Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Uwaga na jednoślady – kolejny motocyklista trafił do szpitala
Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło wczoraj wieczorem na ul. Pomorskiej w Starogardzie Gdańskim. W wyniku zderzenia mitsubishi z motocyklem, kierowca jednośladu trafił do szpitala. Sezon motocyklowy przed nami. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę w czasie kierowania pojazdem.
Starogard Gdański -
Nie zatrzymał się do kontroli, był nietrzeźwy i miał sądowy zakaz- grozi mu do 5 lat
Wczoraj policjanci ruchu drogowego po krótkim pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który miał także sadowy zakaz kierowania samochodem. 33-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości podczas obowiązującego sądowego zakazu i nie zatrzymanie do kontroli drogowej grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Wejherowo -
Będąc na kwarantannie wyszli z domu. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców Sopotu
Wysoka kara grzywny grozi rodzeństwu, które złamało zasady kwarantanny i wyszło z domu. Gdy w godzinach porannych policjanci sprawdzili ich mieszkanie, rodzeństwo razem z matką przebywało w nim. Kolejna kontrola adresu w tym samym dniu ujawniła, że w mieszkaniu była tylko matka. Funkcjonariusze poinformowali już o zdarzeniu Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Apelujemy! Stosujmy się do wprowadzonych przepisów oraz decyzji i pamiętajmy, że w głównej mierze to od nas samych zależy bezpieczeństwo nasze i innych osób. Wzmożone patrole policyjne razem z innymi służbami czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców Sopotu.
Sopot -
Zatrzymany 36-latek odpowie za przywłaszczenie samochodu
Policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, którego podejrzewali o przestępstwo przywłaszczenia mienia. Według ustaleń kryminalnych sprawca wypożyczył na kilka dni samochód warty 17 tys. złotych, a następnie go przywłaszczył. Mundurowi ustalili również, że zatrzymany mężczyzna miał kolizję przywłaszczonym renault na terenie powiatu świeckiego, gdzie go porzucił. Stróże prawa odzyskali i zabezpieczyli samochód, który wrócił do właściciela. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 36-latkowi zarzuty przywłaszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Z maseczkami do mieszkańców regionu słupskiego
Słupscy policjanci wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego w Słupsku zorganizowali akcję przekazywania środków ochrony osobistej. Tylko wczoraj aż 300 maseczek otrzymali mieszkańcy powiatu słupskiego. Obdarowywane osoby w większości korzystały już z zabezpieczeń, jednak chętnie skorzystały z dodatkowego wsparcia. Działania stworzyły okazję do rozmów na temat zapobiegania szerzeniu się koronawirusa i uzyskały duże poparcie społeczne.
Słupsk -
Wyjątkowe podziękowania dla policjantów
„…W imieniu własnym oraz mojego Syna niniejszym bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Państwu zaangażowanym w organizację tej niesamowitej niespodzianki, jaką przygotowaliście Państwo dla mojego syna w dniu jego urodzin.” „…za uśmiech i za to, że usłyszałam od syna wieczorem, że „marzenia się spełniają””. – to słowa podziękowania skierowane do szefa puckich policjantów w mailu od matki chłopca.
Puck -
Dzięki skutecznej interwencji policjanta i wojskowego ukradziony telefon trafił do właściciela
Policjant z komisariatu na Suchaninie i pełniący wspólnie z nim służbę funkcjonariusz Żandarmerii Wojskowej zatrzymali sprawcę kradzieży kurtki, w której znajdował się telefon komórkowy o wartości ponad 600 zł. Do przestępstwa doszło na terenie szpitala. Sprawca trafił do policyjnego aresztu, a telefon funkcjonariusze oddali właścicielowi. Zatrzymany 31-latek usłyszał zarzuty, grozi mu 7,5 roku pozbawienia wolności, bo kradzieży dopuścił się w warunkach recydywy.
