Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Poszukiwany wpadł, bo palił papierosa na dworcu
Palił papierosa w miejscu niedozwolonym, a podczas legitymowania podawał błędne dane. Okazało się, że 43-latek z woj. lubelskiego jest poszukiwany dwoma listami gończymi i dwoma zarządzeniami. Zatrzymany przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku trafił do policyjnego aresztu, a dziś funkcjonariusze przewiozą go do jednostki penitencjarnej celem odbycia blisko 200 dni pozbawienia wolności.
-
Kolejni nowo przyjęci funkcjonariusze w nowodworskiej Policji.
W ostatnich dniach do nowodworskiej Policji dołączyło dwóch nowych funkcjonariuszy. Ty też możesz spełnić swoje marzenia i zostać jednym z nich.
-
Policjanci udaremnili oszustwo ,,na policjanta”- zatrzymali 16-letnią oszustkę
27 lutego br. tczewscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 16- latkę podejrzaną o wyłudzenie pieniędzy metodą ,,na policjanta”. Dziewczyna, która zadzwoniła do seniorki próbowała wyłudzić 40 tys. zł. 16- latka trafiła do Policyjnej Izby Dziecka, a o jej losie zdecyduje sąd rodzinny.
-
O mały włos i seniorka straciłaby 20 tysięcy złotych, czujna pracownica poczty ostrzegła i przestrzegła 81-latkę przed próbą oszustwa.
Policjanci z Wejherowa ostrzegają przed tzw. oszustwami „na policjanta”. Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Podobnie jest z reakcją pracowników banków czy pracowników poczty. Tak było wczoraj w Wejherowie, kiedy 81-latka chciała wykonać przelew, pracownica poczty powstrzymała seniorkę przed transferem pieniędzy i próbą oszustwa. W tym przypadku sytuacja skończyła się pomyślnie i nie doszło do oszustwa.
-
„Uczę się bezpieczeństwa” policjanci edukują dzieci i rozdają im kamizelki odblaskowe
W ramach działań profilaktycznych „Uczę się bezpieczeństwa”, skierowanych do uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych, kartuscy policjanci spotykają się z „pierwszakami” i rozmawiają z nimi o bezpiecznych zachowaniach na drodze w ramach obszaru „Bezpieczny w drodze do szkoły”. Mundurowi rozdają też dzieciom kamizelki odblaskowe.
-
Jechał 102 km/h na pięćdziesiątce – został ukarany mandatem oraz 13 punktami karnymi
Policjanci z Wydziału Ruch Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku zatrzymali 22-letniego kierowcę audi, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi. Mundurowi zatrzymali mu także prawo jazdy.
-
Dzielnicowy zatrzymał kierowcę ciężarówki, który wyprzedzał na pasach
Dzielnicowy z Posterunku z Lipnicy idąc do służby zauważył kierowcę ciężarówki, który wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Policjant nie czekając natychmiast zainterweniował wobec nieodpowiedzialnego kierowcy, który został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł, a do jego konta zostanie dopisanych aż 15 punktów karnych. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Nieprawidłowe wyprzedzanie w rejonie pasów jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.
-
Policjant wracając do swojego domu po zakończonej służbie uniemożliwił jazdę kierowcy z zakazem prowadzenia pojazdów
Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku w trakcie powrotu po zakończonej służbie zwrócił uwagę na pojazd, którego kierujący co jakiś czas gwałtownie przyspieszał po czym hamował. Ponadto, przez swoje odbiegające od normy zachowanie nie potrafił zachować prawidłowego toru jazdy. Funkcjonariusz zachowując cały czas czujność jechał za tym pojazdem, równocześnie dzwoniąc na numer 112 i zawiadamiając o sytuacji, która mogła spowodować zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i o swoim położeniu. Po zatrzymaniu do kontroli, przez wezwanych na miejsce policjantów drogówki i sprawdzeniu kierowcy w systemie, okazało się, że ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
KWP Gdańsk/OPP Gdańsk -
1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Komendant Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński złożył wczoraj wiązankę kwiatów z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Obchody zorganizował Instytut Pamięci Narodowej w Gdańsku.
