Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Pijany kierowca po dwóch dniach od zatrzymania usłyszał wyrok sądu m.in. dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
W nocy z niedzieli na poniedziałek funkcjonariusze słupskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, od którego wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo podczas interwencji policjanci ustalili, że 21-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i po niespełna dwóch dniach od zatrzymania odpowiadał przed sądem za popełnione przestępstwa. Sąd wymierzył mu m.in. karę ograniczenia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
Słupsk -
Pomorscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny pieszy”.
Przez dwa dni ponad 600 funkcjonariuszy Policji czuwało nad bezpieczeństwem pieszych. 30 i 31 stycznia mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia, które są najczęstszym powodem tragicznych zdarzenia na drodze.
KWP Gdańsk -
Policjanci prowadzili działania „Bezpieczny pieszy”
Zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, a także przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego to główne cele działań, które były prowadzone w poniedziałek i wtorek na terenie naszego powiatu. Osoby, które stwarzały zagrożenie w ruchu drogowym, poniosły odpowiedzialność za powodowane wykroczenia. W czasie działań policjanci w Wejherowie rozdawali elementy odblaskowe pieszym.
Wejherowo -
Podsumowanie działań "Bezpieczny pieszy"
Policjanci z puckiej drogówki przeprowadzili działania „Bezpieczny pieszy”. Akcja była ukierunkowana na poprawę bezpieczeństwa i kontrolę wzajemnych relacji pomiędzy kierowcami i pieszymi. W czasie działań mundurowi ujawnili łącznie 49 wykroczeń popełnionych przez łamiących przepisy kierowców oraz pieszych. Niestety, w dalszym ciągu najczęściej występującym naruszeniem prawa było przekroczenie prędkości w rejonie przejść dla pieszych.
Puck -
Debata z dzierzgońskimi seniorami o bezpieczeństwie
Bezpieczeństwo seniorów było tematem debaty w Centrum Wsparcia Rodziny w Dzierzgoniu. Policjanci zorganizowali to spotkanie z myślą o seniorach i stałym podnoszeniu ich świadomości. W trosce o ich dobro mundurowi przypominali, że oszuści cały czas działają, modyfikują swoje metody i wykorzystują dobre serca seniorów. W debacie wzięli udział przedstawiciele: Klubu Seniora z Dzierzgonia Burmistrz Miasta Dzierzgoń oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sztumie, Kierownik Posterunku Policji w Dzierzgoniu, dzielnicowi i policyjny profilaktyk.
Sztum -
Odpowie za kradzież mienia oraz dewastacje śmietników.
Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali podejrzewanego o kradzież 19-latka. Mężczyzna ukradł pręty i przewody warte ponad 15 tys. zł. Ponadto zajmujący się tą sprawą policjanci, analizując zapis z kamer miejskiego monitoringu, ustalili, że ten sam mężczyzna w drugiej połowie ubiegłego roku zdewastował kosze na śmieci, powodując straty w wysokości 6 tys. zł. na szkodę miasta.
Starogard Gdański -
Podsumowanie policyjnej akcji pn. „Bezpieczny pieszy”
W poniedziałek i wtorek tczewscy policjanci prowadzili działania pn. „Bezpieczny pieszy”. Dbając o Wasze bezpieczeństwo, funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez i wobec pieszych. W ramach działań mundurowi spotkali się przedszkolakami, aby opowiedzieć maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Tczew -
Przyszedł do komendy na przesłuchanie i …nie wyszedł. Okazało się, że był poszukiwany
Dziewięć najbliższych miesięcy spędzi w zakładzie karnym 24-latek poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna stawił się w lęborskiej komendzie Policji na przesłuchanie nie spodziewając się takiego obrotu sprawy.
Lębork -
Policjanci z Krynicy Morskiej w programie „ Policjanci z Sąsiedztwa”. Kamery towarzyszyły im podczas codziennej służby.
Jeśli chcecie zobaczyć z czym nasi policjanci w trakcie służby borykają się w szczycie sezonu wakacyjnego na Mierzei Wiślanej, oglądajcie już 2 lutego o godzinie 20:50 w Telewizji WP w programie „ Policjanci z Sąsiedztwa”.
