Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Dzielnicowi przekazali pieniądze ze zbiórki na rzecz pomocy ukraińskim rodzinom
Z inicjatywy dzielnicowych w malborskiej komendzie zorganizowano zbiórkę pieniędzy na rzecz ukraińskich rodzin, które znalazły schronienie przed wojną w parafii Zesłania Ducha świętego w Malborku. Wśród policjantów i pracowników cywilnych, w ciągu tygodnia, zebrano ponad 1000 złotych. Dzielnicowi przekazali zebrane pieniążki proboszczowi, który je odpowiednio zadysponuje. Przekazana zbiórka pomoże m.in. w zaadaptowaniu pomieszczeń plebanii do życiowego funkcjonowania dla prawie 100 kobiet z dziećmi przebywających w tym miejscu.
Malbork -
Wypadek, nie żyje 60 – letni mężczyzna. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj (23.03.2022 r.), około godziny 10.00 w miejscowości Palczewo. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący samochodem osobowym 60- letni mężczyzna zmarł w szpitalu. Funkcjonariusze będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.
Nowy Dwór Gdański -
Śledczy przedstawili zarzuty 41-latkowi za kradzieże sklepowe
Policjanci przesłuchali 41-latka, którego podejrzewali o kradzieże sklepowe. Mundurowi ustalili, że mężczyzna wszedł na teren jednej placówki handlowej i ukradł perfumy warte łącznie prawie 900 złotych. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że ten sam mężczyzna w tym samym sklepie miał związek z wykroczeniem kradzieży kolejnych perfum. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży oraz wkrótce usłyszy zarzuty kradzieży wykroczeniowej. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Płacąc za zakupy cudzą kartą płatniczą popełniasz przestępstwo
Nie wszyscy wiedzą o tym, że posługiwanie się cudzą kartą płatniczą, bez względu na wykorzystaną kwotę pieniędzy, jest przestępstwem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Przekonał się o tym 54-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, który sześciokrotnie dokonał płatności w sklepie na cudzy rachunek i został zatrzymany przez policjantów z Posterunku Policji w Karsinie.
Kościerzyna -
Sprzedaż koszulek zakończyła się stratą 6000 zł z konta bankowego. Policjanci apelują o odpowiedzialność w Internecie
Słupscy policjanci kolejny raz apelują o zachowanie ostrożności i stosowanie zasady ograniczonego zaufania podczas sprzedaży rzeczy w Internecie. Tym razem do Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zgłosiła się 49-letnia kobieta, która poprosiła syna o sprzedaż ubrań w Internecie. Do sprzedaży nie doszło, a mieszkanka powiatu słupskiego straciła 6000 zł, które oszuści wypłacili z jej konta.
Słupsk -
Znęcał się nad żoną i córką. Został zatrzymany i ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych
Dzielnicowi zatrzymali 52-letniego mieszkańca Sopotu podejrzanego o znęcanie się nad żoną i córką. Sprawca dręczył pokrzywdzone zarówno psychicznie jak i fizycznie. Wczoraj prokurator ogłosił podejrzanemu zarzuty za te przestępstwa i zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia mieszkania oraz dozoru policyjnego polegającego na zakazie zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi, a ponadto obowiązkowym stawiennictwie w jednostce Policji. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że 52-latek wkrótce usłyszy kolejne zarzuty.
Sopot -
Zatrzymany 43-latek okradł byłego pracodawcę
Tczewscy kryminalni zatrzymali 43-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży. Mundurowi ustalili, że mieszkaniec Tczewa pracując w jednej z firm na terenie miasta, kradł z niej narzędzia i elektronarzędzia i spowodował straty na kwotę prawie 10 tys. złotych. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna miał związek z kradzieżą drabiny wartej 800 złotych. Stróże prawa odzyskali skradzione przedmioty, które zwrócili właścicielom. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 43-latkowi zarzuty dotyczące kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Spadł z peronu na torowisko, pomógł mu policjant po służbie
W miniony piątek (18 marca) na stacji PKP Gdańsk Główny doszło do niebezpiecznej sytuacji. Znajdujący się pod wpływem alkoholu mężczyzna, spadł z peronu na torowisko. Świadkiem zdarzenia był będący poza służbą dzielnicowy komisariatu na Oruni sierż. sztab. Tomasz Kruger, który bez zastanowienia wskoczył za mężczyzną, aby go wyciągnąć w bezpieczne miejsce.
