Balt Military Expo 2016

Bałtyckie Targi Militarne BALT MILITARY EXPO 2016

 

Od 20 do 22 czerwca w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku odbywały się 14. Bałtyckie Targi Militarne BALT MILITARY EXPO 2016. Dwie hale wystawiennicze, 140 wystawców, tysiące odwiedzających, delegacje z całego świata, to jedyne takie wydarzenie w Europie. Na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji, w tym stoisko wystawiennicze Pomorskiej Policji.

Targom towarzyszyła Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna NATCON, Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Ratownictwa Medycznego RESCUE EXPO i po raz pierwszy wystawa Bezzałogowych Systemów Morskich, Powietrznych, Lądowych USEALS. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Pan Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.            

Na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji w tym stoisko wystawiennicze Pomorskiej Policji, przygotowane przez Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Na  przestrzeni ponad 50 m 2 można było zobaczyć, a nawet usiąść,  na motocyklu służbowym, quadzie policyjnym czy w radiowozie. Ponadto niecodziennym wydarzeniem była możliwość poznania metod daktyloskopowania czy też laserowego pomiarowania miejsca zdarzenia. Dzięki obecności pracowników Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku każda osoba, która odwiedziła stoisko policyjne otrzymała Certyfikat daktyloskopii.

Dla zainteresowanych służbą formacji specjalnych dużą atrakcją był pokaz sprzętu i uzbrojenia zaprezentowany przez funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gdańsku. Na stoisku policyjnym były również obecne psy służbowe, które można było podziwiać na wystawie fotograficznej. Podczas targów odwiedzający mieli również możliwość zapoznania się ze specyfiką służby Zespołu medycznego Oddziału Prewencji Policji oraz obejrzenia specjalistycznego ambulansu medycznego. 

Równocześnie podczas Targów Militarnych odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa ALERT 2016 „Współdziałanie w ratownictwie i medycynie ratunkowej”, zorganizowana przez Stowarzyszenie Zawodowe Ratowników Medycznych, dedykowana między innymi funkcjonariuszom Policji oraz ratownikom medycznym.

Trzeci dzień konferencji poświęcony był nowym substancjom psychoaktywnym. Tego dnia konferencja rozpoczęła się wystąpieniem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku - insp. Jarosława Rzymkowskiego.

W konferencji uczestniczyli komendanci miejscy i powiatowi województwa pomorskiego,  naczelnicy Wydziałów Prewencji i Ruchu Drogowego, funkcjonariusze  zajmujący się profilaktyką społeczną i funkcjonariusze ruchu drogowego.

Każdy uczestnik konferencji otrzymał Certyfikat uczestnictwa w Międzynarodowej Wystawie i Konferencji Ratownictwa Medycznego RESCUE EXPO 2016.

  • Zdjecie
  • Zdjecie
  • Zdjecie
  • Zdjecie
  • Zdjecie
  • Zdjecie
Powrót na górę strony