Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci szukali paralotniarza, który miał spaść na ziemię
Policjanci z człuchowskiej komendy otrzymali wczoraj wieczorem zgłoszenie, że w okolicy Debrzna paralotniarz spadł na ziemię. Policjanci z powiatu człuchowskiego i złotowskiego przy wsparciu strażaków z OSP sprawdzili teren gdzie mógł spaść paralotniarz, do sprawdzenia terenu został użyty również śmigłowiec. Po północy przerwano poszukiwania, nikogo nie znaleziono. Funkcjonariusze natknęli się jednak na połączony zespól balonów okolicznościowych częściowo wypełniony gazem, z doczepionym pluszowym misiem.
-
Bytowscy i miasteccy policjanci przyłączyli się do #GaszynChallenge
Bytowscy i miasteccy policjanci przyłączyli się do akcji zapoczątkowanej przez strażaków ochotników z Gaszyna #GaszynChallenge, która swoim zasięgiem już rozprzestrzeniła się na terenie całej Polski. Zasady są bardzo proste, nominowane osoby lub przedstawiciele instytucji muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz dzieci chorych na SMA lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.
-
3 miesiące aresztu za liczne włamana do piwnic
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 34-latka podejrzanego o liczne okradanie piwnic. Śledczy przedstawili mu 9 zarzutów dotyczących włamań. Wstępna oszacowana wartość strat wyniosła co najmniej 10 tys. zł. Sprawca działał w warunkach recydywy i został tymczasowo aresztowany. Teraz podejrzany stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwa.
-
Podsumowanie długiego weekendu
Pomorscy policjanci przez 5 dni prowadzili wzmożone działania na drogach. Mniej wypadków, mniej osób rannych – to bilans długiego weekendu na pomorskich drogach. Przed nami wakacje. Policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach.
-
Chciał przekupić policjanta, został zatrzymany
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował przekupić policjanta, by ten odstąpił od czynności służbowych. 62-latek jechał jako pasażer w samochodzie kierowanym przez swojego 17-letniego syna nie mającego uprawnień i by uniknąć konsekwencji próbował wręczyć funkcjonariuszowi łapówkę. Policjant na obu mężczyzn nałożył mandaty. 62-latek już usłyszał zarzuty, teraz grozi mu do 10 pozbawienia wolności.
-
OFICJALNE WPROWADZENIE NOWYCH KOMENDANTÓW W GARNIZONIE
Dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku wręczył trzy rozkazy personalne na stanowiska kierownicze – w Komendach Policji w Pucku, Kwidzynie i Słupsku.
KWP w Gdańsku -
Policjanci uratowali zamknięte w aucie szczeniaki
Dzięki czujności jednej z mieszkanek Skarszew policjanci pomogli czterem szczeniakom zamkniętym w samochodzie. Mundurowi rozbili jedną z szyb w aucie, czym umożliwili zwierzakom dostęp do świeżego powietrza oraz podali im wodę.
Starogard Gdański -
54-latek napadł na 80-latka, dzięki policjantom i pomocy świadków został zatrzymany
Dzięki policjantom z Gdańska i świadkom przestępstwa odpowiedzialności karnej nie uniknie 54-latek z Gdańska, który napadł na 80-latka i ukradł mu pieniądze. Zatrzymany mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu. Najprawdopodobniej dziś zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzut rozboju. Za to przestępstwo grozi 12 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Zderzenie motocyklisty z samochodem
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek na drodze krajowej nr 22. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 44-letni kierowca motocykla nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami najechał na samochód marki Renault Master, a następnie uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd marki Audi. W wyniku tego zderzenia pasażerka motocykla trafiła do szpitala. Mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz apelują do wszystkich kierowców o stosowanie się do przepisów drogowych.
Malbork -
W ciągu dwóch dni- 250 policyjnych interwencji na drodze, 42 kierowców straciło prawo jazdy. Kierowco zadbaj o bezpieczeństwo nie narażaj innych
Już od wczoraj na drogach Gdańska można zauważyć wzmożony ruch pojazdów i pieszych. Gdańscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem uczestników ruchu, a w przypadku naruszania przepisów przez kierowców podejmują interwencje i wyciągają konsekwencję wobec kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. W ciągu ostatnich dwóch dni policjanci skontrolowali blisko 250 kierowców, 42 z nich straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości. Policjanci zatrzymali również trzech kierowców, którzy kierowali samochodami wbrew zakazowi. Policjanci objęli szczególnym nadzorem również miejsca zaznaczane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Gdańsk -
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie zmierzyła się z wyzwaniem #GaszynChallenge
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie podjęli wyzwanie #GaszynChallenge, w ramach którego zbierane są środki finansowe na leczenie 18-miesięcznego Wojtusia oraz inne dzieci chore na SMA. Do włączenia się do akcji policjanci nominowali kolejno Straż Miejską w Wejherowie, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz 18 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Wejherowie.
Wejherowo -
Dodatek dla funkcjonariuszy dłużej pozostających w służbie
Podczas dzisiejszego posiedzenia rząd przyjął projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych oraz Służby Więziennej, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. – Dziś polski rząd zatwierdził i przyjął projekt ustawy o wsparciu służb mundurowych podległych MSWiA. Ten projekt lada moment trafi do Sejmu, będzie szybko procedowany i mam nadzieję, że nowe przepisy prawa wejdą w życie już w sierpniu br. – powiedział szef MSWiA.
MSW -
Pomorska grupa Speed na drodze krajowej nr 22
8 czerwca policjanci należący do grupy Speed czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu na drodze krajowej nr 22. Do kontroli drogowej zatrzymano 76 kierujących. 44 razy przyczyną interwencji była nadmierna prędkość.
-
Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podróżnych podczas długiego weekendu
Już dzisiaj na pomorskich drogach można się spodziewać wzmożonego ruchu pojazdów i pieszych. Wiele osób, korzystając z długiego weekendu, uda się w podróż nad morze lub w rejon Kaszub. Pomorscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu.
KWP Gdańsk -
Po narkotykach i pomimo zakazu sądowego przewoził autem 7-letniego syna
Policjanci drogówki zatrzymali 35-letniego kierowcę forda, który był pod wpływem narkotyków, posiadał narkotyki i miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W takich okolicznościach mężczyzna przewoził autem siedmioletniego syna.
-
Policjanci zabezpieczali wizytę prezydenta
Wczoraj na terenie powiatu kościerskiego gościł Prezydent Polski Andrzej Duda. W przygotowanie i zabezpieczenie wizyty zaangażowani byli od samego początku policjanci. Nad bezpieczeństwem wizyty czuwali funkcjonariusze służb kryminalnych, prewencyjnych oraz ruchu drogowego.
Kościerzyna -
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci pilarza
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, w wyniku którego zmarł 23-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło w lesie podczas wycinki drzew. Na miejscu śledczy wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków zdarzenia. O wypadku poinformowana została Państwowa Inspekcja Pracy. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przebieg zdarzania oraz apelują o zachowanie maksymalnej ostrożności podczas prac leśnych.
Bytów -
Pod redakcją Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Człuchowie, powstał „Atlas jezior i rzek powiatu człuchowskiego”.
Ukazał się właśnie ponad 400-stronicowy „Atlas jezior i rzek powiatu człuchowskiego”, którego autorem jest I Zastępca Komendanta Powiatowego w Człuchowie podinsp. Karol Dziemiańczyk. Jest to najprawdopodobniej pierwsze tego typu opracowanie w Polsce. Komendant Karol Dziemiańczyk jest prywatnie prezesem Polskiego Związku Wędkarskiego w Człuchowie, skończył również podyplomowe studia z zakresu ichtiologii i akwakultury. Prace nad skatalogowaniem jezior i rzek oraz wydaniem atlasu trwały 4 lata. W opracowaniu można znaleźć również jeziora, które istniały na terenie powiatu 100 lat temu, a których już nie ma oraz informacje o zbiornikach sztucznych.
Człuchów -
Włamał się do piwnicy, został zatrzymany
Policjanci z Gdańska zatrzymali 38-letniego mieszkańca Gdańska podejrzanego o włamanie do piwnicy. Sprawca z wnętrza ukradł przedmioty o wartości powyżej 700 zł, m.in. lustro, maszynę do szycia, walizkę i inne przedmioty, które można spieniężyć. Śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem, za to przestępstwo grozi 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzą, czy mężczyzna ma związek z podobnymi przestępstwami.
-
Trzymał w domu niewybuchy z okresu II Wojny Światowej
Policjanci z Człuchowa otrzymali wczoraj informację, że jeden z mieszkańców wsi w gminie Rzeczenica trzyma w domu niewybuchy z okresu II Wojny Światowej. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia przeprowadzili przeszukania u 21-letniego mężczyzny i znaleźli u niego pocisk artyleryjski, granat moździerzowy i kilkanaście sztuk ostrej amunicji. Posiadanie tego rodzaju przedmiotów stwarza ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia, dodatkowo jest zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 8 lat.