Gdańsk -
Pijany 15-letni kierowca spowodował kolizję, zatrzymano też motocyklistę z zakazem.
W poniedziałek wieczorem doszło do kolizji, podczas której 15-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego kierujący pojazdem marki Ligier Due uderzył w zaparkowaną toyotę i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci, którzy podjęli interwencję w tej sprawie, ustalili, że 15-latek był pod wpływem ponad promila alkoholu i zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Wczoraj funkcjonariusze drogówki zatrzymali kierującego motocyklem, którzy przekroczył dozwoloną prędkość. Szczegółowa kontrola wykazała, że mężczyzna ma aktywny zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
Gdańsk -
Policjanci z Gdyni zorganizowali kolejną zbiórkę darów dla uchodźców z Ukrainy
Gdyńscy policjanci od początku wojny na Ukrainie zaangażowali się w pomoc dla naszych sąsiadów. Kolejną zbiórkę potrzebnych rzeczy zorganizowali dzielnicowi z funkcjonariuszem ds. Nieletnich z Komisariatu Policji w Gdyni Oksywiu. Mundurowi przekazali zebrane dary uchodźcom przebywającym w „Przystani Śmidowicza”.
Gdynia -
35-latek usłyszał zarzuty za posługiwanie się cudzą kartą – za ten czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności
Wejherowscy kryminalni pracowali nad sprawą posługiwania się cudzą kartą do bankomatu. Wczoraj zatrzymali sprawcę tego przestępstwa, którym okazał się 35-latek z powiatu wejherowskiego. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał 3 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Wejherowo -
Policjanci w szkole uczyli jak udzielać pierwszej pomocy
Jak udzielać pierwszej pomocy w sytuacja zagrożenia zdrowia lub życia, gdzie zadzwonić by wezwać pomoc, jak zareagować? Takich porad udzielali policjanci na spotkaniu z uczniami Szkoły Podstawowej w Bągarcie.
Sztum -
Niezauważona przez nikogo okradała drogerię…do czasu, 22-latka usłyszała zarzuty
22-latka z Lęborka jest podejrzana o kradzież kosmetyków i drobnej biżuterii. Za cel upatrzyła sobie jedną z miejscowych drogerii, z której w ciągu dwóch tygodni wyniosła towar o łącznej wartości prawie 1000 zł. Gdyby nie ustalenia kryminalnych, prawdopodobnie nikt by tego nie zauważył.
Lębork -
Nietrzeźwy kierowca bez uprawnień dachował w gminie Koczała.
Prawie 1,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca z Miastka, który wczoraj około godziny 13.30 doprowadził do dachowania swojego mitsubishi na trasie Koczała – Wilkowo. Dodatkowo 24-letni kierowca nie posiadał prawa jazdy. Mieszkaniec Miastka został zabrany do szpitala. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Człuchów -
Znęcanie się nad osobą najbliższą, wprowadzanie w błąd co do swojej tożsamości oraz uchylanie się od alimentów- kartuscy policjanci zatrzymali trzy osoby poszukiwane
W ciągu jednego dnia policjanci z kartuskiej komendy zatrzymali trzy osoby poszukiwane do odbycia kary roku, 15 dni i 272 dni pozbawienia wolności. Osoby te poszukiwane były znęcanie się nad osobą najbliższą, wprowadzanie w błąd co do swojej tożsamości oraz za uchylanie się od alimentów.
Kartuzy -
Policjanci z wizytą u dzieci z Ukrainy
Kwidzyńscy policjanci, którzy pełnią służbę na granicy polsko- ukraińskiej, spotkali się z dziećmi z Ukrainy, które przebywają w jednym z ośrodków na terenie Hrubieszowa. Podczas wspólnej zabawy policjanci rozmawiali z maluchami także o bezpieczeństwie, podkreślali, że Policja jest od tego, aby pomagać i chronić.
Kwidzyn -
Stracił prawo jazdy, bo chciał oszukać tachograf
Wczoraj policjanci z gdańskiej drogówki zatrzymali do kontroli 33-letniego kierowcę samochodu ciężarowego marki Scania, który fałszował zapis tachografu oraz nie umieścił na samochodzie tablic informujących o przewozie materiałów niebezpiecznych. Kierujący został ukarany mandatem karnym i stracił na trzy miesiące prawo jazdy. Wobec przewoźnika realizującego transport wszczęto postępowanie administracyjne zgodnie z przepisami ustawy o transporcie drogowym.
