Wiadomości

Na działce uprawiał ziemniaki i… krzaki konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę

Data publikacji 23.08.2023

Policjanci z Komisariatu Policji II w Słupsku zatrzymali mieszkańca Gminy Słupsk, który uprawiał na działce konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli do tej sprawy 30 różnej wysokości krzaków marihuany, które rosły w towarzystwie ziemniaków. Za popełnione przestępstwo 31-latek usłyszał zarzut uprawy konopi innych niż włókniste za co grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku stale prowadzą działania, które mają za zadanie wyeliminować zjawisko posiadania, zażywania i sprzedaży środków odurzających. Ustalanie i zatrzymywanie sprawców przestępstw to zadanie, które realizują podczas codziennej służby, prowadząc czynności operacyjno-rozpoznawcze i weryfikując docierające do nich informacje.

W poniedziałek wieczorem kryminalni z Komisariatu Policji II w Słupsku sprawdzili teren jednego z ogródków działkowych znajdujących się w Gminie Słupsk. Z ustaleń policjantów wynikało, że ma się tam znajdować plantacja marihuany. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. W trakcie przeszukania działki, funkcjonariusze zauważyli kilkadziesiąt różnej wielkości krzaków marihuany, które rosły w towarzystwie ziemniaków. 30 znalezionych sadzonek, które urosły na wysokość od 0,5 do blisko 2,5 metra, zostało zabezpieczonych jako dowód w sprawie. Policjanci zatrzymali do tej sprawy 31-letniego mieszkańca gminy Słupsk, który został przewieziony do komendy, gdzie funkcjonariusze prowadzili z nim dalsze czynności procesowe.

Mężczyzna usłyszał zarzut uprawy konopi innych niż włókniste za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. 

  • policjant z zabezpieczonymi konopiami
  • policjant z zabezpieczonymi konopiami
Powrót na górę strony