Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Pomorscy policjanci kontrolują i egzekwują przestrzeganie zasad w związku z epidemią koronawirusa
Dzisiaj ponad 1100 pomorskich policjantów wspieranych przez Żandarmerię Wojskową, Wojska Obrony Terytorialnej, Straże Miejskie i Gminne patroluje miejsca objęte zakazem i stanowczo reaguje na niestosowanie się do obowiązujących przepisów. Działaniami objęte są zarówno centra dużych miast i główne szlaki komunikacyjne jak i małe miejscowości. Tereny obserwujemy ze śmigłowca i używamy dronów. Wszystko po to, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronanwirusa. Osoby, które nie stosują się do obowiązujących ograniczeń muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi i finansowymi. Na podstawie naszych wniosków służby sanitarne nałożyły już wobec 5 mieszkańców Pomorza kary po 5 tysięcy złotych za niestosowanie się do kwarantanny.
-
Wysokie konsekwencje finansowe za nieprzestrzeganie kwarantanny
Każda osoba objęta kwarantanną domową musi być odpowiedzialna, by nie narażać innych na ryzyko. Niestety, nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji. Mundurowi ze starogardzkiej komendy stwierdzili przypadki łamania tych procedur. Na podstawie informacji przekazanej przez policjantów wobec dwóch takich mieszkańców Starogardu Gdańskiego Powiatowy Inspektor Sanitarny nałożył grzywny w wysokości 5 tys. zł.
-
Mandaty za niezastosowanie się do zakazu gromadzenia
Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując ulice, zauważyli dwie osoby siedzące na ławce, mimo zakazu gromadzenia się. Mężczyźni powiedzieli, że chcieli się zrelaksować. Mieszkańców powiatu sztumskiego ukarano mandatami.
-
Policjanci uratowali mężczyznę, który wpadł do Motławy
Dziś w nocy policjanci z referatu interwencyjnego gdańskiej komendy uratowali 35-letniego mężczyznę, który wpadł do Motławy. Funkcjonariusze wyciągnęli poszkodowanego na brzeg i udzielili mu pomocy przedmedycznej. Szybka i zdecydowana reakcja policjantów uratowała życie mężczyzny. 35- latek został przewieziony do szpitala.
-
Wzmożone kontrole przestrzegania przepisów
W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wprowadzane są kolejne ograniczenia. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi m.in. wysoka grzywna. Na terenie pomorskich miast należy spodziewać się więcej patroli. Policjanci będą wyciągali konsekwencje wobec osób, które nie stosują się do przepisów w związku z epidemią.
KWP GDAŃSK -
Wspólne patrole z innymi służbami oraz kary za naruszenie przepisów
Od 1 kwietnia na ulice Wejherowa i innych miejscowości powiatu skierowano więcej policjantów, którzy przy wsparciu żołnierzy Żandarmerii Wojskowej i funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Wejherowie i Rumi patrolowali miejsca objęte zakazem wstępu i stanowczo reagowali na niestosowanie się do obowiązujących przepisów. Celem tych działań jest przeciwdziałanie w rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wczoraj patrol drogówki ukarał trzech mężczyzn mandatami, za to że nie przestrzegali zakazu dotyczącego grupowania się i zachowania między sobą odpowiedniej bezpiecznej przynajmniej dwumetrowej odległości. Następnie w nocy w Wejherowie także patrol prewencji ukarał trzy inne osoby za takie samo wykroczenie.
Wejherowo -
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku pomogli nieprzytomnej kobiecie
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku pomogli nieprzytomnej kobiecie. Funkcjonariusze widząc leżącą na ziemi 49-latkę przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej i przywrócili jej czynności życiowe. Kobieta została przekazana pod opiekę lekarzy.
KWP Gdańsk -
Mandaty za niestosowanie się zakazu gromadzenia oraz przypadki łamania zasad kwarantanny
Tylko podczas minionej doby starogardzcy policjanci ujawnili kilka wykroczeń związanych z niestosowaniem się do zakazów dotyczących gromadzenia się oraz ujawnili przypadki łamania zasad kwarantanny. Jak widać mimo szeroko zakrojonych działań informacyjnych, nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów i wychodzą z domu, narażając siebie oraz innych na ryzyko zarażenia. Policjanci kolejny raz apelują o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń.
Starogard Gdański -
Zatrzymany sprawca kradzieży katalizatorów spalin
Policjanci z Gdańska zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa 36-latka, który wycinał katalizator spalin z zaparkowanego samochodu. Mężczyzna dziś usłyszał dwa zarzuty. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa policjanci podejrzewają, że 36-latek może mieć związek z innymi tego rodzaju kradzieżami, do których dochodziło na terenie Gdańska.
