Wiadomości

Zatrzymany mężczyzna odpowie za włamania do 3 altanek ogrodowych

Data publikacji 26.03.2021

Kryminalni zatrzymali 20-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o włamanie do altany ogrodowej na terenie Tczewa. Według ustaleń mundurowych sprawca po włamaniu do altany, ukradł kosiarkę spalinową wartą 800 złotych. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma jeszcze związek z dwoma włamaniami do innych altan, skąd ukradł piec i butelkę wina. Wczoraj śledczy przesłuchali 20-latka, któremu przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

22 marca br. przed godziną 11 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednej z altanek ogrodowych na terenie Tczewa. Przyjmujący zawiadomienie o popełnionym przestępstwie funkcjonariusz ustalił, że sprawca wybił okno w altanie na terenie miasta, a następnie wszedł do środka, skąd ukradł kosiarkę spalinową wartą 800 złotych. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego kolejnego dnia od zgłoszenia ustalili, że związek z tym zdarzeniem ma 20-letni bezdomny mężczyzna. Mundurowi po zdobyciu informacji, gdzie aktualnie przebywa poszukiwany 20-latek, na jednej z ulic w mieście zatrzymali go i doprowadzili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z dwoma innymi włamaniami do altanek ogrodowych, skąd ukradł piec indukcyjny oraz butelkę wina. Stróże prawa ustalili, że w wyniku przestępczej działalności powstały straty na łączną kwotę prawie 3 tys. złotych.
Wczoraj zatrzymany mężczyzna został przesłuchany przez śledczych, którzy przedstawili mu 3 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Teraz losem mężczyzny zajmie się sąd. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony