Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Dzwoniła po karetkę do pijanego znajomego, bo chciała pozbyć się go z mieszkania. Czy wiesz, że bezpodstawne wezwanie służb wiąże się z konsekwencjami prawnymi?
Policjanci realizują wiele interwencji zgłaszanych na numer alarmowy 112. Niestety często zdarza się, że wzywani są bez uzasadnienia. Tak było wczorajszej nocy w Lęborku. Dzwoniła nietrzeźwa kobieta, która zgłosiła, że znajduje się u niej pijany mężczyzna. Nie wiedząc jak pozbyć się go z mieszkania, wpadła na pewien pomysł…
Lębork -
Przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Okazało się, że jest poszukiwany
Wczoraj policjanci z ruchu drogowego wylegitymowali mężczyznę, który przechodził przez jednię w miejscu niedozwolonym. Okazało się, że 26-letni mieszkaniec Gałązczyc jest poszukiwany do odbycia kary aresztu. Funkcjonariusze ukarali 26-latka mandatem karnym, a następnie przewieźli go do policyjnej celi.
Gdynia -
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia, gdzie znaleziony został materiał wybuchowy
W powiecie nowodworskim w miejscowości Krynica Morska, 39-leni mężczyzna zawiadomił, że podczas wykonywania prac ogrodowych wykopał z ziemi przedmioty przypominające materiał wybuchowy.
Nowy Dwór Gdański -
Nietrzeźwy kierujący bez uprawnień proponował policjantom łapówkę
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który kierował samochodem marki BMW, będąc w stanie nietrzeźwości. Ponadto podczas kontroli okazało się, że nie posiada uprawień do kierowania pojazdami. Mężczyzna w trakcie wykonywania czynności przez policjantów zaproponował im łapówkę w zamian za zaniechanie czynności służbowych.
Nowy Dwór Gdański -
135 gramów amfetaminy w słoiku, w lodówce. Policjanci zatrzymali 24-latka z Kępic
We wtorek kryminalni z Komisariatu Policji II w Słupsku zatrzymali mieszkańca Kępic, który ukrywał w miejscu zamieszkania blisko 135 gramów amfetaminy. Funkcjonariusze usłyszeli od 24-latka, że w jego mieszkaniu nie ma żadnych narkotyków. Jednak mundurowi dokładnie przeszukali mieszkanie, a słoik z białym proszkiem znaleźli na jednej z półek w… lodówce. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków mężczyźnie grozi teraz nawet 10 lat pozbawienia wolności.
Słupsk -
Policjanci znaleźli w garażu 51-latka ponad 16 kilogramów marihuany
Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 51-latka, który w garażu miał ponad 16 kilogramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut uczestniczenia w obrocie znaczną ilością środków odurzających i za to przestępstwo będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu do 18 lat więzienia. Wczorajszą decyzją sądu podejrzany na najbliższe miesiące trafił do aresztu.
Gdańsk -
16-latek za kierownicą bmw
Sąd rodzinny i nieletnich wkrótce zadecyduje o dalszym losie 16-latka z Gdańska, który bez uprawnień kierował bmw. Nieletni został zatrzymany do kontroli wczoraj przez policjantów ruchu drogowego, po tym, jak nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej.
Gdańsk -
CEASEFIRE
Pomorska Policja organizatorem międzynarodowego spotkania poprojektowego w ramach projektu „CEASEFIRE” z programu Horyzont Europa
KWP w Gdańsku -
Gdański policjant z wydziału prewencji zatrzymał złodzieja, będąc poza służbą
Służba w Policji jest szczególna, bo policjantem jest się całą dobę. Praca nie kończy się w momencie rozliczenia służby czy zdjęcia munduru. Tym razem udowodnił to asp. Kamil Pawliszak – gdański policjant wydziału prewencji. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby robił zakupy, podczas których zauważył w sklepie złodzieja i zareagował na tę sytuację. Ukradziony przez mężczyznę towar warty ponad 740 zł wrócił do sprzedaży, a 30-letni sprawca kradzieży trafił do policyjnego aresztu. Podczas kontroli zatrzymanego funkcjonariusze z Pruszcza Gdańskiego znaleźli i zabezpieczyli susz roślinny oraz proszek koloru żółtego, które przekazano biegłemu do badań.
