Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Sprawca rozboju zatrzymany na gorącym uczynku
Malborscy policjanci zatrzymali 30-latka, który napadł na 25-latka i zabrał mu telefon. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Wobec sprawcy zastosowano dozór policyjny. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Malbork -
Policjanci zatrzymali poszukiwanego 40-latka
Policjanci drogówki interweniowali wobec grupy osób, które wczoraj w godzinach nocnych chodziły po jezdni. Okazało się, że wśród nich jest poszukiwany 40-letni mieszkaniec Sopotu. Zgodnie z nakazami doprowadzenia wydanymi przez sąd mężczyzna ma do odbycia karę blisko roku pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece. Zatrzymany 40-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś zostanie on przewieziony do aresztu, gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.
Sopot -
Funkcjonariusze zabezpieczyli 5 automatów do gier oraz narkotyki
Tczewscy kryminalni po raz kolejny uderzyli w nielegalny hazard. Funkcjonariusze w jednym z lokali na terenie Tczewa zabezpieczyli 5 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych. Dodatkowo policjanci zatrzymali znajdującego się tam 45-latka, który miał amfetaminę oraz był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Dzisiaj śledczy przedstawili zarzuty zatrzymanemu mężczyźnie, który po przesłuchaniu trafił do aresztu śledczego. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś właścicielowi nielegalnych automatów dodatkowo grozi wysoka kara finansowa.
Tczew -
Potrącenie 9-latka w Dzierzgoniu. Kierujący był pod wpływem narkotyków
Wczoraj dyżurny sztumskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o potraceniu 9-latka w Dzierzgoniu. Jak się okazało, kierujący był pod wpływem środków odurzających. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z Posterunku Policji w Dzierzgoniu oraz funkcjonariusze ruchu drogowego.
Sztum -
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ugodził nożem 23-letniego mieszkańca Gdyni
Gdyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o to, że ranił nożem 23-latka. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, funkcjonariusze zatrzymali go i przewieźli do policyjnej celi. 64-latek prawdopodobnie odpowie za uszkodzenie ciała. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Gdynia -
Weekendowe zabezpieczenie protestów
Policjanci podczas weekendu dbali o bezpieczeństwo protestujących, którzy wyszli na ulice Gdańska. Pomimo nadawanych komunikatów policyjnych o konieczności zachowania zgodnego z prawem, w sobotę kilku mężczyzn zaczęło atakować policjantów. Mężczyźni znieważyli policjantów i naruszyli ich nietykalność cielesną. Mundurowi zatrzymali siedmiu agresywnych mężczyzn, którzy wkrótce usłyszą zarzuty.
Gdańsk -
Policyjne działania w związku z koronawirusem
Od 24 października br. cały kraj został objęty obostrzeniami czerwonej strefy. Policjanci stale prowadzą działania ukierunkowane na walkę z koronawirusem. Szczególną uwagę mundurowi skupili na osobach, które nie zakrywają ust i nosa w przestrzeni publicznej. Tylko w zeszłym tygodniu funkcjonariusze ukarali mandatami 111 osób, które nie stosowały się do wprowadzonych obostrzeń, a wobec kolejnych 8 osób skierują wnioski o ukaranie do sądu. Stróże prawa apelują do wszystkich osób o odpowiedzialność i stosowanie się do wprowadzonych obostrzeń. Zadbajmy o swoje zdrowie oraz swoich najbliższych, zwłaszcza osób starszych.
Tczew -
Wspólnie kradli alkohol i kosmetyki
Sopoccy kryminalni w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 25-letnią mieszkankę Gdyni i jej 34-letniego partnera podejrzanych o liczne kradzieże w dwóch sopockich sklepach. Śledczy ustalili, że kobieta najpierw robiła rekonesans w sklepie, po czym jej wspólnik wchodził do środka i kradł alkohol oraz kosmetyki, wykorzystując do tego m.in. wózek dziecięcy. 25-latka usłyszał już zarzut wspólnych kradzieży. Dziś zarzut w tej sprawie usłyszy 34-letni gdynianin.
Sopot -
Policjanci zatrzymali włamywaczy
Policjanci zatrzymali w ostatnim czasie 2 osoby podejrzane o przestępstwa przeciwko mieniu. Jeden ze sprawców pokonując zabezpieczenia włamał się do domu, a drugi do pojazdu. W obu przypadkach łupem były pieniądze. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem. Może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Kwidzyn -
Gdyńscy policjanci zabezpieczali zgromadzenia
Policjanci zabezpieczali zgromadzenia, które na terenie Gdyni rozpoczęły się od piątku. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem protestujących oraz osób postronnych. Mimo, że od soboty cała Polska jest w czerwonej strefie, wiele osób zignorowało obowiązujące obostrzenia. Mundurowi interweniowali wobec każdego, kto rażąco łamał przepisy.