Nowy Dwór Gdański -
Nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i dachował
Sztumscy policjanci pracowali na miejscu dość poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do którego doszło w Bągarcie. 22-letni kierujący osobówką nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze jego auto wpadło w poślizg, a następnie dachowało. Policjanci apelują o ostrożność.
Sztum -
Podsumowanie działań „Bezpieczny pieszy”
Policjanci z kwidzyńskiej drogówki podsumowali dwudniowe działania „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi ujawnili 132 wykroczenia. W 30 przypadkach to piesi naruszyli przepisy drogowe, przechodząc przez jednię w niedozwolonym miejscu. Wśród wykroczeń popełnionych przez kierujących dominowało przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych. 9 pieszych zostało ukaranych mandatami. Pamiętajmy! Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze!
Kwidzyn -
Złodzieje kaczek kabanosów i odzieży- zatrzymani. Jedna osoba była poszukiwana, kolejny sprawca miał przy sobie narkotyki.
Wczoraj do policyjnego aresztu trafiła 22-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna, podejrzani o kradzieże sklepowe. Gdańszczanka została zatrzymana chwilę po tym, jak z centrum handlowego ukradła czapkę i szalik warte ponad tysiąc złotych. Okazało się, że 22-latka jest poszukiwana i ma do odbycia karę pół roku pozbawienia wolności. Kilka godzin później dzielnicowi interweniowali wobec gdańszczanina, który z supermarketu ukradł między innymi dwie kaczki, kabanosy i słodycze. Jak się okazało, sprawca wykroczenia oprócz kradzionego towaru miał przy sobie kilka porcji amfetaminy.
Gdańsk -
Zmiany kadrowe w garnizonie pomorskim
Dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński pożegnał odchodzącego na emeryturę audytora wewnętrznego KWP w Gdańsku oraz wręczył rozkaz personalny na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.
KWP Gdańsk -
Był zaskoczony widokiem policjantów
Wczoraj w jednym z mieszkań na terenie Sopotu policjanci prewencji zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Od kilku dni był on poszukiwany i zgodnie z zarządzeniem Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum ma do odbycia karę 4 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo narkotykowe. Ponadto inny sąd w Szczecinie nakazał doprowadzić mężczyznę do najbliższego aresztu lub zakładu karnego celem odbycia zastępczej kary 10 dni pozbawienia wolności za wykroczenie. 33-latek był zaskoczony widokiem policjantów.
Sopot -
Policjant uratował łabędzia, który spacerował po ruchliwej jezdni.
Funkcjonariusze ratują życie i zdrowie ludzkie, nie przechodzą też obojętnie obok potrzebujących pomocy zwierząt. Tym razem ratunku potrzebował zdezorientowany łabędź, który pomimo zmierzchu spacerował po ruchliwej drodze wojewódzkiej. Zaalarmowany o niebezpiecznej sytuacji policjant, zwabił łabędzia w bezpieczne miejsce i zaopiekował się nim do czasu przyjazdu weterynarza. Po przebadaniu ptak został przewieziony w okolicę jeziora.
Bytów -
46-latek, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie uderzył w lampę uliczną, kierował autem pomimo sądowego zakazu, a ponadto był poszukiwany
W niedzielę tczewscy policjanci z ruchu drogowego pracowali na miejscu zdarzenia drogowego. Nietrzeźwy 46-latek uderzył samochodem w lampę uliczną. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna kierował autem mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, a także był poszukiwany w celu odbycia kary 9 miesięcy pozbawienia wolności, za takie samo przestępstwo. Ponadto samochód, którym kierował mieszkaniec Tczewa, nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Wczoraj obywatel Ukrainy usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości wbrew sądowemu zakazowi. Za to przestępstwo grozi kara więzienia do lat 5.
Tczew -
Pijany 19-latek spowodował dwie kolizje - został zatrzymany
Policjanci ruchu drogowego z Gdańska zatrzymali 19-latka, który pijany kierował samochodem i spowodował dwie kolizje drogowe. Funkcjonariusze zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy, które posiadał od 4 miesięcy.
Gdańsk -
Słupscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w gminie Kępice. Jeden z uczestników był nietrzeźwy i zakazem prowadzenia pojazdów.
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali wczoraj po południu na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Obłężu w Gminie Kępice. Wstępne policyjne ustalenia wskazują, że 50-letnia kierująca Audi nie upewniła się co do możliwości wykonania bezpiecznego manewru wyprzedzania i uderzyła w skręcającego w lewo 41-letniego kierującego motorowerem, który był nietrzeźwy. Kolejny raz apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.
Słupsk -
Uroczyste przekazanie obowiązków Dowódcy 3. Flotylli Okrętów
Dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński uczestniczył w uroczystości przekazania obowiązków Dowódcy 3. Flotylli Okrętów. Ceremonia miała miejsce w Porcie Wojennym w Gdyni.
KWP Gdańsk -
Policjanci wzięli udział w szkoleniu z zakrasu przeciwdziałania przemocy w rodzinie
Dziś odbyły się warsztaty z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, zorganizowane przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku.
Komenda Wojewódza Policji w Gdańsku -
Policyjna pomoc dla chorej Ani
Funkcjonariusze oraz pracownicy z tczewskiej komendy wspomogli leczenie i rehabilitacje dwuletniej Ani, która walczy o samodzielność. Dzięki akcji zbierania nakrętek z plastikowych butelek, w piątek na ręce rodziców chorej dziewczynki policjanci przekazali 150 kg nakrętek, które po sprzedaży zasilą konto małej Ani.
Tczew -
Dzielnicowi zapobiegli stracie dużych pieniędzy, które 64-latka wysłała oszustom
Szybka reakcja funkcjonariuszy pomogła wstrzymać przekaz pocztowy 20 tysięcy złotych, które miały trafić do oszustów. Pieniądze chwilę wcześniej wysłała 64-latka, która została telefonicznie zmanipulowana przez przestępców, że rozmawia zarówno z policjantami oraz prokuratorem. Podszywający się oszust przez długi czas przekonywał, że cała kwota musi szybko do nich trafić. Na szczęście na drodze kobiety pojawili się bytowscy dzielnicowi, których kobieta poprosiła ich o pomoc.
Bytów -
Dwaj sprawcy rozboju ukradli samochód i telefon komórkowy, najbliższe miesiące spędzą w areszcie.
Bardzo szybko po otrzymaniu zgłoszenia o rozboju, kryminalni z komisariatu na Oruni zatrzymali dwóch 25-latków z Gdańska, którzy ukradli samochód oraz telefon komórkowy o łącznej wartości prawie 61 tys. zł. Funkcjonariusze odzyskali ukradziony pojazd i telefon, a przy jednym z zatrzymanych znaleźli narkotyki. Napastnicy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty w tej sprawie, a decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące. Podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.
Gdańsk -
Na widok policjantów rozsypała narkotyki w samochodzie.
Chojniccy policjanci w piątek podjęli kontrolę wobec 43-letniego kierowcy forda oraz jego pasażerów. Jak się okazało, kierowca miał zakaz kierowania pojazdami oraz był pod wpływem narkotyków, natomiast pasażerka na widok policjantów rozsypała część z narkotyków w samochodzie. Osoby został zatrzymane i doprowadzone do chojnickiej jednostki policji, gdzie usłyszały zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, za kierowanie pod ich wpływem grozi kara do lat 2, a za kierowanie wbrew zakazowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Chojnice -
49-latek odpowie za kradzież elementów lokomotyw o wartości blisko 15,5 tysiąca złotych
W piątek kryminalni z tczewskiej komendy zatrzymali i przewieźli do jednostki Policji mężczyznę, który kilkakrotnie wszedł na teren kolei i ukradł szczotki uszyniające oraz szczotkotrzymacze od lokomotyw o wartości blisko 15,5 tysiąca złotych. 49-latek ukradzione elementy sprzedawał na skupie złomu. Śledczy przedstawili mieszkańcowi powiatu 5 zarzutów kradzieży w warunkach recydywy. Za to przestępstwo grozi mu nawet 7.5 roku więzienia.
