Wiadomości

Miał sądowy zakaz a samochód, którym jechał był niesprawny technicznie

Data publikacji 17.08.2023

Gdańscy policjanci zatrzymali 28-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Samochód, którym jechał, był niesprawny technicznie, a podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili przy nim narkotyki. Sprawca najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzut złamania sądowego zakazu. Mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat więzienia.

Wczoraj po godz. 1.00 wywiadowcy z gdańskiej komendy miejskiej podczas patrolowania ulic miasta zauważyli na al. Zwycięstwa volkswagena polo, którego kierowca nie zachowywał prostego toru jazdy. Auto dojeżdżało do krawędzi i po chwili odbijało do osi jezdni. Dla policjantów był to wyraźny sygnał, aby sprawdzić stan trzeźwości kierowcy. Gdy funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli i przeprowadzili badanie alkomatem, okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy. Policjanci zauważyli jednak, że ma bardzo powiększone źrenice i jest mocno pobudzony. Zdecydowali, że od kierowcy zostanie pobrana krew do badań na obecność narkotyków, wcześniej jednak sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych systemach. Szybko się okazało, że 28-letni obywatel Ukrainy nie powinien kierować, ponieważ od czerwca 2023 roku ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Podczas kontroli wywiadowcy sprawdzili też stan techniczny volkswagena i okazało się, że pojazd również nie powinien znaleźć się na drodze, ponieważ miał pękniętą przednią szybę. Mężczyzna za popełnione wykroczenia, w tym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany dwoma mandatami na kwotę 8 tys. zł. Zatrzymany 28-latek trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód policjanci odholowali na policyjny parking. Jeszcze dziś mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzut złamania sądowego zakazu i niewykluczone, że lista zarzutów się wydłuży po otrzymaniu wyników badania krwi. Policjanci czekają też na opinię biegłego sądowego, któremu przekazano do badań zabezpieczony przy mężczyźnie woreczek z narkotykami.

Za złamanie sądowego zakazu grozi kara 5 lat więzienia. Za posiadanie narkotyków grozi kara 3 lat więzienia. Za kierowanie po narkotykach grozi kara 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

  • policjant z zatrzymanym oraz zdjęcia z interwencji wobec tego mężczyzny na drodze
  • policjant z zatrzymanym oraz zdjęcia z interwencji wobec tego mężczyzny na drodze
  • policjant z zatrzymanym oraz zdjęcia z interwencji wobec tego mężczyzny na drodze
Powrót na górę strony