-
Zatrzymany 30-latek podejrzany o napad na bank, dziś usłyszy zarzuty
Najprawdopodobniej dziś zarzut rozboju z użyciem noża usłyszy 30-letni mieszkaniec Gdańska, który zamaskowany napadł na bank. Sprawca zagroził pracownicy banku nożem i ukradł z niego kilka tysięcy złotych. Dzięki pracy kryminalnych z Suchanina, którzy pracowali nad tą sprawą, oraz publikacji wizerunku w mediach, mężczyzna został zatrzymany. Dziś 30- latek zostanie doprowadzony do prokuratury. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi 12 lat więzienia.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali oszusta
Gdańscy policjanci zatrzymali oszusta, który chciał wyłudzić w salonie operatora sieci komórkowej telefony. Oszacowana wielkość strat to prawie 30 tys. zł. Zatrzymany podał policjantom fałszywe dane, ponieważ był poszukiwany kilkoma listami gończymi. Mężczyzna działał w tzw. recydywie i teraz grozi mu 12 lat więzienia.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali rower
Policjanci z Pruszcza Gdańskiego odzyskali skradziony rower i zatrzymali sprawcę kradzieży. Mundurowi powiązali też 39-latka z inną kradzieżą z włamaniem. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.
Pruszcz Gdański -
Dwóch kierujących po narkotykach zatrzymanych w Sopocie
Policjanci WRD KMP w Sopocie zatrzymali w sobotę 21-letniego mieszkańca Rumii oraz 28-letniego mieszkańca Sopotu, którzy kierowali samochodami pod wpływem środków odurzających.
Sopot -
Wyjątkowe podziękowanie dla chojnickich policjantów
Wyjątkowe podziękowania dla chojnickich policjantów wpłynęły na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach mł. insp. Wojciecha Jakubowskiego. Słowa wdzięczności autorka skierowała szczególnie dla swojego dzielnicowego za jego profesjonalne podejście oraz empatię. asp. Karola Zielińskiego, który w ostatnim roku został najlepszym dzielnicowym na Pomorzu
Chojnice -
Kryminalni zatrzymali włamywacza
Prabuccy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który włamał się do śmieciarki a następnie ukradł ze zbiornika 180 litrów paliwa o łącznej wartości 760 złotych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Kwidzyn -
Ukradli samochód i spowodowali kolizję, zostali zatrzymani w pościgu
Lęborscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Lęborka, którzy wczoraj po godz. 13.00 ukradli samochód w centrum miasta, a następnie jadąc po alkoholu, spowodowali kolizje z innym autem i uciekli z miejsca zdarzenia. Obydwoje byli pod wpływem alkoholu. Zostali zatrzymani w pościgu po kilku minutach od zdarzenia. Teraz odpowiedzą za te wszystkie czyny przed sądem. Grozi im do 5 lat więzienia.
Lębork -
Pomorscy policjanci prowadzili działania „Prędkość”
Policjanci prowadzili działania "Prędkość". Podczas ostatnich takich działań prowadzonych przez pomorskich policjantów zatrzymano 18 praw jazdy, wszystkie za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Akcja ta realizowana jest cyklicznie.
-
Narkotyki w pudełkach na kanapki
Wywiadowcy z gdańskiej komendy miejskiej zatrzymali 31-letniego mieszkańca Gdańska, w którego samochodzie znaleźli prawie 100 porcji marihuany i ponad 50 porcji amfetaminy. Narkotyki były ukryte w pudełku na kanapki. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Inny 31-latek z Gdańska został zatrzymany przez policjantów podczas kontroli drogowej. Mężczyzna kierował samochodem po zażyciu amfetaminy, a w domu miał prawie 70 porcji tego narkotyku. Mężczyznom grozi teraz 10 lat więzienia.
-
Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa wejherowskiego funkcjonariusza, dla którego również w czasie wolnym najważniejsze jest bezpieczeństwo innych. Dowodem na to jest zatrzymanie nietrzeźwego kierującego, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.
Wejherowo -
Kierowca seata uderzył w drzewo i uciekł, został zatrzymany
Śledczy wyjaśniają okoliczności kolizji, do której doszło wczoraj na drodze Górki – Gałąźnia Mała. Policjanci ustalili, że kierujący seatem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo, po czyn razem z pasażerem uciekli z miejsca zdarzenia. Jak się okazało 24-letni kierowca był nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. W najbliższym czasie mieszkaniec powiatu słupskiego odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wyniki policyjnego dochodzenia zdecydują o zarzutach za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.
