Autobus niedopuszczony do dalszej jazdy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Autobus niedopuszczony do dalszej jazdy

Data publikacji 11.10.2019

Wczoraj funkcjonariusze ruchu drogowego nie dopuścili do dalszej jazdy gimbusa, który przewozi dzieci do szkół na terenie jednej z miejscowości w powiecie. Autobus został odholowany, dowód rejestracyjny został zatrzymany, a kierowca został ukarany mandatem.

W trakcie trwania roku szkolnego funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzają wyrywkowe kontrole autobusów, które zajmują się przewozem dzieci. Wczoraj o godzinie 7:30 w jednej z miejscowości na mierzei funkcjonariusze zatrzymali do kontroli gimbusa. Autobus był pusty, ale policjanci ustalili, że przed podjęciem przez nich kontroli, kierujący autobusem rozwiózł dzieci do szkoły. Pojazd posiadał liczne usterki i nieprawidłowości, m.in. była niesprawna instalacja elektryczna, wycieki z układu napędowego i hydraulicznego, wycieki płynów eksploatacyjnych, pęknięta szyba czołowa, uszkodzona uszczelka tylnej szyby w wyniku czego woda dostawała się do pojazdu. Policjanci ustalili, że autobus służył również do przewożenia w lukach bagażowych olejów oraz olejów napędowe w znacznych ilościach.

Po przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze podjęli decyzję, że gimbus posiada uszkodzenia mające bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo przewożonych dzieci. W związku z tym, pojazd został niedopuszczony do dalszej jazdy i odholowany. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny oraz ukarali kierującego mandatem karnym.

  • policjant przy  autobusie
  • policjant przy  autobusie