Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Areszt za prawie 1,5 kg narkotyków
Dzięki gdańskim policjantom na czarny rynek nie trafi prawie 1,5 kg narkotyków. Funkcjonariusze do tej sprawy zatrzymali 30-letniego mieszkańca Gdańska, którzy usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Płacił cudzą kartą – usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem
23-letni mężczyzna usłyszał 14 zarzutów kradzieży z włamaniem. Płacił on w sklepach cudzą kartą bankową. Pruszczańscy kryminalni zatrzymali go i doprowadzili do policyjnego aresztu. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.
Pruszcz Gdański -
Sprawca kradzieży katalizatorów zatrzymany
Funkcjonariusz chojnickiej Policji zatrzymał, w czasie wolnym od służby, mężczyznę podejrzanego o wycinanie i kradzież katalizatorów. Policjant zatrzymał go na gorącym uczynku. Do zdarzenia doszło na jednym z parkingów w rejonie osiedli mieszkaniowych.
Chojnice -
Poprosił policjantkę, by wystawiła mu mandat, trafił do więzienia na rok
W piątek policjantki ruchu drogowego podczas kontroli drogowej zatrzymały 51-letniego pasażera daihatsu. W trakcie legitymowania mężczyzny okazało się, że jest poszukiwany. Zgodnie z dyspozycją sądu 51-latek trafił do więźnia, gdzie spędzi najbliższy rok za przestępstwo kradzieży z włamaniem.
Gdańsk -
Masz problem? Nie jesteś sam! – gdzie szukać pomocy
Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w ramach zawartego 27.05.2021 r. porozumienia dotyczącego przeciwdziałania i zapobiegania czynom suicydalnym wśród dzieci i młodzieży, prowadzą działania informacyjno-edukacyjne mające na celu zapobieganie występowania tego zjawiska.
KWP Gdańsk -
Policjanci zatrzymali podpalacza
Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Skarszewach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o umyślne podpalenie samochodu. Straty powstałe w wyniku tego zdarzenia wyniosły 3,5 tys. zł. Podejrzany usłyszał już zarzuty i został objęty dozorem policyjnym.
Starogard Gdański -
Złodziej, który ukradł zakupy świąteczne starszej kobiecie, szybko trafił w ręce policjantów
Kobieta robiąc zakupy na miejskim straganie, zawiesiła torbę z innymi wcześniej zakupionymi produktami na świąteczny stół. Nagle zauważyła, że jej zakupy zniknęły i oddala się z nimi nieznany mężczyzna. Natychmiast zaalarmowała policjantów, którzy szybko zlokalizowali i zatrzymali sprawcę kradzieży. Apelujemy o czujność podczas świątecznych zakupów. Złodzieje obserwują nasze zachowanie i tylko czekają na chwilę nieuwagi.
Bytów -
Przekroczył prędkość i chciał przekupić policjantów
52-letni kierowca nissana przekroczył o 21 km/h dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość. Aby uniknąć związanych z tym konsekwencji, mieszkaniec powiatu starogardzkiego podczas kontroli drogowej próbował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę. Tymczasem mężczyzna musi się teraz liczyć z dodatkowymi zarzutami i karą nawet do 10 lat więzienia.
Starogard Gdański -
Kierowca recydywista stracił prawo jazdy i zapłaci mandat w wysokości 5000 zł.
Wczoraj patrol słupskiej drogówki, który pełnił służbę na drodze pomiędzy Słupskiem i Bytowem zatrzymał do kontroli kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 73 km/h. Mundurowi zastosowali w tym przypadku przepisy o tzw. kierowcach recydywistach i w związku z tym, że było to kolejne tego typu wykroczenie popełnione przez 36-latka, ukarali go mandatem w wysokości 5000 zł.
Słupsk -
Przedświąteczne zakupy na „podwójnym gazie”. 64-latka odpowie m.in. za kierowanie w stanie nietrzeźwości.