Tczew -
Stracił prawie 35 tysięcy złotych. Oszust podawał się za pracownika banku
Prawie 35 tysięcy stracił mieszkaniec powiatu sztumskiego, który padł ofiarą oszustwa na „pracownika banku”. Oszuści podszyli się pod numer telefoniczny banku do którego należy, a następnie umiejętnie pokierowali rozmową, by ten wykonał polecenia. W konsekwencji na konto oszusta zostały przelane wszystkie oszczędności zgłaszającego.
Kwidzyn -
44-letnia kobieta odpowie za napaść na wolontariuszkę.
Kościerscy policjanci zatrzymali 44-letnią mieszkankę Kościerzyny, która naruszyła nietykalność cielesną 14-letniej dziewczynki, kwestującej na WOŚP. 44- latka z uwagi na stan zdrowia została doprowadzona do placówki medycznej. Wkrótce zostanie przesłuchana i niewykluczone, że usłyszy zarzuty. Kobiecie grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.
Kościerzyna -
27-latek, który namalował na budynku słupskiej komendy wulgarny napis został zatrzymany i odpowie za zniszczenie mienia.
Słupscy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który umieścił na jednym z budynków Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wulgarny napis. Słupszczanin został zauważony na monitoringu przez dyżurnych słupskiej komendy. Funkcjonariusze wybiegli za uciekającym mężczyzną i po krótkim pościgu sprawca tego chuligańskiego wybryku był w ich rękach. Za zniszczenie mienia grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawiania wolności.
Słupsk -
Odpowie za usiłowanie rozboju na 12-latku. Jest wniosek o areszt
Do policyjnej celi trafił 28-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, podejrzany o usiłowanie rozboju na 12-letnim chłopcu. Mężczyzna został zatrzymany przez lęborskich policjantów po tym jak dobijał się pijany do drzwi matki.
Lębork -
Pijani kierowcy, podejrzane substancje w samochodach
Lęborscy mundurowi wyeliminowali z ruch drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców i zatrzymali podejrzewanych o posiadanie narkotyków. W samochodzie jednego z nich znaleźli woreczek z substancją będącą prawdopodobnie kokainą lub jej pochodnymi. Kierujący nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów i podawał się za swojego brata. W innym skontrolowanym pojeździe policjanci ujawnili najprawdopodobniej marihuanę i zawiniątka z amfetaminą.
Lębork -
Zarzuty dla kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Był nietrzeźwy i miał dożywotni zakaz kierowania pojazdami.
Policjanci z Sopotu ogłosili zarzuty kierowcy opla insignia. 39-letni gdańszczanin usłyszał zarzuty jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości będąc już wcześniej skazanym za to przestępstwo, złamanie sądowego dożywotniego zakazu kierowania pojazdem i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydania przez policjanta sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania. Oprócz tego odpowie on przed sądem za liczne wykroczenia drogowe. Podróżujący z nim 49-letni pasażer usłyszał zarzut posiadania amfetaminy.
Sopot -
Policjanci zatrzymali pięć poszukiwanych osób
W miniony weekend Chojniccy policjanci zatrzymali 5 osób ukrywających się przed organami ścigania. Podstawami wykonania tych czynności były między innymi nakazy wydane prze sądy o doprowadzeniu do zakładu karnego lub innych jednostek Policji.
Chojnice -
Policjanci zadbają o bezpieczeństwo pieszych
30-31 stycznia bezpieczeństwo pieszych znajdzie się pod szczególnym nadzorem pomorskich policjantów. Będzie więcej patroli w rejonach przejść dla pieszych.
Komenda Wojewódza Policji w Gdańsku -
Policjanci zatrzymali złodzieja paliwa. Okradał stacje benzynowe prawdopodobnie na terenie dwóch województw
Lęborscy policjanci zatrzymali 50-latka podejrzanego o kradzież oleju napędowego ze stacji benzynowych. W jego samochodzie mundurowi znaleźli dziesięć 60-litrowych baniaków, z czego trzy wypełnione paliwem. Do auta, którym się poruszał były przytwierdzone trzy tablice rejestracyjne o różnych wyróżnikach, nałożone jedna na drugą.
