Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci pracowali przy tragicznym wypadku z udziałem pieszego
Policjanci z Człuchowa pracowali wczoraj przy tragicznym wypadku z udziałem pieszego, na alei Wojska Polskiego w Człuchowie, gdzie kierujący osobowym audi potrącił na przejściu dla pieszych 71-letnią kobietę. Mieszkanka Człuchowa zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Funkcjonariusze ustalają szczegóły wypadku.
Człuchów -
Autobus niedopuszczony do dalszej jazdy
Wczoraj funkcjonariusze ruchu drogowego nie dopuścili do dalszej jazdy gimbusa, który przewozi dzieci do szkół na terenie jednej z miejscowości w powiecie. Autobus został odholowany, dowód rejestracyjny został zatrzymany, a kierowca został ukarany mandatem.
Nowy Dwór Gdański -
Policjanci z Pruszcza Gdańskiego i Gdańska przeprowadzili warsztaty „śledcze” dla dzieci
W środę w szkole w Lublewie (gm. Kolbudy) uczniowie uczestniczyli w atrakcyjnych zajęciach zorganizowanych przez policjantów. Młodzi ludzie „od kuchni” poznawali pracę dochodzeniowca policyjnego. Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.
Pruszcz Gdański -
Nielegalnie przebywał na terytorium Polski i przy sobie miał narkotyki
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali 24-letniego obywatela Białorusi. Mężczyzna przy sobie miał marihuanę, amfetaminę i tabletki MDMA. Okazało się też, że nielegalnie przebywa na terytorium Polski. Sprawca usłyszał już zarzut za popełnione przestępstwo, a po zakończeniu czynności został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej.
Sopot -
Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku na obwodnicy i apelują do kierowców o zachowanie ostrożności
Policjanci z gdyńskiej komendy ustalają przyczyny wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego, samochodu dostawczego i motocyklisty. Do zdarzenia doszło wczoraj (9 października br.) około godz. 17:20 na Obwodnicy Trójmiasta.
Gdynia -
Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży i odzyskali skradzione rzeczy
Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali dwoje sprawców kradzieży. Funkcjonariusze odzyskali też skradzione rzeczy o wartości prawie 3 tysięcy złotych. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
Pruszcz Gdański -
Policjanci pracowali na miejscu wypadku
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Kościerzynie na ul. Przemysłowej. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 64-letni kierujący oplem najechał na tył renault bory, a ten z kolei na tył fiata. W wyniku tego zdarzenia 50-letnia kierująca renault trafiła do szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny pojazdów. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów.
Kościerzyna -
Matka, córka i syn zatrzymani za kradzież
Policjanci z Gdańska zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież ubrań. Zatrzymani to matka, córka oraz syn. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Kobietom grozi 5 lat więzienia, natomiast mężczyźnie, który działał w ramach tzw. recydywy, grozi kara więzienia do 7 lat i 6 miesięcy.
Gdańsk -
Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczna droga krajowa nr 6”
W najbliższy piątek pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczna droga krajowa nr 6”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do przepisów, uświadomienie kierującym jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Zwrócimy także uwagę na sposób przewożenia najmłodszych.
KWP Gdańsk -
Policjant po służbie zapobiegł oszustwu metodą „na policjanta”
Gdyński policjant po służbie zapobiegł oszustwu metodą „na policjanta”. Będąc w placówce bankowej był świadkiem jak starsza kobieta próbuję zamknąć konto i wypłacić z niego wszystkie oszczędności, jak twierdziła miała je przekazać policjantom. Funkcjonariusz uświadomił kobiecie, że padła ofiarą przestępstwa i pokierował co ma dalej robić.
Gdynia -
TURNIEJ DYŻURNYCH JEDNOSTEK POLICJI WOJ. POMORSKIEGO
Przez 2 dni dyżurni z jednostek podległych komendzie wojewódzkiej w Gdańsku rywalizowali w Turnieju Dyżurnych. Celem turnieju było podniesienie rangi i podkreślenie zakresu odpowiedzialności służby dyżurnej w jednostkach Policji. Dyplomy zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski.
KWP Gdańsk -
Przestrzegamy przed wyłudzeniami z wykorzystaniem systemu płatności mobilnych
Komenda Główna Policji i Polski Standard Płatności ostrzegają przed wyłudzaniem pieniędzy przez osoby podszywające się pod znajomych w mediach społecznościowych. Kiedy ktoś pisze przez internetowy komunikator, że potrzebuje szybkiej pomocy finansowej i prosi o podanie kodu do płatności mobilnych (BLIK), należy zachować szczególną ostrożność.
KGP -
Grzybiarze – apel o rozwagę
Niemal każdego dnia przyjmowane są zgłoszenia o zaginięciach osób podczas grzybobrania. Nie wszyscy amatorzy grzybów znają lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Policja apeluje o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.
KGP -
Zatrzymany za posiadanie narkotyków i hodowanie w szafie marihuany
Gdańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie kilkadziesiąt gramów marihuany oraz haszyszu. W mieszkaniu 25-latka kryminalni znaleźli w szafie skrytkę, w której rósł krzew konopi. Sprawca usłyszał zarzuty posiadania oraz uprawy marihuany. Teraz grożą mu 3 lata więzienia.
Gdańsk -
Policjanci poszukiwali trzech zaginionych osób
Dzięki natychmiastowej akcji poszukiwawczej we wtorek w godzinach popołudniowych, policjanci znaleźli trzech mężczyzn, z których jeden oddalił się ze szpitala, a dwóch pozostałych zagubiło się w lesie na grzybach. Policjanci apelują o rozwagę, by osoby udające się do lasu, miały przy sobie telefon komórkowy, co w razie potrzeby ułatwi skontaktowanie się z nimi i odnalezienie.
Kościerzyna -
Policjanci uczą dzieci bezpieczeństwa w drodze do szkoły
Wczoraj policjanci z malborskiej komendy w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” spotkali się z najmłodszymi uczniami jednej ze szkół podstawowych na terenie powiatu. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także jak zachować się, gdy zaczepia nas obca osoba albo atakuje pies. Na zakończenie spotkania mundurowi wręczyli uczestnikom opaski odblaskowe, które noszone na odzieży zewnętrznej mają za zadanie zadbać o ich widoczność na drodze i zapewnić bezpieczeństwo.
Malbork -
Areszt dla kierowcy, który posiadał znaczne ilości narkotyków
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 29-letniego kierowcę, który w samochodzie i mieszkaniu miał zakazane substancje. Wstępne badanie śliny wykazało także u niego obecność amfetaminy. Sprawca usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.
Sopot -
Śmiertelny wypadek w Koziej Górze
W sobotę w Koziej Górze (gm. Przywidz) policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. Kierujący motorowerem mężczyzna najechał na drzewo i poniósł śmierć na miejscu. Kobieta, która była pasażerką, trafiła do szpitala. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Pruszcz Gdański -
27-LETNI MĘŻCZYZNA KIEROWAŁ POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW
Policjanci z kościerskiej drogówki zatrzymali kierowcę vw passata, który prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie marihuanę. Dziś zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.
KOŚCIERZYNA -
Dwóch mężczyzn zatrzymanych ze znaczną ilością narkotyków
W minioną niedzielę w nocy policjanci z Człuchowa zatrzymali do rutynowej kontroli osobowego mercedesa, w którym podróżowało 4 mieszkańców powiatu człuchowskiego. U jednego z nich znaleźli amfetaminę. Okazało się również, że kierowca znajduje się pod działaniem środków odurzających. Cała czwórka została zatrzymana. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi w Polsce kara pozbawienia wolności do 10 lat.