Gdańsk -
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego.
Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło na drodze wojewódzkiej nr 214 w miejscowości Jeżewnica. 36-letni kierowca osobowego chevroleta zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Obrażenia, jakich doznał mężczyzna, okazały się śmiertelne. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące tego zdarzenia.
Starogard Gdański -
Pomorscy policjanci spotkali się z dziećmi z Ukrainy
W filii punktu recepcyjnego dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Piwnej w Gdańsku, funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz Zespołu Wsparcia Doboru KWP w Gdańsku spotkali się z dziećmi, aby przekazać im zebrane wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach oraz Szkoły Podstawowej w Somoninie maskotki, zabawki, artykuły szkolne oraz środki higieny osobistej.
KWP Gdańsk -
8 kwietnia 2022 roku odbędzie się sympozjum „Profilaktyka zachowań suicydalnych wśród młodzieży”
Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Gdańskim, Dziekan Wydziału Studiów Społecznych w Gdańsku Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu oraz Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego organizują sympozjum „Profilaktyka zachowań suicydalnych wśród młodzieży”. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.
Nowy dwór Gdański -
Zażywał narkotyki, potrącił dwie osoby na przejściu dla pieszych
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali wczoraj na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Słupsku przy ul. Zaborowskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 37-letni kierujący skodą nie ustąpił pierwszeństwa dwóm pieszym znajdującym się na pasach. Przypominamy, że od 1 czerwca 2021 roku obowiązują zmiany w przepisach ruchu drogowego, które dotyczącą m.in. pierwszeństwa pieszych przy wchodzeniu na przejście.
Słupsk -
Sprzedajesz na aukcjach? Nie klikaj w ten link!
Każdego tygodnia policjanci odnotowują przypadki o internetowych oszustwach. Jedną na najpopularniejszych metod, jaką stosują przestępcy, jest wysłanie sprzedającemu linku, za którego pośrednictwem mają zostać przelane pieniądze. Nie klikaj w ten link, bo stracisz swoje oszczędności
Gdańsk -
Uderzył z pięści w twarz właściciela hotelu, a potem wspólnie ze znajomą zaatakowali policjantów. Sprawcy usłyszeli już zarzuty
Sopoccy policjanci w pokoju hotelowym obezwładnili i zatrzymali agresywnego 32-latka. Mieszkaniec powiatu wejherowskiego uderzył z pięści w twarz właściciela obiektu, a potem wspólnie z 29-letnią znajomą zaatakowali wezwanych na miejsce funkcjonariuszy. W chwili zdarzenia oboje byli nietrzeźwi. Wczoraj na podstawie zebranych dowodów policjanci ogłosili podejrzanym zarzuty za te przestępstwa.
Sopot -
Znęcał się nad matką. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty
Policjanci zatrzymali 31-latka z gminy Nowa Wieś Lęborska podejrzanego o znęcanie się nad własną matką. Mężczyzna, najczęściej pod wpływem alkoholu, dręczył kobietę psychicznie i fizycznie. Dzielnicowy wydał mu nakaz natychmiastowego opuszczenia domu, połączony z zakazem zbliżania się do najbliższego otoczenia.
Lębork -
Dwie policjantki z kartuskiej komendy brały udział w XII Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja, zdobywając 2 i 3 miejsce
W minionym tygodniu od 16.03 do 18.03 w Warszawie trwał XII Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja w którym brały udział dwie nasze koleżanki, policjantki z kartuskiej komendy. st sierż. Paulina Magulska, która grała w Reprezentacji Polskiej Policji i razem ze swoją drużyną zajęła 2 miejsce oraz sierż. Natalia Jóskowska reprezentująca Komendę Główną Policj, zdobywając 3 miejsce. Ponadto Paulina została wybrana najlepszym zawodnikiem turnieju.
Kartuzy -
Policjanci na festynie charytatywnym
Pomaganie na stałe jest wpisane w zawód policjanta. Tak więc w sobotę policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie aktywnie włączyli się w udział w festynie charytatywnym, żeby wspomóc kwestę na rzecz chorującej na nowotwór 2,5-letniej Marceliny, małej mieszkanki nowostawskiej społeczności. Kilka dni wcześniej funkcjonariusze rozpropagowywali ulotki i plakaty o planowanej akcji, zachęcając mieszkańców gminy do licznego udziału. W trakcie imprezy mundurowi zaprezentowali sprzęt oraz elementy wyposażenia policjantów. Każdy chętny mógł usiąść za kierownicą radiowozu i przez chwilę poczuć się policjantem.
