprawnień i po 3 promilach spowodował kolizję oraz przewoził małoletniego.

Data publikacji 16.04.2021

Wczoraj wieczorem gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który spowodował kolizję drogową, będąc pod wpływem 3 promili alkoholu. Mężczyzna w takim stanie przewoził 14-letniego pasażera, a dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania. Teraz grożą mu między innymi dwa lata więzienia i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Wczoraj przed godziną 21 policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o tym, że na Obwodnicy Trójmiasta na wysokości węzła Szadółki świadkowie oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej ujęli pijanego kierowcę, który uderzył w bariery energochłonne. Patrol drogówki, który pojechał na miejsce zdarzenia ustalił, że 38-letni kierowca citroena, jadąc prawym pasem ruchu w kierunku Łodzi, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem i uderzył w bariery energochłonne znajdujące się po prawej stronie jezdni, a następnie odbity uderzył w bariery z lewej strony jezdni. Podczas zdarzenia od pojazdu odpadła chłodnica, która uderzyła w jadący prawym pasem ruchu samochód marki Hyundai. Podczas zdarzenia nikomu nic się nie stało. Badanie trzeźwości wykazało, że sprawca zdarzenia był pod wpływem 3 promili alkoholu. Ponadto mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania, a w aucie przewoził 14-letniego pasażera. Nieodpowiedzialny kierowca przed sądem odpowie za  jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji oraz za jazdę bez uprawnień.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania oraz wysoka grzywna. Kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień do kierowania grozi za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości. Za kierowanie samochodem bez upewniań grozi grzywna, a także sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Przypominamy!

Prowadzenie pojazdu wymaga od kierującego odpowiedniej sprawności psychofizycznej oraz sprawności psychomotorycznej. U kierującego, będącego pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może dojść do zaburzenia wyżej wymienionych sprawności, a to w konsekwencji zwiększa prawdopodobieństwo spowodowania zdarzenia drogowego.

Powrót na górę strony