Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego
Funkcjonariusze ruchu drogowego pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj po godz. 8.00 na rondzie im. Tadeusza Mazowieckiego. Policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Przyczyną wypadku jest najprawdopodobniej niezastosowanie się kierowcy ciężarówki do sygnalizacji świetlnej.
Gdańsk -
Nietrzeźwy kierowca rozbił się na drzewie
Policjantka ze starogardzkiej drogówki zatrzymała wczoraj prawo jazdy nietrzeźwemu kierowcy hyundaia, który stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz 27-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa drogowego ustawodawca przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.
Starogard Gdański -
Nietypowa interwencja dzielnicowego
Wczoraj podczas nietypowej interwencji dzielnicowy z żołnierzami uratowali łabędzia. Mundurowych zaalarmował taksówkarz, który zauważył ptaka blisko jezdni. Akcja zakończyła się pomyślnie, łabędź przebywa w okolicy zbiornika wodnego i jest pod obserwacją ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt.
Gdańsk -
51-latek prowadził auto w stanie nietrzeźwości, odmówił badania na zawartość alkoholu, został zatrzymany przez policjantów
Mieszkaniec gminy Władysławowo prowadził samochód będąc w stanie nietrzeźwości. Policjanci, którzy interweniowali w tej sprawie od razu poczuli zapach alkoholu od kierującego. Funkcjonariusze zatrzymali 51-latka oraz jego prawo jazdy. Teraz za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.
Puck -
15 kwietnia 1925 r. Stanisława Filipina Paleolog została dowódcą kompanii szkolenia pierwszego, trzymiesięcznego kursu dla 30 policjantek
Komisarz Policji Państwowej Stanisława Filipina Paleolog jest patronką pomorskich policjantów. Ta prekursorka Policji Kobiecej w Polsce żyła w latach 1892-1986. Jej życiorys pełen jest znamienitych wydarzeń, a jednym z nich jest dzień 15 kwietnia 1925 roku kiedy to została dowódcą kompanii szkolenia pierwszego, 3-miesięcznego kursu dla 30 policjantek.
KWP Gdańsk -
Policjanci ostrzegają przed oszustami oferującymi szczepionki na koronawirusa
Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi osobami, które wykorzystując pandemię koronawirusa, oferują usługi mierzenia temperatury ciała i szczepionki mające uchronić przed zachorowaniem na Covid-19. Takie oferty zostały złożone telefonicznie dwóm starszym kobietom ze Słupska, które o sytuacji niezwłocznie zawiadomiły Policję.
Słupsk -
Śmiertelny wypadek w Łebczu
Wczoraj w Łebczu doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Na miejscu zdarzenia zginął 44-letni motorowerzysta. Kierujący z nieustalonej przyczyny uderzył w bok zaparkowanego na poboczu pojazdu, po czym uderzył w przydrożne drzewo. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.
Puck -
Policjanci pracowali na miejscu zderzenia czołowego w Trutnowych
We wtorek, 13 kwietnia policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w Trutnowych (p. gdański gm. Cedry Wielkie). Osobowy peugeot zderzy się czołowo z dostawczym mercedesem. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.
Pruszcz Gdański -
Na służbie i po służbie. Słupski dzielnicowy walczy z przestępczością narkotykową.
Policjant z Komisariatu I Komendy Miejskiej Policji w Słupsku w trakcie służby zatrzymał 21-latka, który miał przy sobie narkotyki. Kilka godzin później będąc po służbie, jechał do sklepu, a w pobliżu zobaczył trwającą interwencję przeprowadzoną przez innego dzielnicowego. Przyłączył się do działań i wspólnie z innym policjantem znalazł narkotyki u dwóch młodych mężczyzn. Sprawcy zostali zatrzymani, usłyszeli już zarzuty, wkrótce odpowiedzą za swoje czyny. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.
Słupsk -
Kolejny raz nieobecny podczas kontroli
Gdańscy policjanci, od kilku tygodni systematycznie odwiedzają osoby, które zostały objęte obowiązkiem kwarantanny. Mundurowi kontrolują, czy mieszkańcy przestrzegają wprowadzonych obostrzeń. Podczas kontroli jednego z adresów mundurowi kolejny raz nie zastali w mieszkaniu 19-latka objętego obowiązkiem przebywania w mieszkaniu. Tym razem policjanci poinformowali Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
Gdańsk -
Komendant w 80 rocznicę Zbrodni Katyńskiej oddał hołd zamordowanym
Na terenie powiatu bytowskiego znajduje się sześć Dębów Pamięci poświęconych zamordowanym w 1940 r. w Twerze policjantom Policji Państwowej. Dęby zostały posadzone w ramach programu edukacyjnego „Katyń… ocalić od zapomnienia”. Każdy z tych dębów ma również odpowiednik w postaci tablicy pamięci, które znajdują się w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Bytowie. Wczoraj insp. Andrzej Borzyszkowski komendant bytowskiej jednostki policji złożył kwiaty pod tablicami i oddał hołd zamordowanym w Zbrodni Katyńskiej. W tym roku przypada 80 rocznica tych tragicznych dla Narodu Polskiego wydarzeń.
