Kynologiczne Zawody Wojewódzkie 2017

 

Od 27 do 29 czerwca 2017 roku policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku przeprowadzili eliminacje wojewódzkie do „XVII Kynologicznych Mistrzostw Policji”, których zawody ogólnopolskie zostaną przeprowadzone we wrześniu, na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Przewodnicy wraz ze swoimi psami przeszli przez szereg konkurencji, których wyniki wyłoniły zwycięzców.

W eliminacjach wojewódzkich, zgodnie z regulaminem mistrzostw, brali udział przewodnicy z psami kategorii do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz kategorii do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych. Oceniane było między innymi ogólne posłuszeństwo psa, jego praca węchowa np. przy przeszukiwaniu bagaży, samochodów lub pomieszczeń. Przewodnicy sprawdzili się dodatkowo na teście wiedzy i udzielaniu pierwszej pomocy.

Podczas rywalizacji przewodnicy wykazali się dużym profesjonalizmem i zaangażowaniem w pracy z psem, znajomością przepisów, czy też umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dużo powodów do zadowolenia daje również poziom wyszkolenia zaprezentowanego przez wszystkich uczestników i przygotowania merytorycznego wykazanego podczas poszczególnych konkurencji podwyższając tym samym w znacznym stopniu poziom rywalizacji.

Najlepszymi „zespołami” przewodników z psami zostali:

I Miejsce:

asp. Dariusz Brygier z psem JAWA
Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach,

II Miejsce

asp. Łukasz Kostka z psem EDUR
Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim,

III Miejsce

asp. Michał Wasążnik z psem GABANA
Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Gdańsku.

 

 

 

 

 

 

  • Zdjecie
Powrót na górę strony