Gdańsk -
Jeżdżą po wałach przeciwpowodziowych i lasach. Rodzicu - apelujemy o przemyślane prezenty i zainteresowanie tym, co robią Wasze dzieci
Coraz lepsza pogoda i wyższe temperatury spowodowały, że na swoje maszyny wskoczyli sympatycy jazdy terenowej. W Korzeniewie, w gminie Kwidzyn, motocykliści i kierujący quadami upodobali sobie szczególnie jazdę po wałach przeciwpowodziowych. Apelujemy do rodziców, by zadbali o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży i zwracali uwagę na to, jakimi pojazdami poruszają się ich pociechy. Przypominamy, że aby kierować takim pojazdem, jak motorower, czy quad wymagana jest karta AM! Tego rodzaju pojazdami możemy kierować dopiero po ukończeniu 14 roku życia! Bądźmy odpowiedzialnymi rodzicami.
Kwidzyn -
Przekroczył prędkość o 72 km/h. Stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem
Wczoraj na ul. Chwarznieńskiej, policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli 37-letniego kierowcę forda, który przekroczył dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali 37-latkowi prawo jazdy oraz ukarali go mandatem karnym w wysokości 2500 zł.
Gdynia -
Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą.
Policjanci ruchu drogowego po pościgu zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem osobowym, mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Uciekając przed radiowozem, kierowca jechał w stronę Liniewa, następnie wbiegł na posesję i ukrył się w piwnicy. Podczas zatrzymywania mężczyzna zaatakował mundurowych. Policjanci obezwładnili 37-latka i przewieźli do komendy. Zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzuty.
Kościerzyna -
Kolejny zatrzymany w związku z używaniem cudzej karty bankowej
54-letni mężczyzna usłyszał 24 zarzuty kradzieży z włamaniem. Płacił on w sklepach cudzą kartą bankową. Pruszczańscy kryminalni zatrzymali go i doprowadzili do policyjnego aresztu. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.
Pruszcz Gdański -
Na komisariat przyszła z narkotykami w kieszeni. Policjanci zatrzymali 26-letnią słupszczankę
Zatrzymaniem skończyła się dla 26-letniej kobiety wizyta na komisariacie. Słupszczanka, która stawiła się wczoraj do jednego z komisariatów na policyjny dozór była poszukiwana przez prokuraturę w związku z wyłudzeniem, którego miała dopuścić się w ostatnim czasie. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli w jednej z kieszeni kobiety porcję marihuany. Za posiadanie środków odurzających grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za oszustwo nawet do 8 lat więzienia.
Słupsk -
Działania „Bezpieczny pieszy” na Pomorzu
W najbliższą środę pomorscy policjanci przeprowadzą działania pn. „Bezpieczny pieszy”, których celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. 12 kwietnia na drogach regionu należny spodziewać się większej niż zazwyczaj ilości mundurowych, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych.
KWP Gdańsk -
34-latka bez prawa jazdy przewoziła dwójkę swoich dzieci bez fotelików autem bez przeglądu i OC
W ubiegłym tygodniu policjanci z Pelplina zatrzymali do kontroli drogowej 34-latkę kierującą renaultem. Funkcjonariusze od razu zauważyli na tylnym siedzeniu dwoje dzieci bez fotelików i bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli okazało się, że kobieta prowadziła pojazd, nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. Na dodatek samochód nie miał ważnego przeglądu technicznego oraz polisy OC. Mundurowi skierowali wniosek o ukaranie mieszkanki powiatu tczewskiego do sądu.
Tczew -
Pędził motocyklem bez uprawnień ponad 200 km/h
Policjanci z nowodworskiej drogówki na trasie S-7 zatrzymali 32-letniego motocyklistę, który jechał z prędkością ponad 200 km/h, czyli o ponad 80 km/h więcej niż zezwalają przepisy. Okazało się też, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania tego typu pojazdem.
Nowy Dwór Gdański -
Dzieci znajdowały się pod opieką nietrzeźwych dziadków
Funkcjonariusze interweniowali wobec mężczyzny krzyczącego na swojego 6-letniego wnuka. Jak się okazało, jego agresywne zachowanie spowodowane było ilością wypitego alkoholu. Policjanci zaopiekowali się chłopcem i przewieźli go miejsca zamieszkania. Drzwi otworzyła z trudem utrzymująca równowagę babcia. Opiekowała się ona trójką innych dzieci, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Bytów -
Pijany 28-latek zatrzymany za uszkodzenie dwóch samochodów
Policyjni wywiadowcy zatrzymali pijanego 28-latka, który odpowie za uszkodzenie dwóch samochodów i spowodowanie strat w wysokości 13 tys. zł. Podczas zdarzenia mężczyzna podszedł do zaparkowanej mazdy oraz renault i zaczął kopać te auta i uderzać w nie pięściami. 28-latek usłyszał zarzut w tej sprawie i grozi mu teraz do 5 lat więzienia. W tym przypadku wyrok może być jednak wyższy ze względu na to, że czyn miał charakter chuligański.
Gdańsk -
Areszt za prawie 1,5 kg narkotyków
Dzięki gdańskim policjantom na czarny rynek nie trafi prawie 1,5 kg narkotyków. Funkcjonariusze do tej sprawy zatrzymali 30-letniego mieszkańca Gdańska, którzy usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Płacił cudzą kartą – usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem
23-letni mężczyzna usłyszał 14 zarzutów kradzieży z włamaniem. Płacił on w sklepach cudzą kartą bankową. Pruszczańscy kryminalni zatrzymali go i doprowadzili do policyjnego aresztu. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.
Pruszcz Gdański -
Sprawca kradzieży katalizatorów zatrzymany
Funkcjonariusz chojnickiej Policji zatrzymał, w czasie wolnym od służby, mężczyznę podejrzanego o wycinanie i kradzież katalizatorów. Policjant zatrzymał go na gorącym uczynku. Do zdarzenia doszło na jednym z parkingów w rejonie osiedli mieszkaniowych.
Chojnice -
Poprosił policjantkę, by wystawiła mu mandat, trafił do więzienia na rok
W piątek policjantki ruchu drogowego podczas kontroli drogowej zatrzymały 51-letniego pasażera daihatsu. W trakcie legitymowania mężczyzny okazało się, że jest poszukiwany. Zgodnie z dyspozycją sądu 51-latek trafił do więźnia, gdzie spędzi najbliższy rok za przestępstwo kradzieży z włamaniem.
Gdańsk -
Masz problem? Nie jesteś sam! – gdzie szukać pomocy
Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w ramach zawartego 27.05.2021 r. porozumienia dotyczącego przeciwdziałania i zapobiegania czynom suicydalnym wśród dzieci i młodzieży, prowadzą działania informacyjno-edukacyjne mające na celu zapobieganie występowania tego zjawiska.
KWP Gdańsk -
Policjanci zatrzymali podpalacza
Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Skarszewach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o umyślne podpalenie samochodu. Straty powstałe w wyniku tego zdarzenia wyniosły 3,5 tys. zł. Podejrzany usłyszał już zarzuty i został objęty dozorem policyjnym.
Starogard Gdański -
Złodziej, który ukradł zakupy świąteczne starszej kobiecie, szybko trafił w ręce policjantów
Kobieta robiąc zakupy na miejskim straganie, zawiesiła torbę z innymi wcześniej zakupionymi produktami na świąteczny stół. Nagle zauważyła, że jej zakupy zniknęły i oddala się z nimi nieznany mężczyzna. Natychmiast zaalarmowała policjantów, którzy szybko zlokalizowali i zatrzymali sprawcę kradzieży. Apelujemy o czujność podczas świątecznych zakupów. Złodzieje obserwują nasze zachowanie i tylko czekają na chwilę nieuwagi.
Bytów -
Przekroczył prędkość i chciał przekupić policjantów
52-letni kierowca nissana przekroczył o 21 km/h dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość. Aby uniknąć związanych z tym konsekwencji, mieszkaniec powiatu starogardzkiego podczas kontroli drogowej próbował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę. Tymczasem mężczyzna musi się teraz liczyć z dodatkowymi zarzutami i karą nawet do 10 lat więzienia.
Starogard Gdański -
Kierowca recydywista stracił prawo jazdy i zapłaci mandat w wysokości 5000 zł.
Wczoraj patrol słupskiej drogówki, który pełnił służbę na drodze pomiędzy Słupskiem i Bytowem zatrzymał do kontroli kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 73 km/h. Mundurowi zastosowali w tym przypadku przepisy o tzw. kierowcach recydywistach i w związku z tym, że było to kolejne tego typu wykroczenie popełnione przez 36-latka, ukarali go mandatem w wysokości 5000 zł.
Słupsk -
Przedświąteczne zakupy na „podwójnym gazie”. 64-latka odpowie m.in. za kierowanie w stanie nietrzeźwości.