Gdańsk -
Zatrzymany 20-latek i ponad 40 gramów marihuany
Kryminalni z komisariatu Śródmieście zatrzymali 20-letniego mieszkańca Gdańska, który miał w mieszkaniu kilkadziesiąt gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Teraz grożą mu 3 lata więzienia.
Gdańsk -
KOMUNIKAT – W weekend działania prewencyjno – kontrolne w powiecie nowodworskim
Informujemy, że w związku z wprowadzonymi ograniczeniami w przemieszczaniu się a także z zakazem korzystania z lasów, parków, bulwarów i plaż policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim w dniach 4-5 kwietnia br., przeprowadzą na drogach dojazdowych na teren Mierzei Wiślanej wzmożone działania kontrolno – prewencyjne. Fukcjonariusze będą pełnić posterunki stałe na dwóch drogach dojazdowych, tj. DP 2328 prowadzącej od Stróży do Mikoszewa oraz DW 502 prowadzącej od Nowego Dworu Gdańskiego do Stegny. W trakcie działań kontrolowane będą wszystkie pojazdy, którymi mogą poruszać się osoby, które łamią zakaz przemieszczania się.
Nowy Dwór Gdański -
Policjanci dbają o bezpieczeństwo- na ulicach więcej patroli
W związku z wprowadzonymi przez rząd nowymi obostrzeniami na drogach powiatu nowodworskiego jest więcej patroli, w tym patroli pieszych pełnionych z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej. Podczas patroli, kontroli poddawane będą miejsca gromadzenia się osób, w szczególności parki, skwery, bulwary oraz plaże. Każdy, kto naruszy przepisy musi liczyć się z wysokimi karami finansowymi.
Nowy Dwór Gdański -
Zarzuty posiadania i uprawy marihuany dla 51-latka
Policjanci podczas pożaru domu mieszkalnego znaleźli konopie indyjskie i marihuanę. 51-letni właściciel budynku został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, gdzie czeka na zarzuty posiadania prawie 7 kilogramów marihuany oraz jej uprawę. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.
Kartuzy -
Więcej patroli i stanowcze reakcje mundurowych
Wczoraj na ulice Słupska i powiatu słupskiego skierowano więcej policjantów, którzy przy wsparciu żołnierzy Żandarmerii Wojskowej i funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Słupsku patrolowali miejsca objęte zakazem wstępu i stanowczo reagowali na niestosowanie się do obowiązujących przepisów. Celem tych działań jest przeciwdziałanie w rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przypominamy, że w związku z epidemią wprowadzane są kolejne obostrzenia dotyczące m.in. zakazów korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, zachowania bezpiecznych odległości czy zakazu wyjścia z domu osób niepełnoletnich bez opieki dorosłych.
Słupsk -
Kryminalni zatrzymali włamywaczy
Kryminalni z Malborka zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego na terenie malborskiej cukrowni. Łupem sprawców padły elektronarzędzia o wartości ponad 18 tys. złotych. Policjanci odzyskali w całości skradziony towar. 31 i 32-latek usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Malbork -
Pierwsze kary za złamanie wprowadzonych obostrzeń
Policjanci wystawili pierwsze mandaty osobom, który nie stosowały się do nowych przepisów dotyczących walki z koronawirusem. Jeżeli wszyscy nie podejdziemy do tych regulacji w sposób odpowiedzialny, skutki dla wszystkich mogą być katastrofalne.
Gdańsk -
Kilkanaście mandatów za gromadzenie się i pierwszy przypadek złamania kwarantanny w powiecie puckim
Policjanci każdego dnia sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną nie łamią jej zasad. Dodatkowo mundurowi z radiowozów emitują specjalny apel, który zachęca wszystkich do pozostania w domu. Pomimo tego nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów i wychodzą z domu, narażając inne osoby na ryzyko zarażenia. Ponadto w ciągu ostatnich dwóch dni puccy mundurowi wystawili kilkanaście mandatów wobec grupujących się osób. W przypadku złamania kwarantanny funkcjonariusze prowadzą czynności wyjaśniające w związku z niedostosowaniem się do nakazu służb. Policja kolejny raz apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń.
