Wiadomości

Zatrzymany za posiadanie narkotyków i hodowanie w szafie marihuany

Data publikacji 09.10.2019

Gdańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie kilkadziesiąt gramów marihuany oraz haszyszu. W mieszkaniu 25-latka kryminalni znaleźli w szafie skrytkę, w której rósł krzew konopi. Sprawca usłyszał zarzuty posiadania oraz uprawy marihuany. Teraz grożą mu 3 lata więzienia.

Na początku tygodnia kryminalni z komisariatu Śródmieście podczas swojej pracy zwrócili uwagę na idącego ulicą mężczyznę. Gdy ten zorientował się, że z nieoznakowanego radiowozu przyglądają mu się policjanci, zaczął uciekać. Kryminalni ruszyli za nim i gdy mężczyzna wbiegł do budynku i próbował otworzyć drzwi do mieszkania, funkcjonariusze dobiegli do niego i uniemożliwili mu dalszą ucieczkę.

Bardzo szybko kryminalni ustalili powód, dla którego 25-latek próbował uniknąć interwencji. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie prawie 50 gramów marihuany i 20 gramów haszyszu. Kryminalni podejrzewali, że mężczyzna może mieć w mieszkaniu więcej narkotyków, ponieważ wydobywał się z niego intensywny zapach marihuany.

Policjanci weszli do środka, dokładnie sprawdzili mieszkanie i znaleźli ukryty w szafie krzak konopi indyjskich. Skrytka była tak przygotowana, aby zapewnić roślinie optymalne warunki wzrostu.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Łączna ilość narkotyków, jakie zabezpieczyli policjanci to prawie 50 gramów marihuany i ponad 20 gramów haszyszu. Zabezpieczony krzew konopi został przekazany do dalszych badań biegłemu, który ustali ilość narkotyku, jaka może zostać z niego uzyskana.

 

25-letni mieszkaniec Gdańska usłyszał zarzuty posiadania oraz uprawy marihuany.

Za te przestępstwa grozi kara 3 lat więzienia.

Powrót na górę strony