Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Świadomy senior to bezpieczny senior. 75-latka sprytniejsza od przestępców.
To kolejny przypadek, w którym świadomy zagrożeń senior nie daje się nabrać oszustom. Na telefon 75-letniej mieszkanki Słupska zadzwonił przestępca podający się za funkcjonariusza CBA i prosił o przekazanie pieniędzy. Kobieta wysłuchała uważnie „fałszywego policjanta”, spakowała pieniądze i… udała się na komisariat policji. Przypominamy, że funkcjonariusze Policji nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy oraz o udział w akcjach policyjnych.
Słupsk -
Pies zaatakował 9-latka na placu zabaw. Apelujemy o ostrożność przy trzymaniu zwierząt
Bawiący się na placu zabaw 9-latek postanowił pogłaskać biegającego w okolicy psa. Zwierzę ugryzło chłopca i przewróciło na ziemię. Na szczęście dziecku nic poważnego się nie stało. Funkcjonariusze szybko ustalili właścicielkę czworonoga, która przyznała, że chwilę wcześniej straciła psa z widoku. Została ukarana mandatem karnym. Policjanci przypominają właścicielom czworonogów, że to na nich spoczywa obowiązek ostrożności przy trzymaniu zwierząt. Uczulmy też dzieci, że nigdy nie należy podchodzić do obcych psów.
Bytów -
Kryminalni z Kwidzyna zatrzymali trzech mężczyzn, którzy mieli w mieszkaniu narkotyki
Kwidzyńscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali narkotyki. W miejscu ich zamieszkania policjanci zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę. Mężczyźni spędzili noc w policyjnym areszcie, dzisiaj będą przesłuchani do tej sprawy.
Kwidzyn -
Mundurowi z drogówki dbają o bezpieczne ferie na drodze
Policjanci ze starogardzkiej drogówki prowadzą wzmożone kontrole na drogach gminnych w swoim rejonie służbowym. Mundurowi sprawdzają między innymi trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, a także reagują na łamanie przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oprócz nakładania mandatów za rażące naruszenia przepisów funkcjonariusze wręczają kierowcom nagrody za prawidłowe zachowania na drodze oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów.
Starogard Gdański -
Kierował traktorem popijając piwo
Dzięki reakcji świadka, policjanci z Chojnic zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy Kamień Krajeński, który kierował ciągnikiem rolniczym popijając piwo. Pijany traktorzysta miał blisko promil alkoholu w organizmie. Oprócz utraty prawa jazdy, wysokiej grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów, grozi mu również do 2 lat pozbawienia wolności.
Chojnice -
Akcja „TRZEŹWOŚĆ”- Kierowca każdego zatrzymanego do kontroli samochodu będzie zbadany alkomatem
Pomorska drogówka już w najbliższy czwartek przeprowadzi wzmożone kontrole trzeźwości. Celem akcji jest eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących i uświadamianie, jak dużym zagrożeniem są oni na drodze.
KWP Gdańsk -
Włamywacz ukradł karton mleka i słoik ogórków
Mimo że połączenie mleka i ogórków nie jest dobrym pomysłem, to właśnie po te zapasy sięgnął 27-latek, który włamał się do jeden z piwnic w Borzytuchomiu. Mężczyzna został zatrzymany przez bytowskich dzielnicowych, którzy w jego domu odnaleźli ukradzione produkty. Ich wartość właściciel oszacował na 20 zł. Włamywacz usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia.
Bytów -
Policjanci wyważyli drzwi i wynieśli kobietę z zadymionego mieszkania.
Policjanci uratowali 76-letnia kobietę. Funkcjonariusze podczas pożaru budynku wynieśli z mieszkania 76-letnią kobietę. Policjanci natychmiast udzielili kobiecie pomocy przedmedycznej. Dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu policjantów nie doszło do tragedii.
Gdańsk -
Ponad 2,5 kilograma narkotyków zabezpieczyli chojniccy kryminalni.
Dzięki pracy chojnickich kryminalnych w minionym tygodniu doszło do zatrzymania pięciu osób, które posiadały znaczne ilości narkotyków. W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 2.5 kilograma środków odurzających. Czterech mężczyzn już usłyszało zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi im teraz kara do 10 lat więzienia. O losie piątej z zatrzymanych, 16- latki zadecyduje Sąd Rodzinny
Chojnice -
„Są ferie, więc wziąłem kluczyki, żeby pojeździć”. Jazda 16-latka skończyła się na drzewie
Wyjątkowo nieodpowiedzialny okazał się 16-latek z gminy Cewice, który bez wiedzy rodziców wziął kluczyki od samochodu, zaprosił do środka młodszego pasażera i ruszył w drogę. Podróż szybko zakończył, wjeżdżając w skrzynkę energetyczną, a następnie uderzając w drzewo. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci skierują sprawę do Sądu Rodzinnego.
Lębork -
Pijany przyjechał rowerem na dozór policyjny
34-letni mieszkaniec Sopotu zgłosił się do komendy miejskiej na dozór policyjny. Mężczyzna przyjechał rowerem, a będąc w poczekalni, skorzystał z samoobsługowego alkomatu, który pokazał, że jest pod wpływem alkoholu. Zauważyli to dyżurni i wizytę w komendzie 34-latek zakończył z mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.
Sopot -
Sześć osób poszukiwanych zatrzymali policjanci na terenie powiatu gdańskiego
Podczas minionego weekendu na terenie powiatu gdańskiego policjanci zatrzymali 6 osób poszukiwanych. Dwóch mężczyzn, w tym jeden poszukiwany listem gończym zostało doprowadzonych do właściwych jednostek penitencjarnych, gdzie odbywać będą zasądzone wcześniej wyroki. Cztery pozostałe osoby po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych zostało zwolnionych.
Pruszcz Gdański -
160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego - uroczystości
Dzisiaj o godz. 13.00 odbyły się uroczystości z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego. Wiązanki kwiatów złożono przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdańsku.
KWP w Gdańsku -
Policjanci dbają o bezpieczne ferie na drodze
W najbliższych dniach policjanci ruchu drogowego ze starogardzkiej drogówki prowadzić będą wzmożone kontrole na drogach gminnych w swoim rejonie służbowym. Mundurowi sprawdzać będą między innymi trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, a także reagować na łamanie przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oprócz nakładania mandatów za rażące naruszenia przepisów funkcjonariusze będą również wręczali kierowcom nagrody za prawidłowe zachowania na drodze oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów
Starogard Gdański -
Złodziej sklepowy usłyszał dwa zarzuty
Do policyjnego aresztu trafił 39-latek, podejrzany o kradzież sklepową. Mężczyzna został zatrzymany chwilę po tym, jak ze sklepu chciał ukraść twardy dysk warty prawie 1,1 tys. zł. Jak się okazało, sprawca miał na swoim koncie więcej tego typu przestępstw. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty usiłowania i kradzieży przedmiotów na łączną kwotę ponad 2,1 tys. zł.
Gdańsk -
Powrót z dyskoteki drogo kosztował dwóch mężczyzn
Po 2500 zł mandatu nałożyli policjanci na dwóch młodych mężczyzn, którzy chcieli skrócić sobie czas powrotu z nocnej imprezy i postanowili użyć do tego hulajnóg elektrycznych. Tyle, że trzeźwi nie byli, co nie uszło uwadze mundurowych.
Lębork -
17-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji
W miniony czwartek kartuscy policjanci zatrzymali 17-latka, który miał przy sobie blisko 200 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji. Prokurator Rejonowy z Kartuz wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec 17-latka środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w wysokości 3 tys. zł.
Kartuzy -
Przyspieszył po minięciu policjantów. Stracił prawo jazdy
Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się podróż 24-letniego kierowcy audi, który po tym jak minął patrol policji kontrolujący prędkość, gwałtownie przyspieszył. Nie spodziewał się, że funkcjonariusze zmierzą prędkość, z jaką się oddalał.
Chojnice -
Policjanci dzielnicowi z pracownikami socjalnymi gmin działają na rzecz osób narażonych na zamarznięcie
Policjanci dzielnicowi z powiatu gdańskiego rokrocznie wspólnie z pracownikami socjalnymi z poszczególnych gmin działają na rzecz osób narażonych na tragiczne skutki wychłodzenia. Mundurowi po raz kolejny apelują – nie bądźmy obojętni – nieraz jeden telefon, odrobina zainteresowania może uratować komuś życie!
Pruszcz Gdański -
Kierował w stanie nietrzeźwości i podczas kontroli drogowej posługiwał się fałszywym prawem jazdy
Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobowym volkswagenem, który jechał z uszkodzoną oponą. W trakcie interwencji okazało się, że 34-letni mężczyzna był nietrzeźwy, ponadto posługiwał się podrobionym prawem jazdy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Gdynia -
Poszukiwany listem gończym sam zgłosił się do policjantów
Do niecodziennej sytuacji, doszło dziś rano w gdańskim komisariacie na Śródmieściu. Do dyżurnego przyszedł mężczyzna z walizką w ręku i oświadczył, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Okazało się, że 38-latek mówi prawdę, więc został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Teraz zgodnie z dyspozycją sądu mężczyzna trafi do zakładu karnego, by odbyć dwuletnią karę pozbawienia wolności za rozbój.