Gdynia -
Policjanci pracowali na miejscu wypadku w Grabówku
Policjanci z Kwidzyna pracowali w sobotę na miejscu wypadku drogowego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że główną przyczyną tego zdarzenia jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Zmieniające się warunki na drogach nie sprzyjają jeździe. Zadbajmy o to by bezpiecznie dojechać do celu!
Kwidzyn -
Zarzuty dla rodziców 8- tygodniowego chłopca za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Dzięki pracy śledczych z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku odpowiedzialności karnej nie uniknie 30-latek i jego 25-letnia partnerka, którzy swoim zachowaniem narazili swoje dziecko na utratę życia i zdrowia. Dwumiesięczny chłopiec, w ciężkim stanie trafił do jednego z gdańskich szpitali. Policję zawiadomili lekarze, którzy podejrzewali, że niemowlę mogło zostać pobite. Okazało się, że było w samochodzie, który uczestniczył w wypadku. Za kierownicą siedział ojciec, który ma zakaz prowadzenia pojazdów. Rodzice usłyszeli zarzuty, grozi im 5 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy wykorzystują system płatności BLIK
Policjanci ostrzegają przed wyłudzaniem pieniędzy przez osoby podszywające się pod znajomych w mediach społecznościowych. Kiedy ktoś pisze przez internetowy komunikator, że potrzebuje szybkiej pomocy finansowej i prosi o wykonanie płatności lub podanie kodu do transakcji mobilnych (BLIK), należy zachować szczególną ostrożność.
Gdynia -
Lęborscy funkcjonariusze nie dopuścili do oszustwa metodą „na policjanta”
30 tysięcy złotych próbował wyłudzić od 78-latki z Lęborka oszust podający się za policjanta. Kobieta zdążyła już nawet rozpocząć procedurę przelewu pieniędzy na wskazane przez niego konto. Jednak szybka interwencja funkcjonariuszy z lęborskiego zespołu do walki z przestępczością gospodarczą, którzy w ostatniej chwili doprowadzili do blokady przelewu, zapobiegła utracie oszczędności kobiety.
Lębork -
Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku
W piątkową noc funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sierakowicach zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy włamali się do metalowego stojaka i ukradli z niego butle gazowe. Mundurowi odzyskali skradzione przedmioty, a włamywacze usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.
Kartuzy -
Policjanci pracowali przy wypadku drogowym na drodze Sąpolno -Przechlewo
Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w miniony piątek na trasie Sąpolno - Przechlewo, gdzie samochód marki BMW uderzył w drzewo. Kierująca samochodem 24 letnia kobieta została zabrana do szpitala, jadąca z nią 2 letnia córka została zabrana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Człuchów -
Śledczy przedstawili zarzuty kradzieży perfum
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego przedstawili zarzut dotyczący kradzieży sklepowej. Usłyszała go 28-letnia mieszkanka powiatu starogardzkiego, która w jednym z miejscowych sklepów ukradła flakonik perfum o wartości ponad 600 zł. Teraz kobieta stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.
Starogard Gdański -
Zatrzymani kierowcy, jeden jechał za szybko i był pijany, drugi spowodował kolizję i złamał zakaz sądowy
Wczoraj policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec siedmiu kierowców, którzy w sposób rażący przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Wszyscy stracą teraz swoje prawa jazdy na 3 miesiące. Wśród nich był pijany 29-latek, który jechał tunelem pod Martwą Wisła z prędkością 148 km/h. Gdańscy policjanci ruchu drogowego podjęli też interwencję wobec kierowcy citroena, który spowodował kolizję drogową, mając sądowy zakaz kierowania pojazdami.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rowerów
Policjanci zatrzymali 26-latka podejrzewanego o kradzież rowerów. Mężczyzna w chwili zatrzymania prowadził dwa ukradzione rowery. W garażu przechowywał kilkanaście jednośladów oraz wózek rowerowy. Sprawca usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.
Gdańsk -
Apelujemy o rozwagę na drodze!
Wczoraj sopoccy policjanci ruchu drogowego udaremnili dalszą jazdę 84-latkowi, który z prędkością 102 km/h jechał przez miasto. Od początku 2020 roku mundurowi wyeliminowali z ruchu 179 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Ponadto funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu również 135 osób, które pod wpływem alkoholu lub narkotyków kierowały samochodami albo rowerami. Apelujemy o rozwagę na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów!