Gdańsk -
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków drogowych
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wyjaśniają okoliczności zdarzeń drogowych, do których doszło wczoraj w dwóch miejscowościach na terenie powiatu słupskiego. Uczestnikami wypadków byli kierowcy samochodów osobowych i motocykla Wszyscy byli trzeźwi. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.
Słupsk -
Brawa dla seniorów za czujność- nie dali się oszukać
Gdańscy policjanci od kilku lat organizują serię spotkań dla seniorów. Policjanci odwiedzają m.in. domy seniora, rady dzielnic, ogródki działkowe, placówki bankowe, parafie, spółdzielnie mieszkaniowe i przychodnie lekarskie. Od początku roku policjanci uczestniczyli w 23 takich spotkaniach podczas których, uwrażliwiali osoby starsze na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa. Dzięki prowadzonej przez policjantów akcji informacyjnej oraz komunikatom prasowym publikowanym w różnych mediach kilka osób, które odebrały wczoraj telefon z prośbą o pieniądze, nie uwierzyły osobie dzwoniącej i sprawę natychmiast zgłosiły Policji.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali 3 pasażerów vw z narkotykami
Policjanci z kościerskiej drogówki zatrzymali trzech pasażerów vw golfa, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Dwóch 16-latków trafi przed sąd rodzinny w Kościerzynie, zaś 17-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Kościerzyna -
Policyjny dozór i nakaz opuszczenia mieszkania dla 58-latka, który groził żonie nożem
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 58-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo gróźb karalnych. Z ustaleń mundurowych wynika, że sprawca wszczął awanturę domową, podczas której groził nożem żonie. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj funkcjonariusze doprowadzili 58-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego.
Tczew -
Kolejny kierowca znacznie przekroczył prędkość – stracił prawo jazdy
Wczoraj policjanci z wejherowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu kia z uwagi na znacznie przekroczoną prędkość. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. W tym przypadku policjanci zatrzymali prawo jazdy i ukarali kierowcę mandatem za popełnione wykroczenie mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi.
Wejherowo -
Policjanci rozdają maseczki mieszkańcom powiatu gdańskiego
Policjanci rozdają maseczki otrzymane od Starosty Gdańskiego i włodarzy wszystkich gmin naszego powiatu. Mundurowi podczas służby przekazują środki ochrony potrzebującym mieszkańcom.
Pruszcz Gdański -
Policyjny dozór dla zatrzymanego 31-latka, który zaatakował nożem mężczyznę
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 31-letniego mieszkańca Tczewa. Mundurowi ustalili, że sprawca wtargnął do mieszkania byłej konkubiny, a następnie zaatakował nożem mieszkającego tam mężczyznę. Ranny 30-latek trafił do szpitala. Stróże prawa dodatkowo ustalili, że zatrzymany 31-latek groził śmiercią byłej konkubinie. Zatrzymany mieszkaniec Tczewa trafił do policyjnego aresztu i dzisiaj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała oraz gróźb karalnych.
Tczew -
Śledczy przedstawili zarzuty kradzieży i posiadania narkotyków
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali mężczyzn, którzy okradli sklep z kosmetykami. Podejrzani zrabowali towar o łącznej wartości ponad 2 tys. zł. Kryminalni odzyskali część z utraconego mienia. Ponadto okazało się, że zatrzymany 50-latek posiadał w mieszkaniu amfetaminę. Mieszkańcy Kociewia usłyszeli już zarzuty. Za kradzież mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.
Starogard Gdański -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – podsumowanie I kwartału 2020 roku w powiecie sztumskim
Policjanci sprawdzali jakie zagrożenia w 2020 roku na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa najczęściej zaznaczali mieszkańcy powiatu sztumskiego. Podliczono liczbę zgłoszeń na mapie oraz zweryfikowano je pod kątem najczęściej występujących zagrożeń.
