BALT MILITARY EXPO 2018

Bałtyckie Targi Militarne BALT MILITARY EXPO 2018

     W dniach 25-27 czerwca 2018 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO odbyły się 15. Bałtyckie Targi Militarne BALT MILITARY EXPO 2018. Dwie hale wystawiennicze, dziesiątki wystawców, tysiące odwiedzających, delegacje z całego świata - to jedyne takie wydarzenie w Europie. Bałtyckie Targi Militarne koncentrowały się na tematyce bezpieczeństwa morskiego, systemach obronnych oraz ratownictwa na morzu i lądzie. Wystawa dedykowana była Marynarce Wojennej RP, jednostkom specjalnym, żandarmerii wojskowej i służbom zabezpieczenia logistycznego Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej i Służbie Więziennej. Pomorską Policję na targach reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski.

     Na odwiedzających czekało wiele atrakcji, w tym stoisko wystawiennicze Pomorskiej Policji, przygotowane przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Na przestrzeni blisko 100 m 2 można było zobaczyć motocykl służbowy, quad policyjny czy radiowóz. Dzięki obecności funkcjonariusza Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odwiedzający targi mieli możliwość poznania metod sprawdzenia oryginalności dokumentów czy banknotów. Dla zainteresowanych służbą formacji specjalnych, dużą atrakcją był pokaz sprzętu i uzbrojenia zaprezentowany przez funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gdańsku. Na stoisku policyjnym można było również obejrzeć sprzęt będący na wyposażeniu funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Zainteresowani wstąpieniem do służby w Policji mieli możliwość poznać zasady rekrutacji w punkcie informacyjnym, który obsługiwał pracownik Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Gdańsku.

     Targi BALT MILITARY EXPO wizytowane były przez oficjalne delegacje zagraniczne przybyłe na zaproszenie Ministerstwa Obrony Narodowej, attaché wojskowych akredytowanych w Polsce i liczną grupę gości zagranicznych reprezentujących formacje wojskowe i producentów uzbrojenia.

Powrót na górę strony