Sopot -
Policjanci zatrzymali mężczyznę z amfetaminą
Policjanci z Człuchowa w miniona środę, podczas patrolowania miasta zainteresowali się samochodem marki BMW zaparkowanym przed jedną ze stacji benzynowych. W samochodzie spało dwóch mieszkańców Człuchowa, podczas legitymowania jeden z nich wyrzucił z kieszeni woreczek, w którym znajdowała się amfetamina. 47-latek został zatrzymany. Za posiadanie narkotyku grozi mu teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Człuchów -
Nietrzeźwy kierowca rozbił opla na drzewie
Zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwym usłyszał wczoraj 36-letni mieszkaniec Kociewia, który stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło w miejscowości Wda w powiecie starogardzkim. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierowcy ponad 3 promile alkoholu. Nietrzeźwy mężczyzna został doprowadzony do komendy, gdzie mundurowi wykonali z nim czynności procesowe. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Starogard Gdański -
Policjanci pracowali na miejscu śmiertelnego potrącenia na torach
Dyżurny Komisariatu Policji w Rumi dziś rano otrzymał zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny na torach kolejowych w rejonie ul. Cegielnianej. W wyniku wypadku śmierć poniósł mężczyzna. Teraz sprawą zajmą się policjanci Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności zdarzenia.
Wejherowo -
Policjanci otrzymali listy gratulacyjne
Gdańscy policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości odwiedzających miasto. Za swoje szczególne zaangażowanie dwóch funkcjonariuszy z otrzymało wczoraj listy gratulacyjne od Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Andrzeja Łapińskiego. Wyróżnienia wręczył im I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku mł. insp. Sylwester Mieszczak.
Gdańsk -
Świeć Przykładem – Jurata zaświeciła odblaskami
Wczoraj policjanci z puckiej komendy przeprowadzili w Juracie działania informacyjno – edukacyjne pn. „Świeć Przykładem – bądź widoczny”. Wieczorna akcja skierowana była głównie wobec osób, które zmierzając na przykład do kościołów były lepiej widoczne. Policjanci wręczali wszystkim uczestnikom elementy odblaskowe i informowali o konieczności ich noszenia. Ponadto mundurowi sprawdzili czy wierni w kościele stosują się do obowiązujących obostrzeń w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Puck -
„Twoje światła- Nasze bezpieczeństwo”
22 października rozpoczyna się ogólnopolska kampania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym pn. „Twoje światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Działania prowadzone będą do 15 grudnia br. W ramach akcji zaplanowano konkurs z nagrodami oraz bezpłatne sprawdzenie oświetlenia pojazdu na stacjach diagnostycznych.
KWP Gdańsk -
Zatrzymany 31-latek odpowie za kradzież z włamaniem
Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o kradzież puszki z pieniędzmi należącej do fundacji charytatywnej. Mundurowi ustalili, że przedmiot został skradziony w jednym ze sklepów w Subkowach. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do miejscowego posterunku, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Uciekał, bo nie miał uprawnień, został zatrzymany
Dziś w nocy policjanci ruchu drogowego podjęli pościg za kierowcą opla, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu 24-letniego mężczyzny okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania. Mieszkaniec Bydgoszczy usłyszy teraz zarzut za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi mu 5 lat więzienia. Policjanci skierują też do sądu wniosek o ukaranie 24-latka i orzeczenia zakazu sądowego za kierowania samochodem bez uprawnień.
Gdańsk -
Policjanci apelują o stosowanie się do obostrzeń
Czas pandemii to czas wytężonej pracy dla policjantów. Każdego dnia sopoccy funkcjonariusze prowadzą działania na rzecz walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Tylko od początku tygodnia mundurowi interweniowali wobec 36 osób, które naruszyły wprowadzone obostrzenia - 32 osoby ukarano mandatami, wobec pozostałych zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu. Policjanci apelują! Bądźmy odpowiedzialni, pamiętajmy o osobach, które są obok nas i stosujmy się do wprowadzonych przepisów.
Sopot -
Policjanci z lęborskiej drogówki eskortowali do szpitala samochód z chorym dzieckiem
Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego lęborskiej komendy policji zatrzymali do kontroli jadącego z nadmierną prędkością volkswagena. Jak się okazało, kierująca pojazdem kobieta wiozła do szpitala swojego syna, który wymagał natychmiastowej pomocy lekarza. Kobieta nie znała terenu i nie wiedziała którędy jechać, by jak najszybciej dotrzeć na miejsce. Reakcja mundurowych była natychmiastowa. Policjanci niezwłocznie włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie i odeskortowali matkę z dzieckiem do szpitala.
Lębork -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie lęborskim
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest jednym ze sposobów komunikowania się społeczeństwa z Policją, przydatnym zwłaszcza w okresie panującej epidemii, gdy ze względów bezpieczeństwa zaleca się ograniczanie osobistych kontaktów. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i co ważne, skuteczna w przekazywaniu istotnych informacji o zagrożeniach. Dzięki niej każdy może mieć wpływa na bezpieczeństwo w swojej okolicy.
Lębork -
44-latek odpowie za kradzież z włamaniem
Dzięki pracy kryminalnych z Wejherowa 44-letni mieszkaniec powiatu odpowie za włamanie. Mężczyzna włamał się do mieszkania i ukradł pieniądze oraz inne przedmioty. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Wejherowo -
Ostrzeżmy naszych rodziców i dziadków! Oszuści nadal wyłudzają od nich pieniądze metodą „na policjanta”!
Oszuści podający się za policjantów wciąż dzwonią do seniorów i wyłudzają pieniądze. W ostatnim czasie telefony od fałszywych policjantów otrzymali mieszkańcy Trójmiasta. Wczoraj do 67-latki z Sopotu zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i powiedział, że złapano grupę przestępczą, która posiadała dokumentację z danymi osobowymi jej rodziny oraz numer konta bankowego. Kobieta zorientowała się, że to oszust i zakończyła rozmowę. Policjanci apelują - bądźmy ostrożni w kontaktach z obcymi!
Sopot -
Pomalowała sprejem tablicę upamiętniającą – została zatrzymana
Policjanci zatrzymali kobietę podejrzewaną o pomalowanie sprejem tablicy upamiętniającej zmarłego Pawła Adamowicza Prezydenta Gdańska. 22-latka najprawdopodobniej usłyszy zarzut znieważenia pomnika.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali 26-latka z narkotykami
W niedzielę wieczorem kartuscy policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę, przy którym znaleźli marihuanę, amfetaminę i tabletki ecstasy. Mieszkaniec powiatu kartuskiego usłyszał zarzuty posiadania i udzielania narkotyków, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o areszt. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.
Kartuzy -
Zaatakował przechodnia – został zatrzymany
Policjanci z Gdańska zatrzymali 24-latka, który pod koniec lipca zaatakował przechodnia, raniąc go w kark ostrym narzędziem. Mężczyzna jeszcze dziś najprawdopodobniej usłyszy zarzut uszkodzenia ciała. Grożą mu 2 lata więzienia.
Gdańsk -
V edycja Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa” – uroczysta inauguracja współpracy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku z Prezesem Zarządu Fundacji LOTOS
Dzisiaj w gdańskiej komendzie wojewódzkiej policji odbyło się uroczyste spotkanie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzeja Łapińskiego z Prezesem Zarządu Fundacji LOTOS Wiesławem Labudą. Przedmiotem rozmowy była ocena dotychczasowej współpracy realizowanej w ramach Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa” oraz kontynuacja przedmiotowych działań. W trakcie spotkania obie strony podpisały umowę, w wyniku której zostaną przekazane środki finansowe na realizację założeń projektu.
KWP Gdańsk -
Czy wiesz, jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych?
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim nagrali drugi odcinek filmu skierowanego do przedszkolaków i uczniów I-klas szkół podstawowych, w którym prezentują jak bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy. Ograniczenia związane z covid-19 utrudniają mundurowym dotarcie do wszystkich dzieci, więc postanowili oni za pośrednictwem filmu zdalnie edukować najmłodszych uczestników ruchu drogowego.
Starogard Gdański -
Komendant Główny Policji nominowany w konkursie „Mistrz Mowy Polskiej”
Z ogromnym zaskoczeniem, ale i dumą gen. insp. Jarosław Szymczyk przyjął nominację w ogólnopolskim konkursie „Mistrz Mowy Polskiej”. To wielki zaszczyt także dla 100 tysięcy polskich funkcjonariuszy i pracowników. Ze względów epidemicznych tegoroczna, publiczna autoprezentacja odbywa się w Internecie, gdzie czytelnicy i radiosłuchacze wskazują swoich faworytów. Zdobywca największej liczby głosów otrzyma tytuł Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi. Głosowanie trwa do 5 listopada 2020 r.