Bytów -
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku
Policjanci z Czerska wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w minioną sobotę wieczorem na drodze powiatowej pomiędzy Kosobudami, a Czerskiem na wysokości miejscowości Bielawy, gdzie 40-letni kierowca osobowego renault drogi z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewa. Niestety kierowca zginął na miejscu, policjanci aktualnie ustalają szczegóły wypadku oraz apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę.
Chojnice -
Zatrzymano dwóch pijanych kierowców, jednego z nich policjant po służbie
W miniony weekend policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku interweniowali wobec 2 osób, które wsiadły za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Jedna z nich została ujęta przez funkcjonariusza policji będącego w czasie wolnym. Zatrzymano także dwóch kierowców posiadających sądowe zakazy prowadzenia pojazdów i ukarano 76 osób, które nie stosowały się do obowiązujących ograniczeń prędkości.
Słupsk -
Nietypowa interwencja policjantów ruchu drogowego
Policjanci z gdańskiej drogówki w sobotę zostali powiadomieni o łabędziu znajdującym się na torach tramwajowych. Do nietypowej interwencji doszło na Moście Siennickim w Gdańsku. Policjanci na chwilę zablokowali ruch i pokierowali łabędzia w bezpieczne miejsce oraz powiadomili odpowiednie służby.
Gdańsk -
Dozór dla 28-latka za posiadanie środków odurzających
Kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lęborka, którego podejrzewali o posiadanie środków odurzających. Policjanci podczas przeszukania mieszkania mężczyzny znaleźli kilkadziesiąt gramów marihuany i zabezpieczyli kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zatrzymany mieszkaniec Lęborka został przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Za to przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Lębork -
Na wieczną służbę odszedł nasz kolega – st. post. Konrad Brenda
Dzisiaj pożegnaliśmy naszego kolegę śp. st. post. Konrada Brendę, który w wieku 25 lat wyruszył w swoją ostatnią drogę. Podczas uroczystej ceremonii pogrzebowej tragicznie zmarłego funkcjonariusza pożegnała rodzina, przyjaciele, a także policjanci. Łączymy się w bólu z rodziną zmarłego, której składamy najszczersze wyrazy współczucia. Konrad Brenda został pośmiertnie awansowany do stopnia sierżanta Policji.
KWP Gdańsk -
Zatrzymany za prezentowanie treści pornograficznych 14- letniemu chłopcu
Policjanci z Gdańska zatrzymali mężczyznę podejrzanego o prezentowanie małoletniemu treści pornograficznych. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych z Suchanina. Podczas przeszukania mieszkania 37-latka policjanci zabezpieczyli w nim telefon i nośnik danych, który został przekazany biegłemu z zakresu informatyki, który sprawdzi ich zawartość. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Za to przestępstwo grożą trzy lata pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Areszt za kilkaset porcji narkotyków
Kryminalni wspólnie z policjantami do walki z przestępczością narkotykową z gdańskiej komendy miejskiej zatrzymali 28-letniego mieszkańca Gdańska, który miał ukryte w mieszkaniu kilkaset porcji narkotyków. Mężczyzna decyzja sądu trafił do aresztu. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Niebezpieczny wypadek z udziałem rowerzysty. Policjanci apelują o ostrożność na drogach
Kwidzyńscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wczorajszego wypadku drogowego, w którym poważnie ranny został rowerzysta. Do zdarzenia doszło na trasie Gardeja - Otłowiec.
Kwidzyn -
Przypominamy, że obostrzenia związane z walką z koronawirusem nadal obowiązują!
Za nami kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z covid-19. Dla policjantów, służb medycznych oraz ratowników to w dalszym ciągu okres wytężonej służby i pracy na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Przypominamy! Obostrzenia nadal obowiązują, a policjanci każdego dnia sprawdzają, czy osoby stosują się do wprowadzonych ograniczeń.
Sopot -
Dziś odbył się pogrzeb noworodka. Trwa śledztwo mające wyjaśnić okoliczności jego śmierci
Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim oraz miejscowi policjanci prowadzą śledztwo w sprawie odnalezienia zwłok porzuconego noworodka. Ciało chłopca zostało znalezione w drugiej połowie maja br. na obrzeżach miasta. Śledczy ustalają bliższe okoliczności tego zdarzenia. Dzisiaj odbył się pogrzeb dziecka.