CZŁUCHÓW -
Uroczyste ślubowanie uczniów klas mundurowych
I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku mł. insp. Artur Mędrzycki oraz podinsp. Joanna Orłowska, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wzięli udział w uroczystości ślubowania uczniów pierwszych klas licealnych o profilu mundurowym, które odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 5 w Gdańsku. Policjanci przekazali uczniom gratulacje i życzyli im wielu sukcesów oraz wytrwałości w edukacji.
Gdańsk -
Dzieci ze szkoły w Jastarni uczyły się bezpieczeństwa z dzielnicowym
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Juracie w ramach ogólnopolskiej akcji „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” spotkał się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Jastarni. Przy tej okazji wszyscy uczniowie otrzymali od policjanta zawieszki i opaski odblaskowe, których blask ma dbać o bezpieczeństwo najmłodszych.
Puck -
Międzynarodowy Tydzień Mediacji i Dzień Mediacji
„Masz prawo do mediacji” – pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Tydzień Mediacji, który odbędzie się w dniach 14-18 października 2019 roku, natomiast Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 17 października br.
KWP Gdańsk -
Inauguracja Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”
Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Przodkowie Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski zainaugurował Wojewódzki Projekt Edukacyjny „Uczę się bezpieczeństwa”. Inicjatywa dedykowana jest uczniom klas pierwszych szkół podstawowych województwa pomorskiego.
KWP Gdańsk -
Uwaga na oszustów - znowu okradają starsze osoby
Oszuści działający metodą „na policjanta” wciąż próbują oszukać starsze osoby. Ofiarą oszusta padła 81-letnia mieszkanka Gdańska, do której przez kilka dni dzwonili oszuści i wmawiali jej, że uczestniczy w policyjnej akcji mającej na celu zatrzymanie oszustów, którzy okradają seniorów. Pokrzywdzona zaufała przestępcom, przez co straciła wszystkie swoje oszczędności. Policjanci szukają sprawców i po raz kolejny apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z obcymi.
Gdańsk -
„NIEĆPA 2019” Mówimy „NIE” używkom, mówimy „STOP” pijanym kierowcom
Funkcjonariusze słupskiej komendy uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „NIEĆPA”, która odbyła się w 4 października w Hali Gryfia w Słupsku. Jak co roku, akcja poświęcona była profilaktyce uzależnień. Zarówno organizatorzy, jak i policja przekonywali młodych ludzi, by powiedzieli „nie” trzem uzależnieniom: zażywaniu narkotyków i dopalaczy, piciu alkoholu i paleniu papierosów.
Słupsk -
Działania policjantów na rzecz osób starszych w dniu ich święta
Na wnuczka, na policjanta, na pracownika socjalnego, na urzędnika i inne metody oszustw, jakimi posługują się przestępcy, zaprezentowali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku i z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku podczas spotkania z seniorami w słupskiej placówce ZUS, które odbyło się 4 października z okazji Dnia Seniora. Udział w spotkaniu wzięło pond sto osób w wieku emerytalnym.
Słupsk -
Zatrzymany sprawca rozboju w salonie gier
Policjanci zatrzymali 19-latka, który zamaskowany wtargnął do salonu gier, groził pracownikowi użyciem noża i zabrał kilka tys. zł. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna podejrzany jest o to, że w sierpniu br. dokonał podobnego przestępstwa. 19-latek dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Grozi mu 12 lat więzienia.
Gdańsk -
Miał ponad 2,5 promila alkoholu i spowodował wypadek
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, który wydarzył się w miejscowości Szpęgawa. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 46-letni kierowca fiata zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się jadącym z przeciwka volkswagenem. Do szpitala trafiły 3 osoby podróżujące volkswagenem lupo. Podczas policyjnych czynności okazało się, że sprawca wypadku był nietrzeźwy. Mundurowi zatrzymali sprawcy wypadku prawo jazdy.
Tczew -
Z ponad 2 promilami kierował autem i uderzył w inny samochód
Policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena transportera, który z ponad 2 promilami alkoholu jechał ulicą i uderzył w inny pojazd. W wyniku zdarzenia uszkodzone zostały nie tylko pojazdy, ale również sygnalizacja świetlna, barierka i znak drogowy. W najbliższym czasie 23-letni mieszkaniec Gdyni stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej.