Lębork -
Najbliższe kilka miesięcy spędzi za kratkami
Wczoraj policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali na terenie Sopotu poszukiwanego 49-latka. Zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Gdyni mężczyzna ma do odbycia karę 149 dni pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży. Ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości gdynianin noc spędził w policyjnym areszcie, a dziś trafi do aresztu śledczego, by tam odbyć zasądzoną karę pozbawienia wolności.
Sopot -
Kryminalni zatrzymali 24-letniego złodzieja
Kryminalni z Kościerzyny zatrzymali mężczyznę w wieku 24 lat, którego podejrzewali o kradzież. Według ustaleń mundurowych sprawca z niezabezpieczonego samochodu zaparkowanego na jednym z parkingów ukradł odkurzacz o wartości 3 tys. zł. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Kościerzyna -
Funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne nielegalne automaty do gier
Wczoraj funkcjonariusze służby celno-skarbowej w Kwidzynie wraz z tczewskimi policjantami kontrolowali miejsca z automatami do gier. W punkcie, znajdującym się w jednej z miejscowości powiatu tczewskiego, mundurowi zabezpieczyli 7 nielegalnych maszyn. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Tczew -
Zatrzymany 24-latek usłyszał 21 zarzutów za kradzieże
W środę kryminalni zatrzymali 24-latka, którego podejrzewali o liczne kradzieże na terenie marketów i drogerii w Tczewie. Poszkodowani oszacowali starty na ponad 16 tysięcy złotych. Łupem złodzieja padły m.in. szczoteczki elektryczne, perfumy, kapsułki do prania, alkohol, słodycze, kawy, a nawet młotowiertarka. Śledczy przedstawili mężczyźnie łącznie 21 zarzutów kradzieży w warunkach recydywy. Wczoraj sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca Tczewa.
Tczew -
Oszukana przez osobę podającą się za lekarza z misji ONZ
Schemat działania oszustów, którzy rozkochują samotne osoby, jest zawsze podobny. Nieświadoma ofiara spotyka w sieci "idealną połówkę", która jest wrażliwa, czuła. Jak się później okazuje oszust, wymyślając najróżniejsze kłamstwa, pozyskuje pieniądze od zakochanej osoby. Tak było też z mieszkanką Wejherowa, która nawiązała znajomość z „lekarzem z ramienia ONZ” i przelała na jego konto ponad 32 tys. zł. Apelujemy o rozsądek w kontaktach z nieznajomymi.
Wejherowo -
Kilka porad od policjantów z Pomorza w związku z grającą w niedzielę Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Apelujemy do wszystkich wolontariuszy oraz osób włączających się w zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zwracajcie się o pomoc do Policji, jeżeli będziecie tego potrzebowali. Możecie zgłaszać swoje uwagi zarówno podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy, brania udziału w licytacjach jak też innych, niepokojących sytuacjach. Policjanci zarówno umundurowani jak i kryminalni, w trosce o Wasze bezpieczeństwo, będą prowadzili wzmożone działania w tym dniu.
KWP Gdańsk -
Wezwał policjantów na interwencję. Podjechał do nich rowerem … pijany
Wysokim mandatem zakończyła się dla 44-latka policyjna interwencja, którą sam zgłosił. Mężczyzna chciał, żeby mundurowi wyprosili z jego piwnicy „niechcianego lokatora”. Okazało się, że w piwnicy już nikogo nie ma, a zgłaszający jest pijany. W takim stanie przyjechał na miejsce interwencji rowerem.
Lębork -
Policjant po służbie zatrzymał 17-latka z narkotykami.
Policjantem jest się 24 godziny na dobę – tak jak funkcjonariusz ze Starogardu Gdańskiego, który w czasie wolnym od służby zatrzymał 17-latka z narkotykami. Policjant zauważył mężczyznę w galerii, gdy ten wyciągną z kieszeni woreczek z suszem roślinnym. Jak się okazało, była to marihuana.