Policjanci z Posterunku Policji w Potęgowie zatrzymali 64-latkę, która wybrała się wczoraj samochodem na przedświąteczne zakupy po wypiciu alkoholu. Kobieta podczas parkowania przed sklepem uszkodziła inny pojazd. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkanka Gminy Potęgowo ma w organizmie blisko 1,8 promila alkoholu, a samochodem nie powinna jeździć również z powodu cofnięcia jej kilka lat wcześniej uprawnień do kierowania. Kolejny raz apelujemy o odpowiedzialność na drogach. Pijany kierowca jest ogromnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Słupsk -
Policjantka rozpoznała w autobusie poszukiwanego mężczyznę
Policjantka z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Gdyni – Oksywiu wracając po służbie do domu rozpoznała w autobusie poszukiwanego mężczyznę. Okazało się, że 67-latek jest poszukiwany do odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem.
Gdynia -
Zatrzymano parę, która ukradła zabawki
Wczoraj do policyjnego aresztu trafiła 51-letnia kobieta i jej 29-letni partner podejrzani o kradzież sklepową. Para gdańszczan została zatrzymana chwilę po tym, jak z centrum handlowego ukradła opakowanie klocków oraz dwa opakowania z figurkami warte prawie 740 złotych. Okazało się, że 29-latek jest poszukiwany i ma do odbycia karę pół roku pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji.
Gdańsk -
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Świąt Wielkanocnych
Komendant Główny Policji, w imieniu własnym oraz kierownictwa polskiej Policji, zwraca się do policjantów, policjantek oraz pracowników cywilnych przekazując najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.
KGP -
Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z okazji Świąt Wielkanocnych
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wszystkim funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Policji składa życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy.
KGP -
Bezpieczne Święta Wielkanocne na drogach
W najbliższy piątek na drogach należy spodziewać się większego niż zazwyczaj ruchu związanego ze świątecznymi wyjazdami. Pomorscy policjanci będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Więcej policjantów, częstsze kontrole, oraz więcej punktów pomiarów prędkości. Tak będzie wyglądała służba większości policjantów ruchu drogowego podczas Wielkanocy.
KWP Gdańsk -
Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież roweru, a u jednego użytkownika jednośladu znaleźli środki odurzające
Po uzyskaniu informacji o kradzieży roweru, do jakiej doszło w gminie Nowa Wieś Lęborska, dzielnicowy szybko ustalił i zatrzymał złodzieja. Natomiast kryminalni podczas odzyskiwania jednośladu zatrzymali mężczyznę, przy którym znaleźli najprawdopodobniej środki odurzające.
Lębork -
Wspólny spacer ulicami Głównego Miasta i rozmowy o bezpieczeństwie mieszkańców
Wczoraj po południu Komendant Miejski Policji w Gdańsku insp. Tomasz Hintz spotkał się z Prezydent Miasta Gdańska Panią Aleksandrą Dulkiewicz. Wspólny spacer między innymi ulicami Powroźniczą, Tkacką oraz Piwną był okazją do rozmów o bezpieczeństwie mieszkańców i rozwiązaniach wpływających na poziom bezpieczeństwa w rejonie Głównego Miasta. W tracie spotkania wyrażona została inicjatywa stworzenia policyjnego punktu przyjęć interesantów w budynku przy ul. Piwnej.
Gdańsk -
Znacznie przekroczył prędkość, jechał pomimo sądowego zakazu i cofniętych uprawnień
Kara 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna grozi 33-letniemu kierowcy audi zatrzymanemu wczoraj do kontroli drogowej przez lęborskich funkcjonariuszy. Mężczyzna przekroczył prędkość na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Jechał pomimo sądowego zakazu i cofniętych uprawnień. Na jego koncie mogą się aktywować 43 punkty karne.
Lębork -
W papierowej torbie miał ponad 400 gramów amfetaminy
Miasteccy kryminalni zatrzymali 65-latka, który przez miasto spacerował z papierową torbą. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przechowywał w niej ponad 400 gramów amfetaminy. Gdy mężczyzna zauważył mundurowych próbował uciec, lecz został szybko zatrzymany. Teraz najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat więzienia.
Bytów -
Policjanci spotkali się z dziećmi w plenerze
Z inicjatywy policjantów z komisariatu w Nowym Porcie na skwerze przy ul. Reja w Gdańsku odbył się happening „Wiosennie i kolorowo na zielonym”. Podczas wspólnej zabawy z uczniami Szkoły Podstawowej nr. 69 w Gdańsku funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi między innymi o bezpieczeństwie na drodze i w kontaktach z osobami obcymi. W spotkaniu udział wieźli również podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Reja” w Gdańsku.