Gdańsk -
Nie mieli prawa prowadzić samochodu a i tak siedli za kółkiem. Wkrótce usłyszą zarzuty przestępstwa
Wczoraj lęborscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwoje nieodpowiedzialnych kierowców. 35-latka prowadziła auto pod wpływem alkoholu, 22-latek pomimo sądowego zakazu. Wkrótce oboje usłyszą zarzuty.
Lębork -
Zatrzymani za kierowanie pod wpływem narkotyków i ich posiadanie
Policjanci gdańskiej drogówki w ciągu ostatnich dwóch dni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali samochodami i prawdopodobnie byli pod wpływem środków odurzających oraz posiadali narkotyki przy sobie. Jeden z nich miał cofnięte uprawnienia do kierowania, a drugi zwrócił uwagę funkcjonariuszy, ponieważ jego przyczepka samochodowa nie miała tablicy rejestracyjnej. Teraz kierującym grożą 2 lata więzienia, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Gdańsk -
Ukrywał się za granicą, gdy wrócił do kraju, został zatrzymany przez kryminalnych
Wejherowscy kryminalni zajmują się poszukiwaniami osób, które chcą uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa. Wczoraj policjanci zatrzymali 34-latka, który ukrywał się dotychczas za granicą. Mężczyzna noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a został przewieziony do aresztu śledczego, w którym spędzi 3 lata i 5 miesięcy.
Wejherowo -
43-latka odpowie za włamania w miejscu pracy
Wczoraj policjanci kryminalni zatrzymali 43-latke, która włamywała się do szafek pracowniczych w szatni jednego z tczewskich supermarketów. Mieszkanka Malborka trzykrotnie dostała się do szafki innego pracownika i ukradła pieniądze z portfela. Śledczy postawili kobiecie trzy zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje kare do 10 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Policjanci z Chojnic życzą wszystkim babciom i dziadkom wszystkiego najlepszego- bądźcie ostrożni!- posłuchajcie naszego spotu
Z okazji Dnia Babci i Dziadka, policjanci z chojnickiej prewencji postanowili przestrzec starsze osoby przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Zwracamy się z apelem do młodszych mieszkańców, nie bądźmy obojętni na los naszych seniorów i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny, policjantów, pracowników poczty lub banku. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.
Chojnice -
Oszustwa na BLIK. 44-latka straciła prawie 10 tysięcy złotych
Przestępcy w mediach społecznościowych lub podczas rozmów telefonicznych podszywają się pod znajomych i próbują przekonać do przekazania im pieniędzy. Często proszą o wypłacenie ich za pomocą systemu płatności mobilnych BLIK. Takie oszustwa miały miejsce w ciągu dwóch ostatnich dni w powiecie lęborskim.
Lębork -
Podziękowania dla gdańskiego policjanta, który poza służbą pomógł rodzinie biorącej udział w zdarzeniu drogowym
Do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku wpłynęły podziękowania dla policjanta kryminalnego z Komisariatu VIII Policji w Gdańsku. Małżeństwo doceniło postawę funkcjonariusza, który będąc poza służba pomógł im, gdy ich samochód wpadł w poślizg i zjechał do rowu.
Gdańsk -
Policjanci pojechali na interwencję i zatrzymali poszukiwanego.
Kwidzyńscy patrolowcy zatrzymali 28-letniego mieszkańca Kwidzyna, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna ukrywał się, zmieniając wielokrotnie miejsce swojego zamieszkania. Został zatrzymany w mieszkaniu swojej partnerki.
Kwidzyn -
Zmiany na stanowiskach kierowniczych w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku
Po odczytaniu decyzji personalnych Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński wręczył rozkazy personalne o mianowaniu na stanowisko.
KWP w Gdańsku -
Zatrzymany za znieważanie i kierowanie gróźb na tle narodowościowym usłyszał siedem zarzutów.
Kryminalni z komisariatu przy ul. Kartuskiej zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który na tle narodowościom znieważył dwóch pracowników restauracji obywatelstwa ukraińskiego oraz groził im. Ponadto, podejrzany uderzył w głowę ekspedientkę piekarni i opluł ją. Podczas przeszukania mieszkania gdańszczanina funkcjonariusze znaleźli 81 porcji haszyszu i 2 tabletki psychotropowe. Wczoraj zatrzymany 31-latek w prokuraturze usłyszał siedem zarzutów w tej sprawie. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym i ma zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku wyrok może być jednak wyższy ze względu na to, że niektóre z czynów miały charakter chuligański.
