Wiadomości

Nieletni sprawcy dwóch rozbojów zatrzymani przez słupskich kryminalnych

Data publikacji 18.08.2023

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali sprawców dwóch rozbojów, do których doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą zebrali szereg szczegółowych informacji, na podstawie których ustalili tożsamość czterech nastolatków w wieku od 14 do 16 lat. W czwartek rano wszyscy zatrzymani nieletni w obecności rodziców zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Sprawą popełnionych przez nich czynów karalnych zajmie się teraz Sąd Rodzinny.

W nocy z poniedziałku na wtorek policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymali zgłoszenia o dwóch rozbojach, do których w krótkim odstępie czasu doszło w centrum Słupska. Kilku sprawców miało w obu przypadkach działać w ten sam sposób, podbiegając do idących ulicą mężczyzn i zadając liczne uderzenia pięściami i nogami doprowadzić ich do stanu bezbronności. Następnie napastnicy ukradli obu pokrzywdzonym pieniądze, a jednemu z nich również telefon.

Od razu po otrzymaniu tych informacji sprawą zajęli się słupscy kryminalni, którzy dokładnie sprawdzili rejony zdarzeń. Policjanci rozpytali na tę okoliczność świadków, a także przeanalizowali zapisy kamer monitoringu. W wyniku prowadzonych czynności operacyjnych mundurowi zebrali szereg szczegółowych informacji, na podstawie których ustalili tożsamość wszystkich napastników. Są to czterej mieszkańcy Słupska w wieku od 14 do 16 lat.

Wczoraj rano funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy czterech nieletnich, którzy w towarzystwie rodziców zostali przewiezieni do komendy, gdzie policjanci prowadzili z nimi dalsze czynności procesowe. Wszyscy zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty rozboju, a zgromadzony w wyniku prowadzonego postępowania materiał dowodowy funkcjonariusze przekazali do Sądu Rodzinnego, który zajmie się sprawą nieletnich sprawców czynu karalnego.

  • Nieletni sprawcy dwóch rozbojów
  • Nieletni sprawcy dwóch rozbojów
Powrót na górę strony