Sopot -
Policjanci pracowali na miejscu wypadków
W niedzielę (6 października br.) o godz. 14.30 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na drodze w miejscowości Skoczkowo. Ranni w wyniku tego wypadku zostali przetransportowani do szpitala. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowców. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, teraz śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku.
Kościerzyna -
Zdemolował mieszkanie i chciał przekupić policjantów
Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego lęborskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie mienia i próbę przekupstwo. Podczas interwencji z 42-letnim mężczyzną, funkcjonariusze otrzymali propozycje przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od podejmowanych wobec niego czynności. Podejrzany trafił do policyjnej celi, a dziś usłyszy zarzut zniszczenia mienia oraz próby przekupstwa. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Lębork -
Zatrzymany 21-latek uszkodził drzwi wejściowe
Tczewscy policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o uszkodzenie drzwi wejściowych do jednego z mieszkań. Śledczy ustalili, że sprawca, chcąc dostać się do środka, uderzał pięściami w drzwi. Mieszkaniec Tczewa został zatrzymany w policyjnej celi. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Policjanci z Gdyni zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa
Policjanci z komisariatu w Gdyni Chyloni zatrzymali 24–letniego mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa. Sprawca został zatrzymany kilkanaście minut po popełnieniu przestępstwa, 24-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.
Gdynia -
65-latek usłyszał zarzut usiłowania zniszczenia mienia na terenie stajni w Gdyni Karwinach
Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni Karwinach pracując nad wyjaśnieniem przestępstw, do których doszło na terenie stajni w Gdyni Karwinach ustalili mężczyznę podejrzanego o popełnienie jednego z nich. 65-latek usłyszał już zarzut usiłowania zniszczenia mienia, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Gdynia -
Trwają działania „Bezpieczny pieszy”
Dzisiaj na terenie województwa pomorskiego prowadzone są działania „Bezpieczny pieszy”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są pełnoprawnymi użytkownikami dróg.
KWP Gdańsk -
Uczniowie sprawdzali wiedzę matematyczną policjantów
W piątek 4 października w ramach IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie z Zespołu Szkół w Kmiecinie odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Policjanci oraz pracownicy rozwiązywali zadania przygotowane przez uczniów. Zadania związane były z tabliczką mnożenia. Wszyscy zdali celująco.
Nowy Dwór Gdański -
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SŁUŻB MUNDUROWYCH
W miniony piątek przedstawiciele służb mundurowych powiatu starogardzkiego stanęli do wspólnej rywalizacji w Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych. Do wspólnej rywalizacji sportowej na płycie boiska stanęli funkcjonariusze aresztu śledczego, straży pożarnej, nadleśnictwa oraz policji. Pierwsze miejsce zajęła drużyna funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim.
STAROGARD GDAŃSKI -
Policjanci odzyskali ukradzione bmw i zatrzymali 38-latka
Kryminalni z Gdańska zatrzymali 38-latka, który jechał skradzionym z terenu Niemiec autem. Policjanci podczas pościgu za nim zmuszeni byli do wykorzystania broni a by unieruchomić samochód, ponieważ kierowca poszukiwanego BMW staranował policyjną blokadę. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, usłyszał zarzut paserstwa, zniszczenia mienia oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Prokurator wnioskuje o aresztowanie mężczyzny. Zatrzymanemu 38-latkowi grozi 5 lat więzienia.
Gdańsk -
Policjanci pracowali na miejscu wypadku
Policjanci ze starogardzkiej drogówki interweniowali wczoraj na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Lubichowie na drodze wojewódzkiej nr 214. W wyniku zderzenia peugeota z volkswagenem dwie osoby trafiły do szpitala. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.
