Niebezpieczne zachowania kierowców

Dnia 27.08.2013 r. - przeniesiono do archiwum

              Leonardo na drodze

 

Dobiega końca projekt „Działania Policji ruchu drogowego w celu ograniczania niebezpiecznych zachowań kierowców” w ramach Programu Leonardo da Vinci „Uczenie się przez całe życie”. Dzięki grantowi z Komisji Europejskiej w wysokości 29 538 EUR, osiemnastu funkcjonariuszy ruchu drogowego województwa pomorskiego zostało wysłanych do trzech zagranicznych partnerów z misją podpatrzenia najlepszych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa na drodze.

Pomorscy policjanci zawitali do Merseyside Police w Liverpoolu, Polizeipraesidium w Rostocku i Polizia Municipale w Bolonii. Każda z wizyt trwała tydzień i została poprzedzona krótkim kursem językowym. Wszystkie trzy wymiany miały bogaty program merytoryczny. „Angielska” grupa wspólnie z North West Motorway Police Group brała m.in. udział w działaniach na autostradzie oraz zabezpieczaniu Grand National – największej imprezy hippicznej w Wielkiej Brytanii. Policjanci zostali także zapoznani z systemem monitoringu na stadionie FC Liverpool. Policjanci przebywający w Rostocku spotkali się z kolei m.in. z przedstawicielami lokalnego samorządu i złożyli wizytę w Szkole Policji w Gustrow. Delegację „bolońską” szczególnie zainteresowało centrum edukacji z miasteczkiem ruchu drogowego, powstałe z myślą o dzieciach i młodzieży szkolnej. Wszystkie trzy delegacje zostały bardzo serdecznie przyjęte przez gospodarzy, którzy popołudniami poświęcali swój wolny czas, żeby pokazać gościom turystyczne atrakcje w okolicy.

Efektem projektu są szkolenia na temat dobrych praktyk i rozwiązań stosowanych za granicą, a także raport, który zostanie rozesłany do jednostek Policji woj. pomorskiego.

 

Uczestnicy o projekcie:

 

Rafał Nowakowski, KMP Słupsk: Oczekuję, że wymiana doświadczeń nabytych
we Włoszech posłuży mi w rozwoju w pracy zawodowej. (…) Nabytą wiedzę będę przekazywać swoim współpracownikom podczas odpraw służbowych, a także w trakcie codziennych rozmów.

 

Jerzy Szatkowski, KPP Kwidzyn: Wymiana doświadczeń wskazała mi, aby w jak największym stopniu angażować  w poprawę bezpieczeństwa władze samorządu lokalnego.

 

Robert Makowski, KWP Gdańsk: Zarówno strona wysyłająca, jak i przyjmująca przygotowała program wizyty bardzo szczegółowo. Spotkania odbywały się zarówno w formie referatów oraz praktycznym uczestnictwie w działaniach prowadzonych przez policję meklemburską.

 

Sebastian Recław, KWP Gdańsk: Zdobyte informacje stanowią z pewnością ciekawy materiał szkoleniowy do wykorzystania przez policjantów zajmujących się ruchem drogowym w naszym województwie.

 

Krzysztof Bielski, KPP Tczew: Szczególną uwag zwróciłem na wdrożenie działań, które przyczyniłyby się do podniesienia jakości pracy własnej i jakości pracy kierowanego przeze mnie WRD KPP w Tczewie. W służbie brytyjskiej policji są takie elementy jej organizacji, które można wykorzystać w polskich uwarunkowaniach, jak np. sposoby przeprowadzania odpraw do służby, taktyka pełnienie służby na autostradzie, obsługa zdarzeń drogowych, itp.

 

Radosław Pietrzak, KMP Gdynia: Do uczestnictwa w projekcie skłoniła mnie chęć poznawania nowych sposobów pracy Policji w Europie , które mogłyby poprawić pracę w Polsce.

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”

 

 


  Raport końcowy z projektu "DZIAŁANIA POLICJI RUCHU DROGOWEGO W CELU OGRANICZENIA NIEBEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ KIEROWCÓW"

 

 


  • Plik

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony