Wiadomości

Nie zatrzymał się do kontroli, bo jechali kradzionym autem - podejrzewani w rękach Policji

Data publikacji 13.06.2023

Policjanci sztumskiej drogówki podczas patrolu powiatu sztumskiego zauważyli jadącego passata, który wczoraj rano został skradziony na terenie Malborka. Kierujący autem mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, więc rozpoczął się policyjny pościg. W związku z tą sprawą sztumscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn. Niebawem usłyszą zarzuty i odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj policjanci sztumskiej drogówki podczas patrolu zauważyli jadącego passata. Z ich wcześniejszych informacji wynikało, że to auto wczoraj rano zostało skradzione w Malborku. Mundurowi próbowali zatrzymać jadącego volkswagena, jednak kierujący nie stosował się do policyjnych poleceń i zaczął uciekać w kierunku miejscowości Żuławka Sztumska.

Oficer dyżurny niezwłocznie powiadomił o zdarzeniu policjantów z ościennych jednostek, a sztumscy funkcjonariusze na swoim terenie ustawili policyjną blokadę. Podczas pościgu mundurowi używali sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak kierujący nie reagował na nie, a sposobem jazdy stwarzał realne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie kierujący zatrzymał auto i razem z podróżującymi z nim dwoma innymi mężczyznami uciekł w pobliskie pola. Do działań poszukiwawczych za mężczyznami zaangażowani zostali policjanci z Gdańska, Malborka, ponadto przewodnik z psem służbowym oraz operator policyjnego drona. Działania mundurowych ze Sztumu doprowadziły finalnie do zatrzymania trzech mężczyzn w wieku 29-30 lat. Mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie, niedługo usłyszą zarzuty, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Sprawa jest rozwojowa.

Pamiętajmy, że jeżeli na drodze policjant wyda polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych (na ogół z urządzeń umieszczonych na dachu radiowozu), zwolnij i zatrzymaj się. Niezatrzymanie pojazdu w tej sytuacji zmusi policjantów do podjęcia pościgu, który zawsze stwarza sytuację zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci przy pojeździe, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli
  • policjanci przy pojeździe, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli
  • policjanci przy pojeździe, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli
Powrót na górę strony