Wiadomości

Nietrzeźwy pojechał po odbiór dwóch darmowych telewizorów. Podróż zakończył w rowie

Data publikacji 08.11.2023

Ogłoszenie przekazania za darmo dwóch telewizorów nie mogło umknąć 61-latkowi, który czym prędzej wsiadł do samochodu i wyruszył po ich odbiór. Nie przeszkadzało mu nawet to, że chwilę wcześniej spożywał alkohol. Niestety w trakcie podróży tak się spieszył, że wylądował w przydrożnym rowie. Nie tylko stracił darmowy sprzęt, ale również prawo jazdy, które zatrzymali mu policjanci. Za kierowanie po alkoholu wkrótce odpowie przed sądem.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy, który wjechał do rowu nieopodal Zielina. Gdy świadkowie chcieli pomóc mężczyźnie, wyczuli od niego alkohol. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce potwierdzili, że 61-latek jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że ma prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Kierowca tłumaczył mundurowym, że co prawda wypił alkohol, lecz przeglądając sieć natrafił na ogłoszenie przekazania za darmo dwóch telewizorów. Nie chciał, aby ktoś inny skorzystał z oferty, więc pomimo swojego stanu postanowił wsiąść do pojazdu i wyjechać po ich odbiór. Niestety na łuku drogi za Zielinem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście nic mu się nie stało.
Mężczyzna nie tylko stracił sprzęt z ogłoszenia, lecz również prawo jazdy, które zatrzymali mu mundurowi. Wkrótce odpowie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 3 lat więzienia.

  • Zdjęcie poglądowe
Powrót na górę strony