Gdańsk -
Zatrzymany za kradzież odzieży
Policjanci z Redłowa zatrzymali 22-letniego mieszkańca Wejherowa, podejrzanego o kradzież odzieży w centrum handlowym. Mężczyzna w ciągu dwóch dni ukradł rzeczy o wartości ponad 1800 złotych. Policjanci przewieźli zatrzymanego do policyjnego aresztu, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Gdynia -
Nagroda Kartëskô Skra trafiła do dzielnicowego asp. szt. Artura Sochy
W ubiegły piątek w Kartuskim Centrum Kultury odbyła się gala nagród burmistrza Kartëskô Skra. Nagrodę w kategorii „Promocja” otrzymał dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach asp. szt. Artur Socha.
Kartuzy -
28 punktów karnych w minutę i zatrzymane prawo jazdy. Kierowca ze Słupska poniesie konsekwencje niebezpiecznej jazdy
Około minuty potrzebował kierowca ze Słupska, aby policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. 44-latek za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym i wyprzedzanie na zakazie został ukarany mandatami w łącznej wysokości 2500 zł i 28 punktami karnymi. Funkcjonariusze wystosowali także wobec tego kierowcy wniosek o kontrolne sprawdzenie kwalifikacji, któremu podlega każda osoba posiadająca uprawnienia do kierowania, która przekroczyła 24 punkty karne za naruszenie przepisów ruchu drogowego. Kolejny raz apelujemy o odpowiedzialność na drodze. Brawura za kierownicą jest ogromnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Słupsk -
Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”
Na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone wojewódzkie działania, których celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. 6 kwietnia na drogach regionu należny spodziewać się większej niż zazwyczaj ilości mundurowych, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych.
KWP Gdańsk -
Uroczystość u strażaków
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński odpowiadając na zaproszenie Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Piotra Sochy uczestniczył dzisiaj w uroczystości zorganizowanej przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim.
KWP w Gdańsku -
Skakał po dachu hyundaia, został zatrzymany i usłyszał zarzut.
Kilka minut po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z komisariatu na Przymorzu zatrzymali pijanego 32-latka, który odpowie za uszkodzenie samochodu i spowodowanie strat w wysokości 4 tys. zł. Podczas zdarzenia mężczyzna stanął na środku ulicy Olsztyńskiej i spowodował, że pokrzywdzona zatrzymała auto. Wtedy sprawca wszedł na dach hyundaia i zaczął po nim skakać. Wczoraj 32 -latek usłyszał zarzut w tej sprawie i grozi mu teraz do 5 lat więzienia.
Gdańsk -
Dziś obchodzimy Dzień Grzeczności za Kierownicą.
5 kwietnia obchodzony jest Dzień Grzeczności za Kierownicą. Z tej okazji przypominamy o dobrych praktykach podczas jazdy, które mają na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach.
Gdańsk -
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy- teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności
Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie kierujący samochodem marki Volkswagen Transpoter, któremu dalszą jazdę udaremnili świadkowie. Dzięki ich zdecydowanej reakcji policjanci zatrzymali 39-latka, który był nietrzeźwy. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Wejherowo -
Pokrzywdzona podziękowała policjantom za okazaną pomoc
Kobieta, która była ofiarą rozboju, wręczyła list na ręce Pani Komendant Powiatowej Policji w Pucku, w którym podziękowała policjantom puckiej policji za profesjonalną i błyskawiczną pomoc w odzyskaniu skradzionego mienia.
Puck -
Mężczyzna w mediach wskazywał niekompetencję organów ścigania. Sąd uznał, że mijał się z prawdą w sprawie kradzieży pojazdu
Sąd Okręgowy w Słupsku uznał za trafne umorzenie postępowania w sprawie kradzieży pojazdu Audi Q7. Pokrzywdzony, który zaskarżył postanowienie, jeszcze przed prawomocnym rozstrzygnięciem sprawy nagłaśniał ją w lokalnych i ogólnopolskich mediach, wskazując niekompetencję bytowskich organów ścigania. Sąd uznał, że podczas śledztwa w sposób właściwy zostały wykonane wszelkie czynności, a ponadto wskazał, że wersje przedstawione przez pokrzywdzonego mijały się z prawdą i nakłaniał on świadka do składania fałszywych zeznań co do okoliczności poprzedzających rzekomą kradzież.