Bytów -
21-latek zatrzymany z narkotykami
Policjanci z Redy zatrzymali w Wejherowie 21-latka w związku z posiadaniem narkotyków. Noc spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Posiadanie narkotyków jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.
Wejherowo -
Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców w Święta Wielkanocne
Tegoroczne Święta Wielkanocne byłe zupełnie inne, również dla służb mundurowych. W tym czasie policjanci wspólnie z żołnierzami i strażnikami w trosce o zdrowie i życie obywateli prowadzili działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Każdego dnia ok. 1400 mundurowych kontrolowało pomorskie miejscowości. Większość mieszkańców stosowała się do obowiązujących przepisów związanych z pandemią, ale niestety pomimo wytężonej pracy mundurowych dochodziło do przypadków, gdzie osoby nie zastosowały się do obowiązujących przepisów.
KWP Gdańsk -
64-latek odpowie za zabójstwo
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 64-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 60-letniego słupszczanina. Mundurowi zajmujący się sprawą ustalili, że sprawca w trakcie nieporozumień zaatakował nożem 60-latka, a następnie uciekł z miejsca zbrodni. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. 64-latkowi grozi kara dożywotniego więzienia.
Słupsk -
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podczas transakcji narkotykowej
Policjanci zatrzymali 19-latka i 29-latka, pomiędzy którymi chwile wcześniej doszło do transakcji narkotykowej. Mundurowi ustalili, że chwilę przed ich zatrzymaniem 19-latek sprzedał 29-latkowi narkotyki. Zatrzymani mieszkańcy powiatu tczewskiego trafili do policyjnego aresztu. Zatrzymany 29-latek w tczewskiej prokuraturze usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, zaś 19-latek usłyszał zarzuty posiadania oraz sprzedaży zakazanych środków. Prokurator zastosował wobec młodszego mężczyzny policyjny dozór. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za ich sprzedaż grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Tczew -
Areszt dla zatrzymanego włamywacza
Malborscy kryminalni pracowali nad sprawą licznych włamań do mieszkań i budynków gospodarczych na terenie miasta. Łupem złodzieja padły elektronarzędzia i sprzęty elektroniczne o łącznej wartości ponad 12 tys. złotych. W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 19-letniego mieszkańca Malborka podejrzanego o dokonanie tych przestępstw oraz odzyskali część skradzionego sprzętu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora stosując wobec zatrzymanego 3-miesięczny areszt. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Malbork -
Zero tolerancji dla sprawców przemocy
Pod koniec minionego tygodnia policjanci z komisariatu w Nowym Porcie zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który znęcał się nad swoją partnerką. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a sąd zastosował wobec niego areszt. Teraz grozi mu kara 5 lat więzienia.
Gdańsk -
Poszukiwani nieletni włamywali się do altanek ogrodniczych
Tczewscy policjanci zatrzymali dwie osoby nieletnie, które wspólnie włamywały się do altan ogrodowych na terenie miasta. Dzięki obywatelskiej postawie dwóch mężczyzn najpierw ujęta został 14-latka, a później jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali 16-latka. Okazało się, że zatrzymana nastolatka znajdowała się na ucieczce z domu, zaś starszy o dwa lata chłopak samowolnie oddalił się z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Według ustaleń śledczych sprawcy włamując się do altan ogrodowych kradli z ich wnętrz wartościowe przedmioty. Nieletni zostali już przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych. Teraz ich losem zajmie się sąd rodzinny.
Tczew -
Niedziela Wielkanocna w powiecie puckim - #zostanWdomu
Święta Wielkanocne to wyjątkowo trudny czas dla nas wszystkich. Policjanci z puckiej komendy przypominają o obowiązujących obostrzeniach i apelują o pozostanie w domach w czasie pandemii. Ponadto apelujemy, aby na jutrzejszego śmigusa pozostać w domach, pamiętajmy, że osoby poniżej 18 roku życia nie mogą przebywać poza miejscem zamieszkania bez opieki osoby dorosłej. W Święta #zostanWdomu.
Puck -
Policjanci pracowali na miejscu wypadku
Wczoraj (11 kwietnia br.) o godz. 22.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów w miejscowości Chwarzno. Ranni w wyniku tego wypadku zostali przetransportowani do szpitala. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowców. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, teraz śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku.
Kościerzyna -
Nietrzeźwy kierowca uderzył w barierę energochłonną mostu
Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 45-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego, który kierując osobowym renault wstanie nietrzeźwym zjechał z drogi i uderzył barierę mostu. Do zdarzenia doszło w stolicy Kociewia na drodze krajowej nr 22. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy i w najbliższym czasie odpowie za popełnione przestępstwo drogowe oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.
Starogard Gdański -
Wzmożone patrole na ulicach dbają o nasze wspólne bezpieczeństwo
Rano, w porze obiadowej i wieczorem. W dzień powszedni oraz weekend, pełnią służbę 24 godziny na dobę. Nawet teraz w święta, w tym szczególnym dla nas wszystkich okresie, zostawiają rodziny, swoich bliskich, zakładają niebieski mundur i wyruszają na ulice naszych miast. Wsiadają w radiowozy lub przemierzają swoje rejony służbowe na piechotę. Wszystko po to, aby dbać o nasze życie, zdrowie i mienie. Aby nas chronić i pomóc uniknąć zagrożeń związanych z pandemią.
Starogard Gdański -
Dalsze świąteczne działania policjanci patrolują ulice Gdańska
To już ostatni dzień Świat Wielkanocnych, podczas ich trwania codziennie na ulicach Gdańska służbę pełniło blisko 300 policjantów ze wszystkich pionów. Dotychczas funkcjonariusze dzięki odpowiedzialnemu zachowaniu mieszkańców nie ujawnili rażących wykroczeń, za które musieliby ukarać mieszkańców mandatami lub kierować wnioski do sądu. Kilka interwencji zakończyło się pouczeniami.
Gdańsk -
Policyjne świąteczne działania w powiecie tczewskim
Policjanci prowadzą działania ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tegoroczny świąteczny weekend to wyjątkowo trudny czas dla nas wszystkich. To również czas wytężonej pracy tczewskich policjantów, którzy dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, reagują na niestosowanie się do obowiązujących przepisów. Bądźmy odpowiedzialni i pozostańmy w domach, a funkcjonariusze, patrolując ulice, będą dbać o bezpieczeństwo. To nasza wspólna sprawa, aby jak najmniej osób zachorowało na Covid-19.
Tczew -
Kierowca miał prawie 3 promile, teraz grozi mu 2 lata więzienia
W wielkanocny weekend policjanci z chojnickiej komendy policji zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierował osobowym oplem, mając w swoim organizmie prawie 3 promile alkoholu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. 35-latek trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.
Chojnice -
Świąteczne działania w powiecie kartuskim
W okresie Świąt Wielkanocnych na terenie całego powiatu kartuskiego widać więcej patroli policyjnych, które wspierane funkcjonariuszami straży miejskiej i żołnierzami WOT, prowadzą działania mogące zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Pomimo uroczystego charakteru święta mundurowi apelują, aby pozostać w domach i stosować się do wprowadzonych ograniczeń.
Kartuzy -
Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku z okazji Świąt Wielkanocnych
KWP w Gdańsku -
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Świąt Wielkanocnych
Niech te Święta przyniosą wszystkim pokrzepienie i wiarę w to, że światło rozproszy mrok, a my będziemy mogli na nowo cieszyć się codziennym życiem oraz urzeczywistniać plany i marzenia. Tymi słowami m.in., Komendant Główny Policji, w imieniu własnym oraz kierownictwa polskiej Policji, zwraca się do policjantów, policjantek oraz pracowników cywilnych przekazując najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy.
KGP -
Zamknięty Kaczy Winkiel nad Zatoką Pucką. W najbliższe Święta #zostanWdomu
Policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców w porozumieniu z innymi służbami oznakowali miejsca objęte zakazem wstępu na terenie powiatu puckiego, m.in. parking na Kaczym Winklu nad zatoką pucką, drogę leśną z parkingiem między Dębkami, a Karwieńskimi Błotami tzw. Widowo, miejsca postojowe prowadzące na teren Półwyspu Helskiego, a także Aleję Zasłużonych Ludzi Morza w Rewie. W Święta Wielkanocne #zostanWdomu.
Puck -
Działania „Bezpieczna Wielkanoc” – policjanci przypominają - #zostanWdomu
Obecna sytuacja, w której znajduje się Polska ale i cały świat jest bardzo trudna. Policja realizując ustawowe zadania stoi na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego każdego obywatela. Nasze wysiłki w walce z epidemią COVID-19 przynoszą wymierne korzyści. Zbliżający się świąteczny weekend będzie to okres trudny dla nas wszystkich. Funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców będą prowadzić wzmożone kontrole drogowe ale także będą patrolować rejony parków i inne miejsca objęte zakazem wstępu i będą interweniować w stosunku do osób lekceważących przepisy.
