Wiadomości

3 miesiące aresztu za liczne włamana do piwnic

Data publikacji 15.06.2020

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 34-latka podejrzanego o liczne okradanie piwnic. Śledczy przedstawili mu 9 zarzutów dotyczących włamań. Wstępna oszacowana wartość strat wyniosła co najmniej 10 tys. zł. Sprawca działał w warunkach recydywy i został tymczasowo aresztowany. Teraz podejrzany stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwa.


Pod koniec maja br. policjanci ze Starogardu Gdańskiego zaczęli otrzymywać zgłoszenia w sprawie licznych włamań do piwnic. Do wszystkich zdarzeń dochodziło w rejonie jednego ze starogardzkich osiedli. Sprawą zajęli się miejscowi kryminalni.  We wszystkich zgłoszonych przypadkach metoda działania sprawcy była identyczna, co pozwoliło na stwierdzenie, że odnotowane przestępstwa mogą być popełniane przez tę samą osobę.

Szczegółowa analiza zabezpieczonych dowodów, ustalenia oraz praca operacyjna funkcjonariuszy pozwoliły na ustalenie personaliów podejrzanego. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego.

Mężczyzna został zatrzymany gdy spacerował jedną z ulic w pobliżu okradanego osiedla. Podejrzany został doprowadzony do komendy i osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Śledczy przedstawili mu 9 zarzutów dotyczących włamań.

Z przeprowadzonych do tej pory ustaleń policji wynika, że sprawca włamywał się do pomieszczeń piwnicznych w ciągu dnia. Podejrzany zabierał przedmioty, które według niego mogły stanowić jakąś wartość. Wstępne straty spowodowane jego działalnością oszacowane zostały na kwotę ponad 10 tys. zł.

W miniony piątek mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Teraz najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje sądu. Za włamanie grozi kara do 10 lat więzienia.

Pamiętajmy o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa. Zadbajmy o to, aby drzwi prowadzące z klatki schodowej do piwnic w bloku zawsze były zamknięte. Nie wpuszczajmy na klatkę schodową obcych osób.

PAMIĘTAJMY:
Najlepszą ochroną przed złodziejem jest nasza czujność i rozwaga, a także wzajemna pomoc sąsiedzka!

Powrót na górę strony