Wiadomości

Był poszukiwany do odbycia kary. Dodatkowo usłyszał 12 zarzutów

Data publikacji 06.06.2023

Kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży produktów spożywczych na szkodę jednego z marketów prowadzących działalność na terenie Tczewa. Dodatkowo policjanci ustalili, że 20 letni mieszkaniec Tczewa jest osobą poszukiwaną do odbycia kary 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto usłyszał dodatkowe zarzuty gróźb karalnych kierowanych wobec swojej babci, kradzieży i uszkodzenia mienia, gdzie spowodował straty o łącznej wartość ponad 10.000 zł.

Kryminalni z Tczewa zatrzymali 20- latka, podejrzanego o kradzieże sklepowe, do których doszło w jednym z miejscowych marketów. Podczas pracy nad sprawami tych kradzieży policjanci ustalili dodatkowo, że zatrzymany przez nich 20 -latek jest odpowiedzialny za kolejne kradzieże w różnych sklepach na terenie miasta. Pokrzywdzeni oszacowali starty na prawie 8 tys. zł. Ponadto mężczyzna ukradł z mieszkania swojej babci  złoty łańcuszek i kolczyki o wartości kilku tysięcy złotych oraz groził jej pozbawieniem życia.

Kolejne czynności w sprawie pozwoliły na ustalenie, że mężczyzna jest sprawcą uszkodzenia drzwi prowadzących do klatki schodowej, powodując straty o łącznej wartości oko. 5 tys. zł.

20- latek był również poszukiwany do odbycia kary ponad roku pozbawienia wolności, a za popełnione kradzieże oraz inne czyny kryminalne zostanie mu wymierzona dodatkowa kara.

Powrót na górę strony