Wiadomości

Wzmożone kontrole przestrzegania przepisów

Data publikacji 03.04.2020

W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wprowadzane są kolejne ograniczenia. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi m.in. wysoka grzywna. Na terenie pomorskich miast należy spodziewać się więcej patroli. Policjanci będą wyciągali konsekwencje wobec osób, które nie stosują się do przepisów w związku z epidemią.

Policjanci na Pomorzu podobnie jak funkcjonariusze w innych garnizonach modyfikują taktykę działania. To kolejne kroki w walce z koronawirusem. Skupiamy nasze działania na patrolowaniu ulic miast i mniejszych miejscowości. W trakcie służby używamy najnowszych technologii, będziemy m.in. korzystając z dronów obserwować tereny rekreacyjne.

Mundurowi w trakcie służby sprawdzają cel wyjścia czy wyjazdu z domu oraz to czy piesi oraz kierowcy stosują się do nowych nakazów bezpieczeństwa.  W dalszym ciągu będziemy przypominać  o zasadach jakimi w trosce o zdrowie powinni się wszyscy kierować. Przez urządzenia głośnomówiące nadal będą  podawane komunikaty o pozostaniu w domu i wychodzeniu na zewnątrz  tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Kolejna kwestia , która uległa zmianie to zmodyfikowanie kontroli osób pozostających w kwarantannie. Od teraz będziemy szczególnie często pojawiać się pod adresami, gdzie wcześniej zauważyliśmy problemy, a także tam,  gdzie kwarantanna dopiero się rozpoczyna.  Jednocześnie przypominamy, że od wczoraj obowiązkowe jest korzystanie ze specjalnej aplikacji przez osoby objęte kwarantanną. szczegóły

Za złamanie przepisów związanych z epidemią grozi kara grzywny od 5 do 30 tys. zł.

Szczegółowe informacje o obostrzeniach wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii są dostępne tutaj


Powrót na górę strony