Gdańsk -
Uwaga ślisko – policjanci ostrzegają kierowców i apelują o rozwagę
Opady marznącego deszczu ze śniegiem i niska temperatura spowodowały, że na drogach naszego powiatu pogorszyły się warunki drogowe, w wielu miejscach może być ślisko. Wobec tego policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na pieszych. Lepiej zdjąć nogę z gazu, niż zakończyć jazdę w rowie!
Sztum -
Śledczy przedstawili zarzut kradzieży 20-latce za kradzież w supermarkecie
Wczoraj śledczy z tczewskiej komendy przedstawili zarzut kradzieży 20-latce, która w grudniu ub. r. ukradła artykuły spożywcze i przemysłowe z jednego z supermarketów w Tczewie. Właściciel oszacował straty na 1100 złotych. Za to przestępstwo grozi kobiecie do 5 lat więzienia. Mieszkanka Tczewa wnioskowała o, dobrowolne poddanie się karze.
Tczew -
Jednego dnia policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn poszukiwanych na podstawie sądowego nakazu
Wczoraj na terenie powiatu wejherowskiego policjanci zatrzymali aż 5 osób poszukiwanych na podstawie sądowych nakazów. 4 osoby już są w areszcie. Piąta z nich, po wykonaniu z nią czynności służbowych, została zwolniona.
Wejherowo -
Wpadli przez niesprawne oświetlenie samochodu. Okazało się, że kierowca ma zakaz prowadzenia pojazdów, a pasażer jest poszukiwany
Zarzuty przestępstwa niestosowania się do sądowego zakazu usłyszy w lęborskiej komendzie Policji 22-latek, który prowadził auto mimo, że nie miał do tego prawa. Mundurowi zatrzymali go do kontroli bo jechał bmw z niesprawnymi światłami mijania. Jak się też okazało przewoził pasażera poszukiwanego przez Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.
Lębork -
Przywłaszczył znaleziony plecak, został zatrzymany.
Kryminalni z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali 19-latka, który przywłaszczył znaleziony plecak, w którym był tablet oraz słuchawki. Zgłaszający wyceniła straty na 850 zł. Mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczania znalezionej rzeczy. Teraz grozi mu do roku pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Zatrzymana za kradzież 17-latka. Była poszukiwana i zgodnie z nakazem doprowadzenia wkrótce trafi do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.
Tylko kilku dni potrzebowali kryminalni z Sopotu, by ustalić i zatrzymać 17-latkę podejrzewaną o kradzież ze sklepu bluzki wartej blisko 1000 złotych. Przy zatrzymanej mieszkance Gdyni znaleziono też schowane w bieliźnie zawiniątka z substancją i przekazano je biegłemu do badań. Dziś 17-latka usłyszy zarzut kradzieży. Jeżeli wynik badania potwierdzi obecność zakazanych substancji, odpowie również za kolejne przestępstwo. Do tego ustalono, że jest ona poszukiwana i zgodnie z nakazem doprowadzenia wkrótce trafi do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.
Gdynia -
Sprawdzali adresy osób poszukiwanych i znaleźli narkotyki.
Ponad 230 gramów amfetaminy, klefedronu i haszyszu zabezpieczyli policjanci ze Starogardu Gdańskiego. Mundurowi zatrzymali również dwóch mężczyzn w wieku 16 i 30 lat. Mieszkańcy Kociewia wpadli na gorącym uczynku, gdy funkcjonariusze, którzy sprawdzali adresy osób poszukiwanych, znaleźli w mieszkaniu narkotyki.
Starogard Gdański -
Kolizja dwóch ciężarówek na krajowej „szóstce”. Policjanci apelują o ostrożność na drogach.
Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali na miejscu groźnie wyglądającej kolizji drogowej, w której udział wzięły dwa samochody ciężarowe. Na miejscu funkcjonariusze ustalali okoliczności tego zdarzenia, a także kierowali ruchem, tak aby jak najszybciej rozładować tworzące się tam zatory. Kolejny raz apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.
Słupsk -
W domu miał blisko 485 gramów amfetaminy i 40 tabletek psychoaktywnych. 37-latek zatrzymany przez kryminalnych z Kwidzyna.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie zatrzymali 37-letniego mieszkańca Prabut, który posiadał w miejscu zamieszkania narkotyki. W trakcie przeszukania domu mężczyzny policjanci znaleźli prawie 485 gramów amfetaminy oraz 40 tabletek psychoaktywnych. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Kwidzyn -
Pomorscy policjanci podsumowali miniony rok. Ponad 3 tys. przestępstw mniej, wzrost wykrywalności i skuteczności w najbardziej uciążliwych społecznie kategoriach przestępstw.