Puck -
Zatrzymany 62-latek odpowie za kradzieże
Kryminalni zatrzymali 62-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o kradzieże z terenu jednego z zakładów produkcyjnych. Według ustaleń policjantów sprawca kradł głównie elektronarzędzia. Mundurowi ustalili, że w wyniku tych kradzieży powstały straty na ponad 4 tys. złotych. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczący kradzieży. Dodatkowo funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Policjanci wrócili do służby po kwarantannie
Pod koniec ubiegłego i na początku bieżącego tygodnia do służby wrócili policjanci, którzy byli poddani kwarantannie decyzją Państwowej Inspekcji Sanitarnej. U mundurowych nie stwierdzono przypadków zakażenia i mogą bezpiecznie pracować.
Pruszcz Gdański -
Rodzina policjanta uszyła kilkaset maseczek i prześcieradeł, które przekazali puckiemu szpitalowi
W ostatnich tygodniach pojawiło się wiele spontanicznych akcji szycia masek. Żona i córka jednego z puckich policjantów wykazały się szczególną inicjatywą i postanowiły działać. Panie uszyły kilkaset maseczek i prześcieradeł, które następnie przekazały puckiemu szpitalowi. W tym szczególnym czasie środki ochrony indywidualnej są niezwykle ważne.
Puck -
Pracownica cywilna malborskiej komendy włączyła się do akcji szycia maseczek
W całej Polsce wolontariusze angażują się w akcję szycia maseczek ochronnych dla różnych instytucji. Jedną z takich osób jest Justyna Laskowska, pracownik cywilny Komendy Powiatowej Policji w Malborku. Swój wolny czas spędza przy maszynie krawieckiej szyjąc bezinteresownie maseczki dla potrzebujących.
Malbork -
Policjanci wspólnie z żołnierzami sprawdzają, czy osoby stosują się do wprowadzonych obostrzeń
Od dziś sopoccy policjanci wspólnie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej patrolują m.in. sopockie plaże, rejon pasa nadmorskiego oraz parki i sprawdzają, czy osoby stosują się do wprowadzonego zakazu korzystania z tych miejsc. Przypominamy, że w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wprowadzane są kolejne obostrzenia. Jeden z zakazów dotyczy właśnie korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich. Bądźmy ostrożni i stosujmy się do nowych zasad!
Sopot -
Złodzieje motocykla zostali zatrzymani przez kryminalnych z Czerska, a odzyskany pojazd wrócił już do właściciela
Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali 16 i 19-latka podejrzewanych o dokonanie kradzieży motocykla typu cross. Zatrzymany 19-latek usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego, o jego dalszym losie decydować będzie sąd rodzinny.
Chojnice -
Policjanci apelują-bądźmy odpowiedzialni i zostańmy w domu. Trzech mężczyzn złamało obowiązek domowej kwarantanny
Policjanci z powiatu chojnickiego apelują o stosowanie się do zaleceń pozostania w domu i nie gromadzenia się w miejscach publicznych. To od nas wszystkich zależy zdrowie, a nawet życie naszych rodzin, bliskich i przyjaciół. Sprawy trzech osób łamiących domową kwarantannę na terenie miasta i gminy Chojnice oraz jednej z wsi w gminie Czersk zakończą się sądzie.
Chojnice -
Policjanci wspólnie z żołnierzami sprawdzają osoby objęte kwarantanną
Codziennie policjanci na terenie powiatu gdańskiego sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną respektują ciążące na nich obowiązki. W tych działaniach funkcjonariuszy w niebieskich mundurach wspomagają koledzy w zielonych – żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Do codziennego sprawdzenia jest prawie 600 osób.
Pruszcz Gdański -
Policjanci apelują z radiowozów oraz informują na bilbordach zostań w domu
W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wprowadzane są kolejne ograniczenia. Dlatego policjanci z powiatu tczewskiego kontynuują akcję #zostańwdomu. Mundurowi z radiowozów emitują specjalny apel, który zachęca wszystkich do pozostania w domu. Policyjne apele pojawiły się również na bilbordach świetlnych w mieście.
Tczew -
Pijana przyjechała po zakupy, spowodowała kolizję, zatrzymał ją policjant po służbie
Dzięki interwencji policjanta z komisariatu we Wrzeszczu odpowiedzialności karnej nie uniknie 66-latka z Gdańska, która wczoraj pod wpływem alkoholu spowodowała kolizję i próbowała odjechać z miejsca zdarzenia. Zatrzymał ją w swoim wolnym czasie sierżant Piotr Pawłowski, który ruszył swoim autem za kobietą, zablokował jej drogę wyjazdu, odebrał kluczyki i przekazał w ręce patrolu, który przyjechał na interwencję. Kobiecie za kierowanie samochodem po pijanemu grożą dwa lata więzienia.
Gdańsk