Malbork -
Kolejni kierujący w stanie nietrzeźwości i z sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów wyeliminowani z ruchu drogowego
Wczoraj Lęborscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego trzech kierujących. Dwaj z nich, poruszający się jednośladami byli nietrzeźwi, trzeci, kierujący jaguarem, miał trzy aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów i cztery decyzje o cofnięciu uprawnień.
Lębork -
Policjanci z kartuskiej komendy pracowali wczoraj na miejscu 7 zdarzeń drogowych w tym na kolizji dwóch pojazdów ciężarowych oraz potrąceniu 8-letniego dziecka
Wczoraj wiosna przywitała nas bardzo miło, a pogoda w ostatnim czasie rozpieszcza nas. Niestety na drogach powiatu kartuskiego w poniedziałkowy, pierwszy dzień wiosny nie było tak kolorowo. Policjanci z kartuskiej komendy pracowali wczoraj na miejscu 7 zdarzeń drogowych. Między innymi na kolizji trzech pojazdów ciężarowych w Miechucinie oraz w Baninie, gdzie zostało potrącone 8-letnie dziecko. Apelujemy o rozwagę na drogach i ostrożną jazdę!
Kartuzy -
Zatrzymany przez mundurowych recydywista odpowie za uszkodzenie ciała
Skarszewscy policjanci zatrzymali 25-latka, który pobił mieszkańca powiatu starogardzkiego. Do zdarzenia doszło pod koniec lutego w jednym z miejscowych lokali. Pokrzywdzony doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Sprawca usłyszał już zarzuty. Mężczyzna był już wcześniej karany za popełnianie podobnego przestępstwa. Za uszkodzenie ciała w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.
Starogard Gdański -
Zatrzymany poszukiwany z narkotykami
Sztumscy policjanci zatrzymali 36-latka, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego oraz miał narkotyki. W trakcie przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli tabletki extazy oraz amfetaminę i marihuanę. Mieszkaniec powiatu sztumskiego trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził minioną noc. Teraz usłyszy zarzut posiadania środków odurzających, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Sztum -
Policjanci pomagają i dbają o bezpieczeństwo uchodźców przybywających do naszego regionu z Ukrainy
Policjanci z powiatu wejherowskiego pomagają uchodźcom z Ukrainy. Mundurowi dbają o ich bezpieczeństwo podczas przejazdów na terenie województwa pomorskiego, a także podczas codziennych służb patrolują miejsca, gdzie znaleźli schronienie. Policjanci udzielają także im niezbędnych informacji.
Wejherowo -
Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszych wypadków
Policjanci ustalają przyczyny dwóch wypadków drogowych, do których doszło wczoraj w powiecie tczewskim. W tych zdarzeniach dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitali. Kierowcy samochodów uczestniczących w zdarzeniach byli trzeźwi. Funkcjonariusze jednemu kierowcy, który spowodował wypadek zatrzymali prawo jazdy. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowania się do przepisów ruchu drogowego.
Tczew -
Nietrzeźwy 25-latek pod wpływem amfetaminy dachował Fiatem Pandą
Bytowscy policjanci wyjaśniali okoliczności dachowania pojazdu w Przyborzycach. Mundurowi ustalili, że 25-latek najprawdopodobniej zjechał Fiatem Pandą na pobocze, w wyniku czego stracił panowanie nad samochodem i następnie dachował. Mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia, ale policjanci szybko ustalili jego miejsce pobytu. Okazało się, ze w organizmie miał ponad promil alkoholu i był pod wpływem amfetaminy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a mężczyzną w najbliższym czasie zajmie się sąd.
Bytów -
Tydzień działalności filii punktu recepcyjnego dla uchodźców z Ukrainy w siedzibie byłego komisariatu Policji
Od tygodnia w pomieszczeniach byłego komisariatu Policji w budynku przy ul. Piwnej 32/35 działa filia punktu recepcyjnego dla uchodźców z Ukrainy, gdzie uchodźcy otrzymują tymczasowe zakwaterowanie, posiłek, podstawową opiekę medyczną, a także uzyskać mogą informacje na temat pobytu w Polsce. Obecnie w budynku schronienie znalazło 50 osób dorosłych oraz 30 dzieci w różnym wieku.