Wejherowo -
Posterunki stałe na Mierzei Wiślanej – abyśmy kolejne święta mogli spędzić razem
Już za chwilę wspólnie będziemy obchodzić święta Wielkiej Nocy. Wspólnie ale jednak osobno. Te święta będą inne niż wszystkie. Naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Od dziś do poniedziałku nowodworscy funkcjonariusze prowadzą wzmożone działania kontrolno – prewencyjne. Policjanci pełnią posterunki stałe na dwóch drogach dojazdowych na teren Mierzei Wiślanej. Wszystko po to, aby spowolnić oraz zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19
Nowy Dwór Gdański -
W kilka godzin policjanci zatrzymali 6 praw jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym
W ciągu niecałych 4 godzin gdańscy policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec sześciu kierowców, którzy w sposób rażący przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Zatrzymani przez policjantów kierowcy stracą teraz swoje prawo jazdy na 3 miesiące. Wśród nich był 38-letni kierowca motocykla Yamaha, który jadąc Aleją Zwycięstwa miał na liczniku 145 km/h.
Gdańsk -
Włamali się do samochodów – zostali zatrzymani przez policjantów
Policjanci kryminalni z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali trzech mężczyzn w związku z włamaniem do kilku samochodów, zaparkowanych na terenie jednej z firm w mieście. Stróże prawa odzyskali mienie o wartości 32 tysięcy złotych i przedstawili zarzuty zatrzymanym. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.
Pruszcz Gdański -
Złamał kwarantannę, nie uniknie odpowiedzialności
W minioną środę Policjanci z Posterunku Policji w Dzierzgoniu sprawdzali adresy osób objętych kwarantanną. Niestety 41-latek nie zastosował się do domowej izolacji. Został zauważony w trakcie robienia zakupów. Mężczyźnie, który nie przestrzegał zasad kwarantanny grożą teraz surowe konsekwencje.
Sztum -
69-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego został odnaleziony na terenie Gdańska
Kilkadziesiąt osób wczoraj i przedwczoraj wspólnie prowadziło działania poszukiwawcze zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Wejherowie oraz Komisariat Policji w Szemudzie. Zaginiony 69-latek został odnaleziony około godziny 19:00 na terenie Gdańska. We wtorek około południa mężczyzna wyszedł z domu, a gdy przez dłuży czas nie wracał, rodzina zaczęła go szukać. Po pewnym czasie zaniepokojeni bliscy zgłosili zaginięcie funkcjonariuszom.
-
Zatrzymany 46-latek podejrzany o zabójstwo swojej ciężarnej partnerki
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wytropili i zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo ciężarnej 35-latki. Zatrzymany był poszukiwany listem gończym i chciał przekroczyć granicę z Niemcami. Kryminalni zatrzymali mężczyznę na stacji benzynowej w Kołbaskowie. Wczoraj został on przewieziony do komendy, dziś będą z nim wykonywane dalsze czynności procesowe. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
-
Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku
Policjanci z malborskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 28 i 23 lata, którzy włamali się do malborskiego domu opieki społecznej. Spłoszeni przez świadka, złodzieje nie zdążyli nic ukraść. Jeden ze sprawców był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. 28-latka funkcjonariusze przewieźli do zakładu karnego. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, a w warunkach recydywy do lat 15.
-
Wzmożone działania słupskich i usteckich policjantów. Mundurowi apelują o pozostanie w domach
Funkcjonariusze słupskiej komendy przypominają o obowiązujących obostrzeniach i apelują o pozostanie w domach w czasie pandemii. Zbliżający się weekend będzie wyjątkowo trudnym czasem dla nas wszystkich. Usteccy mundurowi w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców będą prowadzić wzmożone kontrole m.in. okolic pasa nadmorskiego. Wszyscy funkcjonariusze będą patrolować pozostałe miejsca objęte zakazem wstępu i będą interweniować w stosunku do osób lekceważących przepisy.
-
Pobił partnerkę, trafił do aresztu
Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali mężczyznę, który podczas awantury domowej pobił swoją partnerkę. Kobieta z licznymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Sąd zdecydował, że najbliższe miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Teraz grożą mu nie mniej niż trzy lata więzienia.