KWP Gdańsk -
Na Drodze – Patrz i Słuchaj
Na Drodze – Patrz i Słuchaj, to kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej, skierowanej zarówno do kierujących pojazdami jak i do pieszych, którą Policja będzie prowadziła w okresie od 1 marca do 31 marca 2023 r.
Policja -
Stopnie alarmowe BRAVO i CHARLIE–CRP na terenie całego kraju wciąż obowiązują
Premier Mateusz Morawiecki podpisał nowe zarządzenia dotyczące obowiązywania drugiego stopnia alarmowego (BRAVO) na całym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej oraz wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza jej granicami, a także trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) na całym obszarze RP. Stopnie będą obowiązywały do 31 maja 2023 r. do godz. 23:59.
MSWiA -
Mail z podziękowaniami dla policjanta
Do Komendy Miejskiej Policji w Gdyni przesłano maila z podziękowaniami dla jednego z policjantów. Wiadomość dotyczyła empatii, jaką wykazał się funkcjonariusz, przyjmujący zgłoszenie o przestępstwie od seniorki. Pomimo przykrej sytuacji dla 90-letniej mieszkanki Gdyni, kobieta postanowiła podziękować za szacunek i sposób, w jaki potraktował ją policjant.
Gdynia -
Ściągali paliwo z ciężarówek
Kryminalni z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 58 i 56 lat, którzy na terenie jednej z firm kradli benzynę z cysterny. Straty zostały wycenione na prawie 760 zł. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzani dwa tygodnie wcześniej w tym samym miejscu włamali się do cysterny i ukradli olej napędowy warty ponad 1,1 tys. zł. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a wczoraj usłyszeli dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.
Gdańsk -
32-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty za dokonanie rozboju
Kryminalni z Komisariatu Policji w Gdyni-Śródmieściu zatrzymali 32-letniego obywatela Ukrainy, podejrzewanego o dokonanie rozboju. Sprawca w ubiegłym tygodniu pobił i okradł 28-letniego mieszkańca Gdyni. Mężczyzna usłyszał zarzuty i wczoraj decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Gdynia -
Policjanci przyczynili się do uratowania życia 49-latki
Zdecydowane działanie i natychmiastowa reakcja policjantów mł. asp. Łukasza Piątkowskiego i st. post. Klaudii Wysmyk pozwoliła na uratowanie życia 49-letniej kobiecie, która chciała skoczyć do rzeki Liwy. Funkcjonariusze w trakcie patrolu zauważyli zapłakaną kobietę wpatrującą się w wodę, która następnie przeszła przez barierki mostu. Kobieta została przekazana pod opiekę rodziny.
Kwidzyn -
Policyjny pies znalazł w szafie narkotyki
Starogardzcy kryminalni zabezpieczyli blisko 200 gramów zabronionych w Polsce środków. Znajdujące się w mieszkaniu i garażu narkotyki zostały odnalezione przez policyjnego psa. Policjanci zatrzymali także 34- letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o ich posiadanie.
Starogard Gdański -
Złodziej katalizatorów usłyszał 16 zarzutów
Kryminalni z komendy miejskiej podczas pracy nad sprawą kradzieży katalizatora, do której doszło w lutym na ul. Nieborowskiej w Gdańsku, wytypowali osobę podejrzaną o to przestępstwo. W poniedziałek po południu mężczyzna został zatrzymany na Chełmie w swoim mieszkaniu. Podczas tej realizacji do policyjnego aresztu trafiał także 25-letni kolega zatrzymanego, który miał przy sobie narkotyki. Ostatecznie 30-latek usłyszał 16 zarzutów za kradzieże katalizatorów oraz spowodowania strat na łączną kwotę prawie 29 tys. zł.
Gdańsk -
Zapalił się samochód. Policjanci gasili pożar do czasu przyjazdu strażaków
Lęborscy policjanci gasili pożar samochodu, który zapalił się na prywatnej posesji. Mundurowi nie dopuścili do tego, by do czasu przyjazdu straży pożarnej ogień zajął budynek i inne pojazdy znajdujące się w pobliżu miejsca zdarzenia.
Lębork -
Pijany przyjechał do pracy, stracił prawo jazdy
Chojniccy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego 59-latka, który stawił się do pracy kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Według wstępnych ustaleń mundurowych do pracy przyjechał samochodem.
Chojnice -
Szkolimy policjantów w zakresie podejmowania trudnych interwencji
Kolejni funkcjonariusze doskonalą się zawodowo w zakresie podejmowania interwencji i reagowania na niestandardowe zachowania osób, wobec których są one podejmowane. Nigdy nie wiadomo co może wydarzyć się na służbie, a jedną z najlepszych form przygotowania się na niespodziewane sytuacje jest ciągłe doskonalenie zawodowe.
KWP Gdańsk -
„Musisz umieć robić wszystko, bo nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach sytuacja będzie od Ciebie tego wymagać”- mł. insp. Hanna Kowalewicz
W piątym odcinku policyjnego podcastu „Rozmowy z blondynką …ale o Policji”, a zarazem pierwszym odcinku, w nowym roku, pierwsza kobieta - mł. insp. Hanna Kowalewicz, Pełnomocnik ds. Ochrony Praw Człowieka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. Policjantka z 30-letnim stażem służby, która 2,5 roku spędziła na misjach poza granicami kraju.
KWP Gdańsk -
Chciał sprzedać kradziony motocykl. Został zatrzymany i odpowie za paserstwo
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który próbował sprzedać kradziony ze Szwecji motocykl. Historię pojazdu sprawdził kupujący, wpisując numer VIN na jednej ze stron internetowych. Gdy tylko sprzedający dowiedział się, że sprawa wyszła na jaw, a na miejsce jadą policjanci, natychmiast wsiadł na motocykl i oddalił się z posesji. Został szybko zatrzymany przez funkcjonariuszy i usłyszał zarzuty paserstwa.
Bytów -
Policjanci drogówki podsumowują działania związane z bezpieczeństwem pieszych
W minionym tygodniu gdyńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania skierowane na bezpieczeństwo pieszych. Głównym celem działań było zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych oraz przypomnienie, że piesi są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.
Gdynia -
Policjanci z Kartuz uratowali kobietę, która chciała targnąć się na swoje życie
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach uratowali 42-letnią kobietę, która chciała targnąć się na swoje życie, poprzez zażycie dużej ilości tabletek psychotropowych. Oficer dyżurny dzięki otrzymanej telefonicznie informacji, ustalił miejsce zamieszkania kobiety i zadysponował tam najbliższy patrol Policji. 42-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego została przekazana pod opiekę ratowników medycznych.
Kartuzy -
Nietrzeźwy kierowca hulajnogi skończył podróż z mandatem
Dziś w nocy policjanci skontrolowali mężczyznę jadącego hulajnogą elektryczną. Okazało się, że był nietrzeźwy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jazda na hulajnodze elektrycznej jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny w wysokości 2500 zł.
Wejherowo -
Kradli materiały budowlane i artykuły spożywcze w ośrodku wczasowym, w którym robili remont
Nowodworscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, wykonujących remont kompleksu wypoczynkowego na terenie Krynicy Morskiej. Mężczyźni po zakończonym dniu pracy, systematycznie wywozili m. in. materiały budowlane, artykuły spożywcze, perfumy, alkohol. Łączna wartość strat została oszacowana na ponad 2 tysiące złotych.
Nowy Dwór Gdański -
Kryminalni odzyskali skradzione otwornice oraz zatrzymali sprawcę kradzieży
Sztumscy kryminalni zatrzymali 35-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzieże sklepowe. Za przestępstwo z art. 278 § 1 k.k. grozi mu do 5 lat więzienia. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.
Sztum -
Wyprzedzanie na przejściach dla pieszych to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych z udziałem pieszych (wideo)
Kierującym pojazdami zabrania się wyprzedzania innych pojazdów na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi, z wyjątkiem przejść, na których ruch jest kierowany. O tym przepisie zapomniał 27-letni kierowca audi, który z dużą prędkością wyprzedził nieoznakowanych radiowóz. Słupszczanin został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 15 punktami karnymi. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Nieprawidłowe wyprzedzanie w rejonie pasów jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.
Słupsk -
Zarzut uszkodzenia rzeźby, dozór i poręczenie majątkowe dla 22-letniego obywatela Hiszpanii
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku zatrzymali na lotnisku 22-letniego Hiszpana, którego poszukiwali policjanci z Sopotu do sprawy uszkodzenia rzeźby. Mężczyzna wpadł w ręce strażników granicznych po przylocie z Irlandii i trafił do policyjnego aresztu. Dziś prokurator ogłosił mu zarzut uszkodzenia rzeźby wspólnie z dwoma mężczyznami i zastosował wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Za uszkodzenie mienia znacznej wartości grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
Sopot -
Dzielnicowy z Oksywia promował zawód policjanta wśród studentów
Dzielnicowy z Oksywia promował zawód policjanta podczas wyjazdu ze studentami do Szkoły Policji w Słupsku. W trakcie wizyty w policyjnej szkole słuchacze z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni mogli zobaczyć między innymi pomieszczenia symulacyjne, muzeum kryminalistyki oraz strzelnicę.
Gdynia -
Policjanci uratowali życie 48-latka.
Zdecydowane działanie i natychmiastowa reakcja policjantów sierż. Mateusza Czarneckiego i st. post. Michała Majowicza pozwoliła na uratowanie życia 48-letniemu mężczyźnie, który stracił przytomność i nie dawał oznak życia. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na interwencję, natychmiast podjęli resuscytację i prowadzili ją do momentu przywrócenia funkcji życiowych. Mężczyzna odzyskał przytomność przed przyjazdem pogotowia ratunkowego, a następnie został przewieziony do szpitala.
Malbork -
Uciekał przed policjantami, ponieważ sporo miał na sumieniu
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zatrzymali 31-latka, który poszukiwany był do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany po krótkim pościgu, w którego trakcie wyrzucił dwa opakowania z narkotykami. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli kolejne narkotyki. Podczas czynności w tej sprawie mundurowi ustalili drugiego 31-latka, który również w swoim mieszkaniu miał znaczną ilość środków odurzających. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty i trafili na 3 miesiące do aresztu. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.
Gdynia -
Oszuści wciąż aktywni – policjanci wykorzystują różne sposoby, aby ostrzec seniorów
26 lutego policjanci w kościołach ostrzegali przed oszustami, to skuteczny sposób na przekazanie grupie odbiorców cennych informacji. Oszuści, którzy wyłudzają pieniądze metodą „na policjanta”, „na wnuczka” i „na wypadek”, co jakiś czas ,,uderzają'' na naszym terenie, dlatego funkcjonariusze wykorzystują każdą okazję, aby ostrzec o zagrożeniu jak największą ilość osób.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali 4 osoby za posiadanie narkotyków
Kryminalni z Człuchowa zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali minioną środę 24-letnią mieszkankę Chojnic, która miała ukryte w domu narkotyki. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli na miejscu prawie 150 gramów marihuany i prawie 90 gramów amfetaminy oraz tabletki ekstazy. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali jeszcze 3 mężczyzn. Za popełnione przestępstwa grozi zatrzymanym kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.
Człuchów -
23-latek zatrzymany za kradzież rozbójniczą trafił do aresztu
Tylko 10 minut od momentu przyjęcia zgłoszenia, potrzebowali kryminalni z komisariatu na Oruni, aby zatrzymać 23-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym z supermarketów na Chełmie. Sprawca, uciekając z ukradzionym alkoholem, wyciągnął nóż i kierując go w stronę pokrzywdzonego, zaczął grozić jego użyciem, a następnie uciekł. Policjanci odzyskali dwie ukradzione butelki whisky i zabezpieczyli nóż, który podejrzany miał w plecaku. Mężczyzna usłyszał zarzuty w tej sprawie i decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Złodziej katalizatorów usłyszał 6 zarzutów
Kryminalni z komendy miejskiej podczas pracy nad sprawą kradzieży katalizatora na ul. Gospody zatrzymali 28-letniego sprawcę tego przestępstwa. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie znacznie więcej takich kradzieży. Ostatecznie podejrzany usłyszał 6 zarzutów za kradzieże katalizatorów oraz spowodowania strat na łączną kwotę prawie 7 tys. zł. Sprawca był już karany za kradzieże, więc za te przestępstwa odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu do 7,5 roku więzienia.
Gdańsk -
Pijani rowerzyści zostali ukarani mandatami w wysokości 2500 złotych
Ubiegłej doby policjanci z Czerska zatrzymali 2 nietrzeźwych rowerzystów, u których alkomat wskazał od blisko promila do ponad 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Każdy nietrzeźwy kierujący stwarza poważne zagrożenie na drodze. Przypominamy, za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2,5 tys. zł.
Chojnice -
3 lata służby w garnizonie pomorskim Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzeja Łapińskiego
Dokładnie 3 lata temu kierowanie pomorskim garnizonem Policji rozpoczął nadinsp. Andrzej Łapiński. Szef pomorskich policjantów został uroczyście wprowadzony 26 lutego 2020 roku. Życzymy Panu Generałowi wszystkiego najlepszego w dalszej służbie w Pomorskiem.
KWP Gdańsk -
Policjanci zatrzymali podejrzanego o brutalne zabójstwo.
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku we współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 34-latka, podejrzanego o brutalne zabójstwo 54- letniego mężczyzny, do którego doszło w połowie lutego na terenie ogrodów działkowych w Rumi. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 34- latkowi grozi dożywocie.
KWP Gdańsk -
Policjanci obudzili 17 -latka, w jego łóżku znaleźli 114 woreczków amfetaminy.
Ponad 100 gramów zabezpieczonych narkotyków oraz zatrzymanie 17 -latka, to efekt działań kryminalnych z Czerska. Podczas przeszukania jednego z mieszkań na terenie Czerska policjanci znaleźli amfetaminę. Za posiadanie środków odurzających w znacznych ilościach ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
Chojnice -
Kryminalni odzyskali skradzionego laptopa i zatrzymali sprawcę
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł, a następnie w lokalnym lombardzie sprzedał laptopa należącego do jednej z instytucji. Sprawne działania bytowskich kryminalnych sprawiły, że sprzęt został odnaleziony, a sprawca trafił w ręce śledczych, którzy już mu przedstawili zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Bytów -
Oficer prasowa spotkała się z uczniami klas mundurowych.
Wczoraj podinsp. Magdalena Ciska – oficer prasowa z gdańskiej komendy spotkała się z uczniami klas mundurowych IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Policjantka opowiedział młodzieży o swojej pracy i wyjaśniła, na czym polega i jak dokładnie wygląda praca rzecznika prasowego Policji. Spotkanie odbyło się w ramach konkursu „Portrety”, który ma za zadanie przybliżyć młodym ludziom specyfikę służby policjantów w poszczególnych pionach i jednocześnie zachęcić do wstąpienia w szeregi Policji.
Gdańsk -
Uroczyste pożegnanie przedstawicieli kadry kierowniczej garnizonu pomorskiego -funkcjonariuszy kończących służbę
Pożegnanie przechodzących na emeryturę koleżanek i kolegów to zawsze niezwykle wzruszający moment. Trudno ukryć emocje związane z odejściem towarzyszy w służbie, z którymi przeżyło się wiele chwil…
KWP w Gdańsku -
Zmiany na stanowiskach kierowniczych w garnizonie pomorskim
Dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński wręczył rozkazy personalne na stanowiska kierownicze w garnizonie pomorskim oraz uroczyście pożegnał funkcjonariuszy przechodzących na zaopatrzenie emerytalne.
KWP w Gdańsku -
21-latek odpowie za kradzieże oraz włamania
Tylko trzech godzin potrzebowali kryminalni z Przymorza, aby zatrzymać 20-letniego złodzieja samochodu i odzyskać ukradzione auto. Praca policjantów wykazała, że podejrzany ma na swoim koncie znacznie więcej przestępstw. Zatrzymany gdańszczanin ostatecznie usłyszał 21 zarzutów za przestępstwa kradzieży i kradzieży z włamaniem. Grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia.
Gdańsk -
WIZYTA DELEGACJI POLICJI KRAJOWEJ REPUBLIKI KOLUMBII W POLSCE W RAMACH PROJEKTU WHITE SNOW
Wczoraj w Komendzie Głównej Policji odbyło się uroczyste spotkanie koordynacyjne pomiędzy przedstawicielami Policji polskiej i kolumbijskiej, dotyczące problematyki zwalczania zorganizowanej przestępczości narkotykowej. Gospodarzem spotkania był Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej, któremu towarzyszył Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji nadinsp. Paweł Półtorzycki. Delegacji kolumbijskiej przewodniczył Generał Brygadier Carlos Humberto Rojas Pabon - Szef Policji Regionu Metropolitalnego Valle de Aburra.
KWP w Gdańsku -
Jeden kradł alkohol, drugi słodycze. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży
We wtorek policjanci kryminalni zatrzymali i przewieźli do jednostki Policji dwóch mężczyzn. Jeszcze tego samego dnia śledczy ogłosili im zarzuty. Jeden z nich, usłyszał zarzut kradzieży w warunkach recydywy. 54-latek ukradł 14 butelek alkoholu o łącznej wartości tysiąca złotych. Drugi odpowie za kradzież 35 sztuk czekolad i 3 kilogramów cukierków. Poszkodowany wycenił straty na łączną kwotę blisko 550 złotych. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia, a w warunkach recydywy nawet 7.5 roku.
Tczew -
Nietrzeźwy kierowca próbował uciec przed kontrolą drogową, został zatrzymany
Policjanci z Człuchowa zatrzymali wczoraj 23-letniego mieszkańca Człuchowa, który kierując osobowym peugeotem, nie zatrzymał się do kontroli, po krótkim pościgu porzucił samochód i zaczął uciekać piechotą. Nie uciekł jednak daleko, policjanci dogonili go i zatrzymali. Zatrzymany kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania samochodami, dodatkowo był nietrzeźwy, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Za przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli, grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności, odpowie także za kierowanie w stanie nietrzeźwości.
Człuchów -
Włamali się do pawilonu handlowego. Zatrzymani na gorącym uczynku
Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm młodym mężczyznom podejrzanym o kradzież z włamaniem i próbę kolejnej na lęborskim targowisku. Policjanci zatrzymali sprawców po pościgu.
Lębork -
Policjantki prowadzą zajęcia profilaktyczne w ramach projektu „Uczę się bezpieczeństwa”
Policjanci z powiatu wejherowskiego spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Orlu. Rozmawiali z dziećmi klas pierwszych o bezpieczeństwie w domu w ramach akcji „Uczę się bezpieczeństwa”.
KPP Wejherowo