Bytów -
Do trzech razy sztuka
Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pucku w błyskawicznym tempie zatrzymali młodocianego, który na ulicy w mieście Puck wyrwał torebkę z jej zawartością pokrzywdzonej i uciekł. Młody pucczanin już usłyszał zarzut za zuchwałą kradzież. Teraz może im grozić do 8 lat więzienia.
Puck -
Policjanci w ramach kampanii „Łączą nas drzewa” sadzili las w gminie Czarne
Policjanci z Czarnego w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas drzewa” razem z innymi służbami, młodzieżą szkolną i przedstawicielami różnych instytucji z Czarnego sadzili wczoraj drzewa w okolicach Krzemieniewa w gminie Czarne. W tym roku Lasy Państwowe postanowiły poświęcić nowo nasadzone drzewka pamięci Jana Pawła II.
Człuchów -
Pijany z zakazem zatrzymany przez policjantów z Brus.
Ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie wykazało badanie kierującego volkswagenem, którego do kontroli zatrzymali policjanci z Brus. Funkcjonariusze kontrolowali go ponieważ miał niesprawne oświetlenie tablicy rejestracyjnej, a styl jego jazdy wskazywał, że może być pijany. Okazało się również, że mężczyzna posiada zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi za wcześniejsze kierowanie w stanie nietrzeźwości.
Bytów -
Poszukiwany mężczyzna ukrył się w kanapie.
Policjanci zatrzymali 31-latka poszukiwanego za przestępstwa dotyczące molestowania seksualnego osób małoletnich. Mężczyzna schował się przed policjantami w tapczanie. Poszukiwany 2 najbliższe lata spędzi w więzieniu.
Kościerzyna -
Trzech poszukiwanych zatrzymali wczoraj sztumscy policjanci
Policjanci ze sztumskiej komendy wczoraj w niespełna kila godzin zatrzymali trzy osoby poszukiwane. Dwaj zatrzymani mieli przy sobie narkotyki. 30- latek i 71-latek zostali doprowadzeni do zakładu karnego do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności. Jeden z mężczyzn po opłaceniu zasądzonej kary powrócił do domu.
Sztum -
Uszkodził policyjny telefon – odpowie przed sądem
Policjanci Zespołu Dyżurnych z pruszczańskiej komendy zatrzymali 28-latka, który uszkodził telefon stojący w recepcji jednostki. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Niebawem odpowie przed sądem za uszkodzenie mienia. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Pruszcz Gdański -
Policjanci zorganizowali debatę z seniorami
Policjanci z Pruszcza Gdańskiego wspólnie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku zorganizowali debatę z seniorami. Tematem spotkania było bezpieczeństwo, w szczególności zagadnienia dotyczące zagrożeń osób starszych. Debata odbyła się w sali na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 na terenie miasta.
Pruszcz Gdański -
Ponad 60 gramów narkotyków zabezpieczyli policjanci z Czerska.
Wczoraj około godz. 15 policjanci czerskiego komisariatu interweniowali wobec 26-latka, u którego znaleźli narkotyki. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Chojnice -
Miasteczko ruchu drogowego w przedszkolnej sali. Zajęcia policjantów z najmłodszymi użytkownikami dróg.
Czy można przenieść ruch uliczny do przedszkolnej sali, tak aby zainteresować dzieci i nauczyć je przepisów ruchu drogowego? Można! W taki właśnie sposób spotkania z przedszkolakami prowadzą słupscy policjanci, którzy od kilku tygodni wykorzystują mobilne miasteczko ruchu drogowego, którego zakup został sfinansowany przez Urząd Miasta w Słupsku. Dzieci poprzez zabawę poznają znaki drogowe, uczą się prawidłowo przechodzić przez jezdnię, a także wcielają się w rolę pieszych i policjantów.
Słupsk -
Jednośladem bezpiecznie do celu
1 kwietnia br. Policja rozpoczyna kolejną edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi.
KGP -
Przygarnęła bezdomnego kotka, który przyszedł pod budynek komisariatu
Przed budynkiem miasteckiego komisariatu pojawił się bezdomny czarny kotek. Jego losem zainteresowała się nasza dyżurna asp. szt. Małgorzata Hapka. Policjantka po nakarmieniu zwierzaka postanowiła zabrać go pod dach swojego domu i obdarzyć należytą opieką do czasu, aż zgłosi się jego właściciel. Bez jej bezinteresownej pomocy, nie wiadomo jak potoczył by się jego los.