KWP Gdańsk -
Dzielnicowi interweniowali wobec nietrzeźwego kierującego motorowerem
W sobotę wieczorem dzielnicowi z Komisariatu Policji w Główczycach podjęli interwencję wobec mieszkańca powiatu słupskiego, który zdecydował się wsiąść na motorower pomimo tego, że spożywał wcześniej alkohol. 65-latek został przewieziony na komendę, gdzie poddano go badaniom na zawartość alkoholu. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Słupsk -
Przykład idzie z góry
Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pucku nadkom. Krzysztof Hejmowski wyruszył na granicę z Ukrainą, gdzie podjął się przetransportowania dwojga obywateli, którzy uciekali z obszarów objętych wojną. W tej trudnej i niecodziennej sytuacji jaką jest konflikt zbrojny na Ukrainie hasło „Pomagamy i chronimy”, które w codziennej służbie przyświeca policjantom, zyskuje nowy wymiar.
Puck -
Okradli kuriera – zostali zatrzymani na gorącym uczynku.
Malborscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi zatrzymali na gorącym uczynku 31 i 32-latka, którzy, z niezamkniętego samochodu, ukradli kurierowi torbę z przesyłką i dokumentami. Po krótkiej penetracji terenu funkcjonariusze złapali sprawców i odzyskali skradziony towar o wartości ponad 2 tys. złotych. Śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty kradzieży. 31-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Kradzież mienia o znacznej wartości jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat, a dokonanie jej w warunkach powrotu do przestępstwa nawet do 7,5 roku więzienia.
Malbork -
Dyżurny kwidzyńskiej komendy po raz kolejny przyczynił się do uratowania życia
Dzięki profesjonalnej postawie dyżurnego numeru alarmowego udało się zapobiec tragedii. Asp. sztab. Robert Myścich, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie po raz kolejny przyczynił się do uratowania życia tym razem mieszkańcowi województwa łódzkiego. Dyżurny otrzymał informacje od pracownika Fundacji ITAKA, że prawdopodobnie 29-letni mężczyzna chce popełnić samobójstwo.
Kwidzyn -
Areszt dla 25-latka za znaczną ilość narkotyków
Tczewscy kryminalni zatrzymali 25-latka, który miał blisko 800 gramów narkotyków. Mundurowi podczas przeszukania garażu oraz mieszkania znaleźli i zabezpieczyli prawie 460 gramów marihuany i ponad 320 gramów amfetaminy. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków, za co sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Policjanci zatrzymali trzech braci, którzy odpowiedzą za pobicie, uszkodzenie ciała oraz groźby
Policjanci zatrzymali trzech braci, których podejrzewali o przestępstwo pobicia, uszkodzenia ciała oraz groźby. Według ustaleń mundurowych w jednym z tczewskich mieszkań doszło do awantury, podczas której trzej mężczyźni pobili dwie kobiety. Dodatkowo jeden z mężczyzn groził śmiercią dwóm pokrzywdzonym. Stróże prawa doprowadzili trzech zatrzymanych mężczyzn do miejscowej komendy. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 39 i 35-latkowi zarzut dotyczący pobicia, zaś kolejny 39-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała oraz gróźb karalnych, za które odpowie w recydywie. Prokurator zastosował wobec jednego z 39-latków dozór policyjny, zaś wobec jego dwóch braci sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.
Tczew -
Policjanci zatrzymali włamywacza
W zeszłym tygodniu policjanci z kościerskiej komendy zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który włamał się do pięciu domów w budowie na terenie Kościerzyny. Mężczyzna ukradł mienie o wartości ponad 12 tys. złotych. 26- latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, a prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Kościerzyna -
3-miesięczny areszt dla sprawcy kradzieży zuchwałych
Policjanci z Sopotu zatrzymali 45-letniego sprawcę i na podstawie zgromadzonych dowodów przedstawili mu zarzuty kradzieży zuchwałej na szkodę 66-latki, usiłowania dokonania kolejnej takiej kradzieży na szkodę innej kobiety. W miniony piątek podejrzany został doprowadzony do prokuratury na dalsze czynności procesowe, a później do sądu, gdzie sędzia na wniosek prokuratora zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.
Sopot -
81- latek spowodował groźną kolizję, siłą uderzenia wypadł z pojazdu. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł.
81- letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego kierując pojazdem mechanicznym typu mini car, wymusił pierwszeństwo prawidłowo jadącemu kierującemu pojazdem opel astra, doprowadzając do zderzenia pojazdów. W wyniku uderzenia kierujący pojazdem mini car wypadł z samochodu. Żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł.
Nowy Dwór Gdański -
Policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiecie w związku z potrąceniem pieszego
Policjanci w piątek wyjaśniali okoliczności wypadku w Bytowie na ul. Ogrodowej. Jak ustalili wstępnie mundurowi, kierująca mercedesem w trakcie wjeżdżania na miejsce parkingowe pomyliła hamulec z pedałem gazu i potrąciła pieszego na chodniku. Niestety w wyniku zdarzenia 65-latek został ranny i przewieziony do szpitala. Policjanci 55-latce zatrzymali prawo jazdy. Mundurowi apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą.
Bytów -
Oficer prasowy kościerskiej policji zachęcał do wstąpienia do służby w Policji harcerzy
Oficer Prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie spotkał się z harcerzami ZHP hufca Kościerzyna. W rozmowie z druhami policjant opowiadał im, na czym polega i jak wygląda praca oficera prasowego Policji. Podczas spotkania mundurowy zachęcał starszych harcerzy i wędrowników do wstąpienia w szeregi naszej formacji, prezentował specyfikę swojej pracy oraz omówił proces rekrutacji, który obowiązuje kandydatów do policyjnej służby.
Kościerzyna -
Dwaj mężczyźni zatrzymani na gorącym uczynku kradzieży wiat przystankowych
Policjanci z powiatu gdańskiego na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn, który ukradli elementy wiaty przystankowej i usiłowali ukraść kolejne. Mundurowi odzyskali skradzione części i zabezpieczyli je wraz z samochodem, na który były załadowane. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży i jej usiłowania. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.
Pruszcz Gdański -
Dzielnicowy pomógł obywatelce Ukrainy, która zgubiła plecak z dokumentami i pieniędzmi.
Dzielnicowy z komisariatu przy ul. Platynowej podczas kontroli punktu rejestracyjnego dla uchodźców pomógł obywatelce Ukrainy, która podeszła do funkcjonariusza i powiedziała mu, że w jednym z tramwajów zostawiła plecak z dokumentami i pieniędzmi. Dzielnicowy natychmiast zareagował, ustalił którym tramwajem jechała kobieta, zlokalizował go i odzyskał zgubiony bagaż.
Gdańsk -
Pomagamy uchodźcom oraz dbamy o ich bezpieczeństwo
Policjanci z gdańskiej komendy wraz ze swoimi rodzinami zaangażowali się w pomoc uchodźcom przebywających w punktach recepcyjnych przy ul. Za Murami i ul. Piwnej. Do pierwszego z tych punktów policjanci dotarli z zakupionymi przez siebie posiłkami oraz owocami. To spotkanie było też okazją do poruszenia kwestii związanych bezpiecznym pobytem obywateli Ukrainy na terenie Polski. Z kolei dzięki inicjatywie funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji, dzieci przebywające w punkcie recepcyjnym przy ul. Piwnej otrzymały zabawki oraz materiały plastyczne.
Gdańsk -
Policjanci po pościgu zatrzymali motocyklistę z ponad dwoma promilami alkoholu
Policjanci w niedzielę podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej motocyklisty. Kierujący zignorował jednak ich polecenia i podjął próbę ucieczki. Po kilku kilometrach wjechał w pole, gdzie jego pojazd się przewrócił, a on uciekał dalej pieszo. Policjanci szybko dogonili mężczyznę i go obezwładnili. Okazało się, że 37-letni mężczyzna ma w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, a mieszkańcowi gminy Studzienice grozi teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Bytów -
Kierowca niedopuszczonej do ruchu toyoty pod wpływem alkoholu i z zakazem prowadzenia pojazdów. Pasażer mercedesa z narkotykami.
Policjanci z lęborskiej patrolówki wyeliminowali z ruchu drogowego kierowcę, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu i wbrew obowiązującego go zakazowi prowadzenia pojazdów. Toyota, którą kierował nie była ponadto dopuszczona do ruchu. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Wkrótce usłyszy zarzuty. Odpowiedzialności karnej nie uniknie również pasażer mercedesa, przy którym mundurowi znaleźli narkotyki.
Lębork