KGP -
Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej
Policjanci zatrzymali 31-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym z marketów spożywczych. Sprawca, uciekając z ukradzionym alkoholem, prysnął pracownikowi ochrony gazem w twarz. Rozpoznał go policjant, który analizował zabezpieczony monitoring. Mężczyzna wpadł podczas innej kradzieży. Będzie odpowiadał za przestępstwo w ramach tzw. recydywy. O jego dalszym losie jeszcze dziś zadecyduje sąd. Sprawcy grozi mu 15 lat więzienia.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali prawo jazdy za spowodowanie wypadku drogowego
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Tczewie. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 42-letni kierowca volkswagena, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z bmw. W wyniku tego zdarzenia kierowca bmw trafił do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcy wypadku prawo jazdy oraz zatrzymali dowód rejestracyjny od jednego z samochodów. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.
Tczew -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w III kwartale 2020 roku
Policjanci przypominają, że nie trzeba osobiście zgłaszać się do jednostki Policji, by zgłosić występujące zagrożenie w swojej okolicy. Można to zrobić za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji, gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas. W III kwartale 2020 roku sopoccy policjanci otrzymali 89 sygnałów od mieszkańców.
Sopot -
Areszt dla 31-letniego recydywisty za rozbój i kradzież zuchwałą
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o przestępstwo rozboju i kradzież zuchwałą. 31-latek dopuścił się tych przestępstw wobec dwóch mieszkańców gminy Czersk. Jak ustalili śledczy, sprawca podczas wspólnego spotkania jednego z pokrzywdzonych pobił , a drugiego uderzył ręka w twarz po czym ukradł im pieniądze. Zatrzymany 31-latek został doprowadzony przez mundurowych do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa.
Chojnice -
Dwaj zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za włamanie do altanki ogrodowej
Policjanci zatrzymali 19 i 21-latka, których podejrzewali o włamanie do altany ogrodowej na terenie Tczewa. Według ustaleń mundurowych sprawcy zerwali skobel zabezpieczający drzwi wejściowe do altany i ukradli cztery leżaki, koc oraz grill powodując straty na kwotę 370 złotych. Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przesłuchali 19 i 21-latka, którym przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Jechał pomimo zakazu i pod wpływem narkotyku – został zatrzymany.
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 33-latka z Gdańska, który kierował oplem pod wpływem narkotyków i pomimo zakazu sądowego. Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.
Gdańsk -
Areszt dla mężczyzny za rozbój
Gdyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o to, że pod koniec września wszedł do sklepu i grożąc przedmiotem przypominającym broń palną kazał wypłacić ekspedientce pieniądze. Sprawca usłyszał zarzuty rozboju i trafił do aresztu. Teraz grozi mu 12 lat więzienia.
Gdynia -
Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczna Droga Krajowa nr 91”
Droga krajowa nr 91 zaczyna się w porcie morskim w Gdańsku. Jej długość to ponad 530 km. Kierowcy często z niej korzystają podczas podróży na południe kraju. Stanowi alternatywę dla Autostrady A1. W najbliższą środę, 21 października pomorscy policjanci przeprowadzą działania na pomorskim odcinku „starej jedynki”. Ich głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.
KWP Gdańsk -
Kryminalni zatrzymali 33-latka i 36-latkę w związku z dwiema kradzieżami w sklepie – teraz grozi im do 5 lat więzienia
Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwie osoby 33-latka i 36-latkę w związku z dwiema kradzieżami ubrań. Zatrzymany mężczyzna był już znany policjantom. Zostali już przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. Kradzież mienia jest zagrożona karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat. 33-latek był już notowany za podobne przestępstwa.
Wejherowo -
Dzięki policjantom 71-latka nie straciła oszczędności życia
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i policjanci z kościerskiej policjanci udaremnili przelew pieniędzy dla oszustów. Pomimo prowadzonych wielu akcji edukacyjnych przez policjantów, tym razem ofiarą mogła paść 71-letnia mieszkanka Kościerzyny. Oszuści posługujący się metodą „na wnuczka" i „na policjanta" są nadal aktywni. Sprawą zajmuje się kościerska Policja. Policjanci z Kościerzyny po raz kolejny przestrzegają mieszkańców przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą „na wnuczka”. Sprawcy tego typu oszustw są bezwzględni, wykorzystują często nieporadność czy krytyczne położenie seniorów, którzy w dobrej wierze starają się pomóc. Naciągacze najczęściej zatrzymywani są dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane.
Kościerzyna -
Policjanci zapobiegli „ustawce” pseudokibiców
Policjanci zabezpieczali w ubiegłą sobotę mecz piłkarski. Mundurowi ustalili, że do Lęborka wybierają się pseudokibice i może dojść do siłowej konfrontacji pomiędzy nimi. Właściwe rozpoznanie i szybka reakcja mundurowych zapobiegły planowanej „ustawce”.
Lębork