Sztum -
Specjalna Komisja pracowała na miejscu śmiertelnego wypadku w Redzie
Dziś rano o godzinie 10:00 policjanci wejherowskiej drogówki, pionu dochodzeniowo-śledczego, funkcjonariusz Straży Pożarnej oraz zarządca drogi spotkali się na ul. Obwodowej w Redzie, gdzie doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Kierowca został wczoraj tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę drogową, zwracając uwagę na oznakowanie drogi w miejscu w miejscu tego wypadku.
Wejherowo -
Złamali kwarantannę, bo chcieli pojechać na zakupy
Wczoraj policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sztumie sprawdzając adresy osób objętych kwarantanną ujawnili dwóch mężczyzn, którzy złamali zakaz zbiorowej kwarantanny i samochodem pojechali na zakupy. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grożą im teraz poważne konsekwencje.
Sztum -
Zostań policjantem! Ty też możesz spełnić swoje marzenia… Ja już je realizuje!!!
Praca policjanta polega przede wszystkim na służbie dla drugiego człowieka. Będąc policjantem można pomagać innym i czerpać z tego satysfakcję. W szeregi pomorskiej policji wstąpił absolwent Technikum Mundurowego w Chojnicach. Odkąd pamięta chciał być policjantem. Już po ukończeniu szkoły podstawowej postanowił spełnić swoje marzenie i udało się. Ty też możesz sięgnąć po swoje marzenie. Dlaczego warto dołączyć do pomorskiego garnizonu Policji?
Chojnice -
Policjanci zabezpieczyli ponad 25 tys. litrów alkoholu i przekazali go na walkę z COVID-19
Policjanci z gdańskiej komendy miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni zabezpieczyli ponad 25 tys. litrów alkoholu, który miał trafić do Arabii Saudyjskiej. Wartość zabezpieczonego alkoholu to ponad milion złotych. Sprawcom grożą wysokie grzywny. Alkohol zostanie wykorzystany do wyprodukowania płynu dezynfekującego, który będzie wykorzystywany przez instytucje państwowe.
Gdańsk -
Policjant przed służbą udaremnił kradzież paliwa
Wczoraj policjant z Rzeczenicy jadąc na służbę zatrzymał się na stacji paliw, aby zatankować swój prywatny samochód, tam zwrócił uwagę na osobowe renault gdzie do plastikowych baniek w bagażniku dwaj mężczyźni tankowali paliwo. Funkcjonariusz zwrócił kierowcy uwagę na zasłoniętą na szybie naklejkę rejestracyjną, a gdy została odsłonięta, zauważył, że numer rejestracyjny nie zgadza się z numerami rejestracyjnymi auta. Policjant nie pozwolił na wyjazd tego samochodu ze stacji. Mężczyźni nie mieli pieniędzy na zapłatę za prawie 180 litrów oleju napędowego. Obaj zostali zatrzymani, okazało się również, że ze stacji paliw pod Człuchowem ukradli dzień wcześniej prawie 200 litrów ropy. Teraz zatrzymanym mieszkańcom Szczecinka grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Człuchów -
Policjanci podsumowali zgłoszenia na KMZB - miej wpływ na swoje otoczenie i zgłaszaj policji zagrożenia
Gdańscy policjanci podsumowali zgłoszenia internautów odnotowane na krajowej mapie zagrożeń od stycznia do kwietnia 2020 roku. Goście oraz mieszkańcy Gdańska zaznaczyli 385 łącznie miejsc, w których ich zdaniem dochodzi do różnego rodzaju nieprawidłowości. Policjanci korzystają z tych informacji i codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują te zagrożenia.
Gdańsk -
Dzięki odpowiedzialnej postawie świadków kolejni nietrzeźwi zostali wyeliminowani
Dzięki postawie świadków policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierujących. Świadkowie, gdy tylko zauważyli, że kierujący najprawdopodobniej prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu, od razu zareagowali i zadzwonili na numer 112. Dzięki tak odpowiedzialnej postawie innych uczestników ruchu, zostali zatrzymani dwaj mężczyźni, którzy w wydychanym powietrzu mieli od prawie 2,5 do 3 promili alkoholu. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie zarówno mieszkaniec z powiatu tucholskiego jak i chojnickiego odpowiedzą przed sądem.
Chojnice -
Mieszkańcy poprzez KMZB wskazują policjantom jakimi zagrożeniami należy się zająć
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest bardzo popularnym sposobem na komunikowanie się społeczeństwa z Policją. W pierwszym kwartale tego roku odnotowano 441 zgłoszeń, z tego aż 109 dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości a 117 nieprawidłowego parkowania. Aplikacja jest łatwa w obsłudze, a co ważniejsze bardzo skuteczna w przekazywaniu istotnych informacji o zagrożeniach.
Wejherowo -
Policjanci reagują na każdy sygnał zaznaczony na mapie zagrożeń- podsumowanie pierwszych miesięcy tego roku w powiecie chojnickim.
Priorytetem działań Policji jest wzmocnienie współpracy ze społeczeństwem, a co za tym idzie, jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa mieszkańców na terenie powiatu. Doskonałymi do tego narzędziami są Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda. Dzięki „Mapie”, mieszkańcy naszego powiatu oraz całego kraju mogą zgłaszać miejsca, które według nich są zagrożone, z kolei Moja Komenda umożliwia w bardzo szybki sposób znalezienie swojego dzielnicowego oraz najbliższą jednostkę Policji. Zachęcamy do korzystania z tych sprawdzonych już wielokrotnie form kontaktu. Chojniccy policjanci weryfikują każdy taki sygnał i podejmują konkretne działania.
Chojnice -
Stworzyli zagrożenie w ruchu drogowym - kolejni kierowcy wyeliminowani przez policjantów drogówki
Kierowcy przekraczający prędkość to niestety wciąż duże zagrożenie na naszych drogach. Dlatego policjanci nie ustają w działaniach, które mają minimalizować to ryzyko. Od początku 2020 roku funkcjonariusze skontrolowali ponad 2300 pojazdów, podjęli interwencję wobec blisko 1000 kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości i ujawnili 57 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Tylko wczoraj policjanci wyeliminowali z ruchu 5 kierowców rażąco przekraczających prędkość. Zgodnie z przepisami stracą oni uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.
Sopot -
Etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19
Od dzisiaj, 20 kwietnia br., zmieniają się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie może zrobić w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejść można w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia może poruszać się bez opieki osoby dorosłej. Podejmowane są ostrożne działania, których celem jest powrót do normalności Polaków, a także odmrożenie polskiej gospodarki. Proces ten podzielony będzie na etapy tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli. Apelujemy o rozsądne korzystanie z nowych przepisów. Pamiętajmy, że to od nas zależy, jak szybko będą wprowadzane kolejne etapy powrotu do nowej rzeczywistości!
KGP -
Zatrzymany za jazdę pod wpływem i posiadanie środków odurzających
Policjanci z komisariatu w Nowym Stawie zatrzymali 30-letniego kierowcę audi, który prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających oraz posiadał w samochodzie amfetaminę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za posiadanie środków odurzających do 3 lat więzienia.
Malbork -
Kolejni sprawcy zniszczenia elewacji i elementów miejskiej infrastruktury trafili w ręce policjantów
Dzięki skutecznej interwencji policyjnych wywiadowców odpowiedzialności karnej nie uniknie dwóch mężczyzn, którzy pomalowali sprejem i markerami elewacje budynków, biletomat, ekrany energochłonne, wiadukt oraz inne elementy infrastruktury użytku publicznego. Policjanci wciąż szacują straty, które na tę chwilę pokrzywdzeni oszacowali na blisko 7 tys. zł. Mężczyźni zostali przesłuchani, policjanci ogłosili im zarzut zniszczenia mienia. 33-latkowi oraz 29-latkowi grozi 5 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
W Gdyni od początku roku odnotowano 583 zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest bardzo popularnym sposobem na komunikowanie się społeczeństwa z Policją. W pierwszym kwartale tego roku odnotowano 583 zgłoszeń. Aplikacja jest łatwa w obsłudze a co ważniejsze bardzo skuteczna w przekazywaniu istotnych informacji o zagrożeniach.