Starogard Gdański -
Policjanci pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku w Reblinie
Słupscy policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu poważnego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Reblino. Niestety w wyniku tego zdarzenia kierujący pojazdem marki Volkswagen Passat 72-letni mężczyzna zginął na miejscu. Policjanci zabezpieczyli ślady i dowody, które pomogą przy szczegółowym wyjaśnieniu przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.
Słupsk -
Poszukiwany 37-latek nie zatrzymał się do kontroli, posiadał narkotyki i najprawdopodobniej kierował samochodem pod ich wpływem
Policjanci z komisariatu w Gdyni Chyloni zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, posiadał narkotyki i najprawdopodobniej prowadził samochód pod ich wpływem. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za niezatrzymanie się do kontroli drogowej kara do 5 lat pozbawienia wolności, a kierowanie pod wpływem narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Gdynia -
Nietrzeźwi kierujący i 29-latek, który jechał z prędkością 106 km/h wyeliminowani z ruchu przez sopockich policjantów
Pomimo wielu apeli i przestróg ze strony Policji, jak też znacznego zaostrzenia konsekwencji prawnych wynikających z kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu, funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu nadal eliminują z dróg nietrzeźwych kierujących. Wczoraj policjanci drogówki zatrzymali na ulicach Sopotu dwóch kierujących pojazdami, którzy zdecydowali się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu także 29-letniego kierowcę, który z prędkością 106 km/h jechał przez Sopot.
Sopot -
Policjanci z Gdańska rozbili mafię lekową
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i funkcjonariusze z Urzędu Celno-Skarbowego oraz z Inspekcji Farmaceutycznej pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, rozbili grupę przestępczą zajmującą się nielegalną sprzedażą leków na zasadzie tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji. Funkcjonariusze weszli do kilkudziesięciu miejsc, przeszukali apteki, mieszkania oraz miejsca przechowywania dowodów. Zatrzymano 16 osób - członków tzw. mafii lekowej, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
KWP Gdańsk -
Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę i kobietę, która próbowała targnąć się na swoje życie
Dzisiaj w nocy policjanci z malborskiej komendy odnaleźli 67-letniego zaginionego pensjonariusza domu pomocy społecznej oraz 23-letnią kobietę, która dzwoniąc na numer alarmowy poinformowała dyspozytora o zamiarze popełnienia samobójstwa. Po szeroko zakrojonych poszukiwaniach i zaangażowaniu malborskich funkcjonariuszy oboje zostali szczęśliwie odnalezieni i przekazani pod opiekę lekarską.
Malbork -
„EDWARD” – Podsumowanie działań na Pomorzu
26 września we wszystkich krajach europejskich odbyła się IV edycja akcji EDWARD – Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych. Policja wspólnie z innymi służbami prowadziła działania kontrolne oraz edukacyjne.
KWP Gdańsk -
Działania „Bezpieczna droga krajowa nr 20”
4 października pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczna droga krajowa nr 20”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci.
KWP Gdańsk -
„ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” – załóż odblask
W październiku rozpoczyna się ogólnopolska akcja pn. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”. Jej celem jest upowszechnianie zwyczaju zakładania elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także w miastach.
KWP Gdańsk -
Szczęśliwy finał poszukiwań 74-letniego mężczyzny
Policjanci wspólnie ze strażakami, poszukiwali zaginionego 74-letniego mieszkańca pow. kartuskiego. Mężczyzna wyszedł z domu na grzyby i nie wrócił. Zdążył powiadomić rodzinę, że nie może chodzić i potrzebuje pomocy. Mundurowi odnaleźli go po ponad dwóch godzinach prowadzonych poszukiwań. Był wychłodzony, trafił pod opiekę rodziny. Na szczęście jego życiu nic nie zagraża.
Kartuzy -
Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram marihuany i zatrzymali podejrzanego
Funkcjonariusze z kartuskiej komendy, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w trakcie prowadzonych działań, zabezpieczyli narkotyki, a także zatrzymali osobę podejrzaną o ich posiadanie. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Kartuzy