Starogard Gdański -
Zatrzymany 31-latek odpowie za kradzież telefonu
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 31-latka, którego podejrzewali o kradzież telefonu komórkowego na jednej z ulic w Gniewie. Mundurowi ustalili, że sprawca wyrwał z ręki telefon pokrzywdzonemu i oddalił się z miejsca zdarzenia. Zatrzymany mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili 31-latkowi zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
39-latek korzystał z karty płatniczej zmarłego ojca, usłyszał 72 zarzuty
Policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa dotyczące kradzieży z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą mundurowi ustalili, że sprawca posługiwał się kartą płatniczą zmarłego ojca i płacił nią za zakupy. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie łącznie 72 zarzuty kradzieży z włamaniem. Teraz losem mężczyzny zajmie się sąd. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Podczas działań „Prędkość” policjanci zatrzymali 7 praw jazdy
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w czwartek już od samego rana na terenie powiatu prowadzili działania „Prędkość”. W trakcie tej akcji policjanci zatrzymali 7 praw jazdy i ujawnili 85 przekroczeń prędkości. Akcja ta realizowana jest przez funkcjonariuszy cyklicznie, będzie kontynuowana.
Wejherowo -
Dzięki szybkiemu działaniu policjantów najprawdopodobniej nie doszło do tragedii
Dzięki podjętym działaniom przez chojnickich policjantów najprawdopodobniej udało się zapobiec tragedii. 17-letnia dziewczyna była w złym stanie psychicznym i chciała odebrać sobie życie. Odnaleziona przez funkcjonariuszy po niespełna dwóch godzinach nastolatka trafiła pod opiekę lekarzy.
Chojnice -
Skuterem przekroczył prędkość, był nietrzeźwy
Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę motoroweru, który przekroczył dozwoloną prędkość. W miejscu, gdzie maksymalnie można jechać 40 km/h kierujący jednośladem poruszał się z prędkością 69 km/h. Dodatkowo mieszkaniec Gdańska w organizmie miał prawie 0,6 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a także dowód rejestracyjny motoroweru w związku z nieprawidłowo działającym ogranicznikiem prędkości. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Bytów -
Policjanci zatrzymali 21 – latka podejrzanego o kradzież
Malborscy policjanci zatrzymali 21 – letniego mieszkańca powiatu nowodworskiego podejrzanego o kradzież. Do zdarzenia doszło w środę, w godzinach popołudniowych na Starym Mieście w Malborku. Zatrzymany mężczyzna, wykorzystując nieuwagę 76–latka, ukradł torbę znajdującą się na kierownicy roweru. 21-latek w momencie zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Malbork -
Rodzice wieźli syna do szpitala. Pomogli policjanci
Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego malborskiej komendy pomogli rodzicom, którzy jechali do szpitala z 16 miesięcznym synkiem. Po zatrzymaniu pojazdu zdenerwowany mężczyzna poinformował mundurowych, że jego dziecko ma rozciętą głowę i wymiotuje. Z uwagi na stan dziecka, policjanci natychmiast przeprowadzili pilotaż do granic województwa. Dzięki szybkiej reakcji chłopiec na czas trafił do szpitala.
Malbork -
Oszust metodą na policjanta trafił w ręce prawdziwych policjantów
Dzięki skutecznej interwencji policjantów z Gdańska i pomocy emerytowanego policjanta w ręce stróżów prawa trafił 16-latek podejrzany o oszustwa metodą „na policjanta”. Podejrzany został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy odbierał wyrzuconą przez pokrzywdzonego, przez okno reklamówkę, w której miały znajdować się pieniądze oraz biżuteria. Zamiast kosztowności 16-latek znalazł w niej stare buty. Wczoraj sąd rodzinny i nieletnich zdecydował o tym, że 16-latek najbliższe miesiące spędzi w zamkniętym ośrodku. Sprawa jest rozwojowa, policjanci pracują nad zatrzymaniem współsprawców tego przestępstwa.
Gdańsk -
19-latka i 20-latek odpowiedzą za kradzieże sklepowe
Policjanci ze Słupska zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzieże. 19-latka i 20-latek przyjechali do Słupska z innego miasta i wspólnie kradli telefony komórkowe, drobny sprzęt AGD i kosmetyki. Telefon użytkowany na co dzień przez kobietę również pochodził z kradzieży. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Słupsk