Starogard Gdański -
Poszukiwany listem gończym 38-latek ukrywał się przez 15 lat
Wczoraj tczewscy kryminalni zatrzymali 38-latka, który od 15 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za liczne przestępstwa przeciwko mieniu. Wiedział, że jest poszukiwany i dlatego zmieniał adresy oraz ukrywał się m.in. za granicą. Dzięki skutecznym działaniom policjantów zatrzymany spędzi kolejne 3 lata w więzieniu.
Tczew -
Poszukiwany listem gończym szedł sam zgłosić się na Policję. W pobliżu komendy rozpoznali go policjanci i zatrzymali.
Wszyscy wiemy, że kto popełni przestępstwo lub wykroczenie musi ponieść tego konsekwencje. O tym wiedział również 40-latek z Sopotu. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym, a mając dość ukrywania się, wczoraj z torbą w ręku szedł stawić się na Policję. W pobliżu komendy miejskiej zauważył go policyjny patrol, rozpoznał i zatrzymał. Jeszcze tego samego dnia poszukiwany sopocianin trafił do aresztu, by odbyć zasądzoną wobec niego karę 15 dni pozbawienia wolności za kradzież.
Sopot -
Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami. Obaj byli też poszukiwani.
Kryminalni ustalili, że 25-latek z gminy Tuchomie przechowuje w swoim mieszkaniu narkotyki. Podczas przeszukania policjanci potwierdzili tę informację. Mężczyzna został zatrzymany do tej sprawy, lecz również w związku z wcześniej zasądzoną karą roku i 6 miesięcy więzienia za inne przestępstwa. Dodatkowo w chwili zatrzymania w jego mieszkaniu przebywał drugi mężczyzna, który jak się okazało, również był poszukiwany.
Bytów -
Kradł akumulatory z hulajnóg. Spowodował straty na kwotę kilkunastu tysięcy złotych.
Kryminalni ze starogardzkiej komendy zatrzymali 27-latka, który od pewnego czasu okradał hulajnogi elektryczne. Mieszkaniec Trójmiasta uszkodził łącznie 8 takich jednośladów, powodując łączne straty na kwotę 18 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i teraz odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa.
Starogard Gdański -
Policjanci z SPKP w Gdańsku otrzymali nowy, specjalistyczny sprzęt
Poza wykorzystaniem przez policjantów specjalistycznej taktyki działania w trakcie realizacji ich zadań, równie istotną rolę odgrywa specjalistyczne wyposażenie. W celu dalszej efektywnej realizacji działań podejmowanych przez funkcjonariuszy, na ręce Zastępcy Dowódcy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gdańsku, dzięki wsparciu ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego, trafiła przecinarka tarczowa z zestawem akumulatorów, przekazana przez Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
KWP Gdańsk -
Zatrzymany z narkotykami podczas interwencji
Starogardzcy policjanci zatrzymali 38-latka, który w kieszeni kurtki schowane miał ponad 300 gramów metaamfetaminy. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku w czasie interwencji domowej, po tym, jak na widok mundurowych próbował pozbyć się zabronionych w Polsce środków. Teraz mieszkaniec Kociewia usłyszy zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków psychotropowych.
Starogard Gdański -
45-latek odpowie za kradzież paliwa ze stacji benzynowej
Dzięki dokładnej analizie i dobremu rozpoznaniu policjantów kryminalnych, odpowiedzialności karnej nie uniknie mieszkaniec Gdańska, który w listopadzie ub. r. ukradł 88 litrów oleju napędowego o wartości 700 złotych ze stacji benzynowej. 45-latek nalał paliwo do kanistrów i odjechał. Wczoraj śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży w warunkach recydywy. Za to przestępstwo grozi mu do 7.5 roku więzienia.
Tczew -
Policjanci zatrzymali 21 osób poszukiwanych
Dzięki doskonałemu rozpoznaniu oraz skuteczności działań malborscy policjanci w styczniu br. zatrzymali 21 osób poszukiwanych listami gończymi oraz nakazami doprowadzenia za popełnione przestępstwa i wykroczenia. Wśród zatrzymanych była jedna osoba nieletnia przebywająca na ucieczce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.
Malbork