Rok 2016

III Pomorski Dzień Otwarty dla Klas o Profilu Policyjnym, zorganizowany przez policjantów Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku wyłonił swoich zwycięzców – uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie. Impreza odbyła się 9 czerwca 2016 roku i połączona była z Wojewódzkim Finałem Konkursu na najlepszego policjanta ruchu drogowego, dzięki czemu uczniowie mogli zobaczyć funkcjonariuszy podczas sprawnościowej jazdy motocyklem służbowym oraz radiowozem. 

W czasie trwania konkursu uczniowie klas o profilu policyjnym zmagali się w dwóch konkurencjach: rowerowym torze przeszkód i strzelaniu na wojskowym trenażerze. Zwycięzcami okazali się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie: Paulina Kapeluch, Marlena Piankowska i Patrycja Jankowska. Drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie w składzie: Patryk Szleja, Monika Betcher, Jakub Kuśmierz. Trzecie miejsce należy do reprezentantów Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu: Sebastian Matejka, Michał Junak i Przemysław Chmielewski. 

Spotkanie zorganizowane zostało pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka. Wzięli w nim udział przedstawiciele: 

- Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, 

- Żandarmerii Wojskowej w Elblągu, 

- Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, 

- Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku, 

- Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, 

- Inspekcji Transportu Drogowego, 

- 49 Bazy Lotniczej Wojska Polskiego w Pruszczu Gdańskim, 

- Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, 

- Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku, 

- Straży Miejskiej w Gdańsku, 

- Izby Celnej w Gdyni. 

 

Młodzież miała okazję obejrzeć pokazy przygotowane przez policjantów z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku, SPAP i OPP. Był także pokaz posłuszeństwa psów służbowych przygotowany przez ich przewodników.

 

  • Zdjecie
  • Zdjecie
  • Zdjecie
Powrót na górę strony