Wiadomości

Więcej patroli i stanowcze reakcje mundurowych

Data publikacji 02.04.2020

Wczoraj na ulice Słupska i powiatu słupskiego skierowano więcej policjantów, którzy przy wsparciu żołnierzy Żandarmerii Wojskowej i funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Słupsku patrolowali miejsca objęte zakazem wstępu i stanowczo reagowali na niestosowanie się do obowiązujących przepisów. Celem tych działań jest przeciwdziałanie w rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przypominamy, że w związku z epidemią wprowadzane są kolejne obostrzenia dotyczące m.in. zakazów korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, zachowania bezpiecznych odległości czy zakazu wyjścia z domu osób niepełnoletnich bez opieki dorosłych.

Funkcjonariusze słupskiej komendy wzmożyli działania ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Wczoraj na ulice miasta i powiatu słupskiego skierowano 18 dodatkowych patroli, które kontrolowały głównie parki, plaże i miejsca grupowania się większych ilości osób. W działania zaangażowali się również żołnierze Żandarmerii Wojskowej i funkcjonariusze Straży Miejskiej w Słupsku. Policjanci razem z żołnierzami patrolowali przede wszystkim okolice parki, plaże i okolice pasa nadmorskiego i sprawdzali, czy osoby stosują się do wprowadzonego zakazu korzystania z tych miejsc. Kontrolom podlegały także inne miejsca, w których dotychczas gromadziły się większe grupy osób. Policjanci zwracali również uwagę na minimalną odległość między pieszymi i kwestię wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego.
Wynik działań mundurowych pokazuje duże zdyscyplinowanie społeczeństwa, jednak jak się okazało, nie wszyscy zastosowali się do nowych wytycznych. W związku z nieprzestrzeganiem nowych przepisów policjanci pouczali, zwracali uwagę oraz nałożyli 6 mandatów karnych i sporządzili dwa wnioski o ukaranie do sądu.
Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń z uwagi na epidemię koronawirusa SARS-Co-2. Mając na względzie bezpieczeństwo swoje, osób bliskich i innych warto zostać w domach. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci do odwołania będą prowadzić działania mogące zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażenia, a w sytuacjach niestosowania się do nakazów i zakazów będą stanowczo reagować i egzekwować przestrzeganie przepisów.

  • patrol policji
  • patrol policji
Powrót na górę strony