Wiadomości

#SZCZEPIMYSIĘ - Rozpoczęły się szczepienia służb mundurowych na Pomorzu

Data publikacji 25.03.2021

W czwartek 25 marca ruszyły szczepienia pomorskich służb mundurowych. To ważny moment, który sprawi, że codzienna służba ukierunkowana na niesienie pomocy społeczeństwu nie będzie obarczona tak dużym ryzykiem zachorowania na SARS-CoV-2. Policja jest formacją koordynującą proces szczepienia wszystkich służb mundurowych.

Dzisiejsze wydarzenie zainaugurowało proces szczepień służb mundurowych w woj. pomorskim. Kolejni funkcjonariusze będą systematycznie szczepieni. Najskuteczniejszym sposobem walki z wirusem jest przyjęcie szczepionki. Dlatego dając przykład innym, policjanci oraz funkcjonariusze pozostałych służb mundurowych odwiedzają punkty szczepień.

- „Każdego dnia dbają o bezpieczeństwo obywateli. Od ponad roku są na pierwszej linii tej trudnej walki z pandemią koronawirusa. Służby mundurowe każdego dnia wypełniają zadania na rzecz ograniczenia rozwoju pandemii w Polsce” - powiedział 24.03.2021 wiceminister Błażej Poboży, odpowiedzialny za służbę zdrowia MSWiA. Jak dodał, proces szczepień funkcjonariuszy służb mundurowych rozpoczyna się tydzień przed planowanym terminem.

- „Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że szczepienia to jedyna droga powrotu do normalności. Dlatego też gorąco zachęcam moje koleżanki i moich kolegów, aby włączyć się do procesu szczepień” - powiedział gen. insp. Jarosław Szymczyk Komendant Główny Policji.

 Dziś na Pomorzu insp. Robert Sudenis Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku- dając przykład pozostałym funkcjonariuszom – przyjął pierwszą dawkę szczepionki.

-„Jestem głęboko przekonany, że warto się szczepić, nie tylko dla siebie i swoich rodzin, ale również dla tych z którymi stykamy się w codziennej służbie”- powiedział komendant Sudenis

Do dzisiejszych szczepień przystąpili również dowódca oraz funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Proces szczepień funkcjonariuszy służb mundurowych będzie się odbywał w szpitalach węzłowych i punktach szczepień. Większość z nich to placówki służby zdrowia MSWiA.

 


 

  • policjanci się szczepią
  • policjanci się szczepią
  • policjanci się szczepią
Powrót na górę strony