Policjanci z Posterunku Policji w Potęgowie zatrzymali 64-latkę, która wybrała się wczoraj samochodem na przedświąteczne zakupy po wypiciu alkoholu. Kobieta podczas parkowania przed sklepem uszkodziła inny pojazd. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkanka Gminy Potęgowo ma w organizmie blisko 1,8 promila alkoholu, a samochodem nie powinna jeździć również z powodu cofnięcia jej kilka lat wcześniej uprawnień do kierowania. Kolejny raz apelujemy o odpowiedzialność na drogach. Pijany kierowca jest ogromnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Słupsk -
Policjantka rozpoznała w autobusie poszukiwanego mężczyznę
Policjantka z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Gdyni – Oksywiu wracając po służbie do domu rozpoznała w autobusie poszukiwanego mężczyznę. Okazało się, że 67-latek jest poszukiwany do odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem.
Gdynia -
Zatrzymano parę, która ukradła zabawki
Wczoraj do policyjnego aresztu trafiła 51-letnia kobieta i jej 29-letni partner podejrzani o kradzież sklepową. Para gdańszczan została zatrzymana chwilę po tym, jak z centrum handlowego ukradła opakowanie klocków oraz dwa opakowania z figurkami warte prawie 740 złotych. Okazało się, że 29-latek jest poszukiwany i ma do odbycia karę pół roku pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji.
Gdańsk -
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Świąt Wielkanocnych
Komendant Główny Policji, w imieniu własnym oraz kierownictwa polskiej Policji, zwraca się do policjantów, policjantek oraz pracowników cywilnych przekazując najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.
KGP -
Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z okazji Świąt Wielkanocnych
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wszystkim funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Policji składa życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy.
KGP -
Bezpieczne Święta Wielkanocne na drogach
W najbliższy piątek na drogach należy spodziewać się większego niż zazwyczaj ruchu związanego ze świątecznymi wyjazdami. Pomorscy policjanci będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Więcej policjantów, częstsze kontrole, oraz więcej punktów pomiarów prędkości. Tak będzie wyglądała służba większości policjantów ruchu drogowego podczas Wielkanocy.
KWP Gdańsk -
Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież roweru, a u jednego użytkownika jednośladu znaleźli środki odurzające
Po uzyskaniu informacji o kradzieży roweru, do jakiej doszło w gminie Nowa Wieś Lęborska, dzielnicowy szybko ustalił i zatrzymał złodzieja. Natomiast kryminalni podczas odzyskiwania jednośladu zatrzymali mężczyznę, przy którym znaleźli najprawdopodobniej środki odurzające.
Lębork -
Wspólny spacer ulicami Głównego Miasta i rozmowy o bezpieczeństwie mieszkańców
Wczoraj po południu Komendant Miejski Policji w Gdańsku insp. Tomasz Hintz spotkał się z Prezydent Miasta Gdańska Panią Aleksandrą Dulkiewicz. Wspólny spacer między innymi ulicami Powroźniczą, Tkacką oraz Piwną był okazją do rozmów o bezpieczeństwie mieszkańców i rozwiązaniach wpływających na poziom bezpieczeństwa w rejonie Głównego Miasta. W tracie spotkania wyrażona została inicjatywa stworzenia policyjnego punktu przyjęć interesantów w budynku przy ul. Piwnej.
Gdańsk -
Znacznie przekroczył prędkość, jechał pomimo sądowego zakazu i cofniętych uprawnień
Kara 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna grozi 33-letniemu kierowcy audi zatrzymanemu wczoraj do kontroli drogowej przez lęborskich funkcjonariuszy. Mężczyzna przekroczył prędkość na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Jechał pomimo sądowego zakazu i cofniętych uprawnień. Na jego koncie mogą się aktywować 43 punkty karne.
Lębork -
W papierowej torbie miał ponad 400 gramów amfetaminy
Miasteccy kryminalni zatrzymali 65-latka, który przez miasto spacerował z papierową torbą. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przechowywał w niej ponad 400 gramów amfetaminy. Gdy mężczyzna zauważył mundurowych próbował uciec, lecz został szybko zatrzymany. Teraz najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat więzienia.
Bytów -
Policjanci spotkali się z dziećmi w plenerze
Z inicjatywy policjantów z komisariatu w Nowym Porcie na skwerze przy ul. Reja w Gdańsku odbył się happening „Wiosennie i kolorowo na zielonym”. Podczas wspólnej zabawy z uczniami Szkoły Podstawowej nr. 69 w Gdańsku funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi między innymi o bezpieczeństwie na drodze i w kontaktach z osobami obcymi. W spotkaniu udział wieźli również podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Reja” w Gdańsku.