Gdynia -
Zniszczył karetkę pogotowia
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zbił szybę w karetce pogotowia oraz na izbie przyjęć, zaraz po tym, jak usłyszał, że z powodu epidemii nie zostanie przyjęty do szpitala. Mężczyzn usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, działał w warunkach powrotu do przestępstwa. Teraz grozi mu 7 i pół roku więzienia.
Gdańsk -
Napadł i okradł
Gdańscy policjanci zatrzymali 46-letniego sprawcę, który dopuścił się rozboju na obywatelu Ukrainy. Mężczyzna uderzył pokrzywdzonego łańcuchem w tył głowy i okradł go. Sprawcy grozi 12 lat więzienia.
Gdańsk -
Śmiertelny wypadek w pobliżu Kościeleczek
Malborscy śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę wieczorem na drodze powiatowej, w pobliżu miejscowości Kościeleczki. Mężczyzna kierujący volkswagenem, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Pomimo podjętej reanimacji 42-letni mieszkaniec Szawałdu zmarł.
Malbork -
Nietrzeźwy kierowca uderzył w latarnię uliczną
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, który uderzył autem w słup oświetleniowy. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W najbliższym czasie 35-latek odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo drogowe. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat więzienia.
Starogard Gdański -
Nietrzeźwy, bez uprawnień spowodował wypadek, śmierć poniósł 21-letni pasażer
Wczoraj w Redzie doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniósł pasażer. Sprawą wypadku zajmują się policjanci Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, którzy będą dokładnie wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia.
Wejherowo -
Kolejni kierowcy stracili swoje uprawnienia za brawurową jazdę
W marcu i do połowy kwietnia gdańscy policjanci ruchu drogowego skontrolowali prawie 2700 pojazdów i podjęli interwencję wobec 479 kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. W tym samym czasie 116 kierowców utraciło uprawnienia za brawurową jazdę. W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali kolejnych 12 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Wśród nich było trzech motocyklistów.
Gdańsk -
Dzielnicowy zatrzymał sprawcę usiłowania dokonania rozboju z użyciem gazu
Dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymał mężczyznę, którego podejrzewał o próbę kradzieży kilkudziesięciu tys. zł. Młody mężczyzna najpierw doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności, a potem próbował wyrwać mu saszetkę. O zdarzeniu policjanci dowiedzieli się kilka godzin po fakcie. Natychmiastowa reakcja i dobre rozpoznanie terenu przez dzielnicowego doprowadziły do ustalenia tożsamości sprawcy. 26-latek usłyszał już zarzuty usiłowania dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu, za co grozi mu kara do 12 lat więzienia.
Słupsk -
Sprawca nocnego rozboju trafił do aresztu
Gdańscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Gdańska podejrzanego o dokonanie rozboju. Mężczyzna wszedł do nocnego sklepu, uderzył ekspedientkę w twarz i ukradł alkohol oraz papierosy. Sprawca usłyszał zarzut rozboju i decyzją sądu trafił do aresztu. Teraz grozi mu 12 lat więzienia.
Gdańsk -
Areszt dla 57-latka za kierowanie gróźb
Policjanci zatrzymali 57-latka, który złamał zakaz zbliżania się swojej córki i podczas kłótni groził jej pozbawieniem życia. Mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące. Za groźby grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Kartuzy -
Badali okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego
Wczoraj w miejscowości Dąbrówka spotkali się przedstawiciele służb odpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci, strażacy oraz pracownik Powiatowego Zarządu Dróg przeprowadzili wspólną kontrolę oznakowania oraz poddali ocenie infrastrukturę w miejscu, w jakim kilka dni wcześniej doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.