-
Policjanci zatrzymali 31-latka, który uderzył udzielającego mu pomocy ratownika medycznego
Policjanci z Gdańska zatrzymali agresywnego i pijanego 31-latka, który odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Mężczyzna zaatakował udzielającego mu pomocy medycznej ratownika. 31-letni obywatel Gruzji dziś usłyszy zarzut, grozi mu 3 lata pozbawienia wolności.
-
#ZOSTAŃ W DOMU, MY ZADBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Kolejny dzień policjanci wspólnie z żołnierzami i strażnikami miejskimi prowadzą na ulicach Sopotu intensywne działania ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Mundurowi oprócz tego, że sprawdzają, czy przestrzegane są zasady i warunki kwarantanny, weryfikują również, jak mieszkańcy wywiązują się z zakazów przemieszczania się i opuszczania mieszkań. W ostatnich dniach sopoccy policjanci ukarali mandatami 23 osoby, a wobec jednej skierują wniosek o ukaranie za łamanie przepisu mającego na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pamiętajmy, że to od nas samych zależy bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Dbajmy wszyscy o siebie nawzajem i wychodźmy z domu wtedy, kiedy jest to niezbędne.
-
Policjanci zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od września 2016 roku. Od momentu jej uruchomienia mieszkańcy naszego powiatu mogą aktywnie informować Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji, gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas. Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia. Tylko w pierwszych 3 miesiącach tego roku odnotowaliśmy już 310 zgłoszeń.
-
Niecodzienna interwencja drogówki
Wczoraj po południu policjant ruchu drogowego z gdańskiej komendy miejskiej pomógł w uwolnieniu trzech kociąt, które utknęły w komorze silnika. Kotki całe i zdrowe zostały wyciągnięte z auta. Zwierzęta trafiły do tymczasowego domu, w którym będą przygotowywane do adopcji.
-
Trzech mężczyzn zatrzymanych z narkotykami
W ostatnich dniach policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Niebawem każdy z nich usłyszy zarzuty posiadania nielegalnej substancji odurzającej.
-
Nietrzeźwy rowerzysta próbował wręczyć policjantom łapówkę
Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Smołdzinie zatrzymali do kontroli rowerzystę, który jechał jednośladem, będąc w stanie nietrzeźwości. 63-latek chciał nakłonić mundurowych do odstąpienia od wykonywanych przez nich czynności i próbował wręczyć im pieniądze. Mężczyzna wkrótce odpowie za swoje zachowanie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
Słupsk -
Policjanci zatrzymali sprawców rozboju
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali dwóch mieszkańców Kociewia, którzy obrabowali swojego znajomego. Sprawcy spotkali się z pokrzywdzonym we wcześniej umówionym miejscu. Gdy bity i kopany po całym ciele 22-latek został obezwładniony, napastnicy zrabowali jego telefon. Kryminalni ustalili personalia sprawców oraz odzyskali skradzioną w wyniku rozboju komórkę. Przestępcy trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj o ich dalszym losie zadecyduje sąd.
Starogard Gdański -
Kolejne kary za niestosowanie się do obostrzeń i ograniczeń w związku z koronawirusem
Kartuscy policjanci prowadzą intensywne działania ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Od chwili wprowadzenia nowych obostrzeń wspólnie z policjantami do działań zaangażowani byli również funkcjonariusze straż miejskiej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. Zdecydowana większość mieszkańców zachowywała się bardzo odpowiedzialnie, jednak funkcjonariusze nałożyli 20 mandatów na osoby lekceważące przepisy oraz zastosowali jedno pouczenie.
Kartuzy -
Kolejne interwencje wobec osób nie stosujących się do obecnych przepisów
W związku z epidemią koronawirusa policjanci prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się tej choroby. Policjanci wspierani przez inne służby stanowczo reagują na niestosowanie się do obostrzeń. Od poniedziałku stróże prawa nałożyli 5 mandatów oraz sporządzili wniosek o ukaranie do sądu wobec osób, które zlekceważyły obecne zakazy dotyczące gromadzenia się oraz przemieszczania się. Funkcjonariusze dodatkowo z radiowozów emitują specjalny apel, który zachęca wszystkich mieszkańców do pozostania w domu.
Tczew -
Życzenia wielkanocne kapelana pomorskich policjantów
KWP Gdańsk -
Dostał 10 tys. Kary za łamanie zakazu kwarantanny
Karę administracyjną w wysokości 10 tysięcy złotych musi zapłacić mieszkaniec powiatu lęborskiego, który złamali zasady kwarantanny. Kara podlega natychmiastowej wykonalności z momentem doręczenia i powinna być zapłacona w terminie 7 dni. Za złamanie kwarantanny grozi obecnie kara nawet 30 tysięcy złotych.
Lębork