Gdańsk -
Zatrzymany za kradzież odzieży
Policjanci z Redłowa zatrzymali 22-letniego mieszkańca Wejherowa, podejrzanego o kradzież odzieży w centrum handlowym. Mężczyzna w ciągu dwóch dni ukradł rzeczy o wartości ponad 1800 złotych. Policjanci przewieźli zatrzymanego do policyjnego aresztu, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Gdynia -
Nagroda Kartëskô Skra trafiła do dzielnicowego asp. szt. Artura Sochy
W ubiegły piątek w Kartuskim Centrum Kultury odbyła się gala nagród burmistrza Kartëskô Skra. Nagrodę w kategorii „Promocja” otrzymał dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach asp. szt. Artur Socha.
Kartuzy -
28 punktów karnych w minutę i zatrzymane prawo jazdy. Kierowca ze Słupska poniesie konsekwencje niebezpiecznej jazdy
Około minuty potrzebował kierowca ze Słupska, aby policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. 44-latek za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym i wyprzedzanie na zakazie został ukarany mandatami w łącznej wysokości 2500 zł i 28 punktami karnymi. Funkcjonariusze wystosowali także wobec tego kierowcy wniosek o kontrolne sprawdzenie kwalifikacji, któremu podlega każda osoba posiadająca uprawnienia do kierowania, która przekroczyła 24 punkty karne za naruszenie przepisów ruchu drogowego. Kolejny raz apelujemy o odpowiedzialność na drodze. Brawura za kierownicą jest ogromnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Słupsk -
Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”
Na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone wojewódzkie działania, których celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. 6 kwietnia na drogach regionu należny spodziewać się większej niż zazwyczaj ilości mundurowych, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych.
KWP Gdańsk -
Uroczystość u strażaków
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński odpowiadając na zaproszenie Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Piotra Sochy uczestniczył dzisiaj w uroczystości zorganizowanej przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim.
KWP w Gdańsku -
Skakał po dachu hyundaia, został zatrzymany i usłyszał zarzut.
Kilka minut po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z komisariatu na Przymorzu zatrzymali pijanego 32-latka, który odpowie za uszkodzenie samochodu i spowodowanie strat w wysokości 4 tys. zł. Podczas zdarzenia mężczyzna stanął na środku ulicy Olsztyńskiej i spowodował, że pokrzywdzona zatrzymała auto. Wtedy sprawca wszedł na dach hyundaia i zaczął po nim skakać. Wczoraj 32 -latek usłyszał zarzut w tej sprawie i grozi mu teraz do 5 lat więzienia.
Gdańsk -
Dziś obchodzimy Dzień Grzeczności za Kierownicą.
5 kwietnia obchodzony jest Dzień Grzeczności za Kierownicą. Z tej okazji przypominamy o dobrych praktykach podczas jazdy, które mają na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach.
Gdańsk -
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy- teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności
Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie kierujący samochodem marki Volkswagen Transpoter, któremu dalszą jazdę udaremnili świadkowie. Dzięki ich zdecydowanej reakcji policjanci zatrzymali 39-latka, który był nietrzeźwy. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Wejherowo -
Pokrzywdzona podziękowała policjantom za okazaną pomoc
Kobieta, która była ofiarą rozboju, wręczyła list na ręce Pani Komendant Powiatowej Policji w Pucku, w którym podziękowała policjantom puckiej policji za profesjonalną i błyskawiczną pomoc w odzyskaniu skradzionego mienia.
Puck -
Mężczyzna w mediach wskazywał niekompetencję organów ścigania. Sąd uznał, że mijał się z prawdą w sprawie kradzieży pojazdu
Sąd Okręgowy w Słupsku uznał za trafne umorzenie postępowania w sprawie kradzieży pojazdu Audi Q7. Pokrzywdzony, który zaskarżył postanowienie, jeszcze przed prawomocnym rozstrzygnięciem sprawy nagłaśniał ją w lokalnych i ogólnopolskich mediach, wskazując niekompetencję bytowskich organów ścigania. Sąd uznał, że podczas śledztwa w sposób właściwy zostały wykonane wszelkie czynności, a ponadto wskazał, że wersje przedstawione przez pokrzywdzonego mijały się z prawdą i nakłaniał on świadka do składania fałszywych zeznań co do okoliczności poprzedzających rzekomą kradzież.
Bytów -
Do trzech razy sztuka
Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pucku w błyskawicznym tempie zatrzymali młodocianego, który na ulicy w mieście Puck wyrwał torebkę z jej zawartością pokrzywdzonej i uciekł. Młody pucczanin już usłyszał zarzut za zuchwałą kradzież. Teraz może im grozić do 8 lat więzienia.
Puck