Bytów -
Policjanci zatrzymali nieletnich, którzy uciekli z młodzieżowego ośrodka wychowawczego
Funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby nieletnie, które uciekły z młodzieżowego ośrodka wychowawczego i ukrywały się w jednym z domów na terenie naszego powiatu. Nieletni przebywali u 20-latka, u którego w miejscu zamieszkania funkcjonariusze znaleźli ponad 30 gramów narkotyków. Cała czwórka nieletnich została przez policjantów doprowadzona do placówki.
Bytów -
Poszukiwany listem gończym z narkotykami
Wczoraj policjanci z komisariatu w Oliwie zatrzymali 46-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za przestępstwo stalkingu. W trakcie kontroli okazało się, że mieszkaniec Gdańska miał przy sobie kilka porcji marihuany. Dziś mężczyzna usłyszy zarzut za posiadanie narkotyków i zgodnie z dyspozycją sądu zostanie doprowadzony do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższy rok i 6 miesięcy.
Gdańsk -
Zniszczył drzwi, bo chciał wejść do lokalu. Policjanci znaleźli przy nim też narkotyki
Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 38-letniego obywatela Niemiec, który uszkodził drzwi wejściowe do pubu. Sprawca publicznie, bez powodu i okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego umyślnie rzucił butelką, a także uderzał pięściami w szybę drzwi wejściowych niszcząc ją. Policjantom tłumaczył, że chciał wejść do lokalu. W kieszeni kurtki 38-latka mundurowi znaleźli też środki psychotropowe. Za popełnione przestępstwa sprawca wczoraj usłyszał zarzuty, a z uwagi na działanie z pobudek chuligańskich musi liczyć się z obostrzeniem kary.
Sopot -
Zatrzymani za liczne kradzieże z włamaniem do altan ogródków działkowych
W miniony piątek policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwie osoby, które włamywały się do altan znajdujących się na terenach ogródków działkowych w Tczewie. Okazali się nimi kobieta wraz z mężczyzną. Wspólnie i w porozumieniu dokonywali wyłamania drzwi wejściowych po czym kradli to, co znajdowało się we wnętrzu altan. W sobotę usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna czyn przestępczy popełnił w warunkach recydywy.
Tczew -
Chcieli sprzedać, kliknęli link i zostali oszukani
Czworo gdańszczan straciło prawie 130 tys. zł. podczas transakcji na popularnych portalach sprzedażowych. Pokrzywdzeni stracili czujność i uzupełnili danymi swoich kont nadesłane przez oszustów fałszywe strony. Niemal każdego tygodnia policjanci odnotowują przypadki o internetowych oszustwach. Jedną na najpopularniejszych metod, które stosują przestępcy, jest wysłanie sprzedającemu linku, za którego pośrednictwem mają zostać przelane pieniądze. Nie klikaj w ten link, bo stracisz swoje oszczędności !!
Gdańsk -
Sprawca przemocy domowej został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące- zatrzymali go dzielnicowi, miał przy sobie narkotyki
Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę podczas interwencji domowej. Okazało się, że 46-latek posiadał narkotyki. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Wczoraj sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara od roku do 10 lat.
Wejherowo -
Kilka porad od policjantów na sezon motocyklowy
Z pierwszymi dniami wiosny rozpoczął się sezon motocyklowy. Dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki, jak i dla doświadczonych motocyklistów policjanci przygotowali kilka porad.
Pruszcz Gdański -
Kto jest twoim SuperDzielnicowym?
Telewizja Puls, ekipa serialu „Dzielnica Strachu” i Komenda Główna Policji inicjują akcję społeczną #DzielnicaBEZstrachu.
KGP -
Tak wyglądała "Doborowa sobota" w Wejherowie
1 kwietnia 2023 roku w Wejherowie odbyła się „Doborowa sobota”, czyli policyjny dzień otwarty. Wydarzenie przyciągnęło wielu uczestników, którzy z zaangażowaniem korzystali z licznych atrakcji przygotowanych przez funkcjonariuszy z województwa pomorskiego.