Starogard Gdański -
Zatrzymany 24-latek wybił szyby od mieszkania oraz groził pokrzywdzonej
Tczewscy kryminalni zatrzymali 24-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o wybicie szyb w oknie w jednym z mieszkań na terenie miasta. Dodatkowo mundurowi ustalili, że zatrzymany mieszkaniec Tczewa groził śmiercią właścicielce mieszkania. Śledczy przedstawili 24-latkowi zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia oraz gróźb karalnych. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Nie dajmy się koronawirusowi! – Dbajmy o siebie i innych!
Od wczoraj (16 kwietnia 2020 r.) zaczął obowiązywać nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, transporcie zbiorowym, a także wtedy, gdy podróżujemy samochodem z osobą nie mieszkającą z nami na co dzień. Policjanci apelują! Stosujmy się do wszystkich wprowadzonych obostrzeń i wspólnie zapobiegajmy rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Informujemy też, że w najbliższym czasie planowane jest łagodzenie wprowadzonych ograniczeń.
Sopot -
Specjalna komisja badała miejsce wypadku drogowego w Łebczu
Wczoraj specjalista z puckiej drogówki oraz zarządca drogi spotkali się w Łebczu, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 44-letni motorowerzysta. W ramach tego spotkania, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, w jakim doszło do tego wypadku.
Puck -
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego
Funkcjonariusze ruchu drogowego pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj po godz. 8.00 na rondzie im. Tadeusza Mazowieckiego. Policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Przyczyną wypadku jest najprawdopodobniej niezastosowanie się kierowcy ciężarówki do sygnalizacji świetlnej.
Gdańsk -
Nietrzeźwy kierowca rozbił się na drzewie
Policjantka ze starogardzkiej drogówki zatrzymała wczoraj prawo jazdy nietrzeźwemu kierowcy hyundaia, który stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz 27-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa drogowego ustawodawca przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.
Starogard Gdański -
Nietypowa interwencja dzielnicowego
Wczoraj podczas nietypowej interwencji dzielnicowy z żołnierzami uratowali łabędzia. Mundurowych zaalarmował taksówkarz, który zauważył ptaka blisko jezdni. Akcja zakończyła się pomyślnie, łabędź przebywa w okolicy zbiornika wodnego i jest pod obserwacją ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt.
Gdańsk -
51-latek prowadził auto w stanie nietrzeźwości, odmówił badania na zawartość alkoholu, został zatrzymany przez policjantów
Mieszkaniec gminy Władysławowo prowadził samochód będąc w stanie nietrzeźwości. Policjanci, którzy interweniowali w tej sprawie od razu poczuli zapach alkoholu od kierującego. Funkcjonariusze zatrzymali 51-latka oraz jego prawo jazdy. Teraz za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.
Puck -
15 kwietnia 1925 r. Stanisława Filipina Paleolog została dowódcą kompanii szkolenia pierwszego, trzymiesięcznego kursu dla 30 policjantek
Komisarz Policji Państwowej Stanisława Filipina Paleolog jest patronką pomorskich policjantów. Ta prekursorka Policji Kobiecej w Polsce żyła w latach 1892-1986. Jej życiorys pełen jest znamienitych wydarzeń, a jednym z nich jest dzień 15 kwietnia 1925 roku kiedy to została dowódcą kompanii szkolenia pierwszego, 3-miesięcznego kursu dla 30 policjantek.
KWP Gdańsk -
Policjanci ostrzegają przed oszustami oferującymi szczepionki na koronawirusa
Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi osobami, które wykorzystując pandemię koronawirusa, oferują usługi mierzenia temperatury ciała i szczepionki mające uchronić przed zachorowaniem na Covid-19. Takie oferty zostały złożone telefonicznie dwóm starszym kobietom ze Słupska, które o sytuacji niezwłocznie zawiadomiły Policję.
Słupsk -
Śmiertelny wypadek w Łebczu
Wczoraj w Łebczu doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Na miejscu zdarzenia zginął 44-letni motorowerzysta. Kierujący z nieustalonej przyczyny uderzył w bok zaparkowanego na poboczu pojazdu, po czym uderzył w przydrożne drzewo. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.
Puck