Dziś w sali konferencyjno-szkoleniowej Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyła się odprawa roczna kadry kierowniczej garnizonu pomorskiego pod przewodnictwem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzeja Łapińskiego. W odprawie uczestniczyli m.in. Wojewoda Pomorski p. Dariusz Drelich oraz Wicemarszałek Województwa Pomorskiego p. Wiesław Byczkowski. Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński zaprezentował wyniki osiągnięte przez funkcjonariuszy w ubiegłym roku, wskazał również główne cele i założenia do realizacji w roku 2023.
KWP Gdańsk -
Płacił cudzą karta, usłyszał 95 zarzutów
Kryminalni z komisariatu na Oruni zatrzymali 51-latka, który ukradł kartę bankomatową, a następnie posługując się nią, wypłacał pieniądze oraz płacił za zakupy. Pokrzywdzony wycenił straty na prawie 22 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał 95 zarzutów w tej sprawie. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Specjalna komisja badała przyczyny wypadku śmiertelnego w Trąbkach Wielkich
W poniedziałek 16 stycznia policjanci z Pruszcza Gdańskiego oraz przedstawiciele zarządcy drogi spotkali się na miejscu wypadku, który miał miejsce 13 stycznia na DW222 w Trąbkach Wielkich (p. gdański). W tym zdarzeniu śmierć poniosła 45-letnia kobieta. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi.
Pruszcz Gdański -
Odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem
Nowodworscy mundurowi wraz z fundacją OTOZ Animals z Elbląga odebrali psa, który był skrajnie zaniedbany. Pies rasy labrador potrzebował natychmiastowej pomocy weterynaryjnej.
Nowy Dwór Gdański -
38-latek usłyszał trzy zarzuty za zniszczenie cmentarza radzieckiego w Kartuzach
W minioną sobotę kartuscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który pod wpływem alkoholu zniszczył cmentarz radziecki w Kartuzach, powodując straty w wysokości 50 tys. zł. 38-latek usłyszał trzy zarzuty- znieważenie pomnika upamiętniającego zdarzenie historyczne, znieważenie miejsca spoczynku zmarłych oraz zniszczenie mienia. Prokurator Rejonowy z Kartuz wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenie majątkowe w wysokości 1,5 tys. zł.
Kartuzy -
Seniorze! Uważaj na naciągaczy oszukujących metodą „na policjanta”
O tym, jaką metodą działają oszuści, przekonała się 80-letnia mieszkanka Gdyni, która wczoraj padła ofiarą przestępców. Kobieta zawierzyła osobie telefonującej do niej, podającej się za „policjanta” i przekazała mu 7 tysięcy złotych. Następnie seniorka miała wybrać z banku pozostałe oszczędności ale pracownica placówki zorientowała się, że jest to oszustwo i od razu zadzwoniła na Policję. Apelujemy o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.
Gdynia -
Policyjne pożegnanie odchodzącego na emeryturę Komendanta
Po 27 latach przepracowanych w mundurze ze służbą pożegnał się I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Sopocie mł. insp. Michał Biedrawa. W uroczystości pożegnania z mundurem uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta Sopotu, współpracujące z sopocką Policją służby i instytucje oraz kadra kierownicza komendy miejskiej.
Sopot -
Ukradł samochód na minuty, nie miał uprawnień i prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków
Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy z komisariatu w Oliwie, w ręce policjantów trafił złodziej samochodu na minuty. 18-latek, który ukradł auto warte 70 tys. zł, był poszukiwany, nie miał uprawnień do kierowania i prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
Gdańsk -
Policjanci przedstawili zarzuty za postrzelenie psa
Starogardzcy policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące postrzelenia psa. Do zdarzenia doszło w czasie minionego weekendu nad jeziorem w miejscowości Zduny. W przedmiotowej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 72-letniego mężczyznę.
Starogard Gdański -
Ukradł ze sklepu parę butów i nie zorientował się, że są w dwóch różnych rozmiarach
Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji II w Słupsku zatrzymali słupszczanina, który ukradł ze sklepu buty. Mundurowi zwrócili uwagę na idącego przez galerię handlową mężczyznę, który niósł w rękach dwa sportowe buty bez kartonu. 20-latek, znany policjantom z wcześniejszych interwencji przyznał się do kradzieży, nie zwrócił jednak uwagi, że oba buty różniły się od siebie rozmiarem. Dzięki skutecznej interwencji mundurowych towar o wartości 329 zł wrócił na sklepowe półki, a 20 latek odpowie